Slovan dostal vo Viedni štyri góly a v Európskej lige končí

Slovanista Moha sa snaží prekonať brankára súpera. Neúspešne.
Slovanista Moha sa snaží prekonať brankára súpera. Neúspešne. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|16. aug 2018 o 00:00

Bratislavský klub utŕžil debakel.

Európska liga - 3. predkolo, odveta:

Rapid Viedeň - ŠK Slovan Bratislava 4:0 (1:0)

Góly: 3., 80. a 90.+4. Knasmüllner, 85. Murg

Rozhodcovia: Massa - Meli, Vuoto (Tal.), ŽK: Schwab, Bolignoli, Alar, Potzmann - Božikov, Saláta, Bajrič, Nono, 17.800 divákov.

Rapid Viedeň: Strebinger - Potzmann, Sonnleitner, Barač, Bolingoli - Ljubicic, Schwab (87. Müldür) - Murg (90.+ Kostič), Knasmüllner, Berisha - Alar (Ivan)

Slovan Bratislava: Greif - Apau (80. Cmiljanič), Saláta, Bajrič, Božikov - Nono - Dražič (80. Hološko), Rabiu (67. Savičevič), Moha - Čavrič, Šporar

/prvý zápas 1:2, do play off Európskej ligy postupuje Rapid Viedeň/

VIEDEŇ. Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtok v odvetnom zápase tretieho predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku Rapidu Viedeň 0:4 a rozlúčili sa s pohárovou súťažou.

Slovanisti po triumfe 2:1 v prvom zápase nezachytili úvod odvety a inkasovali z kopačky Christopha Knasmüllnera už v tretej minúte.

Rovnaký hráč napokon prispel k hladkému víťazstvu domácich hetrikom.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Rapid Viedeň - Slovan Bratislava: fotogaléria

22.8.2018

Hlas po stretnutí:

Martin Ševela, tréner Slovana: "Nevstúpili sme dobre do zápasu, vedeli sme, že súper bude chcieť streliť čo najskôr gól. Mali sme hrať jednoduchšie a nie na vlastnej polovici. Inkasovali sme prvý gól po chybe.

Z našej strany boli náznaky šancí, mohli sme streliť gól, ale šance mal aj Rapid.

V druhom polčase sme mali dve gólové šance, ktoré v Európe musíme premieňať. Potom sme museli zariskovať, pretože výsledok 1:0 nám nehral do karát. Z toho vyplynuli aj ďalšie góly. Prehra nás mrzí, mali sme iný cieľ. Dnes nám to nebolo dopriate."

Dominik Greif, brankár Slovana: "Nezachytili sme úvod, hoci sme sa o tom pred zápasom rozprávali. Za stavu 0:1 sme mali dve výborné šance, ktoré sme mali premeniť. V takýchto zápasoch a na takejto úrovni to rozhoduje."

Goran Djuricin, tréner Rapidu: "Teší ma postup i výsledok. Výhra 4:0 sa zdá byť vysoká, ale mali sme aj šťastie pri šanciach súpera. Na druhej strane aj my sme nepremenili niekoľko tutoviek, z tohto pohľadu je to teda zaslúžené."

Online prenos: Rapid Viedeň - ŠK Slovan Bratislava (Európska liga 2018/2019, 3. predkolo)

Európska liga (predkolá) 3. predkolo 2018/2019
16.08.2018 o 20:30
Rapid Viedeň
4:0
(1:0, 3:0)
90+5 minúta
Ukončený
Slovan Bratislava
Prehľad
Góly: 3. Knasmüllner, 79. Knasmüllner, 84. Murga, 90+4. Knasmüllner. ŽK: 24. Schwab (RVI), 42. Bolingoli-Mbombo (RVI), 45+1. Alar (RVI), 67. Potzmann (RVI) – 50. Božikov (SBA), 76. Saláta (SBA), 88. Nono (SBA). Rozhodca: Massa – Melli, Vuoto (všetci Taliansko).
Prenos
Veľmi trpký druhý polčas pre Slovan, ktorý ako druhý slovenský zástupca vypadáva z pohárovej Európy! Výsledok 4:0 síce hovorí jasnou rečou, ale do 80. minúty to ešte bolo len 1:0 a Slovan mal šance na vyrovnanie, ale Moha nedokázal v mega šanci vyrovnať a Knasmüllner hattrickom zostrelil slovenský celok. Treba však aj dodať, že tri famózne zákroky predviedol brankár Greif a postup Rapidu je tak zaslúžený, predsa len zvládol lepšie odvetu, aj keď tri góly prišli až v závere zápasu.

