Cibulková postúpila už do štvrťfinále Wimbledonu, stále nestratila ani set

Miloslav Šebela|9. júl 2018 o 00:00

Slovenka zdolala Taiwančanku Hsieh.

LONDÝN, BRATISLAVA. Pred dvomi rokmi získala slovenská tenistka Dominika Cibulková jediný titul na trávnatom povrchu. Podarilo sa jej to v Eastbourne.

„Toto bol môj najlepší deň na tráve,“ jasala vtedy. V tomto roku je blízko k tomu, aby svoj „najlepší deň“ prekonala, a to rovno vo Wimbledone.

Slovenka patrí medzi príjemné prekvapenia turnaja. Po triumfe nad Taiwančankou Hsieh Su-Wei 6:4, 6:1 postúpila už do štvrťfinále.

Vštyroch zápasoch na turnaji nestratila ani jeden set.

Wimbledon 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Cibulková - Hsieh: fotogaléria

9.7.2018

V rebríčku predstihne Rybárikovú

Na grandslamovom turnaji nebola takto ďaleko už dva roky. Vďaka tomuto úspechu sa v rebríčku WTA opäť stane slovenskou jednotkou, keď predstihne Magdalénu Rybárikovú.

"Post slovenskej jednotky nie je pre mňa vôbec dôležitý. Sústredím sa iba na seba. Netuším, na ktorej pozícii budem, no so svojím postavením nie som spokojná, takže sa koncentrujem iba na seba a na to, aby som sa dostala na tie priečky, ktoré chcem," povedala pre Športky Cibulková.

Wimbledon - osemfinále:

Dominika Cibulková (SR) - Su-Wei Hsieh (Taiw.) 6:4, 6:1

Cibulková v minulosti nemala trávnatú časť sezóny v obľube. Rýchly povrch akoby jej vtedy nesedel. Lenže to je minulosť. Veľkú zásluhu na tom, že sa Cibulková zlepšila na tráve, má tréner Matej Lipták.

„Presvedčil ma, že mám aj na hru na tráve, len si musím viac veriť. Dodávalo mi to sebavedomie a môj tenis sa zo zápasu na zápas zlepšoval,“ hovorila.

Slovenka hrá skvelo takticky, výborne podáva a vo výmenách dokáže dostať súperky pod tlak. Proti Taiwančanke dosiahla 27 víťazných úderov a mala vyše 70-percentnú úspešnosť prvého podania.

Vo štvrťfinále proti Ostapenkovej

Štvrťfinále pritom nemusí byť pre Cibulkovú vo Wimbledone posledným zápasom.V súboji o semifinále čaká Cibulkovú turnajová dvanástka Lotyška Jelena Ostapenková.

Slovenská tenistka vyhrala oba vzájomné zápasy, pričom prvý z nich bol práve na turnaji v Eastbourne, ktorý neskôr vyhrala.

Cibulková má už teraz istú prémiu 281 000 libier pred zdanením a 430 bodov do svetového rebríčka WTA.

Cibulková je rovnako ako ja agresívna hráčka, veľmi dobre sa na kurte pohybuje. Má veľmi kvalitný forhend. Myslím si však, že jej štýl hry mi bude vyhovovať.

Jelena Ostapenková, najbližšia súpera Dominiky Cibulkovej

"Ostapenková už vie, aké to je vyhrať grandslamový turnaj. Je to nevyspytateľná hráčka, nikdy neviete, čo od nej môžete očakávať. Všetko nasvedčuje tomu, že tohtoročný Wimbledon ju zastihol v správnom rozpoložení. Hrá nebojácne, chodí si po údery. Myslím si, že to bude zápas, v ktorom bude veľa dlhých agresívnych výmen a veľa winnerov," povedala Cibulková pre oficiálnu stránku turnaja.

Ostapenková si je pred duelom vedomá kvalít súperky: "Cibulková je rovnako ako ja agresívna hráčka, veľmi dobre sa na kurte pohybuje. Má veľmi kvalitný forhend. Myslím si však, že jej štýl hry mi bude vyhovovať. Dôležité je, aby som sa dostala do dobrého rytmu. Budem sa musieť sústrediť predovšetkým na seba, hrať svoju hru a uvidíme, ako to dopadne."

Radosť Jeleny Ostapenkovej po zdolaní Eliny Svitolinovej.
Radosť Jeleny Ostapenkovej po zdolaní Eliny Svitolinovej. (Autor: TASR/AP)

Stručný priebeh zápasu Cibulková - Hsieh

V úvodných ôsmich gemoch zápasu medzi Cibulkovou a Su-Wei Hsieh si ani jedna hráčka nedokázala podržať podanie.

