Trnava v Lige majstrov skončila, rozhodol o tom gól v predĺžení

Hráč Crvenej zvezdy Nemanja Radonjič strieľa v predĺžení druhý gól svojho tímu.
Hráč Crvenej zvezdy Nemanja Radonjič strieľa v predĺžení druhý gól svojho tímu. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, Pavol Spál, TASR|14. aug 2018 o 00:00

Futbalisti Trnavy prehrali s Crvenou zvezdou 1:2.

Liga majstrov 2018/2019 - odveta 3. predkola

FC Spartak Trnava - Crvena Zvezda Belehrad 1:2 pp (1:1, 1:1)

/prvý zápas 1:1, do play off postúpila CZ Belehrad/

Góly: 6. Bakoš - 7. Ben Nabouhane, 98. Radonjič

ŽK: Godál, Bakoš, Tóth, Sloboda, Grendel, Hladík - Ben Nabouhane, Stojkovič, Stojiljkovič, Degenek, Pavkov, Radonjič. Rozhodovali: Gözübüyük - Goossens, Van Dongen (všetci Hol.), 18 032 divákov.

Spartak Trnava: Chudý - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka (106. Hladík) - Jirka, Grendel, Sloboda, Greššák, Rada (100. Dangubič) - Bakoš

CZ Belehrad: Borjan - Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič - Jovančič (101. Gobeljič), Krstičič - Simič (85. Jovičič), Ben Nabouhane, Radonjič (108. Babič) - Stojiljkovič (75. Pavkov)

TRNAVA. V Trnave býva veľmi hlučno a poriadny rachot, ale takýto na novom štadióne ešte zrejme nebol. Fantastická atmosféra.

Pripomínala veľký turnaj. Podiel na nej mali fanúšikovia z oboch strán. Ani chvíľu nebolo ticho.

Kto chcel debatovať s vedľa sediacim susedom, musel poriadne kričať. Prišlo viac ako 18-tisíc divákov.

Spartak Trnava - Crvena Zvezda (Liga majstrov 2018/2019, 3. predkolo): Najlepšie momentky: fotogaléria

21.8.2018

Vyrovnaný zápas bez veľkých šancí

Už v šiestej minúte rachot pridal na decibeloch, keď otvoril skóre Marek Bakoš, najskúsenejší a najstarší hráč Spartaka, ktorý je v Trnave iba desať dní.

Tridsaťpäťročný útočník sa presadil hlavou. Gólu predchádzala skvelá akcia obrancu Andreja Kadleca, ktorý loptu vybojoval a rozbehol akciu. A tiež asistoval.

Trnavčania sa však netešili ani minútu a Crvena Zvezda vyrovnala. Spartak pykal, keď nepokryl úplne voľného Bena Nabouhaneho.

Niečo podobné sa stalo v Belehrade, ale v opačnom garde. Vtedy vyhrávala Crvena a vyrovnala Trnava.

V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas, bez veľkých šancí. Taktický. Bol to podobný duel ako ten prvý v Belehrade.

Favorit zvyšok predĺženia ustál

Trnavčania hrali zrejme na hranici svojich možností, poctivo bránili. Nikto z nich extra nevyčnieval, hrali kompaktne ako tím.

Zápas rozhodlo až predĺženie, keď si za obranu nabehol na hranici ofsajdu Radonjič. Najväčšia hviezda Crvenej Zvezdy skórovala na 2:1.

V tom momente musela streliť Trnava až dva góly, na čo sily už nemala.

V závere mohol vyrovnať Boris Godál, ale penaltu nepremenil, trafil iba hornú žrď.

Favorizovaní hostia už zvyšok predĺženia ustáli.

Belehrad postúpil do play off Ligy majstrov, kde sa stretne s FC Salzburg.

Trnava má šancu na reparát v Európskej lige, kde ju v play off čaká pravdepodobne Olimpija Ľubľana, ktorá v úvodnom zápase zdolala HJK Helsinki 3:0.

