Slovensko vyhrávalo, účastníkovi majstrovstiev sveta Maroku napokon podľahlo

Góly: 64. El Kaabi, 74. Belhanda - 59. Greguš.

Rozhodovali: Tschudi - Zeder, Wicht (Švajč.), ŽK: Boussoufa, Fajr - Škriniar, 7000 divákov.

Maroko: Bounou - Hakimi, Benatia, Saiss (46. Da Costa), Mendyl (46. Harit) - El Ahmadi (83. Ait Bennasser), Boussoufa (75. Fajr) - Amrabat, Belhanda, Ziyech (75. Carcela-Gonzalez) - Boutaib (60. El Kaabi)

Slovensko: Šulla - Sekulič, Šatka, Škriniar, Hubočan (79. Valjent) - Kucka (46. Greguš), Hrošovský (58. Lobotka) - Duda, Hamšík (46. Pačinda), Mak (46. Rusnák) - Ďuriš (46. Nemec)

ŽENEVA. Obavy, že prípravný zápas medzi Slovenskom a Marokom na neutrálnej pôde vo švajčiarskej Ženeve bude mať komornú atmosféru, sa nenaplnili. Ani chvíľu nebolo ticho.

Takmer sedemtisíc živelných Maročanov žijúcich v blízkosti Ženevy vytvorilo skvelú atmosféru. A poriadny rachot. Pomáhali si bubnami či hrkálkami. Jeden z nich mal nepríjemnú píšťalku, ktorú si ľudia neraz mýlili s tou rozhodcovskou.

Aj Slovákov, ktorých prišlo možno sto, bolo počuť.

Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Maroko: fotogaléria

5.6.2018

Kozák urobil viacero zmien

Maroko, pripravujúce sa na svetový šampionát, nastúpilo takmer v najsilnejšom zložení. Tréner Slovákov Ján Kozák, naopak, postavil improvizovanú zostavu bez piatich stabilných opôr.

Chytal brankár bratislavského Slovana Michal Šulla. V obrane dostali šancu stopér Ľubomír Šatka z Dunajskej Stredy a krajný obranca Boris Sekulič zo Slovana.

Kľúčový hráč Slovenska Marek Hamšík odohral iba prvý polčas. Mal veľkú šancu, ktorú však premárnil.

V druhom polčase urobil Kozák niekoľko striedaní. V 60. minúte sa presadil jeden z náhradníkov Ján Greguš. Stredopoliar FC Kodaň skóroval po šikovnej strele spoza šestnástky. Dovtedy Slováci neboli príliš nebezpeční.

Maroko bolo pritom aktívnejšie, dominovalo v držaní lopty. Najmä v druhom polčase malo niekoľko streleckých pokusov.

Fanúšikovia Maroka vtrhli na ihrisko

Slováci nevyhrávali dlho, keď sa po rohovom kope po nedorozumení slovenskej defenzívy s brankárom Šullom presadil hlavou Ayoub El Kaabi.

"V prvom polčase nasadil súper vysoký pressing a boli sme málo nebezpeční. Maroko však zaslúžene vyhralo. Súper je nastavený na majstrovstvá sveta," povedal tréner Ján Kozák.

Brankár Šulla predviedol niekoľko dobrých zákrokov, ale pri inkasovanom prvom góle možno trošku zaváhal. O víťazstve Maroka 2:1 rozhodol Younes Belhanda.

Po zápase tisícky Maročanov vtrhli na hraciu plochu s cieľom radovať sa so svojimi hráčmi. Hráči pred nimi utekali, niektorí nestihli a zostali v obkľúčení. Hráčov nechceli pustil do kabíny. Usporiadatelia nestíhali.

Jeden z hráčov Maroka sa musel vyzliecť takmer donaha, aby sa dostal bezpečne do kabíny.