Slovensko však bude mať v baráži o Európsku ligu dva celky! Trnava sa stretne s Ľubľanou a Trenčín čaká stretnutie s Larnakou. Držme teda palce, aby sa aspoň jeden náš zástupca dostal do skupinovej fázy, ale prečo by to nemohli byť obaja.

To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok neskorého večera, ďakujem za pozornosť!
90+5
Koniec zápasu.
90+4
90+4
goalRapid Viedeň dala gól!
V nadstavenom čase je tu štvrtý gól domáceho tímu a toto už pokojne môžme označiť ako debakel! Za obranu hosťujúceho celku dostal skvelú prihrávku CHRISTOPH KNASMÜLLNER, ktorý si ešte krásne vylepšil streleckú pozíciu a dáva HATTRCIK, takže sa výraznou mierou podpísal k postupu Rapidu Viedeň do baráže o EL – 4:0!
90+3
Zápas v Holandsku sa už skončil, Trenčín udržal remízu 1:1 s Feyenoordom a tak máme dva celky v baráži o Európsku ligu. Slovan si už môže užiť len posledné minútky v tohtoročnej pohárovej Európe, jeho púť sa končí.
90+2
Belasí to ešte skúšajú smerom dopredu, ale útočné výpady nášho celku už nič zaujímavého neponúkajú.
90+1
Ešte päť minút sa nadstavuje v druhom polčase! Šance slovenského celku sú však už takmer definitívne pochované.
90
changeStriedanie v tíme Rapid Viedeň: z ihriska odchádza Murg, prichádza Kostić.
89
Domáci už naťahujú čas ako sa len dá. Zrejme už aj hostia vedia, že to je stratené a nijak výrazne neprotestujú. Škoda zahodených šancí od Mohu, ale veľa toho chytil aj brankár Greif.
88
yellowCardŽltú kartu dostáva Nono (ŠK Slovan Bratislava).
87
changeStriedanie v tíme Rapid Viedeň: z ihriska odchádza Schwab, prichádza Müldür.
86
Navyše sú pri lopte domáci futbalisti, ktorí sa nikam neponáhľajú a pohodlne kontrolujú záver zápasu. Po Dunajskej Strede tak zrejme opustí pohárovú Európu aj Slovan Bratislava.
85
Slovan by teraz potreboval dať dva góly, aby postúpil ďalej. Isté je, že predlžovať sa určite nebude, ale to by sa musel stať veľký zázrak, aby to ešte belasí nejako uhrali a išli ďalej.
84
84
Je zrejme definitívne rozhodnuté, baráž o Európsku ligu si zahrá Rapid Viedeň. Slovan už musel začať riskovať a útočiť vo väčšom počte, čím sa otvorili zadné okienka pre domáci celok. Knasmüllner potiahol loptu pred pokutové územie, presnou prihrávkou našiel THOMASA MURGU a ten zvyšuje na 3:0!
83
Spomínaný Moha centroval do pokutového územia, ale táto lopta nebola presná. Belasí ešte ostávajú na útočnej polovici, ale ťažko sa presádazjú cez obranu súpera.
82
Belasí zahrávali priamy kop, ale centrovaná lopta do pokutového územia nič zaujímavého neponúkla. Čas sa začína rýchlo krátiť, tie premrhané šance Mohu môžu začať mrzieť.
81
Pre Slovan sa stále nič nemení, potrebuje streliť gól a to čo najskôr. Keby sa to hosťom podarilo, zápas by sa presunul do predĺženia. Momentálne to však vyzerá na postup Rapidu Viedeň.
80
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Apau, prichádza Cmiljanić.
Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dražić, prichádza Hološko.
79
79
Tak toto sú veľké komplikácie pre Slovan, Rapid zvyšuje svoje vedenie! Nový muž na ihrisku Ivan sa krásne uvoľnil cez Salátu, domáci sa dostali do prečíslenia traja na jedného, spomínaný Ivan našiel v pokutovom území presnou prihrávkou CHRISTOPHA KNASMÜLLNERA a ten dal svoj druhý gól v tomto zápase – 2:0!