Hlasy po zápase:

Radoslav Látal, tréner Trnavy (zdroj: TASR): "Z našej strany je to sklamanie. Boli sme blízko postupu. Ale keď hráme s takýmto mužstvom, nemôžeme urobiť také chyby. Dali sme krásny gól, ale hneď sme inkasovali.

Zápas to bol vyrovnaný, bez veľkých šancí. Mohli sme po Bakošovej šanci vyhrať, ale súper potom v predĺžení rozhodol. Chcem sa poďakovať divákom, ako nás povzbudzovali.

Musíme dať hlavy hore, čaká nás liga a potom ďalšie zápasy v Európe."

Vladan Milojevič, tréner CZ (zdroj: TASR): "Ďakujem mojim hráčom za zaslúžený postup. A ďakujem aj fánušikom. Prišli sme sem vyhrať a dokázali sme to.

Na hru Spartaka sme neboli pripravení v Belehrade, ale mali sme týždeň na to, aby sme sa dobre pripravili na odvetu. Dokázali sme to."

Michal Ščasný, asistent trénera Trnavy (zdroj: RTVS): "Zavládol obrovský smútok, pretože sme to mali dobre rozohrané. Z Belehradu sme priviezli dobrý výsledok, verili sme v neho aj tu.

Rozhodli chyby, neudržali sme náskok 1:0 dlhšie. V druhom polčase sme odviedli fantastickú robotu, v predĺžení sme opäť po chybe dostali gól."

Boris Godál, kapitán Trnavy (zdroj: RTVS): "Začiatok bol super, dostali sme sa do vedenia, súper však okamžite vyrovnal po našej hlúpej chybe. Držali sme remízový stav, Bakoš mal obrovskú šancu.

Súper využil v predĺžení jednu chybu, potom to už bolo ťažké. V posledných sekundách som pri penalte trošku zdvihol loptu. Vydali sme maximum, máme ešte jednu šancu na Európsku ligu."

Andrej Kadlec, obranca Spartaka Trnava (zdroj: TASR): "Sme sklamaní, pretože sme podľa môjho názoru mali na postup. Dostali sme smoliarsky gól v predĺžení a kontrovať dvomi v krátkom čase už pre nás bolo náročné. Musíme dať rýchlo hlavy hore, je pred nami ďalší dvojzápas v Európskej lige.

Napriek prehre nás trnavskí fanúšikovia odmenili po zápase potleskom, čo si vážime. Môžeme im sľúbiť, že urobíme všetko pre to, aby sme sa po Ľubľane tešili.

Erik Grendel, futbalista Spartaka Trnava

Verím, že keď zopakujeme tento výkon, nebudeme chýbať v skupinovej fáze. Sme sebavedomejší, dokázali sme hrať vyrovnané partie s Legiou Varšava i Crvenou Zvezdou. Musíme však myslieť aj na ligu."

Marek Bakoš, útočník Spartaka Trnava (zdroj: TASR): "Bol to typický pohárový zápas. Začali sme výborne, dali sme gól, potom sa v opačnom garde zopakovala situácia z Belehradu. Inkasovali sme a v ďalšom priebehu sa hra odvíjala medzi šestnástkami.

S blížiacim sa koncom zápasu to bolo opatrné. Napriek tomu súper spravil chybu v obrane, mal som to na nohe, ale šancu som nepremenil. Hostia na opačnej strane podobnú v predĺžení áno a preto postúpili. Podali sme výkon na hranici našich možností a za to pred všetkými chalanmi treba dať klobúk dole.

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám prejsť cez Crvenu Zvezdu, ale zabojujeme o Európsku ligu. Naši fantastickí fanúšikovia by si zaslúžili, aby sme im doniesli do Trnavy zápasy európskych pohárov. Z atmosféry, ktorú dnes vytvorili, som mal husiu kožu."

Erik Grendel, stredopoliar Spartaka Trnava (zdroj: TASR): "Aj po inkasovanom góle v predĺžení sme hrali do konca. Napriek prehre nás trnavskí fanúšikovia odmenili po zápase potleskom, čo si vážime.

