Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. máj 2018 o 00:00

Slovenská tenistka triumfovala v dvoch setoch.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prvýkrát v kariére prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V druhom kole si na parížskej antuke ako nasadená devätnástka poradila so Švajčiarkou so slovenskými koreňmi Belindou Benčičovou 6:2, 6:4.

Rybárikovej vyšiel úvod zápasu

Ďalšou súperkou vlaňajšej wimbledonskej semifinalistky bude v sobotu Ukrajinka Lesia Curenková, ktorá vyradila pätnástu nasadenú CoCo Vandeweghovú z USA 3:6, 6:4, 6:0.

Rybárikovej vyšiel úvod zápasu s Benčičovou, keď v treťom geme prelomila podanie súperky a ujala sa vedenia 2:1.

Dvojhra - 2. kolo:

Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (19-SR) - Belinda Benčičová (Svajč.) 6:2, 6:4

Švajčiarka síce bleskovo kontrovala rebrejkom, no v ďalších minútach získala Rybáriková štyri gemy v rade a prvý set sa stal jasne jej korisťou. Benčičová sa snažila diktovať tempo, no robila priveľa nevynútených chýb.

Výrazné problémy jej robil bekhendový slajz Rybárikovej, ktorá hrala údery tesne nad sieťou. O osude druhého dejstva rozhodol brejk slovenskej jednotky na 4:3.

V desiatom geme predviedla Rybáriková tri skvelé údery na sieti, premenila v poradí šiesty mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Benčičovou na 2:1.

Bojovný výkon Rybárikovej

V Paríži má už istú prémiu 130-tisíc eur pred zdanením a 130 bodov do svetového rebríčka WTA.

Vo štvrtok podvečer sa ešte v Paríži predstaví v 1. kole štvorhry po boku krajanky Viktórie Kužmovej.

Z postupu Rybárikovej do 3. kola dvojhry mal veľkú radosť jej tréner Peter Huber.

Pozrite si momentky zo zápasu Rybáriková - Benčičová (Roland Garros 2018): fotogaléria

1.6.2018

"Som rád, že sa Magde podarilo v Paríži konečne prejsť cez druhé kolo. Dnes to bol z jej strany skôr bojovný výkon, ale aj také dni patria k tenisu.

Verím, že jej víťazstvo nad Benčičovou, ktorá bola v minulosti v elitnej svetovej desiatke, dodá sebavedomie do ďalšieho kola na druhom grandslamovom turnaji roka," povedal pre TASR Huber.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Belinda Benčičová (Roland Garros 2018, 2. kolo)

