Rusnák dal pekný gól, Slováci remizovali vo Švédsku

Športové prenosy SME, Pavol Spál|16. okt 2018 o 00:00

Futbalisti Slovenska remizovali v prípravnom zápase vo Švédsku 1:1.

Prípravný zápas:

Švédsko - Slovensko 1:1 (0:0)

Góly: 52. Guidetti - 84. Rusnák, ŽK: Sabo (SR), rozhodovali: Kehlet - Boric, Dahl (všetci Dán.), 9876 divákov.

Švédsko: Johnsson (46. Nordfeldt) - Krafth, Jansson, Granqvist (81. Papagiannopolos), M. Olsson - Durmaz (66. Claesson), K. Olsson, Ekdal (81. Rohdén), Hiljemark (81. Peterson) - Guidetti, Andersson (66. Berg)

Slovensko: Dúbravka - Sabo, Škriniar, Škrtel (83. Šatka), Hancko - Rusnák, Kucka (56. Hrošovský), Lobotka (56. Greguš), Mak (67. Bero) - Hamšík (67. Duda) - Nemec (71. Mráz)

ŠTOKHOLM. ŠTOKHOLM. V prepychovej aréne s názvom Friends, ktorá stála tristo miliónov eur bola skôr komorná atmosféra.

Neraz bolo zrozumiteľne počuť hráčov. Kolos, ktorý má kapacitu päťdesiatpäťtisíc bol poloprázdny. Prišlo iba 9876 divákov.

Futbalisti Slovenska v prípravnom zápase v Štokholme remizovali so Švédskom 1:1.

Najlepšie momentky zo zápasu Švédsko - Slovensko (prípravný zápas): fotogaléria

16.10.2018

Už bez trénera Kozáka

Slovákov už neviedol tréner Ján Kozák, ktorý sa v nedeľu nečakane vzdal svojej funkcie.

Jeho dočasný zástupca Štefan Tarkovič dal dôveru na ľavom kraji obrany Davidovi Hanckovi.

Dvadsaťročný hráč Fiorentíny v reprezentácií prvýkrát nastúpil v základnej zostave.

Diváci na štadióne mohli celý zápas sledovať aj na veľkej obrazovke v tvare štvorca, ktorá bola zavesená na streche v strede štadióna.

Slováci boli proti štvrťfinalistovi posledných majstrovstiev sveta v prvom polčase aktívnejším tímom, ale v druhom prevzali iniciatívu domáci.

Švédi dali prvý gól a bol veľmi lacný. Krajný obranca Erik Sabo chcel spracovať loptu, čo mu však nevyšlo a Guidetti otvoril skóre.

Švédi mali aj ďalšie šance, ale Slovákov podržal brankár Martin Dúbravka.

Rusnák parádnym gólom vyrovnal

V druhom polčase vystriedal tréner Tarkovič až šesť hráčov.

Potešil ho Albert Rusnák, ktorý po parádnej strele z poza šestnásty zaskočil domáceho brankára Johnssona.

V závere zápasu mal obrovskú šancu Škriniar, ale jeho strelu zázračne brankár vyrazil.

V zápase zaujali trebárs riskantné kľučky Stanislava Lobotku, ktorý sa dokázal vynájsť v zložitej situácii.

Mnohí Švédi až zhíkli. V prvom polčase mohol skórovať Albert Rusnák, ale nastrelil iba žrď.

Nebezpečne z diaľky vystrelil Juraj Kucka a neskôr z priameho kopu striedajúci Ondrej Duda.

