Cibulkovej nestačili dva mečbaly na zisk prvej antukovej trofeje

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. máj 2018 o 00:00

S Ruskou Pavľučenkovou odohrala v Štrasburgu finále, ktoré trvalo vyše tri a pol hodiny.

ŠTRASBURG. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo finále dvojhry na turnaji WTA v Štrasburgu. Ako nasadená päťka prehrala s trojkou "pavúka" Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou po vyše triapolhodinovej trojsetovej bitke 7:6 (5), 6:7 (3), 6:7 (6).

V treťom sete nevyužila za stavu 5:4 dva mečbaly.

Cibulková nezískala deviaty singlový titul na WTA Tour a prvý na antuke. Naposledy sa tešila zo zisku cennej trofeje koncom októbra 2016, keď triumfovala na MS WTA v Singapure.

Priebeh plný zvratov

Úvod finálového zápasu v Štrasburgu vyšiel lepšie Pavľučenkovovej, ktorá v piatom geme prelomila podanie Cibulkovej a ujala sa vedenia 3:2.

Slovenka však bleskovo kontrovala rebrejkom. O osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom si Pavľučenkovová vybudovala náskok 5:2. Cibulková však potom získala päť bodov v rade a prvý set sa stal jej korisťou.

Na začiatku druhého dejstva Pavľučenkovová rýchlo odskočila Cibulkovej na 3:0.

Slovenská dvojka v ďalších minútach vyrovnala na 3:3, no v ôsmom geme opäť stratila servis a Ruska išla za stavu 5:3 podávať na víťazstvo v sete. Cibulková vyrovnala na 5:5 vynútila si tajbrejk, v ňom však mala tentokrát navrch Pavľučenkovová.

V treťom sete Ruska otočila z 1:3 na 4:3, ďalšie dva gemy však získala Cibulková a za stavu 5:4 sa pri podaní Pavľučenkovovej dostala k dvom mečbalom. Ruska ich však odvrátila a o všetkom rozhodol tajbrejk, v ktorého koncovke sa vďaka agresívnej hre presadila Pavľučenkovová.

Sklamaná, ale vďačná

Cibulková bola po zápase sklamaná. "Finálová prehra bolí. Anastasia však hrala výborne a blahoželám jej k zisku titulu. Neľutujem rozhodnutie akceptovať voľnú kartu a hrať prvýkrát na turnaji v Štrasburgu. Veľmi sa mi tu páčilo. Ďakujem celému môjmu tímu i fanúšikom za podporu," uviedla vo svojom príhovore.

"Bol to fyzicky aj mentálne veľmi náročný zápas vysokej úrovne s mnohými zvratmi. Z pohľadu Dominiky chýbala možno len jedna premenená šanca alebo jedno lepšie rozhodnutie," uviedol tréner Matej Lipták.

Na 32. miesto

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Pavľučenkovová mala na začiatku roka problémy s ramenom a až do začiatku turnaja v Štrasburgu vyhrala na okruhu iba štyri zápasy, v Alsasku hneď päť.

"Bolo to vynikajúce finále a s Dominikou môžeme byť na seba hrdé. Viem, ako sa teraz cíti, no odohrala skvelý turnaj. Želám jej veľa šťastia na Roland Garros," povedala Pavľučenkovová, ktorá sa na úvod prihovorila divákom vo francúzštine.

Dvadsaťdeväťročná Slovenka odchádza zo Štrasburgu s prémiou 17 258 eur pred zdanením a 180 bodov do renkingu WTA, v ktorom sa posunie z 36. na 32. miesto.

Turnaj vo Francúzsku však bol pre ňu vydarenou generálkou na druhé grandslamové podujatie roka Roland Garros, ktoré sa v Paríži začne už v nedeľu. Cibulková nastúpi v 1. kole proti jedenástej nasadenej Nemke Julii Görgesovej.

