Stačila aj remíza. Trnava postúpila do druhého predkola Ligy majstrov

HŠK Zrinjski Mostar - FC Spartak Trnava 1:1 (0:1)

Góly: 58. Todorovič - 15. Godál

ŽK: Todorovič, Stojkič - Miesenböck. Rozhodovali: Weinberger - Koblitsch, Heidenreich (všetci Rak.)

Mostar: Brkič - Galič, Jakovljevič, Barišič, Stojkič - Rustemovič (54. Bencun), Hajrulahovič (81. Pezer) - Filipovič, Bilbija, Todorovič - Ačimovič (75. Jovič)

Trnava: Chudý - Tóth (17. Miesenböck), Hladík, Godál, Čonka - Greššák, Rada - Kadlec, Grendel (78. Oravec), Jirka - Egho (81. Jarovič)

MOSTAR. Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali v odvetnom zápase prvého predkola Ligy majstrov 2018/2019 s HŠK Zrinjski Mostar 1:1 a postúpili do ďalšej fázy.

Po víťazstve 1:0 v prvom zápase uhral Spartak na Štadióne pod Bijelim Brijegom postupovú remízu, jeho gól v odvete strelil kapitán Boris Godál.

V druhom kole sa stretne s poľským majstrom Legiou Varšava, ktorý si poradil s írskym tímom Cork City (1:0 vonku, 3:0 doma).

Prvý zápas je na programe v utorok 24. júla vo Varšave, odveta 31. júla alebo 1. augusta na Štadióne Antona Malatinského.

Pozrite si momentky zo zápasu Zrinjski Mostar - Spartak Trnava: fotogaléria

19.7.2018

Hlasy po stretnutí:

Radoslav Látal, tréner Trnavy: "Sme spokojní. Už včera som hovoril, že pokiaľ sa nám podarí streliť gól, tak to bude pre nás veľmi dobré. Začiatok nebol z našej strany dobrý, ale potom nám vyšla štandardka.

Držali sme súpera na uzde až na nejaké akcie na konci prvého polčasu. Chceli sme udržať vedenie čo najdlhšie, ale bohužiaľ prišla chyba Kadleca a vyrovnanie súpera.

Boris Godál, hráč Trnavy

V zápase sme mali hluché miesta, ale aj výrazné. Povedal som hráčom pred zápasom, aby sa snažili o postup, pretože ich v druhom kole čaká futbalový sviatok."

Ante Miše, tréner Mostaru: "Myslím si, že máme lepšie mužstvo ako Trnava, ale prehrali sme si postup v prvom zápase. Nevyužili sme tam veľa šancí a dostali gól z ojedinelej akcie. Dnes sme nemali hráča, ktorý by bol v šestnástke viac dôrazný."

Martin Chudý, brankár Trnavy: "Pre brankára to bol zápas chvíľami dobrý, chvíľami nie. Najťažšie chvíle som prežíval na začiatku druhého polčasu, vtedy to pre mňa bolo náročné."

Boris Godál, strelec gólu Trnavy: "Bolo dobré, že sme dali prvý gól. Súper potom musel otvoriť hru, ale, našťastie, dal len jeden gól. Boli sme lepší od súpera v bojovnosti, postup nás veľmi teší."

Online prenos: HŠK Zrinjski Mostar - FC Spartak Trnava (Liga majstrov 2018/2019, 1. predkolo)

