James potiahol Cleveland k výhre nad Bostonom, rozhodne siedmy zápas

LeBron James(vľavo) a Marcus Smart z Bostonu.
LeBron James(vľavo) a Marcus Smart z Bostonu. (Autor: SITA/A)
TASR|26. máj 2018 o 07:11

LeBron James zaznamenal 46 bodov, deväť asistencií a 11 doskokov.

NEW YORK. Finálová séria play off Východnej konferencie basketbalovej NBA má dva kľúčové faktory. Prvým je domáce prostredie a tým druhým LeBron James.

Oba sa prejavili v piatkovom šiestom zápase, v ktorom Cleveland na vlastnej palubovke zdolal Boston 109:99 a vynútil si rozhodujúci siedmy duel.

Tridsaťtriročný LeBron nastrieľal 46 bodov, pridal 11 doskokov a deväť asistencií. Premenil päť pokusov spoza trojkového oblúka,z toho dva po sebe v kľúčových momentoch štvrtej štvrtiny.

James má radosť z hry

LeBron James prekonal v tohtoročnom play-off hranicu 40 bodov po siedmy raz. V historickej štatistike je spoločne s Michaelom Jordanom na druhej priečke za Jerrym Westom, ktorému sa to podarilo osemkrát.

Jeho rekord je v platnosti od roku 1965. Zároveň sa dostal na šieste miesto v historickej tabuľke v počte doskokov, s Karlom Maloneom ich majú na konte 2062.

"Je to radosť z hry. Ide o pocity, ktoré sa ťažko vysvetľujú," povedal po zápase LeBron.

Veľkolepý výkon hodný šampióna

Z jeho výkonu mal radosť aj tréner Cavs Tyronn Lue: "Veľkolepé. Skutočný šampión. Potrebovali sme ho, najmä po zranení Kevina Lova."

Ten musel odstúpiť už v prvej štvrtine po tom, ako sa hlavami zrazili s Jaysonom Tatumom. "Nebolo to pekné. Vôbec som ho nevidel. Prajem mu skoré uzdravenie," povedal Tatum, ktorý pokračoval v zápase a dosiahol 15 bodov.

LeBronovi sa v siedmych zápasoch darí. Dosiaľ má bilanciu päť víťazstiev a iba dve prehry. Cesta do jeho ôsmeho finále v sérii nebude jednoduchá. Celtics budú mať výhodu domáceho prostredia. V tejto sezóne vo vyraďovacej časti pred vlastnými divákmi nezaváhali ani raz s bilanciou 10:0.

Ani hráčov Bostonu nečaká prechádzka ružovou záhradou a dobre to vie aj Marcus Smart: "Bude to peklo. Musíme byť pripravení dať do toho všetko i vlastnú krv. Budeme však bojovať ža do konca, nech to bude stáť čokoľvek."

Rozhodujúci zápas číslo 7 je v Bostone na programe z nedele na pondelok od 2.30 h SELČ.

Finále Východnej konferencie - 6. zápas:

Cleveland - Boston 109:99

/stav série: 3:3/

Domov»Halové športy»Basketbal»James potiahol Cleveland k výhre nad Bostonom, rozhodne siedmy zápas