Online prenos: Maroko - Slovensko (prípravný medzištátny zápas, futbal)

Medzinárodný prípravný zápas  2017/2018
04.06.2018 o 20:00
Maroko
2:1
(0:0, 2:1)
90+1 minúta
Slovensko
Góly: 64. El Kaabi, 74. Belhanda – 59. Greguš. ŽK: 41. Boussoufa (MRK), 81. Fajr (MRK) – 43. Škriniar (SVK). Rozhodca: Lionel Tschudi – Raffael Zeder, Jean Yves Wicht (všetci Švajčiarsko).
V druhom polčase sme už napokon aj videli presné zásahy. Maroko bolo po celý zápas aktívnejšie a hralo lepšie ako naša reprezentácia. Prekvapivo sme však išli do vedenia v 59. minúte, keď sa pekným gólom prezentoval Greguš. Maroko však dokázalo odpovedať pomerne rýchlo a gólmi El Kaabiho a Belhanda otočilo vývoj vo svoj prospech a raduje sa tak z víťazstva 2:1 nad našou reprezentáciou a môžme povedať, že úplne zaslúžene.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+2
90+1
Navyše sa náš súper dostáva do útoku a už to teda vyzerá, že Slovensko v tomto zápase neuspeje.
90
90 minút z tohto zápasu už uplynulo, beží teda už nadstavený čas. Maroko dobre bráni svoje územie a do žiadnej šance nás nepúšťa.
89
Riadny čas tohto prípravného zápasu sa už čoskoro naplní. Uvidíme, či švajčiarsky rozhodca ešte niečo nadstaví. Slovensko získava rohový kop, to môže byť už posledná šanca nášho celku.
88
Záverečné minúty patria opäť nášmu tímu, ale ťažko sa dostávame do útoku. Sme tak ešte zvedaví, či sa nám podarí vymyslieť nejakú zaujímavú situáciu.
87
Slovensko predviedlo pekný prechod do útoku, na hranicu pokutového územia dostal presnú prihrávku Adam Nemec, ale jeho zakončenie bolo veľmi nepresné a tak brankára Bona neohrozilo.
86
Náš súper však začína hru vyrovnávať a tak si musíme dávať pozor v zadných radoch. Obraz hry tak už nasvedčuje, že sa skóre zápasu meniť nebude, ale ešte máme k dispozícii záverečné minúty.
85
Maroko sa teraz už viac sústreďuje na defenzívu, ale musíme si dávať pozor na rýchle protiútoky nášho dnešného súpera. Záver zápasu sa už nezadržateľne blíži, Slovensko stále prehráva o jeden gól.
83
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza El Ahmadi, prichádza Ait Bennasser.
83
Do pokutového územia nášho súpera smeroval výborný center od Lobotku, ale skákal naň Valjent, ktorý bol v postavení mimo hru. Stále však hráme v závere zápasu aktívnejšie, ale prehrávame aj naďalej o jeden gól.
82
Slovensku sa darí držať loptu na svojich kopačkách a postupne sa vracia späť na útočnú polovicu. Snáď ešte príde z našej strany nejaká zaujímavá akcia, ktorá by mohla priniesť vyrovnanie.
81
yellowCardŽltú kartu dostáva Fajr (Maroko).
80
Tým zranením hráčom súpera je napokon Harit, ktorý doputoval za postrannú čiaru a zrejme sa tak ešte do hry vráti. Nášmu celku sa však už postupne začína čas krátiť.
79
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Hubočan, prichádza Valjent.
78
Hlavný rozhodca prerušuje našu útočnú snahu, pretože Adam Nemec fauloval tesne pred pokutovým územím a tak tlak nášho tímu teraz končí. Jeden z hráčov Maroka ostáva po tomto súboji ležať na trávniku.
77