French Open - ženy 2. kolo 2018
31.05.2018 o 11:11
Rybáriková
2:0
(6:2, 6:4)
Benčičová
To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
6:4
importantGEM, SET, ZÁPAS Magdaléna Rybáriková!
Druhý mečbal sa už podarilo našej tenistke využiť a tak sa stáva víťazkou tohto zápasu, keď zdolala Belindu Benčičovú 2:0 na sety po hrách 6:2 a 6:4. Magdaléna tak postupuje do ďalšieho kola na French Open, čo bude jej najlepším výsledkom na tomto podujatí.
40-30
Prvú hrozbu Benčičová odvracia.
40-15
importantDva mečbaly pre Magdalénu Rybárikovú!
30-15
Druhá loptička v rade pre našu tenistku.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
0-15
Úvod podania jej však nevychádza a tak tu je fiftín pre švajčiarsku tenistku.
5:4
importantTen sa jej už podarilo využiť a tak sa ešte udržala v zápase, keď znižuje stav v druhom sete na 5:4! Magdaléna Rybáriková však pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase.
40-A
Gembal pre švajčiarsku tenistku.
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť.
A-40
importantŠtvrtý mečbal pre našu tenistku!
40-40
Zhoda.
A-40
importantTretí mečbal pre Magdalénu!
40-40
Benčičová si pomohla kvalitným podaním a tak stále pokračujeme v dramatickom geme.
A-40
importantDruhý mečbal pre našu tenistku!
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť. Sme tak na ďalšej zhode.
40-A
Benčičová ešte bojuje a získava ďalší gembal.
40-40
Ďalšia zhoda.
40-A
Gembal pre Benčičovú.
40-40
Ten sa však našej tenistke nepodarilo využiť a tak pokračujeme ďalej.
A-40
importantMečbal pre našu tenistku!
40-40
A ani tú druhú! Magdaléna predviedla úspešný prechod na sieť a tak sa dostávame na zhodu 40:40.
30-40
Prvú možnosť švajčiarska tenistka nevyužíva.
15-40
Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.
15-30
Benčičová znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
0-15
Úvod dôležitého podania Benčičovej vyšiel.
5:3
importantČistou hrou potvrdzuje Magadléna získaný brejk a tak ide v druhom sete do vedenia 5:3! Belinda Benčičová pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-0
Prvé eso v zápase pre Magdalénu, dostáva sa tak k trom gembalom.
30-0
15-0
Benčičová posiela loptičku do pásky, Magdaléna tak získava fiftín.
4:3
importantHneď prvú možnosť naša tenistka využíva a tak sa ujíma vedenia 4:3 v druhom sete a pôjde podávať na potvrdenie brejku!
40-15
importantSú tu dva brejkbaly pre našu tenistku!
30-15
Loptu získava Benčičová.
30-0
15-0
Úvod tohto podanie švajčiarskej tenistke nevyšiel.
3:3
importantPo chybe súperky sa našej tenistke podarilo využiť gembal a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 3:3!
A-40
Gembal pre našu tenistku.
40-40
Benčičová však neuspela na sieti a tak tu je zhoda 40:40!
30-40
importantJe tu brejkbal pre Benčičovú!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
Magdaléna znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
15-0
Na úvod svojho podania získava naša tenistka fiftín.
2:3
importantBenčičová potvrdzuje brejk a tak ide v druhom sete do vedenia 3:2!
40-A
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak tu je ďalšia zhoda.
A-40
importantĎalší brejkbal pre našu tenistku!
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak pokračujeme v tomto geme ďalej.
40-30
importantJe tu brejkbal pre našu tenistku!
30-30
15-30
Loptu získava Rybáriková.
0-30
Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.
0-15
Benčičová zahajuje svoje podanie úspešne.
2:2
importantKtorý sa jej aj podarilo využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie. Vyrovnáva tak na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-A
importantTreťou loptičkou v rade získava Benčičová brejkbal!
40-40
Naša tenistka stráca aj druhý gembal, dostávame sa tak na zhodu 40:40.
40-30
Prvý gembal Magdaléna nevyužíva, loptičku poslala len do siete.
40-15
Sú tu dva gembaly pre našu tenistku.
30-15
Dvojchyba našej tenistky, Benčičová tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, dostáva sa tak do vedenia o dva fiftíny.
15-0
Magdaléna zahajuje svoj servis úspešne.
2:1
importantBenčičová poslala forhend do autu a tak naša tenistka využíva prvú brejkbalovú možnosť, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-15
importantMagda vytiahla presný forhend a získava tak dva brejkbaly!
30-15
Druhá loptička v rade pre našu tenistku, pomohla jej k tomu chyba súperky.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Magdaléna ukázala presný volej na sieti.
0-15
Benčičová zahajuje svoje podanie ziskom fiftínu.
1:1
importantTúto možnosť sa podarilo našej tenistke zúžitkovať a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!
A-40
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak tento gem pokračuje ďalej.
40-A
importantPrichádza však druhá brejkbalová možnosť pre Benčičovú!
40-40
Ten sa však podarilo našej tenistke odvrátiť a tak pokračujeme v jej prvom podaní druhého setu.
30-40
importantNapokon prichádza brejkbal pre Benčičovú!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo teda bude nasledovať ďalej.
15-30
Benčičová vyhráva znova o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Benčičová posiela loptičku von z kurtu.
0-15
Úvod podania našej tenistke nevyšiel a tak tu je fiftín pre jej súperku.
0:1
importantĎalšiu možnosť už Benčičová využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete.
15-40
0-40
Tri gembaly pre Benčičovú.
0-30
0-15
Benčičová zahajuje úvod druhého setu ziskom fiftínu.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Belinda Benčičová.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:2
importantTen sa jej aj podarilo využiť a tak sa stáva víťazkou prvého setu pomerom 6:2! Úvod prvého setu naznačoval vyrovnanejší priebeh, ale napokon to Magda všetko prevzala do svojich rúk a hravo zvládla úvodné dejstvo. Uvidíme, čo teda prinesie druhý set.
A-40
importantPrichádza setbal pre Magdalénu Rybárikovú!
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
40-A
Ďalší gembal pre švajčiarsku tenistku.
40-40
importantTen sa jej však nepodarilo vyžiť a tak je stále v prvom sete ohrozená.
