NK Olimpija Ľubľana zvíťazila na pôde HJK Helsinki presvedčivo 4:1 a s celkovým skóre 7:1 postúpila do play off.
V ňom narazí na úradujúceho slovenského majstra Spartak Trnava, ktorý vypadol v 3. predkole Ligy majstrov s Crvenou Zvezdou Belehrad po domácej prehre 1:2 po predĺžení.
Spartak začne u súpera (štvrtok 23. augusta), v odvete (30. augusta) bude mať výhodu domáceho prostredia.
Legia vypadla s luxemburským Dudelange
FC Kodaň v základnej zostave so Slovákmi Jánom Gregušom a Denisom Vavrom zdolala v domácej odvete CSKA Sofia rovnako ako v prvom zápase 2:1 a postúpila do ďalšej fázy.
Gruzínske Torpedo Kutaisi prehralo na pôde albánskeho Kukesi 0:2, no vďaka domácemu triumfu 5:2 postúpilo ďalej. V jeho drese odohral Miloš Lačný celý zápas a Marek Hlinka bol na ihrisku do 69. minúty.
Menej radosti mal Tomáš Malec, keďže jeho Žalgiris Vilnius prehral doma s FC Sevilla vysoko 0:5 a so súťažou sa rozlúčil.
Do play off sa nepozrie ani Legia Varšava, ktorá po domácej prehre 1:2 v odvete iba remizovala s luxemburským Dudelange 2:2.
Európska liga 2018/2019 - 3. predkolo, odvetné zápasy:
Kairat Almaty - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Góly: 61. Eppel - 19. Nešpor, 51. Houska
ČK: 75. Felipe, 90.+4 Isael
/prvý zápas 0:2, postúpil Olomouc/
Progres Niederkorn - FC Ufa 2:2 (1:0)
Góly: 2. Alikin (vl.), 72. de Almeida - 51. a 90.+4 Paurevič
/1:2, postúpila Ufa/
AEK Larnaka - Sturm Graz 5:0 (1:0)
Góly: 8., 67. a 80. Tričkovski, 65. Larena (z 11m), Taulemesse
ČK: 59. Lovrič (Graz)
Zostava AEK: Ramirez - Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols - Hevel, Larena (78. Gbayara) - Barrera Reyes, Tričkovski, Tete (69. Cases) - Giannou (78. Taulemesse)
/2:0, postúpila Larnaka/
HJK Helsinki - NK Olimpija Ľubľana 1:4 (0:1)
Góly: 85. Chrisantus - 20. Abass, 72. Avramovski, 75. Rafinha (vl.), 90.+2 Brkič
Zostava Olimpije: Ivačič - Putinčanin, Ilič, Zarifovič, Štiglec - Tomič (61. Bagnack) - Avramovski, Kapun, Kronaveter (65. Suljič), Savič - Abass (76. Brkič)
/0:3, postúpila Ľubľana/
FC Kodaň - CSKA Sofia 2:1 (1:0)
Góly: 23. a 64. N'Doye - 58. Evandro
/za domácich hral Greguš do 60. minúty a dostal žltú kartu, Vavro odohral celý zápas/
/2:1, postúpila Kodaň/
Craiova 1948 CS - RB Lipsko 1:1 (0:1)
Góly: 85. Baicu - 39. Sabitzer
/1:3, postúpilo Lipsko/
APOEL Nikózia - Hapoel Beer Ševa 3:1 (0:1)
Góly: 64. Caju, 79. a 90.+3 Lucas - 19. Ben Basat
/2:2, postúpila Nikózia/
CFR Kluž - Alaškert 5:0 (2:0)
Góly: 19. Culio (z 11m), 45.+1 a 62. Omrani, 58. Hoban, 90.+2 Mailat
/2:0, postúpil Kluž/
Kukesi - Torpedo Kutaisi 2:0 (1:0)
Góly: 29. a 75. Reginaldo (oba z 11m)
/za hostí odohral Lačný celý zápas, Hlinka hral do 69. minúty/
/2:5, postúpilo Kutaisi/
FC Midtjylland - TNS 3:1 (1:1)
Góly: 16. George, 62. a 80. Okosun - 22. Ebbe
/2:0, postúpil Midtjylland/
Molde FK - Hibernian 3:0 (1:0)