To však už neplatí, naši chlapci sa postupnou kombináciou presúvajú na útočnú polovicu a dostávame tak konečne aj my súpera pod tlak. V útočnej fáze sa nám však stále výrazne nedarí.
76
Náš súper sa zaslúžene dostáva do vedenia o jeden gól, ale ešte máme nejaký ten priestor, aby sa nám podarilo aspoň vyrovnať. Maroko nás však k lopte moc nepúšťa.
75
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Ziyech, prichádza Carcela-Gonzalez.
Striedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Boussoufa, prichádza Fajr.
74
74
goalMaroko dalo gól!
Michal Šulla kapituluje po druhýkrát! Do nášho pokutového územia smeroval nebezpečný center, ktorý sme dokázali odvrátiť len späť na nášho súpera, pred bránou sa do zakončenia v páde dostal YOUNES BELHANDA a loptu dostal do našej siete – 2:1! Šulla bol absolútne bez šance.
72
Záver zápasu sa už pomaly blíži, stále platí vyrovnaný stav 1:1! Maroko je však určite nespokojné, pretože je v tomto zápase lepším celkom, ale nedarí sa mu premieňať svoje šance.
71
Na trávniku ostal ležať Sekulič, ale už je v poriadku a pokračuje v hre. Pri lopte je Slovensko a už sa naši chlapci snažia preniknúť na útočnú polovicu.
70
Pomaličky sa však hra začína vyrovnávať, dopredu sa dostáva aj naša reprezentácia. Pribúdajú teda aj zaujímavé momenty, všetko je tak ešte do konca zápasu otvorené.
69
importantĎalší skvelý zákrok nášho brankára Šullu! da Costa to skúsil z veľkej vzdialenosti veľmi prudkou strelou pod brvno, ale Šulla dobre čítal hru a zaskvel sa ďalším parádnym zákrokom.
68
Spomínaný priamy kop napokon rozohral Greguš, ale jeho pokus zblokoval obranný múr a tak sme ešte získali rohový kop. Ten však takisto nič zaujímavého neponúkol.
67
Po rýchlom prechode do útoku prišiel faul na prenikajúceho Nemca a Slovensko tak získava priamy kop na útočnej polovici. Bude to však z menej nebezpečnej vzdialenosti.
66
No a obraz hry sa stále nemení, náš súper hrá veľmi aktívne a vyrovnávajúci gól mu dodal ešte väčší impulz smerom dopredu. Len pripomíname, že Maroko neprehralo posledných 16 zápasov.
65
importantMaroko v krátkej dobre mohlo strhnúť vedenie na svoju stranu! Harit sa v pokutovom území ocitol v stopercentnej šanci, ale napokon bránu našej reprezentácie prestrelil. Šulla sa právom hnevá na svojich spoluhráčov.
64
64
To však už neplatí! Maroko po predchádzajúcej situácii zahrávalo priamy kop, ktorý naši chlapci nedokázali ubrániť. Centrovaná lopta prepadla za chrbát Hubočana a dostala sa na hlavu EL KAABIHO, ktorý ju usmernil do siete – 1:1!
63
importantVýborný zákrok Michala Šullu! Boussoufa sa v pokutovom území dostal k lopte a vyskúšal to zaujímavou strelou na našu bránu, ale brankár Slovana Bratislava si stále drží čisté konto.
62
Hodina z tohto prípravného zápasu už teda uplynula, Slovensko vyhráva o jeden presný zásah. Maroko sa však stále tlačí do útoku a snaží sa čo najrýchlejšie vyrovnať.
61
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Boutaib, prichádza El Kaabi.
60
Aj naďalej však hrá Maroko aktívnejšie, ale predbežné skóre hovorí v prospech našej reprezentácie. Do konca zápasu však ešte ostáva dostatok času, všetko je teda otvorené.
59
59
goalSlovensko dalo gól!

