Slovan aj vďaka skvelému obratu oslavuje prvé víťazstvo na ľade súperov

Športové prenosy SME, TASR|21. sep 2018 o 00:00

Slovan uspel v deväťgólovej prestrelke.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - piatok:

Admiral Vladivostok - HC Slovan Bratislava 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Góly: 2. Ďjakov (Strelcov), 23. Koňkov (Butuzov), 52. Vicharev (Koňkov, Butuzov) - 7. Schaus (Bačik, Lunter), 24. M. Sukeľ (Červený, Chipchura), 33. Taffe (Virta, Řepík), 37. Taffe (É. Gélinas, Ch. Rau), 53. Řepík (Grman, Virta)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, S. Gusev - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 3527 divákov

Vladivostok: Serebrjakov - Miščenko, Antropov, Ugolnikov, Taratunin, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov - Koňkov, Vicharev, Butuzov - K. Voronin, , V. Strelcov - Strelcov, Glazačev, Zajcev - Sirotkin.

Slovan: Štěpánek - Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, Schaus, Bačik, Baranov, A. Jánošík - Řepík, Taffe, Virta - M. Sukeľ, Ch. Rau, Červený - Lamper, Chipchura, Lunter - Liška, Šimun, T. Hrnka

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava triumfovali nad domácimi hráčmi Admiralu Vladivostok tesne 5:4 v piatkovom stretnutí KHL 2018/2019.

Pre zverencov Vladimíra Országha to bol vôbec prvý triumf na ľade súpera v sezóne 2018/2019. Domáci sa pritom v úvodnej päťminútovke dostali do dvojgólového vedenia, v 7. min znížil Nick Schaus.

V 3. min druhej časti hry opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov Sergej Konkov.

Už o pár sekúnd neskôr skóroval útočník Slovana Matúš Sukeľ, ešte v prostrednom dejstve naňho nadviazal dvoma gólmi spoluhráč Jeff Taffe.

V tretej tretine vyrovnal Denis Vicharev, ale nerozhodný stav vydržal iba 84 sekúnd, o dvoch bodoch pre Slovan rozhodol vo forme hrajúci krídelník Michal Řepík.

Premiéru v KHL v drese domácich absolvoval slovenský reprezentant Marek Hovorka. Tridsaťtriročný útočník sa predstavil vo štvrtej formácii, na ľade strávil 10:27 minút a do štatistík si pripísal jednu mínusku.

8

toľko bodov má na konte HC Slovan Bratislava po desiatich odohraných stretnutiach v novej sezóne KHL 2018/2019.

Tím informoval o jeho angažovaní len vo štvrtok večer. S Vladivostokom sa pripravoval už počas sústredenia klubu na nedávnom Memoriáli Zbyňka Kusého v Pardubiciach.

Hovorka pôsobil v sezóne 2017/2018 v HC Košice, v drese ktorého si vybojoval miestenku na ZOH v Pjongčangu a neskôr sa predstavil aj na MS v Dánsku.

Slovan odohrá najbližšie stretnutie v utorok 25. septembra na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu proti Spartaku Moskva.

Po desiatich odohraných stretnutiach súťaže má jediný slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige na konte 8 bodov a patrí mu 8. miesto v priebežnej tabuľke Západnej konferencie.

Ďalšie piatkové výsledky KHL:

Amur Chabarovsk - CSKA Moskva 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly:
4. Svetlakov, 28. Marčenko, 39. Telegin, 42. Slepyšev

Jokerit Helsinki (Fín.) - Avtomobilist Jekaterinburg 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 51. Krikunov, 58. S. Da Costa, 59. Golyše

Neftechimik Nižnekamsk - Ak Bars Kazaň 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 14. Puustinen - 35. Potapov, 37. Tkačov

Torpedo Nižnij Novgorod - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 3. a 27. Veriajev, 29. Paršin - 10. Antipin, 28. Rasmussen

HK Soči - Traktor Čeľabinsk 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 10. Starkov, 34. Archipov, 47. Bočarov - 7. Nikitin, 31. Kravcov, 47. Stoa, 65. Isajev