Môžeme im sľúbiť, že urobíme všetko pre to, aby sme sa po Ľubľane tešili. Najlepší liek na sklamanie je ďalší zápas. V sobotu nás čaká súboj v Nitre, musíme dobre zregenerovať a dať sa dokopy."

Online prenos: Spartak Trnava - Crvena Zvezda Belehrad (Liga majstrov 2018/2019, 3. predkolo)

Liga majstrov (predkolá) 3. predkolo 2018/2019
14.08.2018 o 20:30
Trnava
1:2
(1:1, 0:0, 0:1, 0:0)
120' minúta
CZ Belehrad
Góly: 6. Bakoš – 8. Nabouhane, 98. Radonjič. ŽK: 19. Godál (TRN), 35. Bakoš (TRN), 66. Tóth (TRN), 90+1. Sloboda (TRN), 94. Grendel (TRN), 118. Hladík (TRN) – 28. Nabouhane (CZB), 37. Stojkovič (CZB), 60. Stoiljkovič (CZB), 73. Degenek (CZB), 86. Pavkov (CZB). Rozhodca: Gözübüyük – Goossens, van Dongen – Manschot (všetci HOL). Diváci: 18032.
Po majstrovskom titule v minule sezóne bola táto púť v Lige majstrov čerešničkou na torte. Spartak prešiel cez Mostar, Legiu Varšava.

Crvena Zvezda bola napokon nad sily Trnavy. Hráči tento zápas odmakali a patrí im veľká vďaka. Andeli budú pokračovať v play-off Europskej ligy, zrejme proti Olimpii Ĺubľana.