Je tu prvý gól tohto zápasu a na našu radosť ho dáva Slovensko! Naši chlapci zachytili rozohrávku súpera a tak založili rýchly protiútok, postupne sme sa presunuli až pred pokutové územie, kde mal dostatok priestoru JÁN GREGUŠ a jeho parádna strela padla do brány Maroka – 0:1!
58
Maroko je aj naďalej pri lopte a postupne sa presúva na útočnú polovicu. Slovensko však teraz pozorne bráni a svojho súpera do ničoho nepúšťa.
57
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Hrošovský, prichádza Lobotka.
56
A opäť sledujeme typický obraz hry tohto zápasu. Pri lopte je náš súper a opäť nás dostáva pod tlak. Ján Kozák spravil napokon až štyri zmeny, ale zatiaľ to nijako na hre nevidíme.
54
importantVeľká škoda tejto situácie! Pačinda získal skvelú prihrávku a dostal sa až pred bránu súpera, mal dostatok priestoru na zakončenie, ale napokon zvolil radšej prihrávku na Nemca, ktorá sa však na jeho spoluhráča nedostala.
53
Ustáli sme ďalší tlak nášho súpera a už tak získavame loptu na svoje kopačky. Slovensko sa tak už snaží postupnými prihrávkami preniknúť do pokutového územia.
52
Spoza pokutového územia vyslal ďalšiu strelu na našu bránu Boutaib, ale tá smerovala rovno do náručia brankára Šullu. Ten sa dnes na nedostatok práce sťažovať nemôže.
51
Už aj Slovensko sa dostalo na útočnú polovicu v druhom polčase, ale z našej strany nič zaujímavého neprišlo a znova je tak už pri lopte Maroko. Musíme sa teda vrátiť späť na svoju polovicu.
50
Aj druhý polčas teda jednoznačne zatiaľ patrí nášmu súperovi, ktorý sa stále tlačí do nášho pokutového územia a dostáva našu reprezentáciu pod tlak.
49
Dlho netrvalo a Ziyech opäť strieľal na našu bránu. Teraz to skúšal zo strednej vzdialenosti a jeho zaujímavý pokus opäť len tesne míňa priestor našej brány.
48
Náš súper ukázal rýchly prechod smerom dopredu, spoza pokutového územia to skúsil Ziyech, ale jeho tvrdá strela smerovala len mimo našu bránu. K výkopu sa tak už chystá brankár Šulla.
47
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo teraz Maroko. V našej zostave došlo k niekoľkým zmenám, na ihrisku vidíme Rusnáka, Nemca aj Pačindu. Zatiaľ však nemáme potvrdené všetky striedania a kto sa už do hry nezapojí.
46
changeStriedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Manuel da Costa, prichádza Saïss.
Striedanie v tíme Maroko: z ihriska odchádza Mendyl, prichádza Harit.
46
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Hamšík, prichádza Rusnák.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ďuriš, prichádza Greguš.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Kucka, prichádza Pačinda.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Mak, prichádza Nemec.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!