78
changeStriedanie v tíme Rapid Viedeň: z ihriska odchádza Alar, prichádza Ivan.
77
Domáci sa pokúšali čo najdlhšie kombinovať na útočnej polovici, ale pri lopte je už Slovan, ktorý získava aut na svojom území. Je tu však striedanie na strane domácich.
76
yellowCardŽltú kartu dostáva Saláta (ŠK Slovan Bratislava).
75
Chcelo by to zrejme, aby Martin Ševela spravil ďalšiu zmenu, fakt nieje na čo čakať. Pri postrannej čiare sa rozcvičujú Hološko a aj Cmiljanić.
74
Ako som dávnejšie spomínal, postupne dochádzajú sily. Aj tak sa hostia snažia útočiť ako sa len dá, ale stále momentálne ďalej postupuje domáci celok.
73
Rakúsky celok sa teraz dlho držal na útočnej polovici a nazbieral tak cenné sekundy. Ak vezmeme do úvahy aj nadstavený čas, do konca druhého polčasu ostáva približne 20 minút, čo nieje veľa, ale ani málo.
71
Čas sa však začína krátiť, navyše aj Rapid vie nebezpečne pohroziť. Greif vytasil azda tri výborné zákroky, takže domáci mohli o postupe rozhodnúť dávnejšie. Všetko je tak stále otvorené.
70
Slovan sa tlačí pred pokutové územie súpera, snaží sa dostať domáci tím pod tlak, ale aj keď prídu šance, tie ostanú nevyužité. Ostáva len veriť, že ešte sa podarí slovenskému celku skórovať.
69
Moha dnes zahadzuje čo sa len dá a to môže Slovan mrzieť. Uvidíme, či si ešte podobnú situáciu na gól hostia vypracujú, ale takéto šance len tak neprichádzajú.
68
68
importantTak to je neuveriteľné, čo teraz zahodil Slovan a vážne si komplikuje situáciu! Najprv sa do zakončenia dostal Savičević, ale sám pred brankárom stroskotal. Následne si Moha krásne zasekol obrancov súpera, dostal sa do 1 000 000 percentnej šance, ale jeho strela ide trestuhodne vedľa brány!
68
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rabiu, prichádza Savičević.
67
yellowCardŽltú kartu dostáva Potzmann (Rapid Viedeň).
66
66
importantGreif by si dnes zaslúžil cenu pre najlepšieho hráča svojho celku! Domáci zahrávali rohový kop, na centrovanú loptu si výborne nabehol Schwab, ktorý zakončoval hlavou, ale brankár hostí vyťahuje ďalší fantastický zákrok!
65
Zrejme by to chcelo do radov hostí priniesť nejaké oživenie formou striedania. Do ofenzívy sú tam možnosti hneď dve, či už Holman, alebo Hološko.
64
Bolingoli-Mbombo začína byť čoraz viac nebezpečný. Po rýchlom prechode na útočnú polovicu sa dostal k ďalšej strele, ale jeho pokus z prvej nebol presný a Grief len kontroloval.
62
62
Rohový kop už hostia ubránili a môžu ďakovať svojmu brankárovi, že ich stále drží nad vodou. Keby Slovan inkasoval druhý gól, tak stále by potreboval dať ten jeden, to by sa však potom predlžovalo.
61
importantKnasmüllner mohol posilniť šance Rapidu, proti bol však famózny Grief! Domáci futbalista si prebral skvelú prihrávku v pokutovom území, následne to výborne mieril pod brvno, ale brankár hostí fantasticky vytesnil loptu na brvno a poradil si aj s následnou dorážkou!
60
Po hodine hry teda Rapid Viedeň vyhráva v odvetnom stretnutí 1:0 a je postupujúcim celkom do baráže o Európsku ligu. Tam je zo slovenských zástupcov už Trnava a Trenčín stále hrá na holandskej pôde 1:1.
59