Online prenos: Anastasia Pavľučenkovová- Dominika Cibulková (Štrasburg 2018, finále)

Koniec zápasu
importantDominika Cibulková napokon nezvládla tajbrejk, v ktorom prehrala o dva body 6:8 a tak nepridá svoj deviaty titul v kariére. Boli sme svedkami veľmi dramatického stretnutia, vo všetkých troch setoch rozhodoval tajbrejk. Napokon sa tak z víťazstva na podujatí WTA Štrasburg raduje ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová, ktorá zdolala našu tenistku 2:1 na sety!

Ešte raz sa ospravedlňujeme za záver zápasu, ale kvôli technickým príčinám sme vám priniesli len zmeny stavu. Ďakujeme všetkým za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok dňa.
8-6
importantAnastasia Pavľučenkovová sa stala víťazom tohto zápasu!
6:6
Anastasia Pavľučenkovová dokázala vyrovnať na 6:6, takže aj tretí set bude musieť rozhodnúť tajbrejk! Ospravedlňujeme sa, ale kvôli technickým problémom vám záver zápasu prinesieme formou zmien stavu.
5:6
Dominika Cibulková vyhráva 6:5, takže Anastasia Pavľučenkovová ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!
5:5
Anastasia Pavľučenkovová vyrovnáva stav v treťom sete na 5:5!
4:5
importantDominika Cibulková ide v treťom sete do vedenia 5:4 a tak jej súperka ide podávať na udržanie sa v zápase!
4:4
importantDominika Cibulková vyrovnáva v treťom sete na 4:4!
0-30
0-15
4:3
importantTen sa ruskej tenistke podarilo využiť a tak ide v treťom sete do vedenia 4:3!
40-30
importantBrejkbal pre Pavľučenkovovú!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Dominika opäť vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Dominika zahajuje svoje podanie úspešne.
3:3
importantTúto možnosť už ruská tenistka využíva, takže vyrovnáva stav v rozhodujúcom treťom sete na 3:3!
A-40
Výhoda a gembal pre ruskú hráčku.
40-40
Dominike vyšiel kraťas a tak sa dostávame na zhodu 40:40! Naša tenistka sa dokázala znova pozbierať a má stále šancu vziať si svoje podanie späť.
40-30
Opäť chyba od ruskej hráčky, ktorá tak stráca aj druhý gembal.
40-15
Čistá hra to už nebude, úder od ruskej tenistky doputoval do siete.
40-0
Pavľučenkovová získava šancu na čistú hru.
30-0
Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.
15-0
Na úvod svojho podania je ruská tenistka úspešná.
2:3
importantTen sa už podarilo Pavľučenkovovej využiť, takže si berie späť svoje podanie a znižuje stav v rozhodujúcom treťom sete na 2:3!
A-40
importantJe tu druhý brejkbal pre ruskú hráčku v tomto geme!
40-40
Nepresným úderom ho však stráca, takže pokračujeme ďalej.
40-A
Druhou loptičkou v rade získava naša tenistka gembal.
40-40
importantTen sa však Dominike podarilo odvrátiť, takže ešte budeme v tomto geme pokračovať ďalej.
40-30
importantNapokon prichádza brejkbal pre ruskú hráčku!
30-30
Po 30 na oboch stranách! Ruskej tenistke teraz nevychádzajú údery podľa predstáv. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
30-0
Druhá loptička v rade, ktorú naša tenistka stráca. Uvidíme, či to dokáže Pavľučenkovová využiť vo svoj prospech.
15-0
Úvod tohto podania Dominike nevyšiel, fiftín tak putuje na konto ruskej tenistky.
1:3
importantPrichádza však výborný return od našej tenistky, ktorá tak využíva brejkbal a dostáva sa v treťom sete do vedenia 3:1! Uvidíme teda, ako sa bude zvyšok zápasu vyvíjať ďalej.
30-40
Skvelým úderom na sieti však Pavľučenkovová prvú hrozbu odvracia.
15-40