Liga majstrov (predkolá) 1. predkolo 2018/2019
18.07.2018 o 19:00
Zrinjski
1:1
(0:1, 1:0)
90+3 minúta
Ukončený
Trnava
Prehľad
Góly: 58. Todorović – 15. Godál. ŽK: 22. Todorović (ZRI), 65. Stojkić (ZRI) – 18. Miesenbock (TRN). Rozhodca: Weinberger – Kolbitsch, Heidenreich (všetci Rakúsko).
Prenos
V druhom polčase sa domácim predsa len podarilo skórovať, kedže ho začali veľkým náporom a z nenápadnej akcie stanovil konečný výsledok 1:1 Todorović. Po tomto momente mala Trnava už viacmenej všetko pod svojou kontrolou a v súčte oboch zápasov vyhráva 2:1 a postupuje tak do druhého predkola Ligy majstrov! To je určite skvelá správa pre slovenský futbal, pretože, aj keby Trnava v súboji s Legiou Varšava úspešná nebola, dostala by sa do tretieho predkola Európskej ligy a tak na nášho majstra čakajú ešte minimálne štyri zápasy v pohárovej Európe.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Za pozornosť vám ďakuje Miroslav Revaj.
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Toto by však už mal slovenský majster zvládnuť, Trnava sa môže tešiť z postupu do druhého predkola Ligy majstrov, kde ju čaká poľský súper.
90+2
importantTeraz to poriadne vrelo pred trnavskou bránou! Najprv sa do zakončenia dostal Galić, ale Chudý úspešne zasiahol. Potom sa domáci ešte tlačili k zakončeniu, ale hlavou upratal loptu do bezpečia Hladík.
90+1
Filipović sa postavil k priamemu kopu, ale jeho pokus končí len na obrannom múre. Mostar ešte ostáva usadený na útočnej polovici.
90
Mostar ešte získava po faule Greššáka priamy kop na útočnej polovici. Trnava sa tak teraz bude musieť brániť, druhý polčas sa predlžuje o tri minúty!
89
Riadny hrací čas tohto zápasu sa už čoskoro naplní, môžme očakávať údaj o nadstavenom čase.
88
No a slovenský majster získal ďalšie dva rohové kopy. Trnava tak získala peknú porciu minút na súperovej polovici a približuje sa k postupu do druhého predkola Ligy majstrov.
87
Trnava získala po individuálnej akcii Jirku rohový kop, ktorý rozohrala nakrátko a nikam sa neponáhľa. Čas už hrá proti domácim futbalistom.
86
Miesenbock teraz trocha zbytočne stratil loptu, ale domácim odpoveď nevyšla, nepresnú prihrávku si prebral do svojich rukavíc brankár Chudý, ktorý dlhým výkopom posiela spoluhráčov smerom dopredu.
85
Ani ten však nič nepriniesol, aj tento vzdušný súboj dokázali hostia vyhrať pred svojou bránou. Ešte však nieje koniec, Trnava potrebuje zvládnuť posledné minúty.
84
Mostar ešte neskladá svoje zbrane, ale dnes to domácim v útoku nejde podľa predstáv. Teraz však musel zasahovať Čonka a domáci získavajú rohový kop.
83
Filipović potiahol útok domácich, následne sa pokúšal o center, ale jeho pokus bol nepresný a Chudý sa pripravuje k rozohrávke od svojej brány.
82
Približne desať minút ostáva do konca zápasu aj s nadstaveným časom. Trnava stále drží postupový výsledok a s pribúdajúcim časom sa už môže tešiť na súboj s poľskou Légiou.
81
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Egho, prichádza Jarovic.
81
changeStriedanie v tíme HŠK Zrinjski: z ihriska odchádza Hairlahović, prichádza Pezer.
80
Peknú individuálnu akciu predviedol teraz Jirka, podarilo sa mu z otočky aj zakončiť na bránu súpera, ale jeho pokus ide vysoko nad domáci bránu.
