Šláger rozhodla 90. minúta, Trenčín po dráme zvíťazil nad Trnavou

Ivan Hladík (vľavo) zo Spartaka Trnava blokuje strelu Hamzu Čatakoviča.
Ivan Hladík (vľavo) zo Spartaka Trnava blokuje strelu Hamzu Čatakoviča. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|2. sep 2018 o 00:00

Hrdinom zápasu sa stal Joey Sleegers.

Fortuna liga 2018/2019:

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

<>
  • hralo sa v Myjave
<>

Gól: 90. Sleegers

ŽK: 40. Antonio Mance, 78. M. Šulek - 36. A. Kadlec (Trnava), rozhodovali: Glova - Mókoš, Pozor

AS: Šemrinec - Yem, Paur, M. Šulek, Skovajsa - El Mahdioui - Bukari, Sleegers, Ubbink (59. Zubairu) - Čatakovič, A. Mance (59. Umeh)

Trnava: Rusov - A. Kadlec (81. Miesenböck), Martin Tóth, Godál, Janso - M. Oravec, Lukáš Lupták, I. Hladík, E. Grendel (69. Marek Bakoš) - Dangubič (59. Čanturišvili), Jirka

MYJAVA. Futbalisti Trenčína zdolali úradujúceho šampióna Fortuna ligy Spartak Trnava 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 7. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Oba tímy pôsobili po náročných dueloch v pohárovej Európe unavene a zápas priniesol minimum šancí.

Keď už sa zdalo, že Trnava tretíkrát v sérii remizuje 0:0, zbytočne vystúpili obrancovia Spartaka proti striedajúcemu Abdulovi Zubairovi a ten poslal ideálnu prihrávku osamotenému Joeymu Sleegersovi. Holanďan pred brankárom FC Spartak Dobrivojom Rusovom nezaváhal.

Trenčín má po šiestich dueloch na svojom konte jedenásť bodov a je na štvrtom mieste tabuľky, majstrovská Trnava absolvovala o jedno stretnutie viac, no má o tri body menej a je siedma.

Fortuna liga 2018/2019: AS Trenčín - FC Spartak Trnava: fotogaléria

2.9.2018

Hlasy po zápase:

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Zaujímalo ma, ako bude tím reagovať po tom tvrdom údere na Cypre. Navyše sme stratili Lawrencea a odišiel Azango. Samozrejme, boli sme mentálne i fyzicky unavení a nevedeli sme si vypracovať veľa šancí. Bol to zápas 50 na 50 až do konca, na našej strane bol dôležitý príchod Abdula Zubaira a zlepšená hra Bukariho pri hre 1 na 1. Vyzeralo to na remízu, no zápas rozhodol svojím individuálnym zakončením Sleegers. Práve toto sme potrebovali po takom náročnom a ťažkom týždni."

Radoslav Látal, tréner Trnavy: "Bolo vidieť, že obe mužstvá hrali vo štvrtok pohárové zápasy, pretože to nemalo rýchlosť, agresivitu, bolo tam veľa chýb. Samozrejme, my by sme ten jeden bod brali, bohužiaľ, v závere sme sa dopustili jednej chyby a Trenčín nás potrestal. Nedokázali sme sa presadiť vo finálnej časti, získali sme veľa lôpt v strede, ale potom sme to pokazili. Bolo vidieť, že sme unavení."

Online prenos: AS Trenčín - FC Spartak Trnava (Fortuna liga 2018/2019, 7. kolo)