Spartak prehral s CZ Belehrad 1:2 po predĺžení a Srbi vyzvú v boji o skupinu Ligy majstrov Salzburg. Pekný večer z Trnavy
120+2
120
penOutGodál nedal penaltu a šance Trnavy sú preč.
120
Budú sa hrať dve minúty.
120
Bola nariadená penalta.
119
Grendelova prudká strela mimo a zápas sa blíži ku koncu.
118
yellowCardHladík vidí za faul žltú kartu.
117
Hladík pri hlavičke fauloval, hostia už sa pochopiteľne váľajú na zemi.
115
Posledných päť minút zápasu. Savič sedel na zemi, tiež to budú zrejme kŕče.
114
Tréner Látal stále využil iba dve striedania, tréner hostí až štyri.
112
Diváci ženú svojich andelov vpred, centrovanú loptu však Borjan chytá.
111
Crvena Zvezda pozorne bráni, Spartak má vpredu Hladík a Bakoša, ale lopty neprichádzajú.
109
Nie, Trnave sa nedarí dostať sa s loptou na súperovu polovicu.
108
changeRadonjič dohral prišiel Babič.
107
Bakoš bol pri vysokej lopte v ofsajde.
106
Dva góly potrebuje Trnava na postup. Lopty budú smerovať na Hladíka a Bakoša. Posledných 15 minút zápasu.
105+2
Čonkov center letí do rúk Borjana, ten si následne ľahol.
105
Nadstavujú sa dve minúty.
105
Prvý polčas prvého nadstavenia sa blíži ku koncu.
104
Kontra hostí keď sa rútili hneď traja na jedného nevyšla, Spartak má tak ešte malú nádej.
103
Roh pre Spartak.
102
Trnava musí na postup streliť dva góly, prakticky celé mužstvo odohralo celý zápas, bude to veľmi ťažké.
100
changeGobeljič nahradil Jovančiča.
99
changeRada dohral, prišiel Dangubič.
98
98
goalCZ Belehrad dal gól!Dlhý center za obranu hostí a hneď dvaja hráči sa rútili na Chudého. Strieľal NEMANJA RADONJIČ a hostia vedú.
97
Faul na strane hostí. Lopta je v moci andelov. Teraz sa tempo pomerne kúskuje, oba tímy si dávajú pozor na chyby.
96
importantRohový kop, center do šestnástky a Pavkov hlavičkoval do Chudého. Veľká šanca hostí ostala nevyužitá.
95
Roh pre hostí.
94
yellowCardGrendel dohral súpera dosť brutálne a vidí žltú kartu.
93
Godál sa v prerušenej hre dostal na zem, zrejme to budú kŕče.
92
Kadlec si teraz dovolil. Vymyslel dve kľučky a obe vyšli. Spartak vstúpil do predĺženia aktívne.
91
Dráma pokračuje, Spartak musí bojovať ďalej. Ak postúpi čaká ho Salzburg.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Zápas sa dostáva do predĺženia. Výsledok je rovnaký ako v Belehrade. Tréner Látal má k dispozícii všetky tri striedania. Môže to byť výhoda.
90+2
Druhý polčas sa skončil.
90+2
Priamy kop hostia nevyužili lopta mieri mimo plochu, za bránu Chudého.
90+1
yellowCardSloboda videl za faul žltú kartu.
90+1
Faul Spartaka pri autovej čiare. Lopta bude zahraná z úrovne šestnástky.
90
Hostia kombináciu vpredu pokazili a hrať sa budú už iba dve nadstavené minúty.
89
Posledné minúty druhého polčasu. Zápas nám speje zrejme do predĺženia.
88
Látal si striedania zrejme necháva do predĺženia, aj keď je pravda, že príliš na výber z lavičky nemá.
86
yellowCardPavkov fauloval a vidí žltú kartu.
86
Druhé striedanie hostí. Mančaft hostí nehrá smerom dopredu posledných 20 minút takmer nič.
85
changeJovičič prišiel za Simiča.
83
Ben Nabouhane bol faulovaný, priamy kop pre hostí, lopta je už na polovici Spartaka.
82
82
Šanca pre Spartak! Bakoš dostal prihrávku do šestnástky a bol pred obrancom. Jeho strelu blokoval gólman Borjan výborne. Škoda pre andelov, mohli byť jednou nohou postúpení.
81
Sloboda si vyviezol loptu a našiel nabiehajúceho Jirku. Ten v poslednej chvíli centroval z pravej strany, ale loptu bola pre Borjana malinou.
80
Desať minút do konca polčasu. Trnava má stále viac z hry, tlak vaäčší ako počas celého dvojzápasu.
79
Tréner Látal stále nestrieda. Predĺženie sa blíži.
77
importantDnešné stretnutie sleduje 18032 divákov.
77
Dobrá hra Trnavy je smerom vpred i do defenzívy. Na gól stále čakáme.