79
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Grendel, prichádza Oravec.
78
Sledovali sme pekný prechod do útoku v podaní Trnavy, ktorej sa otváral priestor v obrane súpera, z pravej strany centroval Jirka, ale jeho pokus nenašiel nikoho v trnavskom drese.
77
Ani rohový kop domácich nič zaujímavého po dlhej dobe neponúkol, domáci ešte pokračovali v útoku, ale Jović sa ocitol v postavení mimo hru.
76
Domáci zahrávali priamy kop na útočnej polovici, Filipović centroval do pokutového územia, ale nikto z jeho spoluhráčov ju nezachytil. Zrinjski ešte pokračovalo v útočnej aktivite a získava rohový kop.
75
changeStriedanie v tíme HŠK Zrinjski: z ihriska odchádza Ačimović, prichádza Jović.
73
Zakrátko zahrával domáci celok ďalší rohový kop, ale ani ten nič zaujímavého neponúkol a následný pokus Filipović ide vysoko nad trnavskú bránu.
72
Po rohovom kope prišlo síce zakončenie na bránu hostí, ale bolo nepresné a Chudý zasahovať nemusel. Znova sa však k lopte dostávajú domáci futbalisti.
71
Domáci však pritlačili na nášho zástupcu, do pokutového územia hostí krásne prenikol Galić, ale jeho nebezpečnú prihrávku odvrátila trnavská obrana na rohový kop.
70
Po veľmi dlhej dobe si na loptu siahol aj brankár Chudý, ktorý pohodlne prebral nepresnú prihrávku domácich, takticky podržal loptu a už ju rozohráva na svojich spoluhráčov.
69
Toto bol nepresný center do pokutového územia hostí, Godál získava loptu pre svojich spoluhráčov. Slovenský majster sa však teraz nikam neponáhľa a snaží sa kombinovať v strede poľa.
68
Domáci futbalisti sa po zisku lopty snažia o prienik na polovicu Trnavy, ale to sa im nedarí. Slovenský majster má hru pod svojou kontrolou, zrejme im inkasovaný gól paradoxne pomohol.
67
Prichádza faul domácich futbalistov a Trnava získava priamy kop. Zrinjski sa tak musí aj naďalej brániť tlaku súpera, ale hostia okrem gólu nemali vyloženú gólovú šancu.
66
Trnava je stále usadená na útočnej polovici a vyvíja veľkú aktivitu na súperovu bránu. Konečne tak aj slovenský majster v tomto zápase dokáže pritlačiť súpera.
65
yellowCardŽltú kartu dostáva Stojkić (HŠK Zrinjski).
65
Slovenský majster pokračoval vo svojej aktivite a nasledoval ďalší rohový kop. Trnava tak môže opäť pohroziť pred súperovou bránou, domáca obrana hrá však v druhom polčase pozorne.
64
Na centrovanú loptu dobre skákal Egho a bude z toho ďalší rohový kop pre Trnavu. Hostia tak hrajú teraz s pokojom, hrajú pred súperovou bránou a skóre tohto zápasu ich stále posúva do druhého predkola Ligy majstrov.
63
Budeme svedkami ďalšieho rohového kopu, do pokutového územia prenikol s loptou Egho a po zásahu obrany sa domáci budú musieť znova brániť.
62
Napokon z toho boli až dva rohové kopy slovenského majstra, ani po jednom z nich sme však nesledovali nič zaujímavého. Trnava ešte ostáva na útočnej polovici, čo je pre nášho zástupcu podstatný moment.
61
Trnave sa vydaril rýchly prechod na útočnú polovicu a získava rohový kop. Domáci sa tak budú musieť brániť, hostia sa snažia naťahovať čas.
60
Hodina z tohto zápasu teda uplynula, domáci celok vyrovnal na 1:1 a od postupu ho delia dva góly. Uvidíme, ako dokáže slovenský majster reagovať na vzniknutú situáciu, stále sa nič vážneho nedeje.
