Dúbravka si udržal čisté konto, Chelsea v atraktívnom šlágri zdolala Arsenal

Marcos Alonso sa raduje zo svojho gólu v zápase Chelsea - Arsenal.
Marcos Alonso sa raduje zo svojho gólu v zápase Chelsea - Arsenal. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. aug 2018 o 15:29

Newcastle v 96. minúte nedal penaltu.

LONDÝN. Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka v službách Newcastlu United dosiahol čisté konto v zápase druhého kola anglickej Premier League na trávniku waleského Cardiffu City, kde jeho tím remizoval 0:0.

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan počas celého stretnutia čelil jedinej priamej strele.

Hostia získali prvý bod v aktuálnej sezóne, keďže v úvodnom kole doma podľahli Tottehhamu Hotspur 1:2.

V závere zápasu proti Cardiffu mali na dosah všetky tri, no Kenedy v nadstavenom čase druhého polčasu nepremenil pokutový kop.

Pozrite si momentky zo zápasu Cardiff - Newcastle: fotogaléria

18.8.2018

Tottenham Hotspur pre problémy s dokončením vlastného štadióna nastúpil na svoj úvodný domáci ligový zápas proti nováčikovi z Fulhamu na londýnskom Wembley a zvíťazil 3:1.

Šlágrom sobotňajšieho programu bolo londýnske derby medzi Chelsea a Arsenalom, v ktorom domáci vyhral 3:2. O výhre Chelsea rozhodol v 81. minúte Marcos Alonso.

Chelsea tak figuruje priebežne na čele tabuľky, Arsenal má na konte dve prehry.