Online prenos: Admiral Vladivostok - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
21.09.2018 o 11:30
Vladivostok
4:5
(2:1, 1:3, 1:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 2. Ďjakov (Strelcov), 23. Koňkov (Butuzov), 52. Vicharev (Koňkov, Butuzov) – 7. Schaus (Bačik, Lunter), 24. Sukel' (Červený, Chipchura), 33. Taffe (Virta, Řepík), 37. Taffe (Gelinas, Rau), 53. Řepík (Grman, Virta). Rozhodca: Sergejev, Gusev – Šalagin, Šišlo. Diváci: 3 527.
Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko, prajem ešte pekný zvyšok dňa.
Strely na bránu – 32:39.
Slovan dokázal ubrániť koncový nátlak Vladivostoku a z Ruska si vezie domov dva body po triumfe 5:4. Ako rozhodujúci sa ukázal obrat v druhej tretine, napriek tomu ešte Admiral dokázal vyrovnať. Víťazný gól si pripísal Řepík.
59:42
importantOddychový čas pre Admiral Vladivostok!
59:08
Nikita Serebrjakov naďalej zostáva v bráne, pred nami niečo málo cez päťdesiat sekúnd.
58:17
Po osobných súbojoch končí puk na lavičke Slovana, čas hrá proti domácim.
58:01
Dnešné stretnutie sleduje 3 527 divákov.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty záverečnej tretiny!
57:27
Michal Řepík bol blízko druhému gólu v rade, to by však jeho príklep nesmel preletieť niekoľko centimetrov vedľa ľavej žŕdky domácej brány.
57:03
Chybujú aj domáci, tým sa nevydarila prihrávka na pravé krídlo. Ruský celok sa pripravil o dôležité sekundy.
56:42
Vladivostok tlačí a tlačí, tím pod vedením Vlada Országha sa oslobodil len vďaka zakázanému uvoľneniu.
55:49
Jeff Taffe po dvoch strelených góloch aj v obrannej činnosti, slovanisti Admiral do zakončenia nepúšťajú.
55:06
Alexander Černikov nahodil puk do pásma Bratislavy, nebol tam ale žiaden z jeho spoluhráčov.
54:24
Slovanisti držia puk za bránkou súpera, čo je v týchto chvíľach nesmierne dôležité.
53:15
Toto sú krušné momenty pre všetkých zúčastnených aktérov, do konca zápasu zostáva menej ako sedem minút.
52:51
goalSlovan Bratislava dal gól!
MICHAL ŘEPÍK ale navrátil vedenie hosťom temer okamžite! Fanúšikovia vo Fetisov Arene tomu nechcú veriť, hra je ako na hojdačke. Serebrjakov nemal nárok na nadvihnutý puk ponad jeho betón!

Asistence: Mário Grman, Patrik Virta.
51:27
goalVladivostok dal gól! Napokon z tlaku je gól, DENIS VICHAREV vyrovnáva na 4:4, črtá sa nám na zaujímavý koniec. Štěpánek neudržal puk vo svojej moci, Vicharev tak vedel, čo má robiť.