59
Ožívajú aj ihneď domáci fanúšikovia, ktorí sa snažia povzbudiť svojich miláčikov. Todorovićovi to tam teda konečne padlo, mal niekoľko sľubných príležitostí a napokon mu to vyšlo z nenápadnej akcie.
58
58
goalTím Zrinjski práve strelil gól!
Znova však prišiel tlak domáceho tímu a Chudý prvýkrát inkasuje! Domáci futbalisti sa po zisku lopty rýchlo presunuli na útočnú polovicu, úspešná prihrávka sa dostala na kopačku OGNEJA TODOROVIĆA a ten spoza pokutového územia presnou strelou k tyčke vyrovnáva na 1:1!
57
Trnava sa presunula po rýchlom brejku na útočnú polovicu a snaží sa podržať loptu na svojich kopačkách. Domáci okamžite vysoko napádajú, slovenský majster je však veľmi pozorný.
56
Ani hosťom sa teraz v útoku nedarí, ale slovenského majstra to až tak mrzieť nemusí. Uvidíme, kedy prídu aj nejaké ďalšie zaujímavé príležitosti.
55
Zrinjski kombinuje na útočnej polovici, ale domácim stále chýba lepšia finálna fáza. Trnava si tak aj naďalej v zápase s bosnianskym súperom drží čisté konto.
54
changeStriedanie v tíme HŠK Zrinjski: z ihriska odchádza Rustemović, prichádza Bencun.
53
Rohový kop slovenského majstra nič zaujímavého neponúkol, ale domáci sa už pokúšajú o prienik na súperovu polovicu. Pri domácej lavičke sa schyľuje k striedaniu.
52
Domáci sa znova nadychovali k náporu, ale hostia zachytili loptu a dostali sa až na súperovu polovicu. Egho v pokutovom území vybojoval rohový kop, čo domácich určite pribrzdí.
51
Nápor domácich futbalistov sa už teda aspoň nateraz skončil, znova sledujeme, ako sa hra prelieva z jednej strany na druhú, čo paradoxne uberá na tempe.
50
Až teraz dostávajú hostia loptu pod svoju kontrolu a nikam sa pochopiteľne neponáhľajú. Trnava sa snaží postupnými prihrávkami prenikať na súperovu polovicu, Grendel sa však teraz ocitol v ofsajde.
49
Domáci futbalisti sú aj naďalej pri lopte, ale teraz majú problémy s prechodom do útoku. Trnava sa však už snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky.
48
48
Rohový kop nič zaujímavého nepriniesol, ale pri lopte sú aj naďalej domáci futbalisti, ktorí pokračujú vo svojom tlaku. No, Trnava to zrejme do konca zápasu ešte bude mať náročné.
47
importantA ihneď po zmene strán tu je gólová príležitosť pre domácich! Ačimović sa dostal do zakončenia v pokutovom území, ale brankár Chudý bol pozorný a vyráža jeho pokus na rohový kop!
46
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop patril domácim futbalistom. Ani jeden z trénerov pred týmto dejstvom nestriedal.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Po prvom polčase odvetného stretnutia vyhráva Trnava v súčte oboch zápasov 2:0 a výrazne sa tak približuje k postupu do druhého predkola Ligy majstrov. Domáci futbalisti začali tento zápas o niečo aktívnejšie a v 13. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Todorović, ten však trafil len brvno. V 15. minúte sa po priamom kope dokázal hlavou presadiť Godál a po tomto momente Trnava pohodlne kontrolovala dianie na ihrisku. Krátko pred koncom prvého polčasu však ešte prišiel nápor domácich, ktorý však Trnava úspešne zvládla.