Fortuna liga  2018/2019
02.09.2018 o 17:30
Trenčín
1:0
(0:0, 1:0)
90+2 minúta
Trnava
Góly: 90. Sleegers (Zubairu). ŽK: 39. Mance (TRE), 78. Šulek (TRE) – 36. A. Kadlec (TRN). Rozhodca: Glova – Mókoš, Pozor. Diváci: 1246.
Nuž, hovorí sa, že na konci plieska bič a dnes to tak naozaj bolo. Trenčín gólom v nadstavenom čase porazil Trnavu 1:0 a hosťom tak ostali len oči pre plač. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
90+2
90+1
Tak toto musí byť pre futbalistov Trnavy veľký šok. Uvidíme, či sa ešte hráčom Spartaka s výsledkom niečo urobiť.
90
V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 1 minútu.
90
goalTrenčín dal gól!
Abdul Zubairu vysunul do úniku JOEYA SLEEGERSA, ktorý sa rútil sám na bránku Trnavy a prekonal nešťastného Dobrivoja Rusova!
89
importantObrovská šanca Umeha, ktorý dostal loptu v strede priamo pred bránkou Trnavy. Nemieril však presne a navyše bol v postavení mimo hru.
88
Pomaly, ale isto sa nám blíži záver zápasu a obávam sa, že dnes veru gól neuvidíme.
87
Rusov musel dobre zapracovať s Hladíkom. Umeh bol totiž veľmi dotieravý, no napokon to dvojica hráčov Trnavy zvládla.
86
Nuž a po ňom sa do lopty oprel Osman Bukari, lenže nemieril vôbec presne a Rusov teda nemusel zasahovať.
85
Strela Hamzu Čatakovića bola bola obranou Trnavy zblokovaná na rohový kop.
84
Trošku emócií na trávniku po verdikte hlavného rozhodcu Glovu. Loptu dostávajú do svojej moci Trenčania.
83
Z priameho kopu poslal center do šestnástky Trenčína Oliver Janso. Šemrinec však dobre čítal hru a stiahol loptu do svojej náruče.
82
Po dvadsiatom faule Trenčína v dnešnom zápase má Spartak výhodu priameho kopu z dobrej pozície.
81
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Andrej Kadlec, prichádza Fabian Miesenböck.
80
Desať minút do konca riadneho hracieho času, stav zápasu je stále 0:0.
79
Dnes môže padnúť dlhá séria Trenčína. Domáci totiž dali aspoň jeden gól v 44 predchádzajúcich ligových zápasoch.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Martin Šulek (AS Trenčín).
76
Trenčania kombinujú na polovici súpera, Sleegers bol však dobrý pokrytý Lukášom Luptákom.
75
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako štvrťhodinu, Trenčín hrá zatiaľ s Trnavou nerozhodne 0:0.
74
Príležitosť pre Umeha po centri z ľavej strany. Vysokému útočníkovi Trenčína však predsa len ešte niekoľko centimetrov do zakončenia chýbalo.
73
Hra je v týchto momentoch často prerušovaná, dnes je to typický zápas o jednom góle. Uvidíme ktorý z tímov, a či vôbec, ho vsieti.
72
Signál Trnavy znamenal nákop dopredu na Hladíka, ktorý však v súboji fauloval obrancu Trenčína.
71
Po ňom sa do zakončenia dostal Lukáš Skovajsa, no nebol úspešný a Rusov mohol ostať pokojný.
70
Po akcii Jakuba Paura budú Trenčania zahrávať tretí rohový kop v dnešnom zápase.
69
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Erik Grendel, prichádza Marek Bakoš.
68
Pekná krídelná akcia v podaní Bukariho, no center spomínaného hráča bol znovu nepresný.
67
Zdá sa, že Trnava bude onedlho striedať a do hry zrejme príde Marek Bakoš.
66
Bukari sa následne dostal do rýchleho protiútoku, lenže center na Sleegersa nemal potrebnú kvalitu. Loptu tak bude od svojej bránky vykopávať Dobrivoj Rusov.
65
Oliver Janso zakrútil center z rohového kopu do šestnástky Trenčína, obrana AS si však dala pozor.
64
Trnava sa ale v týchto momentoch nadýchla k ofenzíve, zahrávať bude ďalší rohový kop.
63
Erik Jirka sa mohol rútiť sám na Šemrinca, ale prepásol správny moment na zakončenie a tak mu loptu zobral Šulek.
62
Nuž, druhý polčas zatiaľ nemá dobré tempo, oba tímy pôsobia nesmierne unaveným dojmom. Ale niet sa čomu čudovať, keďže majú v nohám viacero zápasov v Európskej lige.
61
Center Skovajsu do šestnástky Trnavy Umeha nenašiel.
60
Po hodine hry máme v Myjave stav zápasu stále 0:0.
59
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Filip Dangubič, prichádza Vachtang Čanturišvili.
59
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Antonio Mance, prichádza Emeka Umeh.
59
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Desley Ubbink, prichádza Abdul Zubairu.
58
Ricardo Moniz chystá dvojité striedanie, do hry príde Zubairu a rovnako tak i Umeh.
57
V krátkom slede za sebou vidíme dva fauly v strede poľa. Nuž, druhý polčas zatiaľ nie je o nič lepší než polčas prvý.
56
Výborný pas dopredu pre Filipa Dangubića, ktorý sa však v rozhodujúcom momente pošmykol a bolo po šanci.
55
Ďalší strelecký pokus Trnavy, v dnešnom zápase je to už piata strela Spartaka mieriaca vedľa bránky Igora Šemrinca.
54
Ďalší výborný zákrok Lukáša Luptáka v strede poľa, Trenčín to má dnes s prechodom do útočnej fázy veľmi ťažké.
53
Ricardo Moniz sa trošku hnevá na svojich hráčov, pretože tí až príliš otvorili obranu. Obaja stopéri AS si vyslúžili príhovor od svojho trénera.
52
Erik Jirka sa tentoraz odhodlal ku strele, cez Šuleka však namieril len vedľa bránky Igora Šemrinca.
51
Erik Jirka si narazil loptu s Erikom Grendelom, no následný center na Filipa Dangubića bol veľmi nepresný.
50
Rusov znovu výborne čítal hru a včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu futbalistov Trenčína.
49
Oba tímy už poslali hráčov na rozcvičku, uvidíme ktorý tréner sa ako prvý rozhodne v dnešnom zápase striedať.
48