Asistencie: Sergej Koňkov, Vladimír Butuzov.
51:19
Veľa času na využitie presilovky už domácim nezostáva, ich atak sa buduje až od brankára Serebrjakova.
50:41
Nikita Sirotkin pálil od modrej čiary, avšak obrancovia slovenského zástupcu v KHL sa predviedli v plnej paráde, keď zrazili puk do rohu ihriska.
50:19
Hostia sa bránia zatiaľ dobre, puk posielajú von z vlastnej tretiny cez všetky čiary.
49:31
Príliš veľa hráčov na ľade zo strany Slovana, možnosť pre domácich na vyrovnanie.
49:13
Najlepšia obrana je útok, platí to aj v prípade Slovana. Tomáš Hrnka nazbieral cenné sekundy v rohu útočného pásma.
48:21
Nicholas Schaus strieľal od modrej, avšak jeho projektil minul svätyňu Vladivostoku.
48:14
Serebrjakov zasahuje pri nie príliš podarenom Řepíkovom bekhende.
47:28
Matúš Sukeľ zastavil blokom delovku od modrej čiary, predtým pálil nepresne Kirill Ďjakov.
47:10
V záverečnej časti hry sú hostia dokonca bez strely na bránu, Štěpánek zasahoval trikrát.
46:12
Adam Jánošík však kontru Admiralu zlikvidoval. Výborná práca pri mantineli, škoda len, že z následnej rozohrávky nič nebolo.
45:38
Roman Tatalin zabránil hosťom v prechode do útočného pásma, spracoval si puk a rozbieha brejk.
45:06
Po niekoľkých minútach poctivého bránenia si svoje ofenzívne chúťky idú vybiť aj Bratislavčania.
43:51
Hostia v plnom počte.
43:41
Vladivostok nevyužije ani túto presilovku. Slovan si môže vydýchnuť.
43:10
Serebrjakov na začiatku novej akcie svojho celku, keď brankár Admiralu zastavil puk za bránou a aj ho stihol presne rozohrať.
42:35
Slovanisti sa s tým naozaj nehrajú, puky radšej vyhadzujú len do stredného pásma.
42:09
Postavenie mimo hru aj na strane Vladivostoku.
41:50
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rudolf Červený – 2 min., krosček).
41:38
Čiarový rozhodca píska ofsajd Slovana. Hostia majú na dosah dva body, gól na 5:3 by Admiral pravdepodobne zlomil nadobro.
41:17
Slovan sa vydal do útoku po krídle, Serebrjakov s tým nemal žiaden problém.
40:02
Ako bude vyzerať záverečná tretina? Podarí sa domácim aspoň vyrovnať?
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu – 22:34.
Obrat Slovana poukázal na to, že aj Admiral je na tom v prebiehajúcej sezóne dosť zle. Hostia otočili vývoj duelu tromi gólmi v rade, čo si naozaj zaslúži uznanie. Na 2:3 znížil Sukeľ, o vyrovnanie a zatiaľ víťazný gól sa postaral Taffe.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:47
Strelcovova prihrávka nebola nikým zachytená, gumový projektil zastavil až obranca Bratislavy.
38:10
So záverom druhej časti hry sa všetko mení. Hostia sú na koni, psychika je na ich strane.
36:52
36:52
Po necelej minúte presilovky sa Slovan dostáva prvý raz do vedenia! JEFF TAFFE sa nemýlil, Serebrjakov je na tom teraz mizerne.

Asistencie: Eric Gelinas, Chad Rau.
35:58
Vylúčenie v tíme Admiral Vladivostok (Nikita Sirotkin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
35:24
Škoda nepresnej koncovky Řepíka z pravého kruhu, zakončenie prišlo po peknej kombinácii.
34:31
Slovan pri chuti, zverenci Vladimíra Országha vycítili šancu na dva body.
33:05
Ivan Miščenko dostal krásny pas na modrú čiaru. Rana príklepom, Jakub Štěpánek si zastal svoje miesto a puk vyrazil ľavým betónom.
32:32
32:32
Po prečkanom oslabení sa Slovan môže radovať! JEFF TAFFE presnou strelou prekonáva Serebrjakova, môžeme tak začať od nuly!

Asistencie: Patrik Virta, Řepík.
31:38
31:17
Nahodenie puku do útočnej tretiny, Admiral v nej zostane.
30:38
Strely na bránu – 15:28.
30:03
Slovan zvláda oslabovku zatiaľ v plnej paráde, prvá polminúta je fuč vďaka vyhodeniu puku cez všetky čiary.
29:37
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Patrik Virta – 2 min., sekanie).
29:06
Pozorný obranca Slovanu zrazil puk po strele Glazačeva mimo os ihriska, hostia sa musia mať na pozore.
28:13
Tvrdý hit teraz musí predýchať Jegor Antropov. Ten zostal ležať pri mantineli, z ľadu mu pomáhajú aj jeho spoluhráči.
27:04
Michal Řepík dostal prihrávku do jazdy na pravom krídle. Útočník Bratislavy ale Serebrjakova neprekvapil.
26:15
Vladivostok vyrovnáva priebeh zápasu, čoraz viac sa pri robote potí aj Jakub Štěpánek.
25:27
Ani Michal Sersen, ani Matúš Sukeľ svoje snahy o tretí gól nepretavili do konca, Serebrjakov je dnes vo forme aj napriek dvom inkasovaným gólom.
24:22
Stále hráme bez čo i len jediného vylúčenia, čo je naozaj pozoruhodné. Pri puku Admiral.
23:18
23:18
Toto je naozaj ako cez kopirák. MATÚŠ SUKEĽ opäť raz koriguje za hostí, úvody tretín sú naozaj parádne.