Hlasy po zápase:

Štefan Tarkovič (dočasný tréner SR): "Chýba nám futbalové šťastie. V prvom polčase do nejakej 40. min sme jednoznačne dominovali. Vypracovali sme si šance, či už v podaní Mareka Hamšíka, Albert Rusník trafil žrď... Hrali sme veľmi dobre kombinačne, dravo, na ihrisku sme dominovali. Škoda, že sme nedali gól. V druhom polčase sa súper po našej chybe dostal vďaka gólu do zápasu. Mal silnú fázu, ale napokon sme zápas mohli otočiť. Albert Rusnák krásnou strelou vyrovnal a Milan Škriniar mal v závere na hlave čistú gólovú šancu. Škoda toho, lebo tento duel sa dal zvládnuť víťazne."

Albert Rusnák, strelec gólu SR: "Myslím si, že sme hrali veľmi dobre. Proti účastníkovi MS to nebol ľahký zápas, ale mohli sme ho napokon aj vyhrať. Remíza je ale tiež pre nás dobrý výsledok. V prvom polčase som trafil žrď, v tom druhom som to opäť vyskúšal a som rád, že mi to tam po dlhšom čase padlo."

Dávid Hancko (obranca SR): "Bola tam taká správna nervozita, väčšia zodpovednosť. Predsa len, prvýkrát som nastúpil s týmito chalanmi od začiatku. Sme spolu iba týždeň, snažil som sa byť čo najviac koncentrovaný a držať sa pokynov od trénera a rád od starších spoluhráčov. Na to, že som hral prvýkrát v základe, som spokojný, ale už teraz viem, ktoré veci by som mal zlepšiť. Budem sa snažiť na nich pracovať. Je tu ešte veľa priestoru na zlepšenie."

Online prenos: Švédsko - Slovensko (prípravný medzištátny zápas, futbal 2018)

Medzinárodný prípravný zápas  2018/2019
16.10.2018 o 20:45
Švédsko
1:1
(0:0, 1:1)
90+3 minúta
Slovensko
Góly: 53. Guidetti – 84. Rusnák. ŽK: 90+2. Papagiannopoulos (SWE) – 36. Sabo (SVK). Rozhodca: J. Kehlet (Dánsko).
Druhý polčas tohto prípravného zápasu ponúkol zaujímavejší futbal, domáca reprezentácia vyrovnala hru a na oboch stranách sme videli zaujímavé príležitosti na skórovanie. Švédov poslal do vedenia v 53. minúte Guidetti, keď sa presadil po zmätkoch v našej obrane. Aj naďalej sme však išli za gólom a ten vytúžený vyrovnávajúci strelil v 84. minúte Rusnák po krásnej strele a vyrovnal tak na konečných 1:1! Tento výsledok je zrejme na priebeh druhého polčasu aj spravodlivý, ale v závere sme mohli strhnúť vedenie na našu stranu, ale Švédov zachránil brankár Nordfeldt.

Dočasný tréner našej reprezentácie Štefan Tarkovič si tak pri svojom debute v pozície hlavného kormidelníka zapisuje nerozhodný výsledok, ktorý nám môže dodať veľa potrebných síl a určite nás aj potešil. Uvidíme, kto po 5,5 roku preberie slovenskú reprezentáciu ako hlavný tréner.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera, zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+3
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Papagiannopoulos (Švédsko).
90+2
Švédi zahrávali ešte rohový kop, ale ten sa podarilo našej reprezentácie úspešne pokryť. Zrejme to už vyzerá na nerozhodný výsledok vo Friends Aréne.
90+1
V druhom polčase sa nadstavujú ešte tri minúty!
90
importantAj po rohovom kope to vrelo pred domácou bránou, do ďalšieho zakončenia sa dostal Milan Škriniar, ale stopér Interu Miláno ani teraz nedostal loptu za švédskeho brankára!
89
importantObrovská šanca pre Slovensko! Zahrávali sme priamy kop, Dudov parádny center za obranu súpera padol na hlavu Škriniara, ale jeho krásne zakončenie vyrazil Nordfeldt na rohový kop, zrejme sám nevie švédsky brankár, ako sa mu to podarilo!
88
Všetko sme však zvládli a náš momentálne mladý výber, ktorý je teraz na trávniku sa už pokúša preniknúť na súperovu polovicu.
87
Papagiannopoulos však teraz nepríjemne centroval do nášho pokutového územia, ale Šatka bol pripravený a dostáva loptu na rohový kop. Budeme sa tak ešte musieť brániť.
86
Pri lopte je však teraz švédska reprezentácia, ktorá sa nikam neponáhľa a snaží sa hlavne hru upokojiť a prerušiť tak náš prípadný tlak po strelenom góle.
85
Určite zaslúžené vyrovnanie z našej strany, do konca zápasu ostáva päť minút a zrejme aj nejaký ten nadstavený čas. Uvidíme, či ešte prídu nejaké podobné momenty.
84
84
goalSlovensko dalo gól!