75
changeStoiljkovič dohral, príde Pavkov.
75
Štvrťhodinka do konca polčasu číslo dva. Ben Nabouhane faulovaný.
74
Priamy kop pre Spartak. Grendel centroval do šestnástky, Trnava ostáva v útoku, ale trvalo to iba chvíľu po autovom vhadzovaní.
73
yellowCardDegenek fauloval Bakoša. Žltá karta.
72
Ben Nabouhane skúsil strelu priamo na brankára Trnavy, ale lopta mieri vysoko nad.
72
Ben Nabouhane faulovaný pre pokutovým územím Spartaka. Lopta je asi 25 metrov od Chudého.
71
Lopta pred šestnástkou priťuknutá z ľavej strany na Greššáka a ten skúsil strelu. Lopta mierila mimo brány Borjana.
70
70
Do konca druhého polčasu ostáva dvadsať minút, tréneri pre možné predĺženie šetria striedania. Zatiaľ sme nevideli žiadne.
68
importantŠanca hostí, prvú strelu Chudý vyrazil a dorážku Tóth ustál, respektíve zaľahol a loptu spolu poslali do bezpečia.
67
Rodič napálil loptu z priameho kopu vysoko nad bránu. Skóre sa nemení.
67
Priamy kop pre hostí asi 30 metrov od brány Chudého.
66
yellowCardTóth vidí za faul žltú kartu.
65
Štadión v Trnave je vypredaný a teraz si diváci dali prekrikovačku Spartak – Trnava.
64
Chudého nepodarený výkop, Po emóciách sa hra trochu upokojila, vidno však, že ide o veľa.
62
Bakoš faulovaný, rozhodca nenechal výhodu, Jirka by išiel sám na gólmana Borjana.
61
importantMáme za sebou hodinu hry, dnes ešte musíme vidieť aspoň jeden gól. Trnava je lepšia, uvidíme, či to bude na hostí z Belehradu stačiť.
60
yellowCardStoiljkovič bol pri lopte v kontre neskoro, fauloval Chudého. Vidí žltú kartu.
60
Výborné krátke prihrávky, Trnava hrá teraz skvele, hostia sa takmer nedostávajú k lopte.
59
Signalizovaný ofsajd zakončil dobrú fázu domácich hráčov.
58
Degenek fauloval Kadleca, rozohrávka bude takmer z polovice ihriska, ale Spartak si pripravuje center.
57
Godál vybojoval stratenú loptu a Tóth mu počin pokazil nepresným centrom do zámedzia.
56
Hrá sa hore – dolu, tempo opäť naberá obrátky, diváci oboch táborov si idú svoje a vytvárajú super atmosféru.
55
Na druhej strane sa rýchla kontra Belehradu končí za autovou čiarou, dlhý aut zobral do rukavíc Chudý.
55
Priamy kop dobre zahraný a brankár hostí musel vyboxovať do bezpečia.
54
Jirka faulovaný bez lopty, ale karta z toho nebude. Priamy kop pred šestnástkou hostí.
53
Ben Nabouhane mieri mimo plochu, dobré je, že ide po svojich.
51
Ben Nabouhane sa po súboji ocitol na zemi, jeho spoluhráči s veľkou panikou zbehli okolo neho. Je v opatere lekárov a dlhší čas sa nehrá.
50
Krátke držanie lopty v šestnástke finálnu prihrávku neprinieslo a Spartak musí na svoju šancu čakať ďalej.
49
Trnava rýchlo išla do kontry, ale na ploche sme videli hneď dva zákroky hraničiace s faulom. Jeden bol pískaný, Spartak pokračuje v útoku.
48
CZ Belehrad začal pomalou rozohrávkou cez obranu, hostia sa prekvapivo nikam neženú.
47
Zápas pokračuje druhým dejstvom. Možno nebude dnes posledné.
46
Ani jeden z trénerov nevyužil polčasové striedanie.
46
Začal sa druhý polčas.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Akcia zakončená Greššákom vysoko nad. Bude sa nadstavovať jedna minúta.
44
Krátke prihrávky v podaní Trnavy slávili úspech, Jirka vybojoval aut pri šestnástke hostí.
43
Kadlec si spravil teraz z ľavého beka hostí trhací kalendár, podľahol až presile. Lopta je u gólmana hostí.
42
Faul Spartaka, priamy kop hostia nevyužili, rýchla rozohrávka skončila odkopom od brány Chudého.
40
Greššák sa neuveriteľne hecol a dal 40 metrový šprint a ubránil kontru hostí. Diváci ho odmenili potleskom.
39
Polčas číslo jeden sa chýli ku koncu, dôležité bude neinkasovať, ak by Trnava dostala gól musí streliť dva.
38
Priamy kop Jirku zo stredu poľa našiel Godála, jeho hlavička skončila v rukách Borjana.