30-40
importantNapokon tu je brejkbal pre švajčiarsku tenistku!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.
15-30
Druhá loptička v rade pre Benčičovú.
15-15
15-0
Magdaléna zahajuje dôležité podanie ziskom fiftínu.
5:2
importantBenčičová poslal loptičku von z kurtu a tak stráca aj toto svoje podanie, čím sa naša tenistka dostáva do vedenia 5:2 a pôjde teda podávať na víťazstvo v prvom sete!
40-15
importantVýborne! Magdaléna si presným úderom na čiaru vybojovala dva brejkbaly.
30-15
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku.
15-15
Po chybe od švajčiarskej tenistky to je po 15 na oboch stranách.
0-15
Magdaléne nevyšiel úder z bekhendu a tak tu je fiftín pre jej súperku.
4:2
importantAj tento úder od Benčičovej zastavila páska a tak ide naša tenistka po potvrdení brejku do vedenia 4:2 v prvom sete!
A-40
Našej tenistke naopak prechod na sieť vyšiel a tak získava gembal.
40-40
Benčičová nevyšiel prechod na sieť a napokon jej úder zastavila páska. Je tu ďalšia zhoda 40:40.
40-A
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak v tomto geme pokračujeme ďalej.
40-30
Napokon je tu gembal pre našu tenistku.
30-30
15-30
Druhá loptička v rade pre tenistku zo Švajčiarska.
15-15
Po 15 na oboch stranách, podobne sa teraz previnila aj naša tenistka.
15-0
Benčičovej forhend doputoval do autu, Magdaléna vyhráva o jeden fiftín.
3:2
importantVýborne! Magdaléna využíva brejkbal a tak si berie späť svoje podanie, čím sa dostáva do vedenia 3:2 v prvom sete.
40-30
importantJe tu brejkbal pre našu tenistku, Benčičovej nevyšiel pokus o skrátenie hry!
30-30
15-30
Naša tenistka posiela loptičku len do pásky, takže Benčičová znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
0-15
Magdaléna posiela loptičku len do autu a tak tu je fiftín pre jej súperku.
2:2
importantTen sa jej aj podarilo využiť a tak si berie späť svoje stratené podanie. Benčičová teda vyrovnáva na 2:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
30-40
importantNapokon tu je prvý brejkbal v zápase pre Benčičovú.
30-30
Benčičová predviedla úspešný prechod na sieť a tak zrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
30-0
Švajčiarka sa prezentovala podobným spôsobom a tak naša tenistka vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Magdaléna získava fiftín, pretože jej súperka poslal loptičku len do pásky.
2:1
importantBenčičová poslal svoj forhend do autu a tak Magdaléna získava prvé podanie svojej súperky a v prvom sete sa tak ujíma 2:1!
A-40
importantDruhý brejkbal v zápase pre našu tenistku!
40-40
Benčičová sa previnila dvojchybou, je tu ďalšia zhoda.
40-A
40-40
Tak to je už neuveriteľné! Ani teraz sa nepodarilo Benčičovej ukončiť tento gem a tak pokračuje ďalej za stavu 1:1.
40-A
Benčičová presným úderom na čiaru získala gembal.
40-40
Magdaléna poslal svoj úder len do pásky, takže druhé podanie jej súperky pokračuje ďalej.
A-40
importantPrvý brejkbal v zápase pre našu tenistku!
40-40
Magdaléne vyšiel aj tento pokus o skrátenie hry a tak sledujeme veľmi vyrovnaný gem aj naďalej.
40-A
Aut z rakety našej tenistky, výhoda a gembal pre jej súperku.
40-40
Švajčiarka poslal svoj úder len do pásky, takže vyrovnaný gem ešte nekončí.
40-A
Benčičová previedla úspešný prechod na sieť a získava tak ďalšiu gembalovú možnosť.
40-40
Švajčiarka však stráca aj túto možnosť. Sledujeme tak veľmi vyrovnaný gem, ktorý ešte má pokračovanie.
40-A
Bekhend od Magdalény putoval do autu, jej súperka tak získava tretí gembal pri tomto servise.
40-40
Ani ten sa jej však nepodarilo využiť. Benčičová poslal loptičku do autu a tak stále pokračujeme v tomto dramatickom geme.
40-A
Úder našej tenistky putoval do autu a tak tu je ďalší gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť, jej úder teraz zastavila páska a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
30-40
Naša tenistka však teraz loptičku zahrala len do autu, takže Benčičová získava gembal.
30-30
Magdaléne teraz vyšiel ukážkový kraťas a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Švajčiarka poslal loptičku von z kurtu a tak Magdaléna znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Druhý fiftín v rade pre Benčičovú.
0-15
Magdaléna sa tesne pred páskou pokúsila o úder z bekhendu, ale ten jej nevyšiel a tak fiftín získava jej dnešná súperka.
1:1
importantAj naša tenistka využíva hneď prvý gembal po presnom údere na čiaru a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1.
40-15
Podobne sa však teraz prezentovala aj tenistka zo Švajčiarska a tak sa Magdaléna dostáva k dvom gembalom.
30-15
Magde však následne nevyšiel úder z forhendu a tak si Benčičová pripisuje fiftín.
30-0
15-0
Magdaléna si na úvod pomáha kvalitným podaním a tak fiftín putuje na jej konto.
0:1
importantHneď prvú možnosť Benčičová využíva a tak sa po udržaní prvého podania dostáva v prvom sete do vedenia 1:0.
15-40
Ďalším presným úderom si podávajúca hráčka vybojovala dva gembaly.
15-30
Tento úder už poslal podávajúca hráčka presne na čiaru, takže opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Benčičovej forhend doputoval len do autu, po 15 na oboch stranách.
0-15
Benčičová zahajuje podanie ziskom fiftínu, Magdaléna poslal svoj úder len do pásky.
0:0
Ako prvá začne na servise Belinda Benčičová.
Obe tenistky sú už prítomné na kurte, po ich krátkej rozcvičke sa tak už toto stretnutie môže začať. Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Príjemné dopoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. V rámci tenisového podujatia French Open háji slovenské farby už len Magdaléna Rybáriková, ktorá o malú chvíľu nastúpi proti Belinda Benčičová, ktorá má korene zo Slovenska, ale má švajčiarske občianstvo. Postavenie v rebríčku do úlohy favoritky tohto stretnutia stavia našu tenistku. Držme teda Magdaléne prostredníctvom nášho prenosu palce, aby sa jej podarilo postúpiť ďalej.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Magdaléna Rybáriková a Belinda Benčičová. Začiatok zápasu je predbežne naplánovaný na 11:00.