Konečne, je vyrovnané! Slovensko založili z vlastnej polovice ihriska rýchly útočný výpad, k lopte sa dostal ALBERT RUSNÁK a krásnou strelou z diaľky vyrovnáva na 1:1, brankár Nordfeldt ani nemal šancu reagovať a len sa pozeral, ako lopta zapadla do pravého horného rohu brány!
83
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Škrtel, prichádza Šatka.
82
Po švédskom striedaní nasledoval rohový kop domáceho výberu, ale naši túto situáciu ubránili a už získavajú loptu na svoje kopačky.
81
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Ekdal, prichádza Rohden.
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Hiljemark, prichádza Hiljemark.
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Granquist, prichádza Papagiannopoulos.
80
importantNa druhej strane si musel dať pozor aj náš brankár Dúbravka, na ktorého smerovala podobné strela z kopačky Berga, ale náš reprezentant si s touto situáciou poradil a vyrazil loptu na rohový kop!
79
importantMohlo byť vyrovnané! K priamemu kopu sa postavil Ondrej Duda, ale jeho pekný obstrel cez múr smerujúci k tyčke vyrazil brankár Nordfeldt do bezpečia, čím výrazne podržal svoj celok!
78
Teraz budeme mať šancu ohroziť súperovu bránu. Bero bol pri svojom individuálnom prieniku faulovaný a získavame veľmi dobrú štandardnú stituáciu, pýta si to priamu strelu na bránu.
77
Čo sa samozrejme snažíme napraviť, domáca obrana teraz troška kolíše, ale nevieme sa prepracovať až do presného zakončenia. Švédi to aj naďalej skúšajú cez rýchle protiútoky.
76
Čas pomaličky plynie a výsledok hrá proti nám. Hra sa v druhom polčase vyrovnala, ale žiaľ gól padol zatiaľ len do našej siete.
75
importantŠvédi sa mohli dostať do vedenia o dva góly! Celé to pramenilo z veľkej chyby Milana Škriniara, Hiljemarkovi sa však nepodarilo presne zakončiť a následne nám aj pomohol, keď zblokoval dorážku svojho spoluhráča Berga!
74
Teraz sa však domáci prebojovali až do pokutového územia, Berg si to prichystal na veľmi zaujímavú strelu, ale výborne v páde zasiahol Hancko a zblokoval tak loptu do bezpečia.
73
Rýchle útočné výpady sa teraz striedajú na oboch stranách, ale nič zaujímavé neponúkajú. Švédsku to samozrejme vyhovuje, stále je v tesnom vedení 1:0!
72
Domáci teraz dlhšie okupovali našu šestnástku, ale Janssonova hlavička nebola presná a Dúbravka nemusel zasahovať. Švédi sa snažia opäť o vysoké napádanie.
71
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Nemec, prichádza Mráz.
70
Musíme si však dávať pozor na rýchle domáce brejky, prípadný druhý gól by nám narobil veľké problémy.
69
Opäť je však pri lopte slovenská reprezentácia, ale máme znova problémy s prechodom do útoku. Švédi sa prezentujú kvalitnou defenzívou.
68
Hra sa teraz troška rozkúskovala vlnou striedaní, čo je predsa len typickým obrázkom prípravných stretnutí. Švédsko ostáva aj naďalej v tesnom vedení 1:0!
67
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Hamšík, prichádza Duda.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Mak, prichádza Bero.
66
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Anderson, prichádza Berg.
Striedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Durmaz, prichádza Claesson.
65
Spoza pokutového územia teraz pálil na domácu bránu Greguš, ale nemieril presne a bude to len kop od Nordfeldtovej svätyne. Pripravuje sa striedanie na domácej strane.
64
Hiljemark zahrával rohový kop, k nepríjemnej hlavičke sa dostal Granquist, ale Dúbravka bol pripravený a loptu si prebral do svojho náručia.
63
Navyše, Švédom sa teraz darí častejšie dostať našu reprezentáciu pod tlak a tak v druhom polčase dostáva zabrať aj naša defenzíva, čo v prvom polčase neplatilo.
62
Snažíme sa už vrátiť k našej hre z prvého polčasu, ale je to naozaj veľmi náročné. Času na vyrovnávajúci gól je ešte dosť, ale nedarí sa nám teraz v útočnej fáze.
61
importantNašťastie do dopadlo pre nás veľmi dobre, Dúbravka bol síce prekonaný, ale na bránkovej čiare zachránil náš celok Greguš, ktorý perfektne hlavou zblokoval loptu do bezpečia!
60
importantTak toto je veľmi zaujímavý moment! Sabo špičkou kopačky poslal loptu na našu bránku pri obrannom zákroku a brankár Dúbravka chytil loptu do svojich rúk. Hlavný rozhodca tak nariaďuje nepriamy kop, veľmi nebezpečná situácia pre našich reprezentantov.
59
Švédi sa vôbec prvýkrát v zápase usadili na našej polovici, je tu tak test pre našu defenzívu, ako zvládne túto situáciu. Domáci určite v druhom polčase výrazne ožili.
58
Ani inkasovaný gól nás nezastavil v našej aktivite, ale ťažšie sa znova presádzame v útoku a z domácej strany pribúda počet rýchlych a nebezpečných brejkov.
57
Nový muž na ihrisku Greguš sa dostal k lopte, snažil sa vysunúť Nemca, ale jeho prihrávka smerovala len do ofsajdu. Domáci tak teraz môžu trocha upokojiť hru.
56
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Lobotka, prichádza Greguš.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Kucka, prichádza Hrošovský.
55
Ďalší z rýchly švédskych brejkov, k lopte sa dostal Olsson, ale mieril len nad brvno. Dúbravka sa chystá k rozohrávke od svojej brány, zatiaľ toho veľa v bráne riešiť nemusel, ale loptu už zo svojej siete vyťahoval.
54
Nič sa nedá robiť, treba pokračovať v našej hre a dúfať, že tie šance premeníme na vytúžený gól. Slovensko stále pokračuje vo svojej aktivite, ale domácim strelený gól dodal potrebné sily.
53
53
goalŠvédsko dalo gól!

