Športové prenosy SME|25. sep 2018 o 13:30

Adam Foltán skončil na 56. a Lukáš Kubiš na 63. mieste.

5.Sören WaerenskjöldNórsko+1:50,30
6.Manuel MichielsenHolandsko+2:10,89
56.Adam Foltán Slovensko+5:46,74
63.Lukáš KubišSlovensko+6:59,18

INNSBRUCK. Belgičan Remco Evenepoel sa stal majstrom sveta v časovke juniorov na šampionáte cestných cyklistov v rakúskom Innsbrucku.

Osemnásťročný Evenepoel zvíťazil absolútne suverénne, ked pred strieborným Austrálčanom Lucasom Plappom mal v cieli náskok 1:23 min. Bronzová medaila patrí Talianovi Andreovi Piccolovi s mankom 1:37 min na víťaza.

Z dvojice slovenských reprezentantov skončil lepšie Adam Foltán na 56. mieste s odstupom 5:46 min za víťazným Evenepoelom. Lukáša Kubiša klasifikovali na 63. pozícii (+6:59 min) spomedzi 70 pretekárov v cieli.

Evenepoel je dvojnásobný majster Európy z tohtoročného šampionátu v Česku a aj v Innsbrucku v jazde proti chronometru potvrdil rolu favorita.

Na trati dlhej 27,7 km s prevýšením 220 m z Wattensu do Innsbrucku dosiahol rýchlostný priemer takmer 50 km/h a jeho výsledný čas bol 33:15,24 min. Už 50 m pred cieľom začal oslavovať a na cieľovej čiare dokonca zastal, aby pozdravil svoju rodinu.

"Je to skvelé, keď sa takto zúročí tvrdá robota. Predsavzal som si, že získam double a jedno víťazstvo už mám. Je to splnený sen. Cítim emócie aj preto, že som vyhral pre Belgicko," uviedol víťazný Remco Evenepoel na webe Cyclingnews.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Šampiónom v individuálnej časovke juniorov je Belgičan Evenepoel