Škriniar bol pri oboch góloch Barcelony, Neapol takmer zdolal PSG

Marek Hamšík (vľavo) v objatí s Lorenzom Insignem.
Marek Hamšík (vľavo) v objatí s Lorenzom Insignem. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|24. okt 2018 o 00:00

Obaja Slováci odohrali celý zápas.

BRATISLAVA. Futbalisti SSC Neapol v zostave s kapitánom Marekom Hamšíkom remizovali v šlágri C-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Paríža Saint-Germain 2:2.

Bod domácim zachránil v nadstavení Angel Di María.

Barcelona aj bez Lionela Messiho triumfovala na Camp Nou nad Interom Miláno 2:0 a v B-skupine ešte nestratila ani bod.

V zostave Interu figuroval od začiatku slovenský obranca Milan Škriniar.

Hamšík vyrovnal klubový rekord

Paríž síce doma s Neapolom v úvode herne i strelecky dominoval, ale z územnej prevahy nevyťažil nič. Naopak, gólové šance prišli na druhej strane.

Dries Mertens ešte v 24. minúte po ideálnom pase od Maria Ruia z ľavej strany sám pred Areolom trafil z prvej iba do brvna bránky PSG, no o päť minút neskôr už Neapol išiel do vedenia.

O gól sa postaral Lorenzo Insigne, ktorý po perfektnom pase od Joseho Callejona preloboval brankára Alphonsa Areolu.

Domáci sa dočkali vyrovnania po hodine hry, keď si po pokuse Thomasa Meuniera zrazil loptu do siete Rui. Neapol sa opäť dostal do náskoku v 77. minúte - Mertens sa dostal k odrazenej lopte a zblízka dal na 2:1.

Bod pre domácich zachránil technickou strelou Angel Di María v 93. minúte.

Jubilejný 50. duel v Lige majstrov odohral Neymar, neapolský kapitán Hamšík odohral v drese hostí už 511. stretnutie a vyrovnal klubový rekord.

Liga majstrov: Pozrite si momentky zo zápasu Paríž Saint-Germain - Neapol: fotogaléria

25.10.2018

Na čelo tabuľky C-skupiny sa dostal Liverpool, ktorý si podľa očakávania doma poradil s Crvenou Zvezdou Belehrad 4:0. Favorit rozhodol už v prvom polčase.

Skóre otvoril v 20. minúte Roberto Firmino po spätnej prihrávke strelou z jedenástich metrov, pred prestávkou pridal poistku Mohamed Salah a ten istý hráč v 50. minúte premenil penaltu na 3:0.

Mané štvrťhodinu pred koncom nedal penaltu, no napokon v 80. minúte strelil štvrtý gól svojho celku.

Škriniar mohol zabrániť obom gólom

Barcelona je s plným počtom bodov lídrom B-skupiny. V súboji dosiaľ stopercentných tímov v stredu prerušila šnúru siedmich víťazných duelov Interu Miláno, hoci sa musela zaobísť bez zraneného Messiho.

Pod triumf 2:0 sa najskôr gólovo podpísal v 32. minúte Brazílčan Rafinha, ktorý sa v strede šestnástky presadil volejom po centri Luisa Suáreza. Skóroval tak proti tímu, v ktorom pôsobil na hosťovaní v uplynulej sezóne.

Centru Suáreza nedokázal pred Rafinhom zabrániť Škriniar.

Sedem minút pred koncom zvýšil na 2:0 Jordi Alba, ktorému v zakončení nezabránil opäť slovenský stopér.

Škriniar si v zápase pripísal aj žltú kartu.

Liga majstrov: Momentky zo zápasu Barcelona - Inter Miláno: fotogaléria

1.10.2019

V skupine čakajú naďalej na víťazstvo PSV Eindhoven i Tottenhamu Hotspur, ich vzájomný duel sa skončil nerozhodne 2:2.

Na pôde holandského tímu mal prvú šancu útočník hostí Harry Kane, ktorý v 18. minúte opečiatkoval hlavou žrď. V 30. minúte však išli do vedenia domáci, keď po chybe Tobyho Alderweirelda skóroval Hirving Lozano.

O štyri minúty neskôr dostali hostia loptu do siete zásluhou Davinsona Sancheza, ale arbitri gól neuznali pre údajný ofsajd. Vyrovnanie však prišlo v 39. minúte po tečovanej strele Lucasa Mouru.