Nedáš-dostaneš! Toto pravidlo sme teraz mali možnosť vidieť v praxi, keďže doteraz pasívne Švédsko otvára skóre tohto prípravného zápasu. Pred našu bránu smerovala prihrávka, ktorú Sabo len zblokoval pred seba, k odrazenej lopte sa dostal JOHN GUIDETTI a dostáva ju za chrbát brankára Dúbravku – 1:0!
51
importantObrovská šanca pre našu reprezentáciu! Skvelú prihrávku na Kucku vymyslel Mak, prvý menovaný sa prezentoval krásnou strelou k tyčke, ale Nordfeldt vytiahol fantastický zákrok!
50
Zastavili sme rýchly protiútok domáceho výberu, dostávame sa tak k lopte a opäť sledujeme postupných prechod našich do útoku. Švédsko sa aj v tomto prípade stihlo vrátiť na svoju polovicu.
49
Nasledovala pekná kombinácia nášho výberu, k lopte sa dostal Rusnák a vymyslel zaujímavú prihrávku na hranicu pokutového územia. Odtiaľ sa do strely poriadne oprel Kucka, ale pálil nad švédsku bránu.
49
49
Pri lopte je už teda Slovensko, snažíme sa o postupný prechod na útočnú polovicu. Domáci sa tak stiahli do hlbokého bloku, ako tomu bolo aj v prvom polčase.
48
Úvodné minútky druhého polčasu patrili domácemu výberu, ktorý zahrával aj rohový kop, ale Granquistova hlavička končí nad našou bránou.
47
Druhý polčas tohto prípravného zápasu odštartovala výkopom slovenská reprezentácia. Štefan Tarkovič nespravil do druhého polčasu žiadnu zmenu, domáci tréner spravil jednu výmenu na brankárskom poste.
46
changeStriedanie v tíme Švédsko: z ihriska odchádza Johnsson, prichádza Nordfeldt.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba reprezentačné výbery sú späť na hracej ploche, druhý polčas sa teda čoskoro začne!
Prvé dejstvo prípravného stretnutia medzi Švédskom a Slovenskom sa skončilo, patrilo jednoznačne slovenskej reprezentácii. Najväčšiu šancu mal na kopačke Rusnák, ale domácich zachránila konštrukcia brány, pri šanci Hamšíka zase výborne zasiahla obrana no a Mak v nádejnej príležitosti nezakončil presne. Domáci nás nijak výrazne neohrozili, ale gól gól v prvom polčase diváci nevideli. Druhé dejstvo sa začne približne o 21:47.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní. Uvidíme, či hlavný rozhodca Kehlet z Dánska ešte bude aj niečo nadstavovať.
43
Záver prvého polčasu sa už blíži a už to teda vyzerá, že si na presný zásah budeme musieť počkať do toho druhého. Pri lopte je aj naďalej naša reprezentácia, ktorá sa snaží vylepšiť si svoju pozíciu pred druhým dejstvom streleným gólom v súperovej sieti.
42
Rýchla útočná akcia zo strany slovenskej reprezentácie, do pokutového územia s loptou prenikol Kucka, ktorý padol na zem, ale penalta sa nepíska.
41
Vyzerá to, že záver prvého polčasu bude rovnako ako celé dejstvo patriť našej reprezentácii. Musíme si však dávať pozor na rýchle a hlavne nebezpečné protiútoky domácej reprezentácie.
40