Góly: 35. a 82. Haland, 66. Aursnes
/0:0, postúpilo Molde/
Suduva Marijampole - Spartaks Jurmala 0:0
/1:0, postúpila Suduva/
Žalgiris Vilnius - FC Sevilla 0:5 (0:3)
Góly: 6. a 83. Nolito, 7. a 44. Sarabia, 80. Arana
/za domácich hral Malec od 65. minúty/
/0:1, postúpila Sevilla/
Luzern - Olympiakos Pireus 1:3 (0:1)
Góly: 82. Demhasaj - 23. a 59. Christodoulopoulos, 68. Guerrero
/0:4, postúpil Pireus/
Maccabi Tel Aviv - Pjunik Jerevan 2:1 (0:1)
Góly: 55. Micha, 68. Atar - 11. Vojnov
/0:0, postúpil Tel Aviv/
Zenit Petrohrad - Dinamo Minsk 8:1 pp (4:0, 1:0)
Góly: 22. Paredens, 66. Noboa, 75., 79. a 115. Dziuba (tretí z 11m), 109. Driussi, 120.+2 a 120.+3 MAK (prvý z 11m) - 99. Yahaya
ČK: 72. Paredes - 120.+1 Švecov
/Mak hral od 102. minúty/
/0:4, postúpil Zenit/
Dinamo Brest - Apollon Limassol 1:0 (0:0)
Góly: 86. Nechajčik
/0:4, postúpil Limassol/
LASK Linz - Besiktas Istanbul 2:1 (1:0)
Góly: 42. Victor, 69. Frieser - 90. Negredo
ČK: 90.+2 Negredo
/0:1, postúpil Besiktas/
Atalanta Bergamo - Hapoel Haifa 2:0 (0:0)
Góly: 71. Zapata, 90.+2 Cornelius
/4:1, postúpila Atalanta/
FC Bazilej - Vitesse Arnhem 1:0 (1:0)
Gól: 30. Ajeti
ČK: 27. Clarke-Salter (Vitesse)
/Bero za hostí do 28. minúty/
/1:0, postúpil Bazilej/
Bröndby Kodaň - Spartak Subotica 2:1 (0:0)
Góly: 68. Kaiser, 90.+2 Wilczek - 80. Glavčič
ČK: 11. Kabongo (Kodaň)
/2:0, postúpila Kodaň/
Dudelange - Legia Varšava 2:2 (2:1)
Góly: 7. Stumpf, 17. Stelvio - 33. a 86. Kante
ČK: 90.+5 Kucharczyk (Legia)
/2:1, postúpil Dudelange/
HŠK Zrinjski Mostar - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Góly: 90.+2 Bilbija - 24. Keseru
/0:1, postúpil Razgrad/
Lech Poznaň - KRC Genk 1:2 (0:2)
Góly: 50. Cywka - 19. Samata, 45.+1 Trossard (z 11m)
/0:2, postúpil Genk/
NK Maribor - Glasgow Rangers 0:0
/1:3, postúpili Rangers/
FCSB - Hajduk Split 2:1 (0:0)
Góly: 53. a 90.+3 Gnohere (prvý z 11m) - 82. Said
/0:0, postúpil FCSB/
KAA Gent - Jagiellonia Bialystok 3:1 (1:0)
Góly: 13. Awoniyi, 84. Jarmčuk, 89. David - 58. Pospíšil
/za hostí odchytal celý zápas Kelemen/
/1:0, postúpil Gent/
Partizan Belehrad - Nordsjaelland 3:2 (3:1)
Góly: 11. Miletič, 30. Jankovič, 35. Markovič - 9. Olsen, 76. Amon
/2:1, postúpil Partizan/
Girondins Bordeaux - FC Mariupol 2:1 (0:0)
Góly: 54. Pundje, 56. Sankhare - 66. Fomin
/3:1, postúpilo Bordeaux/
NK Rijeka - Sarpsborg 08 0:1 (0:0)
Gól: 83. Mortensen
/1:1, postúpil Sarpsborg/
Rosenborg Trondheim - Cork City 3:0 (2:0)
Góly: 26. Šerbečič, 34. Soderlund, 58. Trondsen
/2:0, postúpil Rosenborg/
Valur - Šeriff Tiraspoľ 2:1 (1:0)
Góly: 40. H. Sigurdsson, 90.+1 Halldorson - 68. Badibanga
/0:1, postúpil Šeriff/
SC Braga - FK Zorja Luhansk 2:2 (0:0)
Góly: 65. Novais, 73. Horta - 70. Ratao, 83. Karavajev
/1:1, postúpil Luhansk/
Burnley - Basaksehir 1:0 pp (0:0)
Gól: 97. Cork
/0:0, postúpilo Burnley/