Trenčín remizoval s Larnakou, na postup musí v odvete streliť aspoň gól

Ricardo Moniz, tréner Trenčína, ďakuje po stretnutí fanúšikom.
Ricardo Moniz, tréner Trenčína, ďakuje po stretnutí fanúšikom. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|23. aug 2018 o 00:00

Góly: 55. Sleegers - 60. Acoran

ŽK: Mance, Šulek, Skovajsa, Zubairu - Truyols. Rozhodovali: Mateu Lahoz - Cebrian Devis, Rodriguez (všetci Šp.), 6107 divákov

AS Trenčín: Šemrinec - Yem, Šulek (86. Mašovič), Skovajsa, Julien - Zubairu (83. Ubbink), El Mahdioui, Čatakovič - Sleegers (80. Bukari), Mance, Azango

AEK Larnaka: Ramirez - Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols - Hevel, Jorge (78. Cases) - Acoran, Tričkovski, Tete (65. Jean-Luc) - Giannou (83. Florian)

ŽILINA. Futbalisti fortunaligového AS Trenčín remizovali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí play off Európskej ligy v Žiline s cyperským AEK Larnaka 1:1.

Domáci, ktorým zo zdravotných dôvodov chýbal stopér James Lawrence, otvorili skóre zásluhou Joeyho Sleegersa v 55. minúte, no už o päť minút neskôr vyrovnal Acoran.

Oba tímy si zachovali neporaziteľnosť v aktuálnej edícii Európskej ligy, ale zaostali za ofenzívnymi výkonmi z predchádzajúcich zápasov.

Odveta sa odohrá o týždeň 30. augusta o 17.30 na Cypre, žreb skupinovej fázy je na programe v piatok 31. augusta.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Trenčín - Larnaka: fotogaléria

28.8.2018

Hlas po stretnutí:

Ricardo Moniz, tréner AS Trenčín: "Lawrence nám v obrane citeľne chýbal, dúfam, že o týždeň bude naspať. On je u nás jediný, ktorý to vie vzadu dirigovať, vie si zakričať.

Z hľadiska priebehu zápasu sme mali problémy s dlhými nakopávanými loptami a aj šťastie, že sme nedostali gól už v prvom polčase. Larnaka ukázala svoju silu v kombináciách s loptou, nedovolila nám vyvinúť súvislejší tlak.

My sme zvyknutí pressovať súpera, ale dnes sme to nedokázali. Svoju úlohu zohrala aj únava. Máme stále veľkú šancu postúpiť, ale bez súvislejšieho tlaku v ofenzíve to nepôjde."

Igor Šemrinec, brankár Trenčína: "Stál proti nám výborný protivník. Kto neveril, že Larnaka je výborné mužstvo, to už snáď pochopil. Z môjho pohľadu je to zaslúžená remíza. Z oboch strán sa išlo viac do taktiky. Škoda, že sme neudržali náskok 1:0, ale stále verím nášmu tímu. Verím, že aj v Larnake strelíme gól a pokúsime sa postúpiť."

Lukáš Skovajsa, obranca Trenčína: "Určite sme chceli zvíťaziť, vieme však, že aj súper mal na začiatku stopercentnú šancu. Podržal nás Šemrinec, potom trafili brvno. My sme sa najprv nedostávali do vyložených príležitostí, gól sme strelili v druhom polčase. Žiaľ, inkasovali sme, no myslím si, že 1:1 je zaslúžený výsledok.

Najnebezpečnejšie boli ich rýchle protiútoky a dlhé lopty za obranu. Tréner nám v prestávke hovoril, že si máme na to dať pozor, ale, žiaľ, práve z takej situácie sme inkasovali. Za toto nás určite nepochváli.

Musíme si tú situáciu rozobrať, problém bol v komunikácii. Krídelník nabehol za môj chrbát a ja som neskoro zareagoval. Súperov hráč dostal dobrú loptu a sám pred brankárom skóroval.