37
yellowCardSloboda faulovaný, Stojkovič napokon vidí žltú kartu.
36
Marek Bakoš robí na hrote hosťom veľké problémy, najmä pri štandardkách.
35
yellowCardBakoš vidí za faul žltú kartu.
34
Grendelova strata lopty nebola súperom potrestaná, obrana Spartaka si dala pozor, ďalšia rozohrávka už bola problémom. Trnavčania majú na hru minimum času.
33
Faul sa síce pískal, ale bez žltej karty, rozohráva brankár Borjan.
32
Kombinácia na malom priestore Trnave išla iba krátko, po vysokej lopte je tu hrubý faul hostí, lakeť v hlave pocítil Grendel.
31
Center do pravej časti trnavskej obrany a Kadlec musel hlavičkovať na rohový kop.
30
Máme za sebou polhodinu hry, Spartak po rýchlom vedení rýchlo inkasoval a teda stav je vyrovnaný 1:1.
29
29
Hostia pri lopte, dnes je to iný tím ako v Belehrade. Tlak, ktorý pôsobí na Spartak je oveľa väčší.
28
yellowCardBen Nabouhane vidí žltú kartu. Zrejme za reči.
27
Radonjič trápil dvoch brániacich Trnavčanov a vybojoval roh po strele na bránu.
26
Bakoš si vymenil pár slov so svojim strážcom, aj gestom mu ukázal, že s ním nie je stotožnený.
25
Jirka sa presunul na ľavú stranu, uvidíme ako tento krok trénera Látala poznačí zápas.
23
Kontra Crvenej Zvezdy bola veľmi rýchla a nebezpečná, viaceré pokusy o prerušenie zlyhali a napokon center z ľavej strany odhlavičkoval Tóth.
22
Center z rohu bol odrazený ku Grendelovi, ten skúsil strelu a po teči je tu rohový kop.
21
Kadlec faulovaný pri prieniku po pravej strane. Priamy kop pre Spartak. Lopta je na úrovni šestnástky.
20
Máme za sebou dvadsať minút, vidíme pekelné tempo a aktívnejších hostí z Belehradu.
19
yellowCardGodál chyboval pri spracovaní ťažkej lopty a musel faulovať. Zdalo sa, že bol posledný a môže byť rád za žltú kartu.
18
Bakoš v hlavičkovovm súboji so Stojkovičom fauloval, Trnavčania v zápätí získali loptu a môžu ísť vpred.
17
Spartak má loptu vo svojej moci, stopéri Godál a Tóth si ju menia medzi sebou, všetci ich spoluhráči boli obsadení a rozohrávka sa nepodarila.
16
Tóth odkopol loptu na rohový kop, hostia si na center počkali až dvaja na zadnej tyči, ale lopta nebola presná.
15
Ak by sa zápas 1:1 skončil po 90 minútach videli by sme predĺženie. Do konca však máme dosť času.
14
Podobne ako v prvom zápase videli sme dva doslova zlepené góly, každé mužstvo skórovalo doma ako prvé.
13
Roh zahral Ben Nabouhane do šestnástky, ale Trnava sa ubránila. Hráme ďalej, pri lopte na svojej polovici opäť Belehrad.
12
CZ Belehrad nastavil diabolské tempo, to nebude pre Spartak dobré. Godál musel hlavičkovať na rohový kop, Spartak sa bráni ďalej.
10
Radonjič si zbehol po ľavej strane a jeho center do šestnástky blokoval Tóth. Hostia sú ako sršni, nedajú obrane Spartaka ani dýchať.
9
Hostia dostali po góle krídla, na trnavskú bránu sa valili hneď dva útoky, ani jeden nedokázali Srbi využiť.
8
8
goalCZ Belehrad dal gól!Hostia prakticky z prvého útoku po rozohrávke centrovali do šestnástky a pred Chudým hlavičkoval BEN NABOUHANE.
6
6
goalTrnava dala gól!
Andrej Kadlec si strihol šprint cez celé ihrisko a našiel Grendela, ten mu loptu vrátil do šestnástky a následne centrom našiel MAREKA BAKOŠA. Ten hlavou neváhal a skóroval.
5
V Trnave je búrlivá atmosféra, oba fanúšikovské tábory idú na plno.
4
Bakoš sa dostával k dlhej lopte zo stredu poľa a podľa rozhodcu si počínal nedovolene a signalizuje faul.
3
Hostia mali autové vhadzovanie na trnavskej polovici, brankár Chudý musel chytať loptu po zlom odkope jedného z obrancov.
2
Priamy kop Trnava nevyužila, centrovaná lopta mierila mimo brány Borjana.
2
Domáci rozohrali prvý polčas, krátko potom vidíme faul na Greššáka.
1
Hostia nastupujú v modro – bielej kombinácii, domáci v klasickej červeno – čiernej.
1