Môžme však konštatovať, že Slovan zlepšil hru v druhom polčase, ale na gól to stále nestačí. Času je ešte dosť, ale postupne môžu dochádzať sily a hlavne prekonať defenzívu domácich je veľmi náročné.
58
Božikov centroval do pokutového územia, lopta prepadla za obranu súpera, ale Čavrič už nestihol včas reagovať a zakončiť. Slovan ostáva usadený na útočnej polovici.
57
Napokon z toho boli až dva rohové kopy, ale ani jeden z nich našťastie zmenu skóre nepriniesol. Belasí sa už pokúšajú zaútočiť, potrebujú streliť ten jeden gól.
56
importantBolingoli-Mbombo sa dostal do ďalšieho zakončenia na bránu slovenského zástupcu, ale Greif bol pripravený a loptu vyráža z ťažkej pozície na rohový kop! Slovan sa bude musieť brániť.
55
Druhý polčas je zatiaľ vyrovnaný z oboch strán, sledujeme útočný výpady na každej strane, ale skóre zápasu sa stále nemení, s čím je Rapid veľmi spokojný.
54
Greif musel teraz vybehnúť zo svojej brány, kedže po zaváhaní obrany sa črtala veľmi nebezpečná situácia pre domáci celok. Brankár hosťujúceho celku však všetko zvládol a dostáva loptu do bezpečia.
53
Slovan sa dostal na dostrel domácej brány, spoza pokutového územia to skúšal tvrdou strelou Rabiu, ale trafil len dobre postaveného obrancu súpera.
52
Nasledoval tak ešte rohový kop domáceho tímu, ale ten už nič zaujímavého neponúkol. Belasí sa tak dostávajú k lopte a okamžite sa pokúšajú o prienik na súperovu polovicu.
51
importantRapid zahrával priamy kop a následne sa usadil na útočnej polovici. Po peknom centri do pokutového územia sa dostal do zakončenia Bolingoli-Mbombo, ale musel páliť z prvej a Grief bol pripravený!
50
yellowCardŽltú kartu dostáva Božikov (ŠK Slovan Bratislava).
49
Schwab fauloval Mohu a Slovan získal priamy kop z nádejnej pozície. Centrovaná lopta od Šporara však smerovala len do rukavíc domáceho brankára. Kapitán Rapidu už dostal jednu žltú kartu, musí sa tak na podobné zákroky dávať pozor.
48
importantPrvá šanca pre Slovan v druhom polčase! Šporar našiel presnou prihrávkou Mohu, ktorému sa podarilo v pokutovom území aj zakončiť, ale ďalší presný zákrok si pripisuje brankár Strebinger, ktorý je veľkou oporou domácich!
47
Slovan sa po zisku lopty okamžite pokúsil o útočný výpad, ale Šporar len ponaháňal obranu súpera a brankár Strebinger už rozohral loptu na svojich spoluhráčov.
46
Druhý polčas tohto odvetného stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácemu celku. Ani jeden z trénerov nestriedal, snáď belasí zlepšia svoju hru a podarí sa im streliť aspoň jeden gól a už žiaden neinkasovať.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Po prvom polčase nemajú hostia veľa dôvodov na radosť. Rapidu vyšiel výborne úvod odvetného zápasu a už v 3. minúte poslal rakúsky celok do vedenia Knasmüllner, takže to je zatiaľ postupový gól pre Rapid Viedeň. Slovanu však stačí dať jeden gól, čím by sa to celé otočilo. Najväčšiu šancu na skórovanie mal Šporar, ale jeho hlavičku po priamom kope skvelo zlikvidoval brankár Strebinger. Zaujala aj šanca Mohu, či úvodná strela Čavriča. Navrch mal však v prvom polčase Rapid, ale je tu ešte druhý polčas a v ňom sa to všetko môžme zmeniť. Za postupom stále mieri Trenčín, ktorý hrá v Rotterdame 1:1!

