Dukla prežila drámu s nováčikom, v Bystrici padlo 11 gólov

Radosť Branka Radivojeviča.
Radosť Branka Radivojeviča. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Sportnet|21. sep 2018 o 21:30

Pozrite si sumár Tipsport ligy.

BRATISLAVA. HK Dukla Trenčín zvíťazila nad maďarským MAC Budapešť 4:3 po predĺžení v piatkovom stretnutí 4. kola hokejovej Tipsport ligy.

V drese domácich sa blysol Tomáš Ölvecký, ktorý strelil dva góly. V závere predĺženia rozhodol o druhom bode pre Trenčín Milan Bartovič. Na troch zásahoch sa v pozícii asistenta podieľal Branko Radivojevič.

Dukla ťažila so skvelých presiloviek, keď premenila tri.

Gólová prestrelka v Bystrici

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v zápase bohatom na góly Nitru 6:5.

Hráči úradujúceho majstra sa potrebovali rehabilitovať za vysokú prehru v Budapešti a už v 4. min viedli 3:0, keď Róbert Varga skóroval iba 34 sekúnd po Andrejovi Štastnom

Keď sa v 17. min presadil v presilovke Guillaume Asselin, bolo to už 5:1. Nitra sa v druhej časti hry vrátila do stretnutia, no na rozdiel jedného gólu sa priblížila až 89 sekúnd pred koncom po góle Kenneyho Morrisona.

Detva prehrala tretí zápas v sérii

Hráči Liptovského Mikuláša získali všetky body na ľade Detvy po víťazstve 2:1 v piatkovom zápase 4. kola hokejovej Tipsport ligy.

Gólmi Lukáša Žiaka a Michala Uhríka viedli Liptáci už po prvej tretine. Martin Chovan vykresal pre Podpoľancov nádej v presilovke v 52. min, ale vyrovnať sa domácim nepodarilo. Detva prehrala tretíkrát po sebe.

Košice prerušili Novým Zámkom šnúru víťazstiev

Až v piatom zápase sezóny našli premožiteľa hráči Nových Zámkov, na Košice doma nestačili 2:3 v piatkovom stretnutí 4. kola hokejovej Tipsport ligy.

Domácim sa najprv podarilo zlikvidovať dvojgólový náskok Košíc, keď v 26. min v presilovke vyrovnal na 2:2 Peter König. Lenže už v 34. min prevážil misky váh opäť na stranu východniarov Ladislav Nagy. Košice bez straty bodu vedú súťaž.

Miškovec prehral doma vysoko so Zvolenom

Maďarský účastník slovenskej hokejovej Tipsport ligy DVTK Jegesmedvék Miškovec doma podľahol HKM Zvolen 0:5.

Hostia viedli po prvej tretine zásluhou Lukáša Handlovského, súpera definitívne zlomili v druhej časti hry. V priebehu piatich minút skórovali postupne Rastislav Špirko, Michael Vandas a Michal Chovan. V záverečnej časti dal definitívu výsledku Milan Kytnár.

Poprad doma hladko zdolal Žilinu

Hokejisti Popradu zvíťazili 6:3 nad hráčmi Žiliny v piatkovom stretnutí 4. kola slovenskej Tipsport ligy.

K úspechu vykročili v 23. min, keď strelili za 33 sekúnd dva góly a dostali sa do vedenia 4:2. Poprad najviac potiahol Peter Bjalončík, ktorý skóroval dvakrát a pridal aj dve asistencie. Žilina vyšla bodovo naprázdno štvrtýkrát po sebe.

Tipsport liga 2018/2019 - 4. kolo:

HK Dukla Trenčín - MAC Budapešť 4:3 po predĺžení (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 9. Ölvecký (Bližňák. Radivojevič), 11. Ölvecký (Radivojevič), 33. Bližňák (Starosta, Radivojevič), 64. Bartovič (Frühauf, Bližňák) - 6. Szabad (Langkow), 11. K. Nagy (Szabad, J. R. Dudás), 22. B. Orbán (Bodó, J. R. Dudás)

Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Štefik, Müllner - Durmis, Šefčík, 3360 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, T. Bokroš, M. Hudec, Ján Pardavý ml. - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Bartovič, Bližňák, T. Varga - M. Hecl, Sádecký, Michal Hlinka - O. Mikula, J. Švec, D. Hudec

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes, Pápa - Terbócs, K. Nagy, Szabad - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Odnoga

Hlasy po stretnutí:

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: "Dve tretiny sme boli lepším tímom. Nešli nám presilovky, ale ľudia sú trocha ovplyvnení výsledkami Budapešti. Videl som zápas s Banskou Bystricou. Budapešť hrala lepšie ako niektoré top tímy našej ligy. Dnes sme brali dva body proti tímu, ktorý bol celý zápas nebezpečný. Chalani bojovali dve tretiny ukážkovo. Vyskytli sa chyby, ktoré pramenili z chcenia. Podržal nás Valent a s bodmi musíme byť maximálne spokojní."