Premožiteľka najvyššie nasadenej svetovej jednotky Rumunky Simony Halepovej mala štyrikrát brejk k dobru, Slovenka však vždy kontrovala rebrejkom a v koncovke setu slávila úspech.

Dominika je od začiatku turnaja v hernej pohode, hrá bezchybne takticky, čo potvrdila aj proti Su-Wei Hsieh.

Karina Cíleková-Habšudová, bývalá slovenská tenistka, niekdajšia svetová desiatka

Cibulkovú nevyviedla z miery ani kontroverzná situácia v desiatom geme, keď empajrová rozhodkyňa zahlásila za stavu 0:30 fiftín v prospech Cibulkovej, no po protestoch Su-Wei Hsieh a príchode supervisorky verdikt zmenila a výmenu nechala opakovať.

V druhom dejstve zverenka trénera Mateja Liptáka vďaka výborným returnom i agresívnej celodvorcovej hre rýchlo odskočila súperke na 3:0 a zápas dotiahla do úspešného konca.

V siedmom geme premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Su-Wei Hsieh na 3:0.

Reakcia na Cibulkovej postup:

/zdroj: TASR/

Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu: "Blahoželám Dominike k fantastickému úspechu. Proti nepríjemnej Su-Wei Hsieh, ktorá je šikovná a má hru na trávu, podala najmä v druhom sete vynikajúci výkon.

V úvode zápasu bola trochu nervózna a spravila tam niekoľko dvojchýb. Koncovku setu však zvládla bravúrne a v druhom dejstve už na dvorci dominovala. Určite má šancu aj proti Ostapenkovej, ktorá hrá riskantne, vďaka čomu vlani vyhrala Roland Garros.

Videl som priamo vo Wimbledone Dominikine stretnutia proti Britke Johanne Kontovej i Belgičanke Elise Mertensovej. Kvalita jej hry rastie od zápasu k zápasu a ak bude proti Ostapenkovej dobre servovať, môže postúpiť do semifinále."

Karina Cíleková-Habšudová, bývalá slovenská tenistka, niekdajšia svetová desiatka: "Dominika je od začiatku turnaja v hernej pohode, hrá bezchybne takticky, čo potvrdila aj proti Su-Wei Hsieh. Má veľkú šancu uspieť aj vo štvrťfinále proti Ostapenkovej, ktorá je bombardérka, bude to vabank. Ostapenková hrá priamky bez rotácie a takýto štýl hry by mohol Dominike vyhovovať. Je to pre ňu prijateľná súperka."

Online prenos: Hsieh Su-wei - Dominika Cibulková (Wimbledon 2018, osemfinále)