Hamšík vyslal po peknej akcii nášho tímu presný center do pokutového územia, tam si nabehol z pozície obrancu Hancko, ale jeho hlavička ide tesne nad švédsku bránu.
39
Opäť sa však všetko vracia do starých koľají, pri lopte je slovenská reprezentácia, ktorá sa pokúša preniknúť na útočnú polovicu. Snáď ešte uvidíme do konca prvého polčasu niečo zaujímavé.
38
importantNebezpečenstvo aj na druhej strane! Olsson vymyslel parádny prízemný center na prednú žrď, ale tam stál pripravený Škriniar, ktorý výborným defenzívnym zákrokom odvrátil loptu do bezpečia.
37
importantVeľká, naozaj veľká škoda pre Slovensko, že sme toto nevyužili na gól! Dokázali sme ubrániť priamy kop nášho súpera a ihneď vyrazili do rýchleho brejku. Mak a Rusnák mali dostatok otvoreného priestoru, prvý menovaný zobral všetko na seba, ale vo veľkej šanci zlyhal a loptu napálil len do švédskeho obrancu!
36
yellowCardŽltú kartu dostáva Sabo (Slovensko).
35
Približne desať minút ostáva do konca prvého polčasu, stále sme nevideli presný zásah na jednej či druhej strane. Aktívnejšie hrá však stále Slovensko, ktorému zatiaľ patrila aj najväčšia šanca prvého polčasu.
34
Moje predpoklady sa nenaplnili, Hamšík rozohral loptu nakrátko na Kucku, ktorý to skúšal zaujímavým obstrelom, ale nemieril presne. Johnsson sa za týmto pokusom len obzrel.
33
Anderson nedovolene zastavil prenikajúceho Kucku, Slovensko tak získava priamy kop na útočnej polovici. Zrejme budeme svedkami centrovanej lopty až do pokutového územia.
32
Postupne sa tak už do hry dostáva aj domáci výber a tak si musíme dávať väčší pozor v defenzíve. Aj my sa však podobne prezentujeme dobrým vysokým napádaním.
31
Menšie zmätky v našich zadných radoch, ale našťastie ju Švédsko nedokázalo potrestať, bolo z toho len nepresné hlavičkové zakončenie. Dúbravka sa pripravuje k rozohrávke od svojej brány.
30
Ten však už nič zaujímavého neponúkol, naši sa už snažia vyviesť loptu do bezpečia. Polhodina stretnutia je minulosťou, vo Friends Aréne je stav medzi Švédskom a Slovenskom bezgólový.
29
Veľkú pochvalu si teraz zaslúži Kucka. Skvelo sa stihol vrátiť a v pokutovom území zblokoval veľmi nebezpečný prízemný center od Hiljemarka, Švédsko tak ešte získava rohový kop.
28
Približne z rovnakej pozície ako Rusnák sa teraz pokúsil o strelu Nemec, ale mieril len do miest, kde stál pripravený brankár Johnsson. Sťahujeme sa už teda späť na naše územie.
27
Slovensko sa už pokúša o ďalší útočný výpad, ktorým by prekvapilo svojho dnešného súpera. Domáci sú stále v hlbokej defenzíve a tak pokračuje jej dobíjanie z našej strany.
26
Na druhej strane zahrávalo Švédsko priamy kop, ale centrovaná lopta končí v rukaviciach brankára Dúbravku. Zrejem to začína konečne ožívať, aktivita je stále na našich kopačkách.
25