Gergely Majoross, tréner Budapešti: "Našli sme cestu ako bojovať proti slovenským tímom. Dobre sme sa naladili proti Banskej Bystrici. Vedeli sme, že dlhodobo nemôžeme dominovať proti top tímom. Hráči sa snažili. V druhej tretine sme predviedli zaujímavé akcie. Toto je spôsob akým môžeme byť do budúcna úspešní. Dokázali sme si vypracovať šance, čo ma teší."

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 6:5 (5:1, 1:3, 0:1)

Góly: 2. Zigo (J. Sýkora, Róbert Varga), 4. A. Šťastný (Sýkora, T. Surový), 4. Róbert Varga (J. Sýkora, Karol Sloboda), 15. Gabor (Biro), 17. Asselin (Faille, B. Marshall), 28. Faille (I. Ďatelinka, B. Marshall) - 8. Bortňák (Mychan, B. Rapáč), 23. A. Sloboda (Morrison, D. Richard), 27. D. Richard (S. Buček), 36. S. Buček, 59. Morrison (Blackwater, Rais)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, P. Orolín - Stanzel, Gajan, 2512 divákov

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, I. Ďatelinka, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, V. Mihálik, Biro - Asselin, Faille, A. Šťastný - J. Sýkora, Zigo, Róbert Varga - Giľák, T. Surový, Tamáši - T. Török, Češík, Gabor

Nitra: Šimboch (15. Foltán) - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, M. Versteeg, A. Sloboda, Pupák - Lantoši, Marek Slovák, Blackwater - S. Buček, D. Richard, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Mychan - Pätoprstý, Čaládi, Fominych

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Oveľa viac sme strieľali ako v predchádzajúcich zápasoch, na tom sme v tréningoch zapracovali. Začiatok sa nám vydaril, potom sme umožnili Nitre hrať, vytvorili sme jej priestor a ona ho využila. Musíme sa snažiť o to, aby sme pod tlakom nerobili chyby a zvolili si vždy to najsprávnejšie v danej chvíli. Konečne sme strieľali góly aj v plnom počte, je to aj dôsledok prípravy na celý zápas a osvojovania si štýlu hry."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Domáci boli agresívni, naši hráči úvod zaspali, emočne neboli dobre nastavení. Hovoril som kolegovi trénerovi, že som sledoval KHL a Slovan vyhral s piatimi gólmi. Myslel som si, že keď ich strelíme aj my, tak nejaké body dovezieme. Situácia je však iná, zlý úvod nás stál celý zápas a body."

HC 07 Detva - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 52. Martin Chovan (Kuklev, Puliš) - 9. L. Žiak (Uhrík), 13. Uhrík (Oško, L. Žiak)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Snášel - Kacej, M. Orolin, 380 divákov

Detva: Riečický - Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Hraško, F. Fekiač, Sládok, D. Jendroľ, Gachulinec - R. Gašpar, Puliš, Ščurko - J. Žilka, Magogin, J. Tibenský - J. Milý, P. Valent, M. Ďaloga - V. Fekiač, Murček, M. Ľupták

L. Mikuláš: Kislicyn - Mezovský, Nádašdi, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Lichanec, Vybiral - Števuliak, Piatka, A. Lištiak - Oško, Uhrík, L. Žiak

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, ako na každý duel predtým, pretože sme vedeli, že na malom klzisku v Detve to nebude ľahké. Mali sme dobrý vstup do zápasu, s prvou tretinou môžeme byť nesmierne spokojní, išli sme do vedenia 2:0. Škoda, že sme nepokračovali v tom zodpovednom výkone aj druhú tretinu. Začali sme hrať veľmi individuálne a upustili sme od kombinačnej hry. Výsledkom toho bolo, že sme v druhej tretine len dvakrát vystrelili na bránu. V tretej tretine sme to chceli zlepšiť, ale nedisciplinovanosťou niektorých hráčov, zbytočnými faulami sme Detvu vrátili do hry. Vďaka bojovnosti jednotlivcov sme uhrali dnes tri body. S bodmi sme spokojní, ale musíme si tvrdo, chlapsky povedať, že takýmito faulami a takýmto záverom to k ničomu nevedie."

Josef Turek, tréner Detvy: "Mali sme slabý vstup do zápasu, bolo to presne naopak ako sme plánovali. Chceli sme na súpera agresívne vyletieť, to sa ale nestalo, hrali sme slabo a boli tam hrubé individuálne chyby. Do druhej tretiny sme sa schopili, spravili sme zmeny v zostave, mali sme šance, ale nepremenili sme ich. Najlepšia bola tretia tretina, kde sme dali gól z presilovky 5 na 3, mali sme aj ďalšie šance a veril som, že zápas pôjde do predĺženia. Nevyužili sme presilovky a to spôsobilo, že nemáme ani jeden bod. Dnes nie som spokojný s výkonom hráčov."