Achraf El Mahdioui, kapitán Trenčína: "Dúfam, že na budúci týždeň budeme hrať lepšie s loptou. Proti Feyenoordu sme nestrácali toľko zbytočných lôpt. Vedeli sme, že súper sa snaží nájsť miesto za obranou. Je preto frustrujúce, že skóroval práve takýmto spôsobom, musíme lepšie komunikovať. Hostia mali viac šancí, potrebujeme zlepšiť predovšetkým defenzívu."

Joey Sleegers, autor gólu Trenčína: "Súper dokáže hrať kombinačne, ale aj nakopávanými loptami za obranu. Gól na 1:0 bol pre nás dôležitý, nebolo však dobré, že sme vzápätí inkasovali. Príliš rýchlo sme strácali loptu, keď sa toho vyvarujeme, môžeme uspieť. Je v našich silách zvíťaziť v Larnake."

Online prenos: AS Trenčín - AEK Larnaka (Európska liga 2018/2019, 4. predkolo)

Európska liga (predkolá) Play-off 2018/2019
23.08.2018 o 18:30
Trenčín
1:1
(0:0, 1:1)
90+2 minúta
Larnaca
Góly: 55. Sleegers – 60. Acorán. ŽK: 8. Mance (TRE), 23. Šulek (TRE), 81. Zubairu (TRE) – 28. Truyols (LAR). Rozhodca: Mateu Lahoz – Devís, Rodrigues. Diváci: 6107.
Zrejme spravodlivý výsledok pre oba tímy, pod Dubňom sa napokon zrodila remíza 1:1. Domáci Trenčania išli do vedenia v 55. minúte zásluhou Joeyho Sleegersa, hostia však už o štyri minúty neskôr vyrovnali po presnom zápasu Acorána. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
90+2
90+1
V závere ešte náznak šance hostí, Hector Hevel však trafil obrancu domáceho tímu.
90
V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne dve minúty.
89
Larnaca však veľmi umne drží hráčov Trenčína ďaleko od svojej bránky.
88
Oba tímy už dávajú pozor i na defenzívu, predsa len gól v závere zápasu by bol asi veľmi nepríjemný.
87
Znovu sa Osman Bukari dostal cez krajného obrancu Truyelsa, no následná prihrávka už bola obranou hostí zastavená.
86
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Šulek, prichádza Mašović.
85
Ďalšia akcia hostí končí postavením mimo hru v podaní Floriana.
84
Osman Bukari sa v šestnástke hostí dostal cez Truyolsa, no následne ho riskantne, ale čisto zastavil Hector Hevel.
83
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Zubairu, prichádza Ubbink.
83
changeStriedanie v tíme AEK Larnaca FC: z ihriska odchádza Giannou, prichádza Florian.
83
Loptu si postavil Hector Hevel, no trafil len múr brániacich hráčov.
82
Priamy kop pre Larnacu znovu z výbornej pozície.
81
yellowCardŽltú kartu dostáva Zubairu (AS Trenčín).
80
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Sleegers, prichádza Bukari.
79
Prvé striedanie v zápase chystá aj Ricardo Moniz, do hry príde Osman Bukari.
79
Výborná akcia hostí, Acorán však prudkým centrom do šestnástky Trenčína nenašiel adresáta.
78
changeStriedanie v tíme AEK Larnaca FC: z ihriska odchádza Jorge, prichádza Cases.
76
Loptu si postavil Joey Sleegers, ktorý však namieril nad bránku Toňa Ramiréza.
75
75
Čas letí ako bodnutý včelou, domáci však majú výhodu ďalšieho priameho kopu z dobrej pozície.
74
Striedajúci Jean-Luc robí obrane Trenčína veľké problémy, ide o rýchleho a technicky zdatného futbalistu.
73
importantVeľká šanca hostí, Jean-Luc sa prebil cez trojicu hráčov domáceho tímu, našiel voľného Tričkovskeho, ktorý však v dobrej pozícii namieril len do bočnej siete Šemrincovej bránky.
72
Tretia dobrá možnosť pre Antonia Manceho, ktorý však po centri Azanga loptu nedobre trafil a tá končí ďaleko od bránky hostí.
71
Nepríjemný priamy kop hostí, lopta padala k pravej tyči, no všetko vyriešil výborným zákrokom Igor Šemrinec.
70
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 20 minút, Trenčín hrá zatiaľ s Larnacou nerozhodne 1:1.
69
Dnešné stretnutie sleduje 6107 divákov.
68
Po rohovom kope Trenčína však nasledoval rýchly útok hostí, loptu pred Jeanom-Lucom odkopol Igor Šemrinec, ktorý dobre čítal hru a podržal svoj tím.
68
importantObrovská šanca domáceho tímu, strela Čatakovića však bola zblokovaný na rohový kop!
67
