Od prehry ho delilo 101 sekúnd. Slovan vyhral, Omsk zdolal po predĺžení

Športové prenosy SME|11. okt 2018 o 00:00

Bratislavčania zakončili trip úspešne.

KHL 2018/2019 - základná časť:

Avangard Omsk - HC Slovan Bratislava 2:3pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 4. Versteeg (Franson, Petrov), 19. Čudinov (Versteeg) - 8. Lunter (Sukeľ, Lamper), 59. Řepík (Bailey, Gelinas), 63. Lamper (Červený)

Rozhodovali: Gofman, Ansons - Parikov, Golovľov, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 4301 divákov

Omsk: Murygin - Pokka, Medvedev, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov, Samochvalov - Zernov, Širokov, Michejev - Manukjan, Talbot, Semjonov - Fisenko, Košelev, Galimov - Versteeg, Desharnais, Petrov - Zaseda

Slovan: Čiliak - Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačík, Švarný - Řepík, Taffe, Virta - Liška, Sukeľ, Červený - Lamper, Bailey, Lunter - Baranov, Chipchura, Rau

MOSKVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava vyhrali vo štvrtkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Balašiche nad Avangardom Omsk 3:2 po predĺžení.

O triumfe rozhodol v 63. minúte Patrik Lamper. Dôležitý gól strelil Michal Řepík 101 sekúnd pred koncom, keď Slovan riskoval a hral bez brankára.

Zverenci Vladimíra Országha nadviazali na predchádzajúci triumf v Novosibirsku a posunuli sa na predposledné jedenáste miesto tabuľky Západnej konferencie.

Slovan súbojom s Omskom zakončil štvorzápasový trip, najbližšie sa predstaví v nedeľu 14. októbra o 17.00 h na domácom ľade proti Červenej hviezde Kunlun.

Zvyšné štvrtkové stretnutia:

Ufa - Čeľabinsk 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Góly:
28. a 42. Hartikainen, 35. a 48. Žarkov, 51. Larsen

Kazaň - Spartak Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól:
22. Potapov
/Július Hudáček (Spartak) odchytal celý zápas a kryl 28 z 29 striel súpera/

Nižnij Novgorod - Soči 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly:
17. Sabolič, 43. Žafiarov - 37. Rosén, 40. Kapustin, 63. Rosén

Online prenos: Avangard Omsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019, hokej)

