Djokovič nezvládol prehru. Spôsobil chaos, potom reagoval podráždene

Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. jún 2018 o 09:22

Srb senzačne podľahol Marcovi Cecchinatovi.

PARIŽ. Srbský tenista Novak Djokovič šesťkrát v kariére podľahol na antuke hráčom nižšie postaveným v rebríčku ako Talian Marco Cecchinato. Naposledy pred mesiacom a pol v Barcelone nestačil na Slováka Martina Kližana, vtedy 140. singlistu renkingu.

Napriek tomu prehru so 72. hráčom sveta Cecchinatom vo štvrťfinále Roland Garros v Paríži trávi 12-násobný grandslamový víťaz ťažšie ako ktorúkoľvek predtým.

Spôsobil chaos

"Nikdy predtým som nevidela Novaka takého podráždeného a sklamaného po prehre," napísala na twitteri egyptská novinárka Reem Abulleiová po tlačovke Djokoviča po jeho parížskej prehre.

"Sotva odpovedal na otázku, často sa zastavil v polovici myšlienky a nedokončil ju. Zároveň povedal, že nevie, či vôbec bude hrať na tráve," doplnila.

"Novak si sadol nie do hlavnej, ale vedľajšej miestnosti na tlačovky a spôsobil tým chaos. Na otázky odpovedal neochotne, bol veľmi sklamaný a nahnevaný," pridala postrehy ďalšia tenisová reportérka Carole Bouchardová.

Vo štvrtom sete vyhrával 4:1 a 5:2

Djokovič prehral prvé dva sety s Cecchinatom 3:6 a 6:7 (4) a viackrát si nechal masírovať krk a rameno. Potom si zverenec Mariána Vajdu spomenul na lepšie časy a v treťom sete ambiciózneho talianskeho súpera deklasoval 6:1.

Aj vo štvrtom sete pokračoval Djokovič v koncentrovanom a sebavedomom výkone, ale iba do stavu 4:1, resp. 5:2. Potom akoby na chvíľu poľavil v ostražitosti a Cecchinato sa chytil.

Najprv vyrovnal na 5:5 a potom dotiahol set do tajbrejku, kde obaja súperi predviedli antukový tenis vysokej úrovne.

Cecchinato, ktorý pred tohtoročným Roland Garros nevyhral ani jeden zápas v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji, sa ukázal ako muž bez nervov. Odvrátil tri setbaly srbského favorita a napokon spečatil jeho osud štvrtým premeneným mečbalom.

Nevie, či bude hrať na tráve

"Je veľká škoda, že som nevyužil náskok 4:1 vo štvrtom sete a nepremenil niekoľko sľubných brejkových príležitostí. Súper sa vrátil do zápasu a vyhral zaslúžene. Klobúk dolu pred ním," skonštatoval Djokovič, cituje ho srbský portál B92.net.

Čerstvo 31-ročný Belehradčan po operácii pravej ruky zatiaľ ukazuje len záblesky niekdajšej formy, ktorá z neho urobila obávaného súpera aj pre Rogera Federera či Rafaela Nadala.

Jeho najlepším výsledkom vo vrcholiacej antukovej sezóne je semifinále z turnaj ATP Masters 1000 v Ríme.

Na Roland Garros neprekročil prah štvrťfinále rovnako ako aj vlani, pričom predtým si v Paríži trikrát za sebou zahral vo finále a raz bol aj úspešný.

Na otázky médií, akú úlohu pri jeho aktuálnej prehre s Cecchinatom zohralo možné zranenie krku, podráždene reagoval: "Nebolo to nič vážne, nechcem o tom hovoriť."

Na ďalšiu otázku smerujúcu k jeho najbližšiemu programu odpovedal jednou vetou: "V tejto chvíli ešte neviem, či budem hrať na tráve."

Domov»Tenis»Roland Garros»Djokovič nezvládol prehru. Spôsobil chaos, potom reagoval podráždene