Sme určite zvedaví, či uvidíme aj zmeny v základnej zostave, hlavne teda na našej strane.
Prvý polčas patril jednoznačne nášmu súperovi, ktorý hral veľmi aktívne a mal loptu častejšie na svojich kopačkách. V našej bráne sa musel viackrát zaskvieť Michal Šulla a raz nás zachránila aj konštrukcia brány. Našu najväčšiu šancu mal Marek Hamšík po prihrávke od Ďuriša, ale v pokutovom území bránu súpera len prestrelil.

Uvidíme, čo nám teda ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 21:02.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Rohový kop nášho súpera nič zaujímavého neponúkol, Maroko sa previnilo útočným faulom. Do konca prvého polčasu ostávajú posledné sekundy a sme tak ešte zvedaví, či sa bude ešte niečo nadstavovať.
44
Po nedovolenom zákroku od Škriniara sme čelili veľmi nebezpečnému priamemu kopu, ale center pred našu bránu odvrátil hlavou do bezpečia Ďuriš. Maroko však získava ešte rohový kop.
43
yellowCardŽltú kartu dostáva Škriniar (Slovensko).
42
Po nedovolenom zákroku na Kucku sme získali priamy kop na útočnej polovici. Následne sme ešte chvíľu kombinovali pred pokutovým územím súpera, ale opäť sme nič nebezpečného nevymysleli.
41
yellowCardŽltú kartu dostáva Boussoufa (Maroko).
40
Do pokutového územia nášho súpera smeroval nebezpečný center, na ktorý skákal Hamšík, ale loptu už nedokázal zachytiť a tak nič zaujímavé z našej strany neprišlo.
39
Slovensko je pri lopte, ale znova má naša reprezentácia problémy s prechodom do útoku. Do konca prvého polčasu ostávajú záverečné minúty, všetko je teda ešte otvorené.
38
Maroko predviedlo peknú kombináciu na útočnej polovici, po výbornej výmene lôpt sa do útočnej akcie hnal Hakimi, ale stál už v postavení mimo hru.
37
Teraz sme však museli čeliť ďalšiemu rohovému kopu súpera, ale centrovaná lopta od rohovej zástavky nič nebezpečného neznamenala. Maroko je však stále pri lopte, ale našťastie ďaleko od našej brány.
36
Náš súper znova vysoko napádal rozohrávku našich zadákov, ale Škriniar bol nedovolene poslaný k zemi a tak Slovensko ešte ostáva pri lopte, ale opäť sa ťažko prebíjame na útočnú polovicu.
35
Ustáli sme teda ďalší tlak zo strany nášho súpera a už získavame loptu na svoje kopačky. Pomaly sa blíži záver prvého dejstva, ktorý jednoznačne patril nášmu súperovi. Na prvý presný zásah však stále čakáme.
34
Maroko však hrá aj naďalej aktívne, prechádzajúcu situáciu však určite berie ako veľké varovanie. Slovensko je však opäť stiahnuté na svojej polovici a musí sa brániť.
33
33
importantVeľká šanca pre Slovensko! Naši chlapci sa dostali do rýchleho protiútoku, do pokutového územia prišla presná prihrávka od Ďuriša na úplne voľného Hamšíka, ktorý zakončoval z prvej, ale bránu Maroka prestrelil!
32
Belhanda sa dostal po postupnom prechode k lopte a skúsil to strelou zo strednej vzdialenosti, jeho pokus len tesne míňa priestor našej brány. Šulla sa tak chystá k ďalšiemu výkopu.
31
importantPo rohovom kope vznikla pred našou bránou veľmi nebezpečná situácia, Ziyech v páde zakončoval smerom na Šullu, ale jeho pokus skončil len na jednom z obrancov! Následne prišla aj strela spoza pokutového územia, ale Šulla bol opäť pozorný.
30
Pred našu bránu smeroval center z priameho kopu, ktorý hlavou odvrátil na rohový kop Šatka. Tlak Maroka tak bude pokračovať ďalej, musíme sa teda stále brániť.
29
Zo strany nášho súpera sa črtala veľmi nebezpečná akcia, ktorú radšej Sekulič prerušil aj za cenu faulu. Slovensko teda bude čeliť veľmi nebezpečnému priamemu kopu z blízkosti pokutového územia.
28
Momentálne hráme v hlbokom bloku, ktorý sa náš súper snaží narušiť. Zatiaľ sa v prvom polčase len bránime, ale stačí jedna vydarená akcia a celé sa to môže obrátiť.
27
Maroko je aj naďalej pri lopte, ale momentálne kombinuje na vlastnej polovici. Naši chlapci sa okamžite snažia o vysoké napádanie, ale náš súper nám loptu len tak ľahko nedaruje.
26
Do pokutového územia našej reprezentácie smeroval nebezpečný center na vzdialenejšiu tyč, kde túto situáciu Sekulič trocha podcenil a tak sa do zakončenia dostal Amrabat, ktorý však našťastie nemieril presne.
25
Náš súper sa znova presúva na útočnú polovici, znova sa tak musíme mať na pozore a vyvarovať sa každej chybe, ktorú by Maroko mohlo potrestať. V hľadisku už počuť aj našich fanúšikov, čo môže byť pre Slovensko veľkým impulzom.
23
Po dlhšej dobe prišla útočná akcia aj z našej strany, keď sa k lopte dostal Hamšík, ktorý poslal dlhý pas smerom dopredu na Ďuriša, ale toho od lopty včas odstavila obrana Maroka a tak to bude len dokop od brány nášho súpera.