KHL  2018/2019
11.10.2018 o 18:30
Omsk
2:3
(2:1, 0:0, 0:1, 0:1)
63' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 4. Versteeg (Franson, K. Petrov), 19. Čudinov (Versteeg) – 8. Lunter (Sukel', Lamper), 59. Řepík (Gelinas, C. Bailey), 63. Lamper (Červený). Rozhodca: Hofman, Ansons (LAT) – Parikov, Golovľov. Diváci: 4.301.
Slovan dnes zohral výbornú partiu s favoritom zápasu. Országh to presne naordinoval ako cievny chirurg a že to vyšlo, klobúk dole. Veľká vďaka patrí Čiliakovi, dnes mu však aj celý tím pomáhal a Slovan mohol za svoj výkon zbierať ovocie. Omsk mal viac z hry, mal podporu publika, čo v Bratislave belasým chýba, nič mu to však platné nebolo a Slovan na letisko Milana Rastislava Štefánika z tripu privezie štyri body, ktoré bude musieť precliť. Tie domáce nie, v nedeľu hostí Kunlun. Pekný večer priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak.
62:34
62:34
goalSlovan Bratislava dal gól!
Červený z rohu klziska poslal puk na kruh a PATRIK LAMPER lišiacky zakončil, aby z dobrého Murygina dnes urobil štatistu. Asistencia: Rudolf Červený.
62:09
Franson pálil z vrcholu ľavého kruhu, Čiliak puk poslal späť do hry a Slovan pôjde vpred.
61:01
Širokov to skúšal na zakončenie spoza bránky, Řepík mu v tom zabránil a Slovan ubránil prvú minútu predĺženia, keď Omsk hral s pukom na hokejkách ako v presilovke.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Slovan držal svojou bojovnosťou, na čele s výborným Čiliakom v defenzíve, krok s favoritom moskovského duelu. A že je hokejový Boh spravodlivý, Slovan v power play vyrovnal a ideme do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 15:8, ako v predĺžení?
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:22
Petrov to vyskúšal z pravej strany, Grman puk zablokoval a Čiliak bol bez práce.
58:19
58:19
Slovan vyrovnáva, Gélinas potiahol puk vpred, posunul ho v strednom pásme a MICHAL ŘEPÍK puk potiahol na ľavý kruh, aby strelou a lá Ladislav Nagy vyrovnal. Asistencia. Éric Gélinas a Casey Bailey.
58:01
importantOddychový čas hostí, Čiliak na striedačke,Slovan to vyskúša na power play.
58:00
Posledné dve minúty duelu, Sersen pekne vystrelil spoza kruhov, Murygin cez lapačku na dvakrát puk dostal pod svoju kontrolu.
57:17
Belasí zo stredného pásma len nahodili puk vpred, striedame, tadiaľto k úspechu krok nepovedie.
56:45
Košeľov vystrelil z ľavej strany od kruhu, Švarný puk poslal na sieť, Omsk bude mať pásmo na vhadzovanie.
55:33
Čiliak na konci útočného snaženia domácich, Slovan, s blížiacim sa klaksónom, drží nádej na dobrý výsledok, trochu šťastia?
55:22
importantDnešné stretnutie sleduje 4.301 divákov, a to sa zápas hrá v Balašiche, na severovýchode Moskvy. Omsk hrá viac ako 2.700 km od svojho rodného ľadu a že je cítiť podporu divákov. Viete si predstaviť, že by Slovan hral KHL pár kilometrov od Bratislavy? V Trenčíne, Žiline či Košiciach? Ja nie! Rusom hrdosť svet závidí a pritom stačí len tak málo.....
54:55
Virta zakončil z pravej strany, Murygin cez hokejku puk na hruď a predsa len ho poslal do hry, Slovan bez radosti.
54:15
Talbot vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak puk schoval do lapačky, zmena skóre sa neudeje.
54:05
Slovan poslal puk von cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie to nebude, Omsk pôjde vpred.
53:44
Puk v moci Čiliaka, dáme si reklamnú prestávku a po nej vhadzujeme po ľavej ruke brankára belasých.
52:57
Slovan to dobre vymyslel, diagonálny puk z pravej strany na ľavý kruh, strelu Murygin však hravo zlikvidoval a puk poslal do rohu klziska.
51:14
Řepík vystrelil z pravej strany od kruhu, Murygin dobre čítal hru a puk cez vyrážačku poslal na druhú stranu klziska.
50:26
Liška vystrelil umne z ľavého kruhu, Murygin v pokľaku pri pravej žrdi puk zlikvidoval, Slovan naďalej drží krok s favoritom duelu.
48:33
Slovan v prečíslení pokazil prihrávku, toto by sa stávať nemalo, premárniť toľko darov od súpera...
47:18
Bailey sa ani teraz do listiny strelcov nezapíše, nič z toho aj tak, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
46:55
Michejev z medzikružia poslal puk na pravý kruh, Širokov vystrelil švihom, Čiliak v pokľaku puk schoval vo svojej rukavici.
46:34