Wimbledon - ženy Osemfinále 2018
09.07.2018 o 12:47
Sie
0:2
(4:6, 1:6)
Cibulková
S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj, ďakujem za pozornosť.
importantDominika Cibulková po tretíkrát vo svojej kariére postupuje do štvrťfinále na Wimbledone! Naplnia papierové predpoklady, keď vyradila veľké prekvapenie turnaja Su-wej Sie a ako nenasadená hráčka sa prebojovala medzi najlepšiu osmičku! V štvrťfinále na ňu už čaká Jelena Ostapenková z Lotyšska, ktorá je dvanástou hráčkou svetového rebríčka.
Koniec zápasu
1:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Dominika predviedla kvalitný tenis v druhom sete, v ktorom nedala svojej súperke najmenšiu šancu a Su-wej Sie je rada, že v tejto sade získala aspoň čestný gem. Prvý set bol však veľmi vyrovnaný, osem hier sme sledovali, ako si obe tenistky berú navzájom podania, ale v rozhodujúcej chvíli zabrala naša tenistka a už to celé dotiahla do víťazného konca.
0-40
importantJastrabie oko potvrdilo tri mečbaly pre Dominiku Cibulkovú!
0-30
Ďalší presný úder od slovenskej tenistky, ktorá tak vyhráva o dve loptičky.
0-15
Dominika začína podanie úspešne a získava prvý fiftín dôležitého gemu.
1:5
importantPo víťaznom údere prelomila Dominika ďalšie podanie svojej súperky a vyhráva v druhom sete už 5:1! Slovenská tenistka má k dispozícii servis na víťazstvo v tomto zápase!
0-40
importantTri brejkbaly pre našu tenistku po vydarenom kraťase, čo však muselo potvrdiť jastrabie oko!
0-30
Náročnejšiu výmenu zvládla lepšie naša tenistka a vyhráva pri podaní súperky o dva fiftíny.
0-15
Su-wej Sie nezačína servis úspešne a fiftín putuje na konto našej tenistky.
1:4
Koniec prestávky, podávať bude Su-wej Sie.
1:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:4
importantDôležitý gem naša tenistka zvládla, Su-wej Sie sa pokúsila o skrátený úder, ktorý jej však nevyšiel a zastavila ho páska. Dominika Cibulková vyhráva v druhom sete 4:1 a je na najlepšej ceste za postupom do štvrťfinále. Ešte však nepredbiehajme.
30-40
Tento bekhend našej tenistky putuje do autu, Dominika má k dispozícii posledný gembal.
15-40
Return od Su-wej Sie končí na sieti, Dominika získava dva gembaly.
15-30
Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.
15-15
Dominika sa prezentuje dobrým podaním na telo a vyrovnáva na 15:15.
15-0
Su-wej Sie sa prezentuje výborným forhendom po čiare a získava prvý fiftín tohto gemu.
1:3
importantPo veľkom boju si udržala Su-wej Sie tento servis po dobrom podaní a tak prvým gemom v druhom sete znižuje na 1:3!
A-40
Ďalšie kvalitné podanie od Su-wej Sie a tak prichádza gembal.
40-40
Nasleduje priamy bod z podanie a tak aj ďalšia zhoda! Pre Su-wej Sie je tento gem veľmi dôležitý, ak ho stratí dostane sa do veľkých problémov.
40-A
importantĎalšia pekná výmena, po ktorej svoj bekhend poslal Su-wej Sie do siete a Dominika získava štvrtý brejkbal!
40-40
Su-wej Sie pekne prešla na sieť a jej volej predlžuje tento gem.
40-A
importantPo presnom údere na čiaru získava Dominika tretí brejkbal v tomto geme!
40-40
Výborný servis von z kurtu od Su-wej Sie, ďalšia zhoda 40:40!
40-A
importantA je tu aj ďalší brejkbal!
40-40
Tento prechod na sieť od našej hráčky bol už úspešný a po víťaznom údere do stredu kurtu sme na ďalšej zhode.
A-40
Ani tento úder našej tenistke nevyšiel, je tu gembal pre podávajúcu hráčku.
40-40
Po peknej výmene to však je 40:40, Dominika poslal svoj forhend len do pásky.
30-40
importantDominika Cibulková získava brejkbal po chybnom údere svojej osemfinálovej súperky!
30-30
Su-wej Sie sa prezentuj presným forhendom a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Loptu získava Sie.
0-30
Slovenská tenistka získava po víťaznom údere druhý fiftín v rade.
0-15
Ďalší prechod našej tenistky na sieť a po presnom returne vyhráva o jeden fiftín.
0:3
0:3
0:3
importantTento pokus už našej tenistke vyšiel, úspešne obhodila svoju súperku a po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 3:0! To už vyzerá pre našu tenistku nádejne, snáď to nezakríkneme.
40-A
Výborné podanie našej tenistky na telo, po ktorom získava druhý gembal na potvrdenie brejku.
40-40
Su-wej Sie umiestnila loptičku presne na čiaru a odvracia gembal našej hráčky. Zhoda.
30-40
Od siete prichádza víťazný úder našej tenistky, ktorým získava gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Dominika však ukázala ďalší skvelý tlak a vyrovnáva na 30:30.
30-15
Forhend našej tenistky končí v aute, Su-wej Sie získava druhý fiftín v rade.
15-15
Po nevynútnej chybe našej hráčky to je 15:15 v tejto výmene.
0-15
Return od Su-wej Sie putuje do autu, fiftín získava naša tenistka.
0:2