importantTyčka teraz zachránila domáce Švédsko! Opäť tu bolo pekné prenesenie hry na Nemca, ktorý sa prezentoval presnou prihrávkou na Rusnáka, ten sa spoza pokutového územia dostal k strele, jeho krátky a nenápadný náprah však zastavila konštrukcia brány, veľké šťastie pre domáci výber.
24
24
Dávnejšie sme sa už dostali za prvú polovicu tohto dejstva, na gól stále čakáme. Aktívnejšie hrá slovenská reprezentácia, ktorá drží častejšie loptu na svojich kopačkách, ale ťažko sa presádzame cez blok súpera.
23
Nemec získal vo vzduchu loptu a úspešne ju sklepol pre Hancka. Ten sa následne snažil vysunúť do akcie Rusnáka, ale bola to veľmi nepresná prihrávka a tak náš výber loptu stráca.
22
Slovenskí reprezentanti sa to práve snažili zmeniť. Bol to ďalší pekný útočný výpad z našej strany, k lopte sa dostal Sabo a vymyslel zaujímavý center do pokutového územia, ale ani toto zakončenie Hamšíka sa medzi tri žrde nevošlo.
21
Pozornou defenzívou sa prezentuje aj slovenský výber, ktorý dokáže okamžite eliminovať náznaky útočnej akcie domáceho tímu. Moc záživné stretnutie to teda zatiaľ nieje.
20
Je tu hlboký blok nášho súpera, nemôžme sa tak dostať k ďalšiemu streleckému pokusu na domácu bránu. Najväčšia šanca v zápase tak stále ostáva tá Hamšíkova.
19
Postrážili sme si rýchly brejk domácej reprezentácie a po získaní lopty sa tak okamžite presúvame na útočnú polovicu. Opäť však narážame na pevné obranné múry nášho súpera.
18
Pozorne ubránili aj tento rohový kop, ale Slovensko ostáva aj s loptou usadené na útočnej polovici. Švédsko sa teda stále nevie vymaniť z nášho zovretia.
17
Nasledoval náš rohový kop, potom sme sledovali obliehanie domácej šestnástky a získavame tak aj druhý rohový kop v tomto zápase. Je tu tak nápor našej reprezentácie, ale domáci sa zatiaľ bránia úspešne.
16
importantA máme tu prvú zaujímavú príležitosť v tomto zápase! Domáci zblokovali prízemný center z priameho kopu, k odrazenej lopte sa dostal Hamšík, ale jeho dobre umiestnenú strelu zblokoval do bezpečia Hiljemark.
15
Ďalšia pekná akcia nášho celku, k lopte sa dostával Mak a bol nedovolene zastavený Andersonom. Slovensko získava priamy kop z hranice pokutového územia, ale je to z mierneho uhla.
14
Zo strany domácich tu bol pokus o rýchly útočný výpad, ale ihneď je lopta znova na našich kopačkách a tak to skúšame cez postupnú rozohrávku smerom dopredu.
13
Mak vymyslel pekný center až pred bránu Švédska, ale hlavička od Nemca nebola presná a do zakončenia sa už potom neprebil ani Rusnák. Ostávame však naďalej pri lopte.
12
Po dlhšej dobe je pri lopte domáci výber, ale ani jemu sa nedarí v zakladaní útočných akcií. Tempo zápasu tak zatiaľ nieje nijak strhujúce, musíme teda stále čakať na prvú zaujímavejšiu situáciu.
11
Obraz hry sa stále nemení, pri lopte je Slovensko a tak sledujeme vysoké napádanie zo strany domácich. Škoda, že sa teraz nevieme prepracovať až na súperovu polovicu, kde by sme mohli vymyslieť aj niečo nebezpečnejšie.