Druhý polčas tohto stretnutia sa začne približne o 21:33.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Už sa hralo nad rámec nadstaveného času, Slovan sa ešte dostal do jedného zakončenia. Moha to skúsil strelou spoza pokutového územia, ale Strebingerovi lopta vypadla. Nikto z hostí však už úspešne nedorážal.
45+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Alar (Rapid Viedeň).
45
Prvý polčas sa predlžuje o jednu minútu!
44
Podobné situácie proste musia skončiť gólom. Slovan začína zlepšovať svoju hru, prichádzajú aj šance, ale vytúžený gól na súperovej pôde je stále len v rovine teórie.
43
43
importantDruhá veľká šance pre Slovan! Hostia zahrávali priamy kop z dobrej pozície, centrovaná lopta prepadla k Šporarovi, ale jeho zakončenie hlavou famózne zneškodnil brankár Strebinger, ktorý tak podržal svoj celok a skóre zápasu sa nemení! Toto bola najväčšia šance slovenského zástupcu v prvom polčase.
42
yellowCardŽltú kartu dostáva Bolingoli-Mbombo (Rapid Viedeň).
41
Belasí úspešne kombinujú na útočnej polovici, ale zo strany nášho zástupcu je to stále také pomalé, neskoro prichádzajú útoky, ktoré sú navyše dosť čitateľné. Slovan bude musieť výrazne zlepšiť svoju hru v útočnej fáze.
40
Do konca prvého polčasu ostáva približne päť minút, Rapid stále vyhráva o jeden gól a tento stav ho posúva do baráže o Európsku ligu. Stále však Slovanu stačí dať jeden gól a z postupu sa bude potom radovať slovenský celok.
38
importantMohlo byť vyrovnané! Grief dlhým výkopom našiel Čavriča, ktorý sa úspešne dostal cez súperových obrancov, presnou prihrávkou našiel Moha, ktorý sa v pokutovom území rútil do veľkej šance, ale celé to pokazil a z uhla Strebingera neprekonal!
37
importantToto mohlo dopadnúť pre Slovan veľmi zle! Po rohovom kope sa do zakončenia dostal Barać, ale jeho dobrý výskok a následná hlavička končí tesne vedľa belasej brány!
36
A svoj prvý rohový kop v tomto zápase získava aj domáci celok. Belasí sa teda budú musieť brániť, Grief si už organizuje spoluhráčov pred svojou bránou.
35
Na chvíľu sa hra musela prerušiť, pretože si Saláta vyžiadal ošetrenie. Oba tímy tak využili tento čas na občerstvenie sa a môžme pokračovať v prom polčase.
34
Hostia mali k dispozícii druhý rohový kop v tomto zápase. Nonov center sa dostal na hlavu Salátu, ale jeho zakončenie zablokovali domáci do bezpečia. K zakončeniu sa ešte dostal Moha, ale mieril vysoko nad bránu rakúskeho tímu.
33
Slovan usadený na útočnej polovici, ale ťažko sa hostia presádzajú cez obranu súpera. Slovenskému zástupcovi by určite veľmi pomohlo, keby sa mu podarilo vyrovnať do konca prvého polčasu.
32
Belasí sa snažili odpovedať rovnakou mincou, ale Čavričov center do pokutového územia nič podobné nepriniesol. Hostia však postupne ožívajú, ale blíži sa aj záver prvého polčasu.
31
importantVeľa nechýbalo a domáci celok mohol navýšiť svoje vedenie! Nono teraz zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici ihriska, domáci sa dostali do rýchleho útočného výpadu a o zakončenie na bránu sa postaral Berisha. Jeho strelu však úspešne kryje brankár Grief!
30
Pri lopte je teraz domáci celok, ktorý začína útok až od svojho brankára. Slovan sa musí mať na pozore, okamžite sa však snaží o vysoké napádanie a vybojovať si loptu späť na svoje kopačky.