importantKtorý aj využíva! Su-wej Sie posiela svoj úder do pásky a tak slovenská tenistka vyhráva v úvode druhého setu 2:0!
30-40
importantÚder podávajúcej hráčky končí v aute, Dominika získava prvý brejkbal v druhom sete!
30-30
Výborný kraťas od Su-wej Sie, Dominika už nestihla dobehnúť na sieť. Po 30 na oboch stranách.
15-30
Slovenská tenistka to odčinila presným forhendom po čiare a znova vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Dominika sa nešťastne pošmykla a pokazila svoj úder.
0-15
Su-wej Sie nezačína podanie úspešne, Dominika znova ukázala správne načasovanie pri prechode na sieť.
0:1
importantDominika výborne zvládla prvé podanie v druhom sete, Su-wej Sie ukončila výmenu úderom do siete a tak slovenská tenistka vyhráva 1:0!
15-40
Slovenská tenistka umiestnila svoj bekhend presne na čiaru a získava dva gembaly.
15-30
Ale aj Dominika predviedla úspešný prechod na sieť a forhendovým volejom vyhráva opäť o jednu loptičku.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Su-wej Sie si všimla zlého postavenia našej tenistky a skráteným úderom vyrovnáva stav tejto výmeny.
0-15
Dominika začína prvý servis v druhom sete úspešne, úder od Su-wej Sie putuje von z dvorca.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.
0:0
4:6
importantDominika Cibulková predviedla úspešný prechod na sieť a skráteným úderom využíva druhý setbal, čím sa stáva víťazkou prvého setu 6:4! Toto bol veľmi dramatický set, do stavu 4:4 si ani jedna tenistka nedokázala udržať svoje podanie. Slovenská hráčka to však dokázala ako prvá a následne dotiahla prvý set do víťazného konca. Su-wej Sie viedla dlhé protesty u rozhodkyne pri svojom poslednom podaní, Dominiku to však nerozhodilo a získava veľmi dôležitý prvý set.
40-A
importantVýborný forhend od našej tenistky po nátlakovej hre a tak Dominika získava druhý setbal!
40-40
Ten sa jej však nepodarilo využiť, presúva sa na zhodu 40:40!
30-40
importantPo chybe podávajúcej hráčky tu je predsa len setbal pre Dominiku Cibulkovú!
30-30
Aut z rakety našej tenistky, takže to je po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?
15-30
V opakovanej výmene uspela Su-wej Sie priamym bodom z podania. Uvidíme, ako toto dlhé čakanie ovplyvní hru.
0-30
importantVýmena sa bude opakovať!
0-40
Ale do rozhovorov už musí zasiahnuť aj Dominika. Vyzerá to zrejme na opakovanú výmenu, ale tieto debaty stále nemajú konca.
0-40
Stále sa nehrá, protesty od Su-wej Sie nemajú konca. Dominika sa týchto debát ani nezúčastňuje, plne sa koncentruje na stretnutie.
0-40
Su-wej Sie stále protestuje, ale táto loptička bola správna. Neviem čo sa tenistke z Taiwanu furt nepáči, len tým zdržuje hru. Divákom sa toto zdržiavanie nepáči.
0-40
importantTri setbaly pre našu tenistku, správnosť loptičky potvrdilo jastrabie oko!
0-30
Forhend podávajúcej hráčky zastavuje páska, Dominika vyhráva o dve loptičky.
0-15
Úvod podania jej nevychádza, fiftín pre našu tenistku.
4:5
4:5
4:5
importantJe to tu! Prvý krát v tomto zápase si tenistka udržala svoj servis, Dominika sa prezentovala víťazným forhendom po čiare a po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 5:4! Su-wej Sie pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.
30-40
Víťazným úderom získava Dominika gembal na potvrdenie brejku.
30-30
Dominike nevyšiel prechod na sieť a po nevynútenej chybe je stav výmeny 30:30!
15-30
Bekhend slovenskej tenistky zastavuje páska.
0-30
Druhý fiftín v rade pre našu tenistku po priamom bode z podania.
0-15
Jastrabie oko potvrdilo tesný aut Su-wej Sie.
4:4
importantPo chybe súperky si Dominika berie späť svoje podanie, čím vyrovnáva na 4:4! Stále tak čakáme, kým si jedna z tenistiek udrží svoje podanie, prvý set sa nesie len v ich stratách.
15-40
importantVíťazný úder od našej tenistky, ktorá získava dva brejkbaly! Nič iné sa ani nečakalo, fakt veľmi nezvyčajná sada.
15-30
Nevynútená chyba od Su-wej Sie, Dominika vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Aut z rakety podávajúcej hráčky, po 15 na oboch stranách.
15-0
Su-wej Sie si na úvod pomáha kvalitným podaním a získava fiftín.
4:3
4:3
4:3
importantSu-wej Sie sa prezentuje skráteným úderom a tak si opäť podávajúca hráčka neudržala svoj servis! Tenistka z Taiwanu vyhráva 4:3, po prestávke pôjde podávať na potvrdenie brejku, čo sa zatiaľ ani jednej protagonistke zápasu nepodarilo.
40-30
importantPo víťaznom údere Su-wej Sie platí tá prvá možnosť, takúto sadu som už fakt dlho nevidel!
30-30
Situácia sa zopakovala a tak to je po 30 na oboch stranách. Príde ďalší brejkbal či gembal?
30-15
Aut z rakety Su-wej Sie, Dominika znižuje na rozdiel jednej loptičky.
30-0
Forhend našej tenistky zastavuje páska, Su-wej Sie vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Dominika zahajuje servis dvojchybou.