Pod Dubňom máme teda nerozhodný stav 1:1 a je jasné, že Trenčín musí ešte aspoň v tomto dvojzápase skórovať.
66
Skovajsa teraz rozohrával z hĺbky vlastnej obrany, no jeho prihrávku takmer zachytil Giannou.
65
changeStriedanie v tíme AEK Larnaca FC: z ihriska odchádza Tete, prichádza Jean-Luc.
64
Ešte predtým však musel zasahovať Ramiréz, tentoraz po dobrej strele Hamzu Čatakovića.
64
Larnaca bude po prvý raz v dnešnom zápase striedať.
63
Loptu od vlastnej bránky vykopáva Toňo Ramiréz.
62
Azango sa snažil prekľučkovať cez obranu hostí, no tentoraz to až príliš prekombinoval a prišiel o loptu.
61
Giannou poslal dobrý center pred Šemrinca z pravej strany, domáca obrana však tentoraz všetko vyriešila.
60
60
goalTím Larnaca práve strelil gól! Hrubá chyba Lukáša Skovajsu, ktorý podcenil dlhú loptu, ACORÁN sa dostal do ľahkej pozície a bez problémov prekonal Igora Šemrinca.
58
Cyperčania kombinujú v strede poľa a snažia sa nájsť priestor v obrane domáceho tímu.
57
Zápas dostáva nový náboj a nové tempo, uvidíme, či sa Larnaca odhodlá trochu viac otvoriť hru.
56
Piata strela Trenčína do priestoru bránky znamená vedúci gól Trenčína a zároveň zmarenie takmer 400 minút trvajúcej nepriestrelnosti brankára hostí Toňa Ramiréza v Európskej lige.
55
55
goalTrenčín dal gól!
Parádny moment takmer neviditeľného JOEYHO SLEEGERSA, ktorý spoza obrancu Truyolsa krížnou strelou otvára skóre dnešného zápasu! Výbornú asistenciu si pripisuje Hamza Čataković.
54
Ricardo Moniz už znovu rozdáva pokyny svojim hráčom pri postrannej čiare.
53
Rohové kopy však domácim nejdú podľa predstáv, lopta končí v moci Toňa Ramiréza.
52
Antonio Mance znovu preukázal svoje ofenzívne klenoty, no je strela bola napokon zblokovaná na piaty rohový kop Trenčína v dnešnom zápase.
51
Oba tímy poctivo bojujú o každý centimeter trávnika.
50
Máme za sebou 50 minút zápasu, pod Dubňom sme gól stále nevideli.
49
Larnaca začala druhý polčas v rezkom tempe, domáci Trenčania sa musia trošku prebrať a zvýšiť svoju aktivitu.
48
Rýchla akcia hostí, Giannou našiel Tričkovskeho, ktorý nabil Acoránovi, no ten mieril vedľa Šemrincovej bránky.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futbalistov Larnacy.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme v Žiline v zápase AS Trenčín – AEK Larnaca stav 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 19:30.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V závere prvého polčasu bude mať ešte Trenčín výhodu rohového kopu.
45
V prvom polčase bude hlavný rozhodca Mateu Lahoz nadstavovať minimálne jednu minútu.
45
Yem sa snažil nájsť centrom na opačnej strane trávnika Azanga, no lopta mu vôbec nesadla na kopačku.
44
Larnaca ešte v tohtosezónnej edícii Európskej ligy ešte nedostala gól a niet sa čo čudovať. Obrana AEK je nesmierne kompaktná a pozorná.
43
Azango sa po ľavej strane dostal do úniku, následný prízemný center hráča Trenčína však zastavil stopér Mojsov.
42
Nepríjemná situácia vo vápne domáceho tímu, vysoký Mojsov sa našťastie do zakončenia nedostal.
41
Tričkovskeho snahu zblokoval Skovajsa na ďalší rohový kop pre hostí.
40
Necelých 5 minút nás delí od záveru prvého polčasu, Trenčína hrá s cyperskou Larnacou zatiaľ nerozhodne 0:0.
39
Larnaca kombinuje na vlastnej polovici, no útočná akcia z toho napokon nebude.
38
Hamza Čataković pri rozohrávke atakoval brankár Ramiréza, ktorý však náročnú situáciu bez väčších problémov zvládol.
37
Nuž a po ďalšom rohovom kope hostí skúsil strelecké šťastie Tete, no nemieril presne.
36
Po rohovom kope sa ku strele dostal Silva, no lopta bola domácim hráčom tečovaná na ďalší rohový kop pre hostí.
36
Prudký center Hectora Hevela odvrátil Šulek na rohový kop pre hostí.
35
Priamy kop hostí z dobrej pozície.
34
Po rohovom kope však futbalisti AS Trenčín nič zaujímavé nevymysleli.
33
Nádherná strela Hamzu Čatakovića z veľkej diaľky, Ramiréz loptu bravúrnym zákrokom vyškriabal spod brvna na rohový kop!