importantDva brejkbaly pre našu tenistku.
15-30
Eso od ruskej tenistky.
0-30
Druhá loptička v rade pre našu tenistku.
0-15
Pavľučenkovovej nevyšiel úvod podania a fiftín tak získava Dominika.
1:2
importantTeraz to však už našej tenistke vyšlo a tak ide v treťom sete do vedenia 2:1!
30-40
Druhá loptička v rade pre Pavľučenkovovú.
15-40
Čistá hra to už nebude, Dominik forhend doputoval len do autu.
0-40
Dominika získava šanca na čistú hru.
0-30
0-15
Dominika zahajuje servis presným forhendom.
1:1
importantSiedmym esom v tomto zápase ukončila ruská tenistka tento gem a vyrovnáva tak stav v treťom sete na 1:1!
40-0
30-0
15-0
Aj Pavľučenkovová zahajuje úvodný servis v treťom sete úspešne.
0:1
importantKvalitným podaním na záver ukončila Dominika tento gem a tak vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 1:0!
15-40
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
15-30
Dominika sa prezentovala presným forhendom a tak vyhráva o jednu loptičku.
15-15
15-0
Pavľučenkovová vyťahuje presný volej na sieti.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
7:6
importantTen sa podarilo ruskej tenistke využiť, takže vyhráva druhý set v skrátenej hre, podobne ako Dominika v prvom sete. Stav na sety je teda vyrovnaný 1:1 a o všetkom sa tak rozhodne v treťom sete.
6-3
importantSetbal pre Pavľučenkovovú.
5-3
Pavľučenkovová sa dostáva do vedenia o dve loptičky.
4-3
Minibrejk pre Pavľučenkovovú.
3-3
Ani Dominika však teraz pri svojom podaní úspešná nebola.
2-3
Dominika získava minibrejk!
2-2
Skrátená hra zatiaľ veľmi vyrovnaná, čakáme na prvé zaváhanie.
1-2
Dominika pokračuje úspešne a získava aj druhý bod.
1-1
Aj Dominika si svoje prvé podanie ustrážila.
1-0
Pavľučenkovová zahajuje skrátenú hru úspešne.
6:6
importantKtorý aj využíva, takže vyrovnáva stav v druhom sete na 6:6 a uvidíme tak aj v tomto sete tajbrejk!
40-A
Bekhend od ruskej tenistky doputoval do autu, takže Dominika získava gembal.
40-40
Dominika vytiahla eso a tak odvracia aj druhú hrozbu.
A-40
importantDruhý setbal pre ruskú tenistku!
40-40
importantTúto hrobu však naša tenistka odvrátila a tak pokračujeme v druhom sete aj naďalej!
40-30
importantSetbal pre ruskú tenistku!
30-30
Pavľučenkovová ukázala presný volej na sieti a tak to je po 30 na oboch stranách.
15-30
Teraz sa však naša tenistka previnila dvojchybou!
0-30
Dominika musela ísť cez druhé podanie, ale zvládla to úspešne a tak vyhráva o dve loptičky.
0-15
Naša tenistka zahajuje dôležité podanie úspešne.
6:5
importantEso na záver od ruskej tenistky a tak sa v druhom sete dostáva do vedenia 6:5! Nastáva tak presne opačná situácia ako v prvom sete, teraz pôjde podávať Dominika na vynútenie si tajbrejku.
40-15
Pavľučenkovová si pomohla kvalitným podaním a tak získava dva gembaly.
30-15
30-0
Po presnom prechode na sieť vyhráva Pavľučenkovová o dve loptičky.
15-0
Pavľučenkovová získava na úvod podania fiftín.
5:5
importantVýborne! Dominika čistou hrou potvrdila brejk a udržala sa tak v druhom sete! Stav v tomto sete je vyrovnaný 5:5 a dráma nám pokračuje ďalej.
0-40
Dominika získava šancu na čistú hru.
0-30
0-15
Dominika zahajuje dôležitý servis úspešne.
5:4
importantKrásny return od našej tenistky, ktorá tak už druhý brejkbal využíva a ešte sa teda udržuje v druhom sete! Dominika tak za stavu 4:5 pôjde podávať na potvrdenie brejku a aj na udržanie sa v tomto sete.