28
Za krátku dobu sa však belasí znova dostali na súperovu polovicu, opäť sa o spoluprácu snažil útočný záprah Čavrič – Šporar, ale znova vyprodukovali len nepresnú prihrávku.
27
O zaujímavý center sa postaral Apaua, brankár domácich Strebinger mal problém skrotiť loptu, ale napokon sa mu to podarilo. Rapid sa nikam neponáhľa, opäť zvolil postupný prechod do útoku.
26
Do pokutového územia sa podarilo vyslať centrovanú loptu Nonovi, ktorý vybojoval pre svoj celok prvý rohový kop v tomto zápase. Slovan tak ešte môže skúsiť pohroziť.
25
Belasí sa po rozohraní priameho kopu usadili na útočnej polovici a snažia sa už niečo nebezpečné vymyslieť. Rapid sa tak teraz bude musieť brániť, čo však zvláda výborne.
24
yellowCardŽltú kartu dostáva Schwab (Rapid Viedeň).
24
Toto už vyzeralo veľmi nebezpečne zo strany domácich, ktorí založili rýchly útočný výpad a v pokutovom území sa dostal k lopte Knasmüllner, teraz však našťastie nemieril presne.
23
Šporar sa snažil presadiť individuálne, ale bol obranou súpera úspešne vytlačený do bezpečia a bude to len odkop od brány Strebingera. Belasí sa sťahujú späť, do stredu poľa.
22
Slovan sa však vôbec prvýkrát v tomto zápase usadil na dlhšiu dobu na polovici súpera, ale nedarí sa mu nájsť recept na pozornú defenzívu domáceho tímu.
21
Chybu domácich futbalistov sa snažil využiť Rabiu, ale nepodarilo sa mu preniesť loptu na útočnú polovicu. K lopte sa tak už dostávajú domáci, ktorí sa nikam neponáhľajú.
20
Teraz však oba tímy často kazia svoje prihrávke a dlhšiu dobu, prakticky od streleného gólu, sme nič zaujímavého nevideli. Domácim to však neprekáža, momentálne je postupujúcim celkom.
19
Aj hostia sa však snažia o vysoké napádanie po strate lopty, ale domáci tím hrá zatiaľ s veľkým pokojom a okrem zakončenia od Čavriča v tretej minúte sa v žiadnom nebezpečenstve neocitli.
18
Do kombinácie svojho celku sa zapája aj brankár Greif, ktorý v domácom zápase chytil penaltu a stal sa tak hrdinom Slovanu Bratislava. Momentálne však za takéhoto stavu ide ďalej Rapid.
17
Po veľmi dlhej dobe sa otvoril priestor pre hostí na útočnej polovici, k lopte sa dostal Šporar, ale jeho nepresná prihrávka nič zaujímavého nepriniesla. Dobre sa mu ukazoval Čavrič, ten si však o dobrej prihrávke mohol nechal len snívať.
16
Ďalej ako za stred poľa sa hostia s loptou nedostávajú. Rapid sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky a tak si slovenský zástupca musí dávať pozor na každé zaváhanie.
15
Veľmi ťažko sa hostia prebíjajú do útoku a tak lepším dojmom pôsobí stále domáci celok. Podobne tomu však bolo aj v prvom zápase na Pasienkoch, keď viacej z hry mal v prvom polčase Rapid, ale Slovanu sa podarilo vyrovnať.
14
K lopte sa však dostal Knasmüllner, autor zatiaľ jediného gólu tohto stretnutia. Snažil sa následne vysunúť svojou prihrávkou Murga, ale tento pokus úspešný nebol.
13
Alar si skúsil nabehnúť za obranu súpera kam smeroval dlhý pas, ale skorej bol pri lopte Saláta. Belasí sa tak môžu pokúsiť o prienik dopredu, ale musia sa prebiť cez prehustený stred poľa.
12
No a teraz sa hostia musia skorej brániť. Rapid stále drží loptu na svojich kopačkách a darí sa mu kombinovať na útočnej polovici. Belasí sa snažia o vysoké dostupovanie súpera, ktorý zatiaľ žiadne chyby nerobia.