32
Hlavný rozhodca Mateu Lahoz v týchto momentoch rázne dohovára členom striedačky hostí.
31
Antonio Mance sa individuálne presadil cez Mojsova, no z veľkého uhla Ramiréza tvrdou strelou neprekvapil.
31
Po rohovom kope sa dostala lopta na kopačku Reubena Yema, ktorý sa oprel do strely. Lopta však končí mimo bránky hostí.
30
Center Kestona z ľavej strany odvrátila obrana Larnacy na rohový kop.
30
V týchto momentoch vidíme viacero faulov za sebou a hra je mierne rozkúskovaná.
29
Priamy kop domácich zahral Hamza Čataković, ktorý sa oprel do lopty prepálil celú spleť tiel v šestnástke hostí. Ramírez však bol pripravený a lopta končí v jeho náruči.
28
yellowCardŽltú kartu dostáva Truyols (AEK Larnaca FC).
27
AEK trošku získava herne navrch, obrana Trenčína zatiaľ nepôsobí úplne sebaisto.
25
Futbalistov Larnacy dnes v Žiline povzbudzuje približne 100 fanúšikov, Trenčanov je odhadom 5500.
24
Mojsov sa po centri z ľavej strany dostal ku hlavičke, všetko však rieši Igor Šemrinec.
23
23
importantParádny priamy kop Hectora Hevela, ktorý krásnou strelou opečiatkoval brvno Šemrincovej bránky!
23
yellowCardŽltú kartu dostáva Šulek (AS Trenčín).
22
Giannou faulovaný na hranici šestnástky Trenčína Šulekom. Na šťastie pre domácich to bude len priamy kop.
21
V úmornom teple sa hrá stále výborný futbal, opticky je to zatiaľ pomerne vyrovnaný zápas.
20
Zubairu sa snažil kolmicou do priestoru vysunúť Azanga, lenže Jorge dobre čítal hru a túto prihrávku včas zblokoval.
19
Ďalšia šanca hostí, tentoraz skúsil šťastie Tene, no proti Igorovi Šemrincovi neuspel.
19
Center Silvu do šestnástky Trenčína, no Giannou nemieril presne.
18
Center z priameho kopu pred Šemrinca neznamenal žiadne vážnejšie nebezpečenstvo.
17
Po rohovom kope tu máme faul Azanga, hostia majú výhodu priameho kopu.
16
Acorán sa snažil predrať do šestnástky Trenčína, po zákroku Kestona to bude rohový kop pre hostí.
15
Trenčania výborne kombinujú, tentoraz to zľava skúsil centrom Azango, no nenašiel pred bránkou hostí žiadneho spoluhráča.
14
Ricardo Moniz už pri postrannej čiare rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.
13
Trenčín sa snaží dať úvodný gól, Sleegersov pokus bol však nepresný.
12
Kombinácia celej zálohy Trenčína na polovici súpera. Keston skúsil center pred bránku hostí, no Ramiréz loptu bez problémov stiahol do svojej náruče.
11
Desať minút prvého polčasu máme za sebou, vidíme rušný futbal. Trenčín mal jednu dobrú šancu, no Larnaca mala šancu priam fantastickú.
10
Rýchla akcia Trenčína, Hamza Čataković to vzal na seba, no Mojsov jeho strelu zblokoval.
9
Po rohovom kope hostí mal ľavý obranca Truyols dosť času na spracovanie lopty, jeho následná strela však končí nad bránkou Trenčína.
8
yellowCardŽltú kartu dostáva Mance (AS Trenčín).
8
importantFantastický Šemrinec! Rýchly útok Larnacy, Acorán našiel z pravej strany úplne voľného Teteho, ktorý však sám pred Šemrincom neuspel! Trenčiansky brankár teraz skvelým zákrokom podržal svoj tím!
7
Znovu dobrá lopta pre Manceho, ktorý sa však nedokázal predrať cez stopéra Mojsova.
6
Trenčín začína výborne, Larnaca musí byť v týchto momentoch v defenzíve nesmierne pozorná.
5
Ďalšia výborná akcia Trenčína, Čataković našiel znovu aktívneho Manceho, ktorý však tentoraz nemieril presne.
5
importantVýborná akcia Antonia Manceho, ktorý si potiahol loptu okolo Mojsova, no Toňo Ramiréz bol pozorný.
5
Sleegers posielal centrovanú loptu do šestnástky hostí, lenže Hevel ju poslal ďaleko do poľa.
4
Po zákroku Silvu má Trenčín výhodu prvého rohového kopu v dnešnom zápase.
3
Rýchly útok Trenčína, loptu mal na pravej strane Sleegers, lenže čistým zákrokom ho zastavil defenzívny stredopoliar hostí Hevel.
2
Prvá útočná akcia Trenčína, Azango si chcel naraziť loptu so Zubairuom, lenže tento plán zmaril stopér hosťujúceho tímu.
1
Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov domáceho Trenčína.
1