15-40
Tento úder však Dominike nevyšiel a tak je prvá hrozba odvrátená.
0-40
importantNevynútená chyba od ruskej tenistky prináša našej tenistke tri brejkbaly!
0-30
0-15
Pavľučenkovová však zahajuje svoje podanie dvojchybou.
5:3
importantTeraz to už Pavľučenkovovej vyšlo a tak sa dostáva do vedenia 5:3! To znamená, že ruská tenistka pôjde podávať na potvrdenie brejku a na víťazstvo v druhom sete.
40-30
Aj tú druhú, stále je však ruská tenistka v lepšej pozícii.
40-15
Prvú hrozbu sa podarilo Dominike odvrátiť.
40-0
importantPavľučenkovová teraz na kurte jasne dominuje a dostáva sa k trom brejkbalom!
30-0
Druhá loptička v rade pre ruskú tenistku, Dominikin úder putoval do autu.
15-0
Pavľučenkovová predviedla úspešný kraťas a tak ide do vedenia o jednu loptičku.
4:3
importantHneď prvú možnosť Pavľučenkovová využíva a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 4:3! Uvidíme, čo nám ešte toto druhé dejstvo ponúkne.
40-15
Našej tenistke teraz nevyšiel pokus o return a tak Pavľučenkovová získava dva gembaly.
30-15
Pavľučenkovová predviedla ďalší úspešný forhend presne na čiaru, takže vyhráva o jednu loptičku.
15-15
15-0
Pavľučenkovová zahajuje servis ziskom fiftínu.
3:3
importantAle aj tento úder poslala ruská tenistka do siete, takže Dominika potvrdila brejk a vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3! Naša tenistka tak vyrovnala z 0:3 na 3:3 a snáď sa už dostane do lepšej pohody.
15-40
Ruskej tenistke vyšla hra na sieti a tak odvracia prvý gembal našej tenistky.
0-40
Presný volej od našej tenistky, Dominika sa tak dostáva do vedenia o tri loptičky.
0-30
Pavľučenkovovej úder doputoval len do siete, naša tenistka tak vyhráva o dve loptičky.
0-15
Dominika zahajuje podanie úspešne, pomohla jej chyba súperky.
3:2
importantTúto možnosť však už Dominika dokázala využiť, takže znižuje stav v druhom sete na 2:3 a pôjde podávať na potvrdenie brejku. Už to teda vyzerá, že sa naša tenistka v druhom sete konečne chytila.
30-40
Ani našej tenistke však teraz forhendový úder nevyšiel, takže stráca prvý brejkbal.
15-40
importantPavľučenkovovej forhend putoval do autu, Dominika sa tak dostáva k dvom brejkbalom!
15-30
0-30
Ani teraz sa ruskej tenistke nedarilo, je tu druhá loptička v rade pre Dominiku.
0-15
Aj Pavľučenkovová už robí pod tlakom chyby, je tu fiftín pre Dominiku.
3:1
importantKonečne! Dominike sa už teraz zadarilo na sieti a tak získava prvý gem v druhom sete. Ten si musela veľmi tvrdo vybojovať, odvrátila dva brejkbaly a napokon teda znižuje stav v druhom sete na 1:3!
40-A
Druhou loptičkou v rade si Dominika vybojovala gembal.
40-40
Túto hrozbu sa podarilo Dominike odvrátiť a tak pokračujeme v tejto výmene ďalej.
40-30
importantPrichádza brejkbal pre ruskú tenistku!
30-30
Po 30 na oboch stranách, Dominika ukázala presný prechod na sieť a tak teda v dramatickom geme pokračujeme ďalej.
30-15
Ruská tenistka sa opäť dostáva do vedenia o jednu loptičku pri servise našej hráčky.
15-15
15-0
Úvod podania jej však nevychádza a tak tu je fiftín pre Pavľučenkovovú.
3:0
importantAj sa tak stáva, esom na záver ukončila Pavľučenkovová tento gem a v treťom sete tak vyhráva už 3:0! Dominika sa tak stále nemôže v druhom sete chytiť, snáď sa jej to podarí pri jej druhom podaní.
40-0
Pavľučenkovová predviedla úspešný lob a získava tak šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Pavľučenkovová zahajuje cestu za obhajobou brejku úspešne.