MHC Mikron Nové Zámky- HC Košice 2:3 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 21. H. Ručkay (Zbořil, J. Jurík), 26. P. König (Štrauch, Nejezchleb - 3. Lenďák (T. Klíma, Hričina), 17. Kafka (Pretnar), 34. L. Nagy (McDowell),
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Výleta, D. Konc

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, P. König, A. Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Videlka, Rogoň - Jakúbek, B. Fábry, Ondrušek

Košice: Habal - Dudáš, Čížek, Koch, Pretnar, Pulli, McDowell, Lenďák - Kafka, Brophey, Netík - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Šoltés, Galamboš, Spilar - Hričina, Klíma, Žitný

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Nie som spokojný s prvou tretinou, tam nám chýbal trochu lepší pohyb a hra do tela. Góly, ktoré sme dostali, boli z nášho pohľadu veľmi nešťastné. Gólom v druhej tretine sme sa chytili, boli sme lepší. Za stavu 2:2 sme mali prečíslenie, tam sa lámal chlieb a myslím si, že aj zápas. Z tých šancí sme mohli využiť jednu-dve a zápas by sa skončil úplne inak. V druhej tretine sme boli ďaleko lepším mužstvo, súper sa zmohol len na trápne vyhadzovanie pukov, na bránenie stredného pásma. Veľmi ťažko sa nám prebíjalo dopredu, ale aj tak sme vyvíjali tlak a boli sme lepší. Myslím si, že výsledok nie je spravodlivý."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Dnes sme videli jedno kvalitné stretnutie. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú, takýto hokej sa musel divákom páčiť. Úvodná časť zápasu sa pre nás vyvíjala ideálne, súperovi sme odskočili na dva góly. Vlastnými chybami sme súpera dostali do stretnutia. Korčuliarsky to bolo z jednej strany na druhú. Najpodstatnejšie pre nás bolo, že sme zvládli tretiu časť."

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HKM Zvolen 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Góly: 15. Handlovský (Vandas, Špirko), 30. Špirko (Vandane, Handlovský), 33. Vandas (Handlovský), 35. Michal Chovan (Kytnár), 56. Kytnár (Obdržálek, Michal Chovan)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc - Synek, Tvrdoň, 1210 divákov

Miškovec: Adorján - T. Slovák, Szirányi, D. Kiss, Crawford, Milam, Rusk, Láda - Magosi, Loiseau, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Vincze, Vas, Harrison - Vojtkó, Galanisz, Ritó

Zvolen: Skapski - Ulrych, Drgoň, Charnaok, Vandane, Pöyhönen, V. Zeleňák, Andrisík, S. Růžička - Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek - Handlovský, Špirko, Vandas - P. Zuzin, M. Holovič, Lušňák - S. Petráš, M. Halama, Šišovský

HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:2, 3:0, 0:1)

Góly: 6. Bjalončík (Abdul), 20. Bjalončík (Matúš Palončík, J. Ťavoda), 23. R. Václav (Bjalončík, Petran), 23. Macík (Bjalončík), 38. Svitana (L. Paukovček), 60. Svitana (L. Kozák, P. Koyš) - 7. Jankovič (Húževka), 13. R. Jenčík (13. Rudolf Huna), 49. P. Beránek (Piegl, Hvila)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Adamec - M. Kollár, Rojik, 1005 divákov

Poprad: Vošvrda - Fabian, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Salija, Erving, S. Karlsson, J. Ťavoda, - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - R. Václav, R. Heizer, S. Takáč - Abdul, L. Paukovček, Zagrapan - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Žilina: Horčička (23. Mikoláš) - Bagin, Kučný, Žilin, Jankovič, L. Matejka, Piegl, Mendrej - Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík - Balej, Húževka, Barta - Hvila, Ondruš, P. Beránek - Hrazdíra, Rehák, Síkela

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "Súper bol v prvej tretine lepší, prestrieľal nás, boli sme zakríknutí, dostali sme hlúpe góly. Som rád, že chlapci to nezložili, v šatni sme si povedali, že to otočíme. V ich tretine sme potom boli silnejší na puku, vytvorili sme si šance, dali sme góly. Tretiu tretinu sme chceli už len ukorigovať, súper sa nevzdával, mal silné protiútoky. Nakoniec sme to zvládli a myslím si, že sú to cenné body, zápasy sú vyrovnané."

Pavel Paukovček, tréner MsHK Žilina: "Čo sa týka tohto zápasu, v prvej tretine sme boli lepší ako domáci. Do druhej tretiny sme vykorčuľovali nesústredení, čo zlomilo zápas. V prvých dvoch minútach sme dostali dva góly a mali sme tam viacero vylúčení. O výsledku rozhodli posledná minúta prvej a prvé dve minúty druhej tretiny. Skúšali sme powerplay, kde sme dostali gól. Gratulujem súperovi kvíťazstvu."

Domov»Hokej»Slovensko»Dukla prežila drámu s nováčikom, v Bystrici padlo 11 gólov