Asistencie: Rudolf Červený, Kyle Chipchura.
22:40
Voronin sa predral pozdĺž mantinelu do útočného pásma, ale prienik nebol ukončený presnou koncovkou.
22:26
22:26
goalVladivostok dal gól! Znovu sa opakuje scenár katastrofálneho úvodu do tretiny z pohľadu Slovana. Po prihrávke Butuzova sa presadil Sergej Koňkov.

Asistencia: Vladimír Butuzov.
22:14
Po výmene strán sa o puk veľa bojuje, hrá sa predovšetkým v strednom pásme. Žiaden z tímov nechce inkasovať ako ďalší v poradí.
21:42
Slovanisti v tretine Vladivostoku, krátke prihrávky budú ale na nič, ak nepríde aj k streľbe.
21:13
Výborný Sergej Koňkov a jeho vypichnutie puku pri defenzívnej činnosti.
20:39
Michal Sersen vypálil od modrej, každopádne jeho delovka presná nebola a len presvišťala okolo bránky Serebrjakova.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu – 8:21.
Šialený úvod tretiny, po ktorom vedie Vladivostok nad Bratislavou pomerom 2:1. Slovan chcel vyrovnať, avšak ani vysoký počet striel hosťom na druhý zásah nestačil.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Admiral sa s postupom času osmelil a Konstantin Glazačev príklepom od modrej iba preveril pozorného Štepánka.
18:24
Štepánek s dôležitým zákrokom v predposlednej minúte dvadsaťminútovky. Parádny rozštep, puk zostáva niekde pod telom českého gólmana!
17:27
Jánošík nahodil puk zo stredného pásma len za bránu Serebrjakova, gólman Vladivostoku tak mal dostatok času na rozvážnu rozohrávku.
16:11
Parádny semafor lapačkou ukázal Nikita Serebrjakov, za čo si tento brankár vyslúžil aj potlesk tribún Fetisov Areny.
15:08
Hrá sa vo vysokom tempe, navyše stále bez faulov. Dlho sa neprerušuje.
14:30
Jakub Štepánek pohodlne zastavuje strelu, respektíve nahodenie od modrej čiary.
14:15
Po dlhých minútach vo vlastnej tretine sa ku koncovke dostával Alexander Strelcov, obranca mu na poslednú chvíľu nadvihol hokejku, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce.
13:19
Je až neuveriteľné, aký efektívny ruský celok je. Tri strely domácim stačili na dva góly, zatiaľ čo Slovan pridal ďalšiu prostredníctvom Jeffa Taffeho.
13:00
Strely na bránu – 3:16.
12:29
Schaus mohol navýšiť svoje strelecké konto, to by ale jeho bekhend musel byť presnejší.
12:09
Aktívny Sersen drží pásmo pre Bratislavu, jeho nahodenie pred bránu sa ale tečovaním neskončí. Je to škoda, hostia musia cloniť Serebrjakovi častejšie.
11:04
Hokejisti Vladivostoku teraz nevedia, kde im hlava stojí. Tlak Slovana je enormný, domáci sa oslobodili len vďaka zakázanému uvoľneniu.
10:03
Desať úvodných minút duelu prinieslo tri góly. Slovan veľmi túži po vyrovnaní.
09:28
Vznikla tu však nebezpečná kontra, ktorú netrpezliví borci Admiralu pokazili. Dôvodom je ofsajd.
09:16
Slovan ide po druhom góle, Vladivostok odoláva len vďaka svojmu brankárovi.
08:27
Domáci ochranca svätyne sa rozhodne nenudí, keď si v tejto chvíli pripísal ďalší zákrok po vykopnutí puku ľavým betónom.
08:05
Sersen nastrelil puk od modrej čiary, gumový projektil poskakoval v bránkovisku, až ho napokon Nikita Serebrjakov ukryl v lapačke.
07:04
Řepík sa dostal po pravom krídle do útočného pásma, domáci gólman s jeho nahodením puku nemal žiadne problémy.
06:27
Prichádza ale blesková odpoveď, NICK SCHAUS znižuje na rozdiel jediného gólu!