10
Sledovali sme peknú kombináciu našej reprezentácie. Rusnák získal ťažkú loptu a prezentoval sa presnou prihrávkou na Hamšíka, ktorý potom vyslal presný pas na Nemca, ale ani on sa neprezentoval presným centrom.
9
Náznak útočnej akcie z našej strany, keď sa k lopte dostal Hamšík, posunul ju následne na Hancka, ktorý sa prebojoval až do pokutového územia, ale nedokázal vymyslieť presnejší center.
8
V štatistike držaní lopty teda stále dominujeme, ale máme problémy s prechodom na útočnú polovicu. Zápas sa stále len rozbieha, snáď čoskoro príde aj niečo zaujímavejšie.
7
Slovensko čelilo prvému rohovému kopu v tomto zápase, ale centrovaná lopta sa dostala do rukavíc brankára Dúbravku, ktorý sa už snaží o rýchlu rozohrávku našej útočnej akcie.
6
Stále však prebieha kombinácia slovenskej reprezentácie a tak sledujeme vysoké napádanie zo strany domácich reprezentantov. Naša rozohrávka je zatiaľ celkom presná, ale ťažko sa presadzujeme cez pozornú defenzívu súpera.
5
K lopte sa dostal Kucka, ktorý to skúšal dlhým pasom dopredu na nášho hrotového útočníka Nemca, ale ako prvý sa k lopte dostal brankár domáceho výberu Johnsson.
4
Momentálne sledujeme nápor našich chlapcov, ale nedarí sa im výraznejšie presadiť na útočnej polovici. Držíme však stále loptu na svojich kopačkách a skúšame to po krajoch ihriska.
3
Aj naďalej je pri lopte slovenská reprezentácia, ktorá zvolila postupný prechod do útoku. Okamžite však čelíme vysokému napádaniu zo strany nášho dnešného súpera.
2
Švédi majú za sebou svoj prvý útočný výpad, ale nič zaujímavého nepriniesol a pri lopte je brankár Dúbravka. Už sa teda môžme pokúsiť rovnako o náš prvý útočný výpad.
1
Prvý polčas tohoto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop mali domáci reprezentanti, ktorí odohrajú toto stretnutie v žltých dresoch, naša reprezentácia nastupuje v bielych dresoch.
1
Dozneli hymny oboch krajín, prvý polčas sa tak čoskoro začne. Prajem vám teda všetkým príjemný športový zážitok!
Oba reprezentačné výbery prichádzajú v sprievode rozhodcov stretnutia na hraciu plochu Friends Arény v Štokholme, na programe sú ešte štátne hymny a po nich sa toto prípravné stretnutie môže začať.
Prajem príjemný futbalový večer! Dnes odohrá slovenská futbalová reprezentácia prípravný zápas v Štokholme proti domácemu Švédsku. Ako je už známe, toto stretnutie odohrajú Slováci pod dočasným trénerom Štefanom Tarkovičom a potom sa rozhodne o nástupcovi Jána Kozáka na poste hlavného kormidelníka našej reprezentácie. Oba reprezentačné výbery nemajú momentálne tie najlepšie výsledky, ale aj tak to môže byť veľmi zaujímavé priateľské stretnutie. To už načrtla aj naša základná jedenástka, v ktorej je oproti zápasu v Lige národov s Českom pár zmien. Prezrite si teda podrobne obe základne zostavy, o malú chvíľu začíname!