2:0
importantA túto možnosť už dokázala Pavľučenkovová úspešne využiť po presnom forhende a tak ide v druhom sete do vedenia 2:0! Dominika tak zatiaľ nenadviazala na dobrú hru zo záveru prvého setu, ale ešte nič nieje stratené.
A-40
importantDruhý brejkbal pre ruskú tenistku!
40-40
Ten sa však našej tenistke nepodarilo využiť a tak pokračujeme v tejto hre ďalej.
40-A
Výhod a gembal pre Dominiku.
40-40
Ten sa však podarilo Dominike úspešne odvrátiť a tak ešte v tomto geme pokračujeme ďalej!
40-30
importantHneď pri prvom podaní našej tenisky prichádza brejkbal!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Dominika ukázala presný úder z forhendovej strany. Sme tak určite zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Aj táto loptička putuje na konto ruskej tenistky, Dominika tak pri svojom podaní prehráva o jeden fiftín.
15-15
0-15
Dominika zahájila svoje prvé podanie v druhom sete úspešne.
1:0
importantTen už dokázala ruská tenistka úspešne využiť, keď sa prezentovala presným volejom. V úvode druhého setu tak ide Pavľučenkovová do vedenia 1:0.
40-30
Prvú hrozbu sa podarilo Dominike odvrátiť, Pavľučenkovová má však k dispozícii ešte jeden gembal.
40-15
30-15
Druhá loptička v rade pre podávajúcu tenistku.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento úder už podávajúcej hráčke vyšiel na výbornú.
0-15
Ruská tenistka na úvod svojho podania chybuje, takže to je fiftín pre našu tenistku.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Anastasia Pavľučenkovová.
3-2
0:0
6:7
importantVýborne! Dominika ukázala vynikajúcu hru v tajbrejku, dokázala sa vyhrabať z veľmi náročnej situácie, keď prehrávala o tri loptičky, ale všetko napokon otočila vo svoj prospech a dokázala prvý set dotiahnuť do víťazného konca! Dominika tak vyhráva 1:0 na sety a záver skrátenej hry jej môže dodať veľmi veľa síl.
5-6
importantAut z rakety ruskej tenistky a Dominika sa tak dostáva k setbalu!
5-5
Pavľučenkovová posiela loptičku len do siete a tak to je v skrátenej hre 5:5! Dominika sa dokázala pozbierať a tak to bude ešte veľmi dramatické.
5-4
Výborné! Dominika si postrážila aj toto podanie a znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.
5-3
Naša tenistka ukázala výborný prechod na sieť a zvládla aj následne veľmi ťažký úder.
5-2
Dominik úder doputoval len do autu a tak Pavľučenkovová vyhráva už o tri loptičky v skrátenej hre.
4-2
Pavľučenkovová si postrážila aj toto podanie a stále má tak výhodu jednej loptičky.
3-2
Tento úder našej tenistky už doputoval presne na čiaru.
3-1
importantPavľučenkovová vytiahla ďalší presný forhend a tak sa dostáva k minibrejku!
2-1
Druhá loptička v rade pre ruskú tenistku.
1-1
Aj Pavľučenkovová zvláda svoje prvé podanie v skrátenej hre.
0-1
Dominika zahajuje tajbrejk úspešne.
6:6
importantPavľučenkovová ustála náročnú situáciu a ziskom tohto gemu si vynútila tajbrejk! Dramatický a vyrovnaný prvý set tak pokračuje ďalej.
40-15
Ruská tenistka získava aj túto loptičku a tak ju delí jeden gmebal od tajbrejku.
30-15
Pavľučenkovová ukázala ďalší zo svojich presných forhendov a znova tak vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Dominika ukázala presný prechod na sieť a následne tak nedala svoje súperke žiadnu šancu.
15-0
Pavľučenkovová zahajuje svoj servis ziskom fiftínu.
5:6