Baranov vyskúšal pozornosť Murygina z pravej strany, puk skončil v rohu klziska a Omsk pôjde do akcie.
46:26
importantSlovan si nerozumel v obrannom pásme, Medvedev napriahol k streľbe od modrej, Čiliak v pokľaku puk likviduje v rukavici na svojej hrudi.
45:44
Řepík poslal puk von z pásma, Slovan bráni, Omsk sa snaží o gólovú poistku, čas plynie.
44:00
Desharnais zakončil z pravého kruhu, Čiliak puk poslal späť do hry, Omsk však s pukom na paliciach stále v pásme hostí a Slovan sa bráni.
42:50
Omsk vyrobil akciu, Čiliak si poradil a následne sa belasým podarilo puk poslať mimo svoje obranné pásmo.
42:19
Červený vytiahol puk spoza bránky a prešiel s ním až na ľavý kruh, vystrelil švihom, Murygin to poslal niekam na ochranné sklo.
41:18
Menšie technické problémy s wi-fi, všetko je už v poriadku, Slovan v obrannom pásme bráni akciu domácich.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:13.
Druhá tretina bez gólov, Omsk mal viac z hry, predsa len je "doma", no Slovan našiel svoju fazónu a po výhre v Novosibirsku sa karta belasých začína a môže obrátiť. Aj s pomocou "jokkera". Tým je dnes jednoznačne Čiliak a do tretej tretiny idú chlapci od Dunaja s nádejou, aj fyzickou. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 10:7.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
importantNeviem, kto to pálil od modrej z jej stredu, Murygin puk poslal pred seba a Bailey nebol pripravený na efektnú dorážku, tak ani toto sa nepodarilo.
39:30
Omsk to zahral na ofsajd, Slovan umne v defenzíve a s blížiacom sa klaksónom, ktorý nám ukončí druhý "periód", nádej na dobrý rezultát rezonuje.
37:45
Chipchura z pravého kruhu pálil a Murygin vo výskoku cez hruď poslal puk na ľad, defenzíva domácich následne von z pásma nebezpečenstvo je zažehnané.
37:14
Čiliak v neprehľadnej situácii likviduje puk z pravej strany, letiaci tesne nad ľadom, vo svojej rukavici.
36:17
Slovan v prečíslení vyrobil ofsajd, škoda, predtým Versteeg neprešiel s pukom na palici cez Bačíka, belasí držia s favoritom zápasu krok.
35:11
Pokka od modrej z pravej strany nahodil puk pred bránku, Čiliak to poslal pred seba a belasí následne von z pásma.
34:32
importantMartynov pálil príklepom z pravej strany, Čiliak v pokľaku puk zlikvidoval a predtým sme videli Marekov zákrok z druhej strany po strele Talbota, keď gólman belasých puk poslal späť do hry.
33:29
Slovan hral na výbornú kombinačne v pásme domácich, škoda nepresnej prihrávky a straty pásma, škoda.
31:10
Hostia v plnom počte, Omsk to hral vcelku dobre, belasí to zvládli a zmenu skóre nepripustili.
30:10
Gélinas pomohol v defenzíve a Slovan aspoň na chvíľu poslal puk von z obranného pásma.
29:10
Klok dvojka za hákovanie, presilovka pre domácich, pred Čiliakom bude horúco.
29:02
importantBailey prišiel k puku za bránkou ako slepé kura k zrnu, snažil sa ho pri pravej žrdi presekať za betón Murygina, nepodarilo sa mu to, aj keď chýbali milimetre.
28:27
Liška vystrelil švihom z pravého kruhu, puk bol zblokovaný na ochrannú sieť, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.
27:33
Puk lieta z pásma do pásma, nebezpečnejší sú domáci, Slovan v útoku skôr na slepú babu, zatiaľ gólmani v strehu, no bez práce.
26:28
Omsk hral s pukom už v strednom pásme, vyrobil ofsajd a tak musel čiarový hru prerušiť, nuž a dáme si reklamnú prestávku.
25:41
Bailey sa s pukom preštrikoval stredom klziska a spoza kruhov vystrelil, jeho puk minul cieľ, Murygin zasahovať nemusel a Omsk poslal puk von z pásma cez všetky čiary.
25:12
Omsk svoj prechod vpred nezvládol a po zakázanom uvoľnení sa presťahuje hra pred Murygina.
23:32
Michejev po vyhratom buly vystrelil z ľavej strany, Čiliak priestor pri pravej žrdi vytesnil a puk poslal späť do hry na druhú stranu klziska.
23:06
Švarný to skúsil švihom spoza kruhov, puk bol zablokovaný a skončil v rohu klziska, Murygin bez práce a Slovan tak bude musieť vymyslieť inú akciu.
22:27
Omsk pomotal hosťom hlavy, strela od modrej sa neujala, puk skončil na ochrannej sieti a domáci idú vo vysokom tempe, budem im Slovan stačiť?
21:34
Puk bol viac na hokejkách hostí, nič z toho, Versteeg síce teraz vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak bez problémov puk schoval vo svojej rukavici.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:25.