Tenisový turnaj Roland Garros v Paríži pokračuje druhým kolom a v ňom sa v ženskej časti predstaví aj naša Magdaléna Rybáriková. V histórii sa Magdaléne podarilo prejsť do druhého kola už ôsmy raz, ale ďalej to už dotiahnuť nedokázala. Sme tak určte zvedaví, ako sa jej bude dariť v tomto meraní síl.

Magdaléna Rybáriková:
Naša 29-ročná tenistka sa v rebríčku WTA nachádza na 18. mieste. V poslednej dobe sa jej až tak nedarí, poväčšine končí na turnajoch už v druhom, respektíve treťom kole. Na French Open dokázala v prvom kole vyradiť Kumkhumovú z Thajska 2:0 na sety, pričom jej v druhom sete nasadila kanára.

Belinda Benčičová:
Stále ešte len mladá 21-ročná tenistka zo Švajčiarska s momentálne v rebríčku WTA nachádza na 71. mieste. Ani tejto talentovanej tenistke sa v poslednom období až tak nedarí. Na French Open dokázala v prvom kole vyradiť taliansku tenistku Chiesovú, dosť sa však na víťazstvo musela natrápiť, ale napokon postúpila ďalej po výsledku 2:1.

Podľa postavenia v rebríčku WTA je favoritkou tohto zápasu naša tenistka. Doposiaľ sa tieto tenistky proti sebe sebe stretli dvakrát, každá si pripísala po jednom víťazstve. Pred dvoma rokmi sa zrodilo práve víťazstvo našej tenistky s tak držme palce, aby sa jej podarilo na French Open postúpiť ďalej.

Zápas vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Domov»Tenis»Roland Garros»Rybáriková zdolala Benčičovú, na Roland Garros postúpila premiérovo do tretieho kola