Notre Dame #strasbourg

Príspevok, ktorý zdieľa Anastasia Pavlyuchenkova (@nastia_pav),

5:6
importantNaša tenistka pod tlakom vytiahla presný bekhend a tak si udržala aj toto podanie, čím sa v prvom sete dostáva do vedenia 6:5 a Pavľučenkovová tak pôjde druhýkrát v prvom sete podávať na udržanie sa.
40-A
Gembal pre Dominiku.
40-40
Tú však teraz ruská tenistka úspešne odčinila a tak pokračujeme v tomto geme aj naďalej.
40-A
Je tu ďalší gembal pre Dominiku po chybe od jej súperky.
40-40
Pavľučenkovová vytiahla bekhendový winner po čiare a tak sme teda na zhode 40:40!
30-40
Dominika predviedla presný prechod na sieť a tak získava gembal.
30-30
Podobným spôsobom sa však teraz prezentovala aj Pavľučenkovová. Je to tak po 30 na oboch stranách.
15-30
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, loptička z jej rakety dopadla presne na čiaru.
15-15
15-0
Úvod tohto servisu Dominike nevyšiel a tak je tu fiftín pre jej dnešnú súperku.
5:5
importantAni tento úder od našej tenistky nebol úspešný a tak sa Pavľučenkovová udržala v prvom sete! Stav je teda vyrovnaný 5:5 a dramatický prvý set pokračuje ďalej.
40-30
Pavľučenkovová ukázala skvelý prechod na sieť, následne Dominika ešte zabojovala o ťažkú loptičku, ale jej forhend doputoval len do autu.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Sme tak určite zvedaví, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
A jednej z ďalších presných forhendov od Pavľučenkovovej, ktorá tak ide do vedenia o jednu loptičku.
15-15
0-15
Úvod podania ruskej tenistke nevyšiel a tak putuje fiftín na konto našej tenistky.
4:5
importantSkvelý kraťas od našej tenistky! Dominika si teda udržala toto podanie a tak sa v prvom sete dostáva do vedenia 5:4 čo znamená, že Anastasia Pavľučenkovová ide podávať na udržanie sa v prvom sete.
15-40
Prichádzajú dva gembaly pre našu tenistku.
15-30
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Dominika tak vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Podobne sa však teraz prezentovala aj ruská tenistka, takže to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Dominike nevyšiel bekhend a loptička končí v aute. Pavľučenkovová tak ide do vedenia o jeden fiftín.
4:4
importantPavľučenkovová vytiahla eso na záver a tak teda vyrovnáva stav v prvom sete na 4:4! Stále tak sledujeme veľmi kvalitné stretnutie v podaní oboch hráčok, máme sa tak ešte určite načo tešiť.
A-40
Prichádza ďalší gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa dostávame na ďalšiu zhodu. Dominika ukázala takisto presný forhend a dramatické stretnutie pokračuje aj naďalej.
A-40
Teraz musela ísť Pavľučenkovová cez druhé podanie, ale všetko úspešne zvládla a získava gembal.
40-40
Všetko však dokázala vyriešiť s veľkým pokojom a pomohla si kvalitným podaním. V tomto geme tak budeme pokračovať ďalej.
40-A
importantBrejkbal pre našu tenistku! Pavľučenkovovej nevyšiel prechod na sieť a tak sa dostáva pod menší tlak.
40-30

#POME???????????????? #strasbourg #finals!!