HŠK Zrinjski potrebuje na postup streliť tri góly, čo sa už ako moc reálne nezdá, ale vo futbale je možné všetko a preto ešte Trnava musí zvládnuť druhý polčas, ktorý sa začne približne o 20:03.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Spartak ešte zahrával jeden priamy kop, aj v tomto prípade sa do zakončenia dostával Godál, ale v páde loptu netrafil a to bolo už z prvého dejstva všetko.
45+1
A znova sa do zakončenia dostal Todorović po rýchlom brejku domáceho tímu. Aj v tomto prípade sa však jeho pokus medzi tri žrde nedostal, odkop od Chudého brány.
45
Prvý polčas sa predĺži o dve minúty!
44
importantVeľa nechýbalo a domáci futbalisti mohli vyrovnať! Do pokutového územia Trnavy sa dostala nebezpečne centrovaná lopta, do zakončenia sa dostal Todorović, ale jeho pokus tesne míňa trnavskú bránu!
43
V závere prvého polčasu sa Trnava dostala pod menší tlak, ale ustala dva rohové kopy domácich a loptu už vyviezla do bezpečia. Prechádzal tomu však zbytočný faul na vlastnej polovici.
42
Po priamom kope sa domáci ešte držali pred pokutovým územím súpera a zaujímavý pokus z uhla na bránu musel Chudý vyraziť na rohový kop. Pri rozohrávke spomínaného priameho kopu to však zaváňalo rukou Grendela a domáci mali zrejme zahrávať ďalší rohový kop.
41
Teraz sa však slovenský majster bude musieť brániť. Domáci získavajú priamy kop z nádejnej pozície, zrejme to bude opäť centrovaná lopta do pokutového územia.
40
Približne päť minút nám ostáva do konca prvého polčasu, po strelenom góle nášho zástupcu sme už žiadnu výraznejšiu šancu nevideli. Zatiaľ to teda vyzerá, že jednogólový náskok Trnava do prestávky udrží.
39
Na druhej strane sme sledovali rýchly brejk nášho zástupcu, ale aj domáca obrana bola pozorná. Pre Trnavu je však podstatné, že sa hra odvíja ďaleko od jej brány.
38
Predsa len začínajú domáci ešte ožívať, ale trnavská defenzíva pracuje až na to jedno zaváhanie úspešne. Zrinjski určite potrebuje dať do polčasovej prestávky gól.
37
Ďalšia nevydarená prihrávka do pokutového územia Trnavy, k lopte sa tak znova dostáva brankár Chudý. Hostia teda hrajú to to čim vyhovuje a smerujú za postupom.
36
Postupne však pribúdajú aj nedovolené zákroky na oboch stranách, tempo krátko pred koncom prvého polčasu stále opadá, hra sa často kúskuje.
35
Zrinjski s ďalšou útočnou snahou, ale domácim zatiaľ chýba presnosť vo finálnej fáze. Nepresná prihrávka sa dostala iba k brankárovi Chudému, ktorý sa ešte dostal do menšej potýčky s domácim futbalistom.
34
Domáci fanúšikovia trocha stíchli a tak počuť len tých trnavských. S takouto podporou Trnava doma počítať pre trest nemohla.
33
Na druhej strane sme sledovali útočnú snahu slovenského majstra, ale tá je prerušená pre postavenie mimo hru. Dlho však netrvalo a Trnava je späť pri lopte.
32
Ani táto útočná snaha domácich nič nepriniesla, bude to len odkop od Chudého brány. Ten si zatiaľ drží v prvom predkole Ligy majstrov čisté konto, ale ešte nás čaká poriadna porcia minút.
31
Domáci celok sa snaží kombinovať na polovici nášho zástupcu, ale Trnava drží hru ďaleko od svojej brány. Tempo zápasu záčina čoraz viac opadať, aspoň fanúšikovia dávajú o sebe najavo.
30
Polhodina z prvého polčasu už uplynula, Trnava stále vyhráva v súčte oboch zápasov 2:0! Po úspešnej hlavičke kapitána Godála hostia bez problémov zvládajú dianie na ihrisku.
29
Trnava získala po útočnej aktivite Grendela rohový kop. Od rohovej zástavky centroval Rada, brankár domácich Brkić musel ísť proti tejto lopte a vyboxoval ju do bezpečia.
28
Na obraze hry sa v podstate od samotného úvodu nič nemení, hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Zrinjski môže mrzieť to brvno z trinástej minúty, prvá veľká šanca hostí však gólom skončila.
27
Aj sa tak stalo, ale Egho ju upratal včas do bezpečia. Ešte chvíľu domáci kombinovali na útočnej polovici, ale Trnava súpera do zakončenia nepustila. Už teraz je však jasné, že sa predlžovať v tomto zápase nebude.
26
Hairlahović vybojoval priamy kop pre svoj celok. Trnava sa tak teraz bude musieť brániť proti štandardnej situácii domáceho tímu, zrejme budeme svedkami centrovanej lopty až do pokutového územia.
25
Realizácia rohového kopu sa trocha natiahla, ale nič zaujímavé sme napokon nevideli. Domáci celok sa však už postupne dostáva na útočnú polovicu.
24
Zrinjski po tom inkasovanom góle dosť znervóznel, akoby sa nevedel dostať späť do hry. To je však pre Trnavu len dobre, po zrazenom centri získava slovenský majster rohový kop.
23
Boli sme svedkami ďalšieho priameho kopu slovenského zástupcu, ale v tomto prípade sme už podobnú situáciu ako pri prvom góle nevideli. Trnava však stále operuje na útočnej polovici.
22
yellowCardŽltú kartu dostáva Todorović (HŠK Zrinjski).
20
Navyše sa slovenský majster teraz drží s loptou na útočnej polovici, ten strelený gól dodal Trnave potrebný pokoj. Uvidíme, kedy prídu nejaké ďalšie zaujímavé situácie.
19
Trnava teraz môže hrať uvoľnenejšie, strelila veľmi dôležitý a pomerne rýchly gól tohto zápasu. Reakcia domácich zatiaľ neprichádza, hosťom sa darí držať súpera ďaleko od svojej brány.
18
yellowCardMiesenbock ihneď po svojom príchode na trávnik inkasuje žltú kartu. Musí si už tak dávať na podobné zákroky pozor.
17
changePrvé striedanie v zápase prichádza už takto skoro, Tóth musí nútene opustiť ihrisko. Na jeho miesto nastupuje nová posila Miesenbock.
16
Prvý pokus priamo na bránu domácich teda končí gólom a Trnava vyhráva v súčte oboch zápasov 2:0! Zrinjski teda potrebuje na postup streliť už tri góly.
15
15
goalTrnava dala gól!