3:3
importantJastrabie oko potvrdilo aut z rakety Su-wej Sie a tak opäť vidíme stratené podanie podávajúcej hráčky. Stav v prvom sete je vyrovnaný 3:3!
0-40
importantNič iné sme zrejme ani neočakávali, tri brejkbaly pre Dominiku Cibulkovú!
0-30
Po víťaznom údere vyhráva naša tenistka o dve loptičky pri podaní súperky.
0-15
Úvod podania Su-wej Sie nevyšiel, fiftín pre našu tenistku.
3:2
3:2
3:2
importantĎalšia dvojyhba našej tenistky a ďalšie prerazené podanie! Su-wej Sie si berie späť stratené podanie a vyhráva v prvom sete 3:2! Stále tak čakáme, kedy si podávajúca hráčka udrží svoje podanie.
A-40
importantDvojchyba našej tenistky, druhý brejkbal v tejto výmene pre Su-wej Sie.
40-40
Túto hrobu naša tenistka odvracia víťazným forhendom po čiare, presúvame sa na zhodu 40:40!
40-30
importantNeuveriteľné! Aut z rakety našej tenistky, je tu teda ďalší brejkbal!
30-30
Na presný úder od siete nedokázala naša tenistka reagovať a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Dominika pokračuje kvalitným podaním a vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách, forhend našej tenistky dopadol presne na čiaru.
15-0
Su-wej Sie vyťahuje skrátený úder a získava fiftín na svoje konto.
2:2
importantA ten aj využíva! Tak toto je neuveriteľný začiatok zápasu, zatiaľ si ani jedna tenistka nedokázala podržať svoje podanie a sledujeme jedno prelamovanie servisu za druhým! V prom sete platí vyrovnaný stav 2:2.
40-A
importantŠtvrtým fiftínom v rade získava naša tenistka brejkbal!
40-40
Su-wej Sie sa previnila prvou dvojchybou v zápase a tak sa dostávame na zhodu 40:40!
40-30
Výborný volej od našej tenistky, Su-wej Sie má k dispozícii posledný gembal na potvrdenie brejku.
40-15
Dominike vyšiel prechod na sieť a tak odvracia prvý gembal súperky.
40-0
Nevynútená chyba našej tenistky, takže Su-wej Sie získava šancu na čistú hru.
30-0
Druhá loptička v rade pre tenistku z Taiwanu.
15-0
Podávajúca hráčka začína úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.
2:1
Koniec prestávky, podávať bude Su-wej Sieová.
2:1
2:1
importantSu-wej Sieová predviedla úspešný prechod na sieť, včas zareagovala na skrátený úder našej tenistky a víťazným úderom si berie späť stratené podanie! Stav v prvom sete je 2:1 pre Sieovú, ani jedna tenistka si nedokázala udržať svoje podanie.
40-15
importantNasleduje dvojchyba našej tenistky, takže Sieová získava dva brejkbaly!
30-15
Forhend slovenskej tenistky zastavuje páska, Sieová tak opäť vyhráva o jeden fiftín.
15-15
Víťazným úderom z forhendu vyrovnáva Dominika na 15:15.
15-0
Su-wej Sieová predviedla ďalší úspešný prechod na sieť a získava fiftín pri podaní našej tenistky.
1:1
importantVíťazným úderom využíva Dominika hneď prvý brejkbal a tak si berie späť svoje stratené podanie! Stav v prvom sete je vyrovnaný 1:1, zatiaľ sa toto stretnutie vyvíja zaujímavo.
0-40
importantSituácia sa zopakovala a tak získava Dominika tri brejkbaly, ktorými si môže ihneď vziať svoje podanie späť!
0-30
Aj tento fiftín putuje na konto našej tenistky, podávajúca hráča sa previnila nevynútenou chybou.
0-15
Úvod podania jej však nevychádza a tak tu je fiftín pre Dominiku.
1:0
importantSu-wej Sieová predviedla úspešný prechod na sieť a tak berie hneď prvé podanie našej tenistky v tomto zápase! Tenistka z Taiwanu vyhráva 1:0 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.
40-30
importantAut z rakety našej hráčky, takže tu je prvý brejkbal v tomto zápase!
30-30
Úder slovenskej tenistky putoval do autu, čo potvrdilo aj jastrebie oko. Po 30 na oboch stranách.
15-30
Sieovej return dopadol presne na čiaru a tak získava prvý fiftín v tomto zápase.
0-30
Forhend od Sieovej končí na sieti, slovenská tenistka vyhráva o dve loptičky.
0-15
Dominika na úvod začína kvalitným podaním a získava prvý fiftín.
0:0
Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková.
V dejisku stretnutia panuje príjemné slnečné počasie. Na zápas je zvedavá aj početná divácka kulisa. Nám už ostáva len veriť, že Dominika bude pokračovať vo svojej výbornej forme a dostane sa do tretieho štvrťfinále na Wimbledone.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Na kurt č. 18 v All Englan Clube prichádzajú obe protagonistky tohto osemfinálového zápasu. Absolvujú krátku rozcvičku, po ktorej sa už toto stretnutie naplno rozbehne.
Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Po včerajšej pauze pokračuje tretí grandslam sezóny, na Wimbledone má Slovensko ešte jedného zástupcu. V ženskom singli stále pokračuje Dominika Cibulková, ktorá podáva vynikajúce výkony a bez straty setu sa prebojovala do osemfinále.