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak tu je zhoda 40:40!
40-30
Pavľučenkovová opäť raz ukázala aký má presný forhend a získava tak gembal.
30-30
Ruská tenistka však ukázala presný volej a tak je to po 30 na oboch stranách. Dramatické stretnutie teda pokračuje ďalej.
15-30
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Pavľučenkovová tak začína mať menšie problémy.
15-15
Následne jej však nevyšiel úder z bekhendu a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Pavľučenkovová zahajuje svoj servis úspešne.
3:4
importantTeraz to už našej tenistke vyšlo a tak potvrdila získaný brejk. Dominika sa dostáva do vedenia 4:3 v prvom sete, stále však sledujeme veľmi vyrovnaný priebeh hry a ešte je tak všetko otvorené.
15-40
Čistá hra to napokon nebude, Pavľučenkovová ukázala presný prechod na sieť a tak ešte predlžuje tento gem.
0-40
Priamy bod z podania pre našu tenistku, Dominika teda získava šancu na čistú hru.
0-30
0-15
Naša tenistka zahajuje svoje podanie ziskom fiftínu.
3:3
importantDominika ukázala parádny prechod na sieť a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím vyrovnáva stav v prvom sete na 3:3!
40-A
importantVýborne! Je tu druhý fiftín v rade pre Dominika a naša tenistka sa tak dostáva k brejkbalu.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť, keďže loptičku zahrala len do autu a tak tu je zhoda 40:40!
40-30
Pavľučenkovová si pomohla kvalitným podaním a tak sa dostáva k gembalu.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Pavľučenkovová vytiahla ďalší presný forhend. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.
15-30
15-15
15-0
Pavľučenkovová zahajuje svoje podanie úspešne.
3:2
importantDominikin úder putoval len do autu, takže Pavľučenkovová tento brejkbal využíva a tak berie prvé podanie našej tenistke v tomto zápase. Ruská tenistka tak ide do vedenia 3:2 v prvom sete!
40-30
importantPavľučenkovová vytiahla jeden zo svojich víťazných forhendov a tak sa dostáva k brejkbalu!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Teraz už Dominike jej úder nevyšiel a loptička doputovala do autu. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Dominika sa tak dostáva do vedenia o jeden fiftín.
15-15
15-0
Úspešný return od ruskej tenistky, takže úvod tohto podania Dominike nevyšiel.
2:2
importantPavľučenkovová však znova raz ukázala svoj presný forhend, na ktorý nemala naša tenistka žiadny nárok. Ruska teda vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!
40-30
Prvú hrozbu sa podarilo Dominike odraziť po úspešnom bekhende na čiaru.
40-15
Dva gembaly pre podávajúcu tenistku.
30-15
Následne ukázala Pavľučenkovová úspešný prechod na sieť a tak znova vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tento forhend ruskej tenistky už putoval do autu.
15-0
Pavľučenkovová vytiahla presný forhend a dostáva sa tak do vedenia o jeden fiftín.
1:2
importantDominika využíva hneď prvú možnosť na ukončenie tohto gemu, takže sa dostáva v prvom sete do vedenia 2:1! V tomto geme diktovala tempo naša tenistka, uvidíme, ako sa stretnutie bude ďalej vyvíjať.
15-40
Zo strany našej tenistky prišlo ďalšie kvalitné podanie a tak sa dostáva k dvom gembalom.
15-30
Dominika ukázala výborný prechod na sieť a nedala svojej súperke žiadnu šancu. Táto skrátená hra si vyslúžila potlesk pre našu tenistku z hľadiska.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Dominike teraz pomohla chyba jej súperky.
15-0
Tento úvod podania však už našej tenistke nevyužíva, fiftín tak putuje na konto Pavľučenkovovej.
1:1
importantTretiu možnosť už Pavľučenkovová využíva, predviedla presný bekhend po čiare a tak vyrovnáva stav prvého setu na 1:1! Zatiaľ sme tak svedkami veľmi kvalitného tenisu.
A-40
Ruská tenistka hrá však s veľkým pokojom a získava tretí gembal v tomto servise.
40-40
Výborný return od našej tenistky! Aj pri tomto podaní sa tak dostávame na zhodu 40:40 a ešte to bude pri podaní Pavľučenkovovej dramatické.
40-30
Túto loptičku poslala ruská tenistka zo svojej rakety len do autu, takže prvý gembal je už minulosťou.
40-15
Ďalšie dobré podanie zo strany ruskej tenistky, takže Pavľučenkovová sa dostáva k dvom gembalom.
30-15
Teraz však prišla nevynútená chyba našej tenistky a tak Pavľučenkovová znova vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Dominika s veľkým pokojom prešla na sieť a jej volej dopadol presne na čiaru. Po 15 na oboch stranách.
15-0
Aj Pavľučenkovová zahajuje svoj úvodný servis úspešne.
0:1
importantTento gembal už naša tenistka využíva a tak si udržala svoje prvé podanie, čím sa v prvom sete dostáva do vedenia 1:0! Sledovali sme veľmi vyrovnaný gem, zrejme to tak bude po celý zápas.
40-A
Tretí gembal pre našu tenistku, Dominika si teraz pomohla kvalitným podaním.
40-40
importantBrejkbal je odvrátený! Dominika takisto ukazuje svoj presný forhend a prvý gem tak má pokračovanie.
A-40
importantPo odvrátení druhého gembalu získava Pavľučenkovová brejkbal! Ruská tenistka teraz ovláda dianie na kurte.
40-40
Prvý servis v tomto zápase bude mať ešte pokračovanie. Pavľučenkovová od úvodu predvádza úspešné úderi z forhendu a je tu tak ďalšia zhoda.
40-A
Druhá gembalová možnosť pre našu tenistku.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť! Pavľučenkovová opäť ukázala úspešný prechod na sieť a loptičku následne umiestnila presne na čiaru. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!
30-40
Po chybe zo strany ruskej tenistky získava Dominika gembal.
30-30
Dominika však vytiahla presný forhned na čiaru a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Pavľučenkovová predviedla úspešný prechod na sieť a dostáva sa tak do vedenia o jednu loptičku.
15-15
Následne však prišiel presný forhend ruskej tenistky a tak to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Dominika zahajuje toto stretnutie ziskom fiftínu, pomohla jej chyba súperky.
0:0
Ako prvá začne na podaní Dominika Cibulková.
Príjemné sobotné popoludnie prajem všetkým fanúšikom tenisu. O malú chvíľu sa vo francúzskom Štrasburgu začne finálové stretnutie turnaja WTA Štrasburg na antuke. Do neho sa napokon prebojovala ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová a aj naša Dominika Cibulková! Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svoje predzápasovej rozcvičke. Dominika Cibulková bojuje o svoj deviaty kariérny titul na okruhu WTA, bol by to však prvý titul na antuke. Po krátkej rozcvičke sa už toto finálové stretnutie môže začať, príjemný športový zážitok vám praje komentátor Miroslav Revaj.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Anastasia Pavľučenkovová a Dominika Cibulková. Začiatok zápasu je predbežne naplánovaný na 15:00.