Asistencie: Patrik Bačik, Mário Lunter.
05:55
Admiralu sa darí, teraz sa ale musí brániť.
04:10
importantLogické vyústenie situácie, Vladimír Országh si vyberá time-out.
04:10
goalVladivostok dal gól! Domáci odskakujú súperovi na rozdiel dvoch gólov, strelec druhej trefy je ALEXANDER ČERNIKOV.

Asistencia: Vasilij Strelcov.
03:30
Fetisov Arena hlasite dáva najavo svoju podporu, čo hokejistom Admiralu len pomáha udržať nastolené tempo.
03:07
Teraz sa Slovanu podarilo prvý raz od gólu nasťahovať sa rpred Serebrjakova, stále je to však bez zakončenia na bránu.
02:10
Slovanisti prekvapení inkasovaným gólom, Admiral, naopak, povzbudený zásahom búši do protivníka aj v tretej minúte.
01:38
goalVladivostok dal gól! Toto nie je dobrá správa pre fanúšikov belasých. KIRILL ĎJAKOV otvára skóre duelu ani nie po sto sekundách, defenzíva Slovana zaskočená.

Asistencie: Alexander Strelcov, Alexander Černikov.
00:41
Slovan zavrel súpera v jeho tretine, avšak slovenský celok si puk len prihrával a nevypracoval si streleckú pozíciu.
00:25
Zápas sa začal vyhraným buly pre hostí, ktorí sa okamžite snažia usadiť v tretine Admiralu.
00:01

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – Miščenko, Antropov, Ugolnikov, Taratunin, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov – Koňkov, Vicharev, Butuzov – K. Voronin, , V. Strelcov – Strelcov, Glazačev, Zajcev – Sirotkin.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Gelinas, Grman, Klok, Schaus, Bačik, Baranov, Jánošík – Řepík, Taffe, Virta – Sukel', Rau, Červený – Lamper, Chipchura, Lunter – Liška, Šimun, Hrnka.

Rozhodca: Sergejev, Gusev – Šalagin, Šišlo.
Vzájomné duely v minulej sezóne

Slovan – Vladivostok 1:0
Vladivostok – Slovan 2:1 po nájezdoch
Admiral Vladivostok

Rovnako ako Slovan, tak aj Vladivostok má na konte len šesť bodov, avšak hokejisti tohto cleku odohrali o duel menej. Admiral sa drží na desiatom mieste Východnej konferencie, čo sa môže výrazne zlepšiť po nastávajúcej domácej sérii zápasov.
HC Slovan Bratislava

Belasí neprežívajú ideálny štart do ročníka KHL. Po deviatich stretnutiach má Slovan na konte chudobných šesť bodov, za čo mu patrí jedenásta pozícia v Západnej konferencii. Je až neuveriteľné, že Bratislavačania inkasovali na súperových klziskách 24 gólov, získali z nich pritom len dva body. Na tomto tripe slovenské mužstvo ešte nevyhralo, keď postupne podľahlo Čechovu, Kunlunu a posledne i Chabarovsku 2:3.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu KHL. HC Slovan Bratislava končí ďalší z tripov na vonkajších štadiónoch, posledným septembrovým duelom mimo Slovenska bude súboj s Admiralom Vladivostok.

Stretnutie sa začne o 11:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan aj vďaka skvelému obratu oslavuje prvé víťazstvo na ľade súperov