V tejto časti turnaja dostala podľa papierových predpokladov priechodnú súperku, Su-wej Sieovú z Taiwanu, ktorá však v minulom kole vyradila svetovú jednotku Halepovú a tak ukázala, že ju rozhodne netreba podceňovať. Dominika Cibulková tak bude dnes bojovať o tretiu účasť vo štvrťfinále na Wimbledone vo svojej kariére. Držme teda našej tenistke palce, aby sa jej to podarilo, pri súčasnej forme sa to môže naplniť.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne trocha natiahne, opäť sa vám prihlásime, keď budú obe tenistky na kurte.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového Wimbledonu. Slovenské farby reprezentuje vo dvojhre už len Dominika Cibulková, na ktorú dnes čaká osemfinálový súboj. Jej súperkou bude Su-wej Sieová z Taiwanu. Predbežne je začiatok zápasu naplánovaný na 12:30.

Dominika Cibulková je aktuálne 33. hráčkou svetového rebríčka. V All England Clube predvádza veľmi dobré výkony, o čom svedčia skalpy súperiek zvučného mena. V prvom kole zdolala Alizé Cornetovú 7:6, 6:1 a predvčerom vyprevadila z turnaja aj vlaňajšiu semifinalistku Johannu Kontovú. Na tieto výkony nadviazala aj v súboji s Belgičankou Elis Mertensovou, ktorú zdolala hladko v dvoch setoch 6:2 a vyradila tak ďalšie veľké meno. Priaznivé okolnosti jej dávajú nádej pomýšľať aj na vyššie méty, keďže Sieová vyradila rumunskú jednotku Halepovú, ale určite našu tenistku nečaká nič ľahké, čo Su-wej Sieová potvrdila v súboji s najväčšou favoritkou turnaja.

Su-wej Sieová: je aktuálne 48. hráčkou svetového rebríčka. Tenistka z Taiwanu sa momentálne prezentuje výbornou formou a postarala sa o najväčšie prekvapenie tohtoročného Wimbledonu, keď vyradila v treťom kole spomínanú Halepovú a tak na seba výrazným spôsobom upozornila. Ďalej sa jej podarilo ešte eliminovať Pavlyuchenkovú, čo sa tiež určite nečakalo a Arruabarrenovú. Ani v tomto zápase nebude favoritkou, ale jej výkop proti Halepovej bol famózny a to ju určite oprávňuje mať ambície aj v tomto stretnutí.

Papierovým favoritom tohto stretnutia je slovenská tenistka, ktorá ešte nestratila ani jeden set. Šance sú však podľa mňa na oboch stranách vyrovnané a určite budeme svedkami zaujímavého stretnutia. Verme, že so šťastným koncom pre našu tenistku.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.

Domov»Tenis»Wimbledon»Cibulková postúpila už do štvrťfinále Wimbledonu, stále nestratila ani set