Veľmi dôležitý gól však dáva Trnava! Spomínaný priamy kop rozohrali hostia nakrátko, Grendel posunul loptu na Radu, ktorý presným centerom do pokutového územia našiel hlavu BORISA GODÁLA a kapitán hostí posiela svoj celok do vedenia o jeden gól v tomto zápase – 0:1!
14
Takže registrujeme už dve zaujímavé príležitosti pred trnavskou bránou, domáci sa pokúšajú čo najrýchlejšie streliť dôležitý gól. Trnava sa prebojovala na útočnú polovicu a po faule získava priamy kop.
13
importantDomáci futbalisti vytvorili veľký tlak na bránu nášho zástupcu, Tóth v tomto prípade zaváhal a nechal Todorovića prejsť až pred bránu, pokus domáceho futbalistu zastavilo brvno! To bola veľká šance pre Zrinjski zrovnať stav tohto dvojzápasu.
12
Žiadne bezhlavé útočenie to zo strany nášho majstra nieje. Trnava hrá zatiaľ veľmi trpezlivo a zakladá postupné útoky, nemá sa kam ponáhľať. Naopak, v nevýhodnejšej pozícii je domáci celok.
11
Na podobné situácie si hostia musia dávať pozor, ale musíme pochváliť defenzívu nášho majstra. Trnava je momentálne pri lopte a už sa snaží preniknúť na útočnú polovicu.
10
importantJe tu prvá zaujímavá situácia v tomto zápase! Za trnavskú obranu prepadla lopta na Ačimović, po jeho prihrávke sa už domáci dostávali pred bránou do zakončenia, ale dobre zasiahol Čonka a loptu upratal do bezpečia!
9
K lopte sa dostal Kadlec a skúšal dlhou prihrávkou nájsť vpredu Egha, ale ani v tomto prípade druhý menovaný nedokázal spracovať ťažkú loptu. Do kombinácie sa už púšťa domáci celok.
8
Zatiaľ ťažko hodnotiť nejako úvodné minúty tohto zápasu. Oba tímy sa po zisku loptu snažia o prechod na útočnú polovicu, miernu prevahu v držaní lopty má náš majster.
7
Teraz sa však na pozore musel mať Hladík, ale dvakrát dobre zasiahol proti nebezpečnej prihrávke. Spartak Trnava vyváža loptu na útočnú polovicu, ale ihneď čelí vysokému napádaniu zo strany súpera.
6
Krátku dobu sme sledovali kombináciu Trnavy na útočnej polovici, ale stále čakáme na prvú zaujímavejšiu situáciu. K lopte sa už dostávajú futbalisti Zrinjski.
5
Znova sa však k lopte dostáva slovenský majster, po nedovolenom zákroku získavajú červeno-čierny priamy kop v strede poľa. V sektore hostí je aj početná fanúšikovská skupina Trnavy, tak snáď sa im podarí vytvoriť pre svojich miláčikov potrebnú atmosféru.
4
Následne sme sledovali opäť útok v podaní futbalistov Trnavy, tentoraz číhal pred bránou súpera Kadlec, ale ťažký center nedokázal spracovať a Brkić sa chystá k rozohrávke od svojej brány.
3
Prvý útočný výpad podnikli aj domáci futbalisti, ale útočná snaha v podaní Galićova nebola úspešná a prvýkrát sa lopty v tomto zápase dotkol brankár Chudý, ktorý aj dnes dostáva priestor pred Rusovom.
2
Z vlastnej polovice založil slovenský majster rýchly protiútok, Kadlec sa dostal na pravej strane k lopte a jeho prihrávka smerovala na Egha, ktorý však pred pokutovým územím už nič zaujímavého nevymyslel.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Trnava. Domáci celok odohrá toto stretnutie v bielych dresoch, slovenský majster v klasicky červeno-čiernej kombinácii.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Štadión je aj veľmi slušne zaplnený, Zrinjski má k dispozícii aj veľkú podporu z publika.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas odvetného stretnutia medzi HŠK Zrinjski a FC Spartak Trnava sa tak čoskoro začne!