22
Maroko sa stále drží na útočnej polovici, z našej strany už pribúdajú aj nedovolené zákroky. Stále sa tak teda musíme brániť, tlak súpera sa čoraz viac stupňuje.
21
Znova sa však naša reprezentácia ďaleko nedostala a už prenecháva loptu svojmu súperovi. Maroko teda pokračuje vo svojej aktívnej hre a tak prvý polčas jednoznačne patrí nášmu súperovi.
20
Maroko sa po rohovom kope opäť usadilo na útočnej polovici, ale zo strany nášho súpera prišiel len útočný faul na Dudu a tak je pri lopte Slovensko. Uvidíme, kedy príde aj z našej strany niečo nebezpečné.
19
Ďalší strelecký pokus od El Ahmadiho. Znova to skúšal strelou spoza pokutového územia, jeho pokus bol však našou obranou tečovaný na rohový kop. Šulla tak zasahovať nemusel, ale náš tím bude čeliť teda rohovému kopu.
18
Konečne sme sa dostali aj my do útočnej akcie. Loptu získal Kucka a tak sa snažil poslať centrovanú loptu pred bránu súpera na voľného Ďuriša, ale center mu nevyšiel podľa predstáv a lopta len doputovala do rukavíc brankára Bona.
17
Opäť na seba upozornil El Ahmadi, ale teraz sa prezentoval iba nedovoleným zákrokom na nášho kapitána. Slovensko tak ostáva pri lopte, ale stále sa poriadne nedostalo za polovicu ihriska.
16
Ustáli sme teda ďalší nápor nášho súpera a momentálne kombinujeme na svojej polovici. Snažíme sa preniknúť smerom dopredu pomocou postupných a krátkych prihrávok, ale Maroko znova vysoko napáda našu rozohrávku.
15
Africký celok ukazuje veľký potenciál, predsa len má tesne pred svetovým šampionátom a tak sa potrebuje ukázať v čo najlepšom svetle. našej reprezentácii teda zatiaľ prvý polčas nevychádza, všetko sa však ešte môže zmeniť.
14
importantDruhá veľká šanca Maroka! El Ahmadi to skúšal zaujímavou strelou z hranice pokutového územia, ale jeho strelu k tyčke výborným zákrokom vyrazil do bezpečia náš brankár Šulla!
13
Maroko kombinovalo na našej obrannej polovici, ale náznak akéhokoľvek nebezpečenstva pominul po nepresnej prihrávke. Slovensko teda získava autové vhazdovanie v blízkosti svojej brány.
12
Hra sa už postupne prelieva z jednej strany na druhú, momentálne však nič zaujímavého nevidíme. Stále teda platí, že najväčšiu šancu malo Maroko v 8. minúte, nás však zachránila konštrukcia brány.
11
Obraz hry sa teda mení, momentálne hrá aktívnejšie naša reprezentácia. Cez pozornú defenzívu súpera však máme stále problémy preniknúť, zatiaľ sme sa ani nedostali k strele na bránu reprezentácie Maroka.
10
Slovensko stále drží loptu na svojich kopačkách, postupne sa už presúvame smerom dopredu. Maroko však takisto ukazuje vysoké napádanie, čo našim chlapcom robí problémy.
9
Konečne sa k lopte dostáva aj naša reprezentácia, ale máme teraz problémy s prechodom do útoku. Naši chlapci si tak loptu vymieňajú na vlastnej polovici.
8
8
importantVeľká šanca nášho súpera! Ziyech sa dostal k lopte a tak to vyskúšal tvrdou strelou spoza pokutového územia a jeho pokus skončil na tyčke našej brány! Na podobné situácie si musíme dávať väčší pozor, Ziyech mal dostatok priestoru.
7
Pred slovenskú bránu smerovala nebezpečná prízemná prihrávka, ale včas zareagoval brankár Šulla a tak si po krátkej dobe opäť siahol na loptu. Aj naďalej tak platí, že nás súper je v úvode zápasu veľmi aktívny.
6
Po rohovom kope pokračoval aj naďalej tlak nášho súpera, pred našu bránu smeroval nebezpečný center na hlavu Benatiu, ale pri lopte bol skorej brankár Šulla a tak všetko včas vyriešil.
5
Budeme svedkami prvého rohového kopu v tomto zápase. Naši chlapci si teraz nerozumeli pred bránou a Hubočan odvrátil loptu hlavou za postrannú čiaru. Maroko tak môže svoj tlak navýšiť.
4
V úvode zápasu pritlačilo Maroko našu reprezentáciu pred pokutové územie, ale zatiaľ sme nášho dnešného súpera do žiadnej zaujímavej situácie nepustili. Maroko hrá však teraz veľmi aktívne.
3
Maroko aj naďalej drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa o ďalší útočný výpad. Naši reprezentanti však vysoko napádajú a snažia sa tak získať loptu na svoje kopačky.
2
Ihneď po výkope sa Maroko presunulo na útočnú polovicu a preverilo kvality našej obrany. Hubočan bol však pozorný a centrovanú loptu do nášho pokutového územia upratal do bezpečia.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Maroko. Náš súper odohrá toto stretnutie v červených dresoch, Slovensko zvolilo bielu farbu dresov.
1
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak už čoskoro začne.