11
Domáci sa momentálne nemajú kam ponáhľať, bez problémov kombinujú na svojej polovici ihriska a postupnými prihrávkami prenikajú smerom dopredu.
10
Individuálnou akciu sa teraz prezentoval Moha, ale nepodarilo sa mu už zakončiť na súperovu bránu. K rozohrávke sa tak chystá brankár Strebinger, domáci kombinujú v zadných radoch.
9
Zatiaľ môžme konštatovať, že po úvodnom góle v tomto stretnutí už nič zaujímavého neprišlo. Stretnutia sa však stále len rozbieha, verme teda, že Slovan ešte nepovedal posledné slovo.
8
Už som chcel napísať, že zlá správa prichádza aj z Holandska. Feyenoord síce otvoril skóre zápasu, ale hviezda Mance vyrovnal rýchlo na 1:1 a o postupe AS snáď už pochýb nebude.
7
Belasí pri lopte, ale nedarí sa im preniknúť na útočnú polovicu. Domáci navyše stále vysoko napádajú súperovu rozohrávku a tak má slovenský celok problémy so založením útoku.
6
Môžme však konštatovať, že to bol výborný vstup Rapidu do odvetného stretnutia. Aj keď Slovan nezačal zle, zaujal pokus od Čavriča, ale žiaľ, bude musieť doháňať náskok súpera.
5
Stav dvojzápasu je teda vyrovnaný 2:2, ale tento výsledok ďalej momentálne posúva rakúsky Rapid Viedeň, pretože skóroval na pôde súpera. Akonáhle sa slovenskému celku podarí skórovať, všetko sa razom otočí.
3
3
Nuž, napokon tu je aj otvárací gól tohto stretnutia, o ktorý sa postarali domáci futbalisti a ujímajú sa vedenia o jeden gól! Rapid sa prezentoval postupným útokom, následne prišla presná prihrávka do pokutového územia na CHRISTOPHA KNASMÜLLNERA a ten presnou strelou prekonáva Griefa – 1:0!
3
importantA máme tu prvý strelecký pokus v tomto stretnutí, postaral sa on slovenský zástupca! K lopte sa dostal Čavrič a skúsil to strelou spoza pokutového územia, jeho pokus smeroval len tesne nad bránu domáceho tímu.
2
2
Rapid sa ihneď po zisku loptu dostával pred pokutové územie nášho zástupcu, ale do zakončenia sa už domáci nedostali. Oba tímy sa od úvodu snažia prenikať na súperovu polovicu.
1
Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril hosťujúcemu celku. Slovan sa už pokúša dostať na útočnú polovicu, ale ihneď čelí vysokému napádaniu zo strany súpera.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas odvetného stretnutia medzi Rapidom Viedeň a Slovanom Bratislava sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný futbalový večer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Po bojovnom výkone Trnavy, ktorý však nestačil na postup do baráže o LM, sa slovenský majster predstaví aspoň v baráži o účasť v Európskej lige. Tam sa o pár desiatok minút bude snažiť preniknúť aj Slovan Bratislava na pôde Rapidu Viedeň, ale takisto aj Trenčín, ktorého čaká odveta v Holandsku. Oba spomínané celky sú pred výkopom odvetného stretnutia v lepšej pozícii, ale čakajú ich určite náročné odvety. My sa zameriame na zápas Slovanu Bratislava, ktorý si do Viedne priviezol výsledok 2:1 a ten mu dáva šancu pomýšľať na postup ďalej. Že to bude náročný zápas sa belasí presvedčili už minulý týždeň doma, na pôde súpera, a pred parádnou diváckou kulisou to bude ešte náročnejšie. Držme teda palce, aby sa ďalším dvom slovenským zástupcom podarilo prebojovať ďalej, čo by bol historický úspech.