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Skovajsa, Julien Keston – Zubairu, El Mahdioui (Y) – Čataković – Sleegers, Mance, Azango
Náhradníci: Hrdlička – Paur, Ubbink, Umeh, Bukari, Mašović, Kleščík

AEK Larnaca FC: Ramiréz – Silva, Mojsov, Gonzalez, Truyols – Hevel, Jorge – Acorán, Tričkovski (C), Tete – Giannou
Náhradníci: Christodoulou – Antoniades, Tomas, Cases, Jean-Luc, Florian, Anastasiou

Rozhodca: Mateu Lahoz – Devís, Rodrigues.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní textového on-line prenosu z úvodného duelu play-off Európskej ligy, v ktorom futbalisti AS Trenčín privítajú na "domácom" trávniku v Žiline hráčov AEK Larnaca. Zápas má výkop o 18:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Trenčín prežíva európsku futbalovú rozprávku. Najskôr vyradil Budućnost Podgorica po výsledkoch 2:0 a 1:1. Následne si Trenčania poradili aj s poľským tímom Górnik Zabrze a to po výsledkoch 1:0 a 4:1. Ozajstný futbalový šok však prišiel 9.augusta v Žiline, kde Trenčín po fantastickom výkone porazil Feyenoord Rotterdam 4:0 a rázne si tak otvoril dvere k postupu do play-off. V Holandsku hráči AS remizovali 1:1 a môžu tak ďalej snívať svoj európsky futbalový sen.

AEK Larnaca si najskôr poradila s FC Dundalk po výsledkoch 0:0 a 4:0. V ďalšej fáze Cyperčania vyradili rakúsky SK Sturm Graz a to po výsledkoch 2:0 a 5:0.

Zápas má v Žiline výkop o 18:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Trenčín remizoval s Larnakou, na postup musí v odvete streliť aspoň gól