Po prvej tretine odchádzajú do šatne veselší domáci. Videli sme hokej v rýchlom tempe, začal to Omsk, ktorý sa ujal vedenia, no belasí nestratili vietor a zakrátko vyrovnali. Omsk mal navrch, Čiliak čaroval s pomocou svojej defenzívy a Slovan až v závere tretiny pomohol svojim oslabením domácim do brejku, ktorí využili svoju presilovku. Omsk ešte po teči nastrelil brvno Čiliakovej bránky, pomer striel medzi žrde v prvej tretine 17:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:18
importantČiliak vychytal ďalšiu tutovku domácich, Omsk sa snažil o brejk na dva góly, nuž, už aby sme boli v šatni.
18:19
18:19
goalAvangard Omsk dal gól!
Omsk dostal belasých pod tlak, Versteeg zadovou poslal spoza bránky puk na pravý kruh a MAXIM ČUDINOV sa teraz nemýlil. Asistencia: Kris Versteeg.
17:43
importantDesharnais spoza bránky nabil na prvý kruh, Čudinov príklepom z prvej, Čiliak puk poslal späť do hry a tím spod Tatier odoláva.
16:35
Chipchura dvojka za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka pre domácich.
16:22
Prečíslenie domácich dva na jeden zlikvidoval Klok, Čiliak tak bude v bránke bez práce.
15:38
importantČiliak čaroval, najskôr zlikvidoval príklep od modrej z ľavej strany, v dorážke vyrazil puk v ľahu z hokejky Versteega, ktorý po kľučke sa snažil zakončiť na pravej strane, skvele to urobil Čiliak, na ktorom dnes môže Slovan postaviť svoje opevnenie.
13:54
Semionov spoza ľavého kruhu, Čiliak cez hokejku na ochranné sklo, Omsk však pri puku v zóne hostí.
12:43
Hostia v plnom počte, Slovan to zohral takticky na výbornú a ubránil proti favoritovi svoje oslabenie.
12:22
importantZernov spoza bránky naservíroval tutkovku na palicu Širokova, Sergej pálil spred bránkového predpisu, Liška tam ešte mal hokejku, Čiliak puk kryje a je po snahe domácich.
10:59
importantČudinov pálil efektne z vrcholu ľavého kruhu, Čiliak puk zatočil do svojej rukavice. Predtým Čudinov pálil a puk opečiatkoval brvno Marekovej bránky.
10:43
Meszároš dvojka za podrazenie, presilovka pre Omsk.
10:42
Medvedev pálil pri signalizovanom vylúčení z pravej strany, Čiliak puk bezpečne schoval do svojej rukavice.
10:19
Grman z pravej strany vystrelil, alebo skôr nahodil puk na bránku domácich, Červený v dorážke neuspel, pásmo pre Slovan.
08:57
Michejev vystrelil z ľavého kruhu, Čiliak v pokľaku puk vyrazil pred seba cez masku a defenzíva v bielych dresoch puk upratala do bezpečia.
07:39
07:39
Slovan nahodil puk do pásma, Lamper z pravej strany nahodil puk na kruh, Sukeľ puk trafil na hokejku MÁRIO LUNTERA, ktorý z pravej strany prekonal Alexeja v bránke domácich. Asistencie: Matuš Sukeľ a Patrik Lapmer.
07:19
Omsk poslal puk von z pásma, je po presilovke belasých.
06:25
Gélinas nahadzoval puk od modrej pred bránku, pokazil to, domáci sa snažili o brejk, ten im nevyšiel, Čiliak pošle hostí do akcie.
05:25
Versteeg dve minúty za zdržiavanie hry, presilovka pre Slovan.
05:25
Predtým sme videli šancu belasých, Grman od modrej a Sukeľ s tečom, Murygin puk vyrazil a Liška bol pokrytý, Omsk to napokon zvládol a dostal puk na svoje hokejky. Zdržiavanie hry Omsk.
05:14
Omsk sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o pásmo, Slovan si môže na chvíľu oddýchnuť.
03:16
03:16
Od modrej vystrelil Franson, KRIS VERSTEEG do dráhy puku vložil svoju palicu a Čiliak nemal šancu na reakciu, to sa nedalo. Asistencie: Cody Franson a Kirill Petrov.
02:50
Fisenko po prechode modrou z ľavého kruhu vystrelil, Bačík do dráhy puku vložil hokejku a puk skončil na ochrannej sieti.
02:31
Opäť ofsajd belasých, vhadzovať budeme v strednom pásme.
02:02
Lamper poslal z pravej strany puk pred bránku, nenašiel nikoho v bielom na zakončenie, rozumne to však vymyslel Patrik. Puk skončil na druhej strane klziska.
00:56
Slovan prechod do útočného pásma nezvládol, ofsajd a vhadzujeme v strednom pásme.
00:16
Řepík z pravého kruhu ako prvý preveril pozornosť Murygina, ktorý puk poslal späť do hry a Omsk pôjde vpred.
00:01
Príjemný večer želám priaznivcom hokeja, dnes sa Slovan predstaví na ľade v Balašiche, v Moskovskej oblasti, kde túto sezónu hráva svoje domáce zápasy Avangard. Slovan na duel nastúpi v bielych farbách, domáci Omsk v červeno-čiernej kombinácii farieb.