Oba celky posiela na trávnik to najlepšie čo majú a môžme sa určite tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie. Verme teda, že s úspešným koncom pre slovenského zástupcu. Odvetné stretnutie na rakúskej pôde povedú páni rozhodcovia z Talianska: Massa – Melli, Vuoto.

Všetko je už teda na úvodný výkop pripravené, opäť sa vám prihlásime, keď budú obe mužstvá aj s rozhodcami na hracej ploche.
Úvodné zostavy:

Rapid Viedeň: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barac, Bolingoli-Mbombo – Ljubičič, Schwab – Murg, Knasmüllner, Berisha – Alar

Náhradníci: Knoflach – Guillemonot, Ivan, Kostić, Martič, Muldur, Thurnwald

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov – Nono – Dražić, Rabiu, Moha – Čavrič, Šporar

Náhradníci: Šulla – Cmiljanić, Holman, Hološko, Laczko, Savičević, Suchockij

Rozhodca: Massa – Melli, Vuoto (všetci Taliansko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Rapid Viedeň a ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 20:30.

Cez týždeň pokračujú odvety tretieho predkola Európskej ligy aj so slovenskými mužstvami. V tomto prenose zavítame do Viedne, kde Slovan Bratislava čaká odveta proti Rapidu a očakáva stretnutie pri výbornej diváckej kulise, jedná sa o duel klubov z hlavných miest vzdialených od seba len niečo cez 50km.

Prvé stretnutie v Bratislave:
Podľa očakávania pricestovala na Pasienky aj početná divácka podpora pre Rapid, ale na štadión si našlo cestu aj pár priaznivcov konkurenčnej Austrie Viedeň, ktorí teda fandili Slovanu. Lepší vstup do tohto stretnutia mali hostia, keď v 12. minúte po priamom kope sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Schwab a otvoril skóre zápasu, navyše zaznamenal veľmi dôležitý gól na pôde súpera. Belasí odpovedali v 29. minúte, keď sa hlavou po rohovom kope presadil Božikov. Vstup do druhého polčasu vyšiel výborne Slovanu, keď v 49. minúte vyslal prízemný center pred bránu Čavrič a loptu si nešťastne do vlastnej sieti zrazil Barać. Posledný podstatný moment tohto stretnutia sa odohral v 84. minúte, keď hlavný rozhodca nariadil pokutový kop pre Rapid, ale bola to veľmi sporná situácia. Alarovi sa však nepodarilo z bieleho bodu skórovať, avšak, k dorážke sa ešte dostal sám Alar, ale jeho hlavičku z bránkovej čiary vykopol do bezpečia Apau. Lopta však už zrejme bola celým objemom za čiarou. Na sporné situácie to tak bolo vyrovnané, ale Slovan doma vybojoval veľmi nádejný výsledok do odvety.

Rapid Viedeň:
Tento celok patrí medzi špičku rakúskej ligy, v uplynulej sezóne skončil na treťom mieste. V posledných ôsmich sezónach hral až šesťkrát v skupinovej fáze Európskej ligy a je v úlohe favorita tohto dvojzápasu. Aj rakúska liga je už v plnom prúde, po troch kolách sa Rapid nachádza na 4. mieste, na svojom konte má 5 bodov za jednu výhru a dve remízy. Rakúsky celok začína až v treťom predkole a má určite ambície to dotiahnuť až do skupinovej fázy.

ŠK Slovan Bratislava:
Slovenský celok začal svoju púť už v prvom predkole, kde si poradil s moldavským Milsami po výhrach 4:2 vonku a 5:0 doma. V druhom predkole to už mali belasí veľmi náročné, aj keď hrali s papierovo slabším súperom. Na Matle sa zrodila prehra 2:1 s Balzanom, doma Slovan potom vydrel víťazstvo 3:1 a tak postúpil do tretieho predkola. Vo Fortuna lige sa Slovan drží na prvom mieste so ziskom 10 bodov.

V horšej pozícii sa teda nachádza Rapid, ale stále nieje o ničom rozhodnuté. Rakúsky celok strelil dôležitý gól na pôde súpera a tak mu stačí dať aj jeden gól doma a neinkasovať, ťažko však niečo dopredu predpovedať. Verme však, že po Trnave sa do baráže o EL dostane aj Slovan a v rovnakom čase zvládne odvetu aj Trenčín. Mať tri slovenské klubu v baráži o EL by bolo niečo výnimočné a zrejme aj nečakané.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan dostal vo Viedni štyri góly a v Európskej lige končí