Švédsko: Johnsson – Kraft, Jansson, Granquist, Olsson – Durmaz, Olsson, Ekdal, Hiljemark – Guidetti, Anderson

Náhradníci: Nordfeldt, Olsen – Augustinsson, Berg, Claesson, Larsson, Lindelof, Lustig, Papagiannopoulos, Peterson, Rohden, Svensson

Slovensko: Dúbravka – Sabo, Škriniar, Škrtel, Hancko – Rusnák, Kucka, Lobotka, Mak – Hamšík – Nemec

Náhradníci: Jakubech, Šulla – Bero, Duda, Greguš, Gyömbér, Hrošovský, Hubočan, Mráz, Pekarík, Šatka, Weiss

Rozhodca: J. Kehlet (Dánsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá Švédska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:45.

Po Lige národov sú na programe ešte aj prípravné zápasy. Slovensko odohrá dnes stretnutie v Švédsku, kde ho privíta štvrťfinalista nedávno skončeného šampionátu v Rusku. Ani jeden reprezentačný výber sa momentálne nenachádza v optimálnej forme a tak je tu šanca napraviť si svojo poslednú formu.

Švédsko:
Ako už bolo spomenuté, Švédsko je štvrťfinalistom z nedávno skončených MS vo futbale. Vstup do Ligy národov však domácej reprezentácii nevyšiel, keďže najprv prehrala s Tureckom 2:3 a potom remizovala na ruskej pôde 0:0. Švédi si tak budú chcieť napraviť svoju reputáciu v tomto prípravnom stretnutí.

Slovensko:
Naša reprezentácia je na tom podobne, po dvoch prehrách v Lige národov, najprv na Ukrajine 0:1 a potom doma s Českom 1:2 sa rozhodol tréner Ján Kozák rezignovať na svoju funkciu, čo je určite veľkým prekvapením. Mužstvo teda v tomto stretnutí dočasne povedie jeho doterajší asistent Štefan Tarkovič, po tomto stretnutí sa bude zväz zaoberať otázkou Kozákovho nástupcu.

Ako som spomenul, ani jedno mužstvo nieje v najlepšej forme a preto je tu šanca odčiniť to v prípravnom stretnutí. Favoritom je domáce Švédsko, ale určite sa môžme tešiť na zaujímavé stretnutie a snáď naši chlapci zabojujú o čo najlepší výsledok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.