Avangard Omsk:

Murygin (Bobkov) – Medvedev (C), Pokka, Čudinov, Jemelin, Martynov, Franson – Michejev (A), Zernov, Širokov – Semionov, Manukian, Talbot (A) – Galimov, Fisenko, Košeľov – Zaseda, Versteeg, Desharnais – Petrov, Samochvalov

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Meszároš (A), Jánošík, Klok, Bačík, Švarný – Řepík (A), Virta, Taffe – Červený, Sukeľ, Liška – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Rau, Chipchura

Rozhodca:

Hofman, Ansons (LAT) – Parikov, Golovľov.
HC Slovan zaknihoval v utorok víťazstvo na ľade Sibiru Novosibirsk, trip ukončí na ľade v Moskovskej oblasti, kde jeho silu preverí „domáci“ Avangard Omsk. O favoritovi zápasu niet pochýb, podarí sa belasým urvať nejaký ten bod s Avangardom, ktorý dva ostatné zápasy vyšiel naprázdno?

Klub Avangard vznikol v roku 1950. Hrával ruskú najvyššiu súťaž a v roku 2004 sa stal jej víťazom, aby v roku 2005 vyhral súťaž „Pohár európskych majstrov“. Od roku 2008 hráva klub nadnárodnú súťaž KHL. Mesto Omsk je druhým najväčším mestom na Sibíri s počtom viac ako 1.154.000 obyvateľov.

Od vzniku KHL Omsk nehráva v súťaži žiadne druhé husle. V šiestich ročníkoch sa vždy prebojoval do play-off súťaže a v konečnom účtovaní sa umiestnil postupne na 8., 12., a 5. mieste. Vo štvrtom ročníku hráči Avangardu obsadili krásne druhé miesto, keď vo finále nestačili na hráčov Dinama Moskva. V piatej sezóne obsadil Avangard opäť krásne 5. miesto. Až šiesta sezóna zatvorila hráčom brány play-off a tak Avangard zaknihoval celkové 20. miesto. Siedma sezóna sa opäť niesla v duchu play-off, Omsk v prvom kole vystavil stopku Barysu Astana, no v konferenčnom semifinále nestačil na AK Bars, ktorému podľahol v sérii 1:4 na zápasy. V tej ôsmej Omsk vyhral základnú časť Východnej konferencie zo ziskom 106 bodov a na rad prišlo play-off. Najskôr to bol hladký postup v sérii 4:0 na zápasy s Nižnekamskom, no v konferenčnom semifinále Avangardu vystavili stopku hráči z Ufy, ktorí sériu dotiahli do víťazného konca pomerom 4:3. Omsk tak v konečnom účtovaní obsadil opäť krásne 5. miesto. V deviatej sezóne Avangard v play-off vystavil stopku pre námorníkov z Vladivostoku, keď sériu ukončil v pomere 4:2 na zápasy, no ďalšia prekážka menom AK Bars Kazaň sa prekonať nedala a záverečný rezultát bol 2:4 na zápasy. Omsk tak ukončil účinkovanie na peknom 7. mieste. V tej poslednej sa Omsk dostal do play-off, no v prvom kole podľahol Ufe v pomere 3:4 na zápasy a napokon to bolo 12. miesto v celkovom hodnotení klubov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, v Aréna Balašicha bude hostiť klub zo Slovenska a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»KHL»Od prehry ho delilo 101 sekúnd. Slovan vyhral, Omsk zdolal po predĺžení