Dnes sa odohrá vo Francúzsku, konkrétne v Štrasburgu na antuke finálové stretnutie WTA Štrasburg . Na našu veľkú radosť o prvenstvo na tomto turnaji zabojuje aj Dominika Cibulková, ktorá bude čeliť ruskej tenistke Anastasii Pavlyuchenkovej.

Anastasia Pavľučenkovová:
26-ročná ruská tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 31. mieste. Na posledných dvoch turnajoch sa jej síce nepodarilo prejsť ďalej ako cez druhé kolo, ale na tomto podujatí sa jej zatiaľ darí výborné a dotiahla to až do finále. Za sebou nechala tenistky Bartyovú, Diyasovú, Vikhlyantsovú a Mariovú. Na ceste do finále nestratila Pavľučenkovová ani jeden set, v semifinálovom stretnutí jej súperka Bartyová musela zápas skrečovať.

Dominika Cibulková:
Naša 29-ročná tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 36. mieste. Ani Dominike posledné turnaje nevyšli podľa predstáv, ale takisto sa jej vo Francúzsku mimoriadne darí. Na ceste do finále vyradila postupne Paqetovú, Janiovú, Stosurovú a Buzarnescovú. Dominika stratila do tohto zápasu len jeden set a to v semifinálovom stretnutí s Buzarnescovou.

Takéto finálové stretnutie určite nemá jasnú favoritku. Obe tenistky od sebe v rebríčku WTA delí len pár miest a ich forma na tomto turnaji je veľmi impozantná. Uvidíme teda, ako toto stretnutie dopadne. Ostáva nám veriť, že šťastne pre našu tenistku.

Toto stretnutie vám z pozície komentátora prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.