Výborný návrat Lukáša Luptáka do obrany, Sleegers s Dangubićom tak v útoku neuspeli.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Výkop druhého polčasu patrí futbalistom Trenčína.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme stav 0:0. Tempo zápasu je zatiaľ mierne, hra mala spád len v závere prvého polčasu. Ten druhý sa začne približne o 18:30.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Nuž a Trenčania si po zákroku obrany Trnavy rohový kop zopakuje.
45
Rusov musel po strele Desleyho Ubbinka vytiahnúť výborný zákrok, pretože lopta pred ním ešte skočila. Máme tu tak prvý rohový kop Trenčína v prvom polčase.
44
Akciu Trenčína zakladal Paur, výborným sklzom však prihrávku na útočníka zastavil Oliver Janso.
43
Reuben Yem dlhým centrom našiel Skovajsu, lenže ten nezakončil ideálne a Rusov tak bude vykopávať loptu od vlastnej bránky.
42
Matej Oravec práve v strede poľa fauloval protihráča. Na fauly tak máme takisto remízu, tentoraz však 10:10.
41
Do konca prvého polčasu ostáva menej ako 5 minút, Trenčín hrá s Trnavou v Myjave stále nerozhodne 0:0.
40
Rýchly útok sa črtal pre Trenčín, lenže výborným obranným zákrokom sa prezentoval Oliver Janso a šanca AS je zmarená.
39
yellowCardŽltú kartu dostáva Antonio Mance (AS Trenčín).
38
Prvá strela do priestoru bránky, po centri sa ku hlavičke dostal Joey Sleegers, lenže Rusov bol pozorný a podržal svoj tím.
37
Joey Sleegers poslal z priameho kopu dobrý center do šestnástky hostí, tam však kraľuje vysoký Ivan Hladík.
36
yellowCardŽltú kartu dostáva Andrej Kadlec (FC Spartak Trnava).
35
Desať minút do konca prvého polčasu, priamu strelu na bránku jedného či druhého tímu sme do týchto chvíľ nevideli.
34
Ivan Hladík dvakrát výborne zasiahol v obrane, následne vyviezol loptu až do stredu poľa. Následná prihrávka na Erika Jirku však bola veľmi nepresná.
33
Dobrivoj Rusov vykopáva loptu ďaleko od svojej bránky.
32
Na opačnej strane chýbalo Erikovi Jirkovi pár krokov k lopte. Veľká škoda pre Trnavu, pretože potom by sa aktívny útočník Spartaka rútil sám na Igora Šemrinca.
31
Prvý strelecký pokus Trenčína v tomto zápase, hlavička Antonia Manceho však skončila nad bránkou Dobrivoja Rusova.
30
Máme za sebou polhodinu zápasu, stav v Myjave v zápase Trenčín – Trnava je stále 0:0.
29
Dobrivoj Rusov trošku zabrnkal na nervy svojim hráčom, ale v tomto momente výborne čítal hru a zabránil čistej šanci Antonia Manceho.
28
Snaha o útok domáceho tímu zastavená, Antonio Mance bol totiž v postavení mimo hru.
27
Zatiaľ je to naozaj také nemastné – neslané, chýba väčšia emócia na jednej či druhej strane.
26
Trnava kombinuje v strede poľa, Janso skúsil center, no ten výborne pokryl Šulek.
25
Hra je znovu prerušená, El Mahdioui v strede poľa fauloval Filipa Dangubića.
24
Ubbink výborne vysunul naľavo Sleegersa, ktorý skúsil center pred Rusova, no loptu dokázala pozorná obrana Trnavy včas zblokovať.
23
V týchto momentoch máme na oboch stranách trošku hluché minúty, zatiaľ zápas trošku zaostáva za očakávaním.
22
Trnava musí do zajtrajšej polnoci odovzdať súpisku pre Európsku ligu. Zákulisné reči hovoria o príchode českého futbalistu, gruzínskeho hráča a útočníka z Iránu.
21
Erik Grendel výborným centrom hľadal Ivana Hladíka, ktorý je poriadne vysoký. V tejto chvíli ešte mohol ostať Igor Šemrinec pokojný.
20
Máme za sebou necelých 20 minút dnešného zápasu, obaja brankári si zatiaľ držia čisté konto.
19
Trnava hrá zatiaľ veľmi dobre v obrane, zatiaľ sa jej darí vypojiť z hry Antonia Manceho, ktorý je do týchto chvíľ prakticky neviditeľný.
18
Erik Grendel bol faulovaný v strede poľa, no zatiaľ sme kartový trest dnes nevideli.
17
Hladík výborne vyviezol loptu až do stredu poľa, no prihrávka na Erika Jirku nebola presná.
16
Tréner Ricardo Moniz si na striedačke Trenčína už píše poznámky, domáci v úvodných minútach zápasu jednoznačne nie sú vo svojej koži.
15
Čataković hľadal prihrávkou Sleegersa, všetko však vyriešil dobrým obranným zákrokom Ivan Hladík.
14
Janso posielal loptu ďaleko dopredu pre Erika Jirku, no toho postrážil Jakub Paur, ktorý dnes hrá v drese Trenčína na poste stopéra.
13
Treba však povedať, že oba tímy majú v nohách ťažké pohárové zápasy. Trenčín hral v Larnake a Trnava na domácom trávniku s Ľjubljanou.
12
Trnava je v týchto momentoch viac pri lopte a na takéto momenty nie sú futbalisti Trenčína príliš zvyknutí.
11
Po vhadzovaní Erika Jirku sa k lopte dostal Matej Oravec. Ten okamžite skúsil strelu, no namieril len nad bránku Igora Šemrinca.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu, Trenčín hrá zatiaľ s Trnavou nerozhodne 0:0.
9
Pekná akcia Trnavy po zbytočnej strate lopty od domáceho tímu, k Dangubićovi sa však finálna prihrávka nedostala.
7
Útok Trnavy potiahol aktívny Erik Jirka, no nebol úspešný. Zákulisné správy hovoria o tom, že práve Erik Jirka by sa v zimnej prestávke mohol stať hráčom Crvenej zvezdy Belehrad.
6
Trenčania kombinujú v strede poľa, Trnava však výborne vykrýva priestor a zatiaľ neotvára cestu pre rýchle krídla Trenčanov.
5
Loptu má v moci Igor Šemrinec, ktorého spoluhráči zapojili do rozohrávky.
4
Kombinácia medzi Yemom a Bukarim bola nepresná, dopredu tak môže ísť Andrej Kadlec. Ten sa snažil vysunúť Luptáka, lenže tomu nevyšiel prvý dotyk s loptou.
3
Sleegers potiahol loptu po ľavej strane, v súboji so skúseným Martinom Tóthom však fauloval a tak loptu získavajú do svojej moci hráči Trnavy.
2
Trenčania v prechodnom domove v Myjave hrajú aktívne smerom dopredu, Ubbinka však čisto odzbrojil Filip Dangubić.
1
Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Trnavy.
1