Pred úvodným výkopom sú na programe ešte štátne hymny oboch krajín.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku prípravného zápasu medzi reprezentáciami Maroka a Slovenska už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov. Ako už bolo avizované, tréner Ján Kozák spravil v našej zostave hneď niekoľko zmien, v bránke napokon dostane v tomto zápase príležitosť Michal Šulla. Nastupujeme aj s novo zloženou obranou, na hrote útoku bude operovať len Michal Ďuriš. Počas zápasu však určite dôjde aj k zmenám v zostave.

Toto stretnutie povedú z pozície rozhodcov páni zo Švajčiarska, konkrétne Lionel Tschudi – Raffael Zeder, Jean Yves Wicht. V Ženeve, ktorá je dejiskom tohto stretnutia je už všetko pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.

Maroko: Bono – Hakimi, Benatia (C), Saiss, Mendyl – El Ahmadi, Boussoufa – N. Amrabat, Belhanda, Ziyech – Boutaib

Náhradníci: Tagnaouti, Munir – Ait Bennasser, S. Amrabat, Bouhaddouz, Carcela-Gonzalez, da Costa, Dirar, El Hajjam, El Kaabi, En Nesyri, Fajr, Harit

Slovensko: Šulla – Sekulič, Šatka, Škriniar, Hubočan – Hrošovský, Kucka – Mak, Hamšík (C), Duda – Ďuriš

Náhradníci: Dúbravka, Rodák – Pekarík, Nemec, Mazáň, Rusnák, Pačinda, Greguš, Mihálik, Lobotka, Valjent, Sabo

Rozhodca: Lionel Tschudi – Raffael Zeder, Jean Yves Wicht (všetci Švajčiarsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Maroka a Slovenska. Zápas sa začína o 20:00.

Majstrovstvá sveta vo futbale sa už nezadržateľne blížia. Ostáva dohrať posledné prípravné zápasy v rámci asociačného termínu a po nich sa toto veľkolepé predstavenie môže začať. Na Stade de Genève vo Švajčiarsku sa predstaví naša reprezentácia, ktorá na neutrálnej pôde vyzve účastníka tohtoročného svetového šampionátu Maroko.

Maroko:
Tento trocha neznámy africký celok má určite svoju veľkú silu. Zvládol náročnú kvalifikáciu a tak sa môže tešiť na účasť na MS, kde to však bude mať takisto veľmi náročné. V kádri však figuruje niekoľko známych mien z euurópskych súťaží, ako napríklad Amrabat, Ziyech či Benatia. Silu Maroka potvrdzuje aj jeho posledná forma, keď z posledných 16 zápasov neprehralo ani jeden! Poväčšine však malo proti sebe slabšieho súpera, ale nájdu sa aj zvučné mená ako Ukrajina či Srbsko. Práve s Ukrajinou odohrala táto reprezentácia svoj posledný zápas a remizovala ho 0:0.

Slovensko:
Naša reprezentácia sa napokon na svetovom šampionáte nepredstaví. V kvalifikačnej skupine sme obsadili druhé miesto, ale kedže sme boli najhorší celok na tomto mieste, tak sme si baráž nevybojovali. Momentálne sa tak náš celok pripravuje na novovzniknutú Ligu národov a na ďalší kvalifikačný cyklus. Po neúspešnej kvalifikácii sme v rámci prípravy odohrali 5 zápasov, z ktorých sme 3 vyhrali, 1 remizovali a 1 prehrali. Naposledy sa Slovensko predstavilo doma v Trnave, kde po kvalitnom výkone v prvom polčase dokázalo remizovať s Holandskom 1:1.

Čo sa týka favorita tohto zápasu, tak toho je zložité určiť. Vypísané kurzy mierne favorizujú reprezentáciu Maroka, ale v rebríčku je zase vyššie postavené Slovensko. Môžme sa tak určite tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie a zaujímavú konfrontáciu našej reprezentácie.

Zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Slovensko vyhrávalo, účastníkovi majstrovstiev sveta Maroku napokon podľahlo