FC Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál (K), Čonka – Jirka, Grendel, Sloboda, Rada, Greššák – Bakoš
Náhradníci: Dangubič, Hladík, Janso, Jarovic, Miesenbock, Pekár, Rusov

FK Crvena Zvezda Belehrad: Borjan – Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič – Jovančič, Krstičič – Ben Nabouhane, Simič, Radonjič – Stoiljkovič
Náhradníci: Babič, Ebecilio, Gobeljič, Jovičič, Pavkov, Popovič, Srnic

Rozhodca: Gözübüyük – Goossens, van Dongen – Manschot (všetci HOL).
Odvetný zápas tretieho predkola Ligy majstrov medzi Spartakom Trnava a Crvenou Zvezdou Belehrad sa začína v utorok od 20.30.

Prvý zápas sa skončil remízou 1:1, keď za Spartak vyrovnával Erik Grendel. Duel v Trnave je už niekoľko dní vypredaný.

FC Spartak Trnava

Trnavčania prešli cez prvú prekážku v podobe Zrinjski Mostar po výsledkoch 1:0 doma a 1:1 vonku. Výhru doma vybavil gólom Erik Jirka, gól na súperovej pôde strelil Godál. Po výhre v Poľsku stačila na postup aj bezgólová remíza v Trnave.

V prípade postupu čaká na andelov zrejme RB Salzburg, ktorý porazil Shkendiju 3:0. Ak by Trnava vypadla, v boji o skupinovú fázu Európskej ligy narazí zrejme na Olimpiu Ľubľana. Tá porazila Helsinki v prvom zápase 3:0 doma.

Do Trnavy sa chystá aj početná fanúšikovská skupina z Belehradu, zápas je vyhlásený ako rizikový, v Trnave je zákaz predaja tvrdého alkoholu a budú aj dopravné obmedzenia.

Chýbať budú trénerovi Látalovi Ján Vlasko a Vachtang Čanturišvili a Marvin Egho.

„Prezentovali sme sa našim štýlom. Verím, že keď budeme hrať takto poctivo doma, môžeme našim fanúšikom urobiť radosť. Na druhej strane, dúfam, že nás prídu podporiť a pomôžu nám v tom,“ povedal pre web Spartaka po zápase v Belehrade Marek Bakoš, ktorý prišiel do Trnavy na polročné hosťovanie z Plzne.

FK Crvena Zvezda Belehrad

Srbský majster prešiel cez lotyšský celok FK Spartaks (0:0, 2:0) a v druhom predkole aj cez litovský tím Sūduva (3:0, 2:0). V lige majú Srbi bilanciu 4 zápasy – 4 výhry a skóre 10:1.

Stále sú favoritmi dvojzápasu, na postup však musia streliť minimálne jeden gól.

Deň pred zápasom sa fanúšikovia CZ Belehrad dozvedeli, že im UEFA uzatvorila štadión na dva zápasy v európskych pohároch. Dôvodom sú rasistické popevky a blokovanie únikových východov zo strany fanúšikov CZ Belehrad v úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov proti litovskému klubu FK Suduva.

Klub musí zaplatiť aj pokutu 72-tisíc eur.

Zápas nemá vysloveného favorita, kurz výhru hostí je 2,10, triumf Trnavy sa skrýva za kurzom 4,20. Remíza sa dá tipovať za kurz 3,30.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Serdar Gözübüyük z Holandska, na čiarach mu budú asistovať krajania Davie Goossens a Bas van Dongen, Štvrtý arbiter je rovnako Holanďan Jeroen Manschot.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Trnava v Lige majstrov skončila, rozhodol o tom gól v predĺžení