AS Trenčín: Šemrinec – Yem, Keston, Šulek, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink, Čataković – Bukari, Mance, Sleegers.
Náhradníci: Hrdlička – Umeh, Kvocera, Zubairu, van Arnhem, Slávik, Kleščík.

FC Spartak Trnava: Rusov – Lupták, Hladík, Godál (C), Janso – Oravec – A. Kadlec, Tóth, Dangubič, Grendel – Jirka.
Náhradníci: Chudý – Čanturišvili, Miesenböck, Brigant, Bakoš, Jarovič, Pekár.

Rozhodca: Glova – Mókoš, Pozor.
Príjemný dobrý deň z Myjavy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu siedmeho kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti AS Trenčín nastúpia proti hráčom FC Spartak Trnava. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Trenčanom patrí v tabuľke našej najvyššej sútaže priebežné šieste miesto so ziskom 8 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Ricarda Moniza remizovali po hektickom priebehu v Bratislave so Slovanom 3:3 (góly AS 2x Čataković, 1x Mance). V týždni futbalisti Trenčína vypadli z Európskej ligy po prehre v Larnake a káder AS opustili James Lawrence a Phillip Azango (obaja prestup do Belgicka).

Trnave patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže siedme miesto so ziskom 8 bodov. Zverenci trénera Radoslava Látala v poslednom doterajšom zápase v poslednom doterajšom zápase ligy remizovali na domácom trávniku s Ružomberkom 0:0. Stále však snívajú svoj veľký futbalový európsky sen. Po postupe cez Olimpiju Ljubljana si v skupine EL zmerajú sily s RSC Anderlecht, Fenerbahce Istanbul a GNK Dinamo Záhreb. Dnes Trnava oznámila aj meno prvej posily pred EL – stal sa ňou poľský stredopoliar Patryk Malecki.

Zápas má úvodný výkop o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Futbalnet»Šláger rozhodla 90. minúta, Trenčín po dráme zvíťazil nad Trnavou