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnes sú na programe odvetné stretnutia prvého predkola Ligy majstrov, na horúcej bosnianskej pôde sa predstaví slovenský majster Spartak Trnava. Ten si zo sebou prináša náskok 1:0, Zrinjski teda musí doháňať stratu a musí v tomto stretnutí zvíťaziť, pretože Trnave na postup stačí aj hocijaká remíza.

V základných jedenástkach svojich celkov pochopiteľne absentujú Čirjak a Čanturišvili, ktorí dostali v minulom zápase červenú kartu a tak dnes svojim spoluhráčom nepomôžu. Čirjaka v domácej zostave nahradil Rustemović a miesto Čanturišviliho nahradzuje Tóth, ktorý sa však predstaví na kraji obrany miesto Kadleca, ktorý sa posúva na defenzívneho záložníka.

Stretnutie na Štadióne pod Bijelim Brijegom v Mostare povedú rakúsky rozhodcovia: Weinberger – Kolbitsch, Heidenreich.

Držme teda nášmu pohárovému zástupcovi palce, aby zvládol náročnú odvetu v Bosne a Hercegovine a tak postúpil do druhého predkola Ligy majstrov, kde už na svojho súpera čaká poľská Legia, verme, že budeme svedkami slovensko-poľského súboja.

Tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.
Úvodné zostavy:

HŠK Zrinjski: Brkić – Galić, Jakovljević, Barišić, Stojkić (C) – Rustemović, Hairlahović – Filipović, Bilbija, Todorović – Ačimović

Náhradníci: Soldo – Bekrić, Bencun, Jović, Kadušić, Lastro, Pezer

FC Spartak Trnava: Chudý – Tóth, Hladík, Godál (C), Čonka – Kadlec, Greššák, Rada – Jirka, Grendel, Egho

Náhradníci: Rusov– Brigant, Dangubić, Jarovic, Miesenbock, Oravec, Yilmaz

Rozhodca: Weinberger – Kolbitsch, Heidenreich (všetci Rakúsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HŠK Zrinjski a FC Spartak Trnava. Zápas sa začína o 19:00.

Cez týždeň sa odohrajú odvetné zápasy v predkolách pohárovej Európy. Do akcie sa tak opäť dostanú aj slovenské celky, ako prvý pôjde do boja aktuálny majster z Trnavy. Toho čaká odveta na horúcej pôde v Bosne a Hercegovine, keď vyzve domáci celok Zrinjski.

Prvý zápas:
Ten dopadol pred prázdnymi tribúnami lepšie pre Spartak, keď sa v 80. minúte parádne trafil Jirka a zariadil tak výhru Trnavy 1:0. Moc oslnivé stretnutie to však nebolo, pár šancí bolo na oboch stranách, napokon aj takýto výsledok náš majster určite berie. Okrem presného zásahu Jirku sa v tomto stretnutí ešte udiali dva podstatné momenty, v 69. minúte dostal červenú kartu hosťujúci Čirjak a v 89. minúte takisto po druhej žltej predčasne dohral Čanturišvili, takže obaja hráči budú v odvetnom zápase chýbať. Premiéra Radoslava Látala v ostrom zápase tak výsledkovo dopadla úspešne, ale do odvety je určite čo zlepšovať.

HŠK Zrinjski:
Domáci celok je už dlhé roky lídrom tamojšej súťaže, v uplynulom ročníku zaznamenali futbalisti Zrinjski zlatý hattrick. Bosniansky tím sa tak často zúčastňuje pohárovej Európy, ale ďaleko ako do tretieho predkola sa nikdy nedostal. Aj tak, má s pohárovou Európou bohatšie skúsenosti ako náš majster, čo môže byť miernou výhodou. Súper Trnavy vznikol v roku 1905, má prezývku Plemiči.

FC Spartak Trnava:
Po veľmi dlhom čakaní sa Trnava konečne dočkala titulu a tak ju čakajú povinnosti aj v pohárovej Európe, konkrétne začne v prvom predkole Ligy majstrov, v novej sezóne Trnavu povedie český tréner Radoslav Látal. Ten pozná najmä Dobrivoja Rusova, ktorého viedol v Piaste Gliwice. Andelov pred začiatkom sezóny posilnili útočník Senad Jarovič, ofenzívny záložník Fabian Miesenböck. Okrem nich prišili aj podhrotový útočník z chorvátska Filip Dangubič. Na hosťovanie prišiel z Mladej Boleslavi Jakub Rada.

Už pred prvým zápasom bolo šance vyrovnané a zrejme inak tomu nebude ani v odvetnom stretnutí. Trnava si prináša zo sebou jednogólový náskok a veľmi podstatné aj je, že náš majster doma neinkasoval a tak mu na postup stačí aj nerozhodný výsledok. Zrinjski však bude doma určite veľmi silné a veľkú morálnu podporu bude mať aj z hľadiska.

Dúfajme, že Trnava odvetu zvládne a postúpi do druhého predkola. Tam by ju čakal niekto z dvojice Cork City – Legia, pričom poľský celok vyhral na pôde súpera 1:0 a tak je momentálne v lepšej pozícii.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Stačila aj remíza. Trnava postúpila do druhého predkola Ligy majstrov