V druhom polčase mali opäť prvú šancu Angličania a v 55. minúte sa aj gólovo presadili zásluhou Kanea.

V 79. minúte však brankár Hugo Lloris fauloval mimo šestnástky Hirvinga Lozana a rozhodca mu ukázal červenú kartu. Početnú prevahu dokázal Eindhoven využiť, keď v 87. minúte vyrovnal Luuk de Jong.

Dortmund nečakane vysoko zdolal Atlético

V A-skupine je stopercentná Borussia Dortmund. Bundesligový líder si v šlágri poradil s Atléticom Madrid jednoznačne 4:0.

V 38. minúte strelu Axela Witsela spoza šestnástky tečoval za chrbát bezmocného Jana Oblaka spoluhráč Saul Niguez a striedajúci Raphael Guerreiro potom v druhom polčase zvýšil náskok.

Tretí gól zaznamenal Jadon Sancho a štvrtý opäť Guerreiro.

V Bruggách išli do vedenia hostia z Monaka po rýchlom brejku, v 32. minúte ho zakončil Moussa Sylla. V 39. minúte však Brazílčan Wesley po centri z ľavej strany poslal hlavou loptu do siete a upravil na konečných 1:1.

Pre obe mužstvá to boli prvé body v skupine.

V B-skupine sa na čele osamostatnilo Porto vďaka triumfu 3:1 na ihrisku Lokomotivu Moskva. V druhom dueli skupiny Galatasaray Istanbul remizoval doma so Schalke bez gólov.

A-skupina:

FC Bruggy - AS Monako 1:1 (1:1)

Góly: 39. Wesley - 31. M. Sylla

Rozhodoval: Michael Oliver (Ang.)

FC Bruggy: Letica - Poulain, Mechele, Denswil - Vlietinck (83. C. Mata), Vormer, Nakamba, Vanaken, E. Dennis (90. Diatta) - Rezaei (79. Openda), Wesley

AS Monako: Badiashile - Raggi, Glik, Jemerson - D. Sidibé (64. Henrichs), Ait Benasser, Tielemans, Chadli - Jovetič (12. S. Diop, 73. Aholou), M. Sylla, Golovin

Dortmund - Atlético Madrid 4:0 (1:0)

Góly: 73. a 89. R. Guerreiro, 38. Witsel, 83. Sancho

Rozhodoval: Andrew Taylor (Angl.)

Dortmund: Bürki - Piszczek, A. Diallo, Zagadou, Hakimi - T. Delaney (32. Dahoud), Witsel - Pulisic (77. Sancho), Götze, J. B. Larsen (63. R. Guerreiro) - Reus

Atlético: Oblak - Juanfran, Godín, L. Hernández, Filipe Luis - Lemar, Koke, Thomas Partey (46. Rodrigo), Saúl (70. Correa) - Diego Costa, Griezman

Rozhodoval: Slavko Vinčič (Slov.)

PSV: Zoet - Dumfries, Schwaab, Viergever, Angelino - Rosario, G. Pereiro (83. Gakpo), Hendrix - Lozano, L. de Jong, Malen

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies - M. Dembélé (74. Winks), Dier - Lucas Moura (64. Lamela), Eriksen, Son (81. Vorm) - H. Kane

FC Barcelona - Inter Miláno 2:0 (1:0)

Góly: 32. Rafinha Alcántara, 83. Jordi Alba

Rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Rakitič, Busquets, Arthur (78. Arturo Vidal) - Rafinha Alcántara (72. N. Semedo), L. Suárez, Coutinho (88. El Haddadi)

Inter: Handanovič - D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, K. Asamoah - Vecino, Brozovič - Candreva (46. Politano), Valero (63. L. Martínez), Perišič (77. B. Keita) - Icardi

1.FC Barcelona330010:29 b
2.Inter Miláno32014:46 b
3.Tottenham30125:81 b
4.PSV Eindhoven30123:81 b

C-skupina:

FC Liverpool - Crvena Zvezda Belehrad 4:0 (2:0)

Góly: 45. a 51. Salah (druhý z pok. kopu), 20. Firmino, 80. Mané

Rozhodoval: Daniel Siebert (Nem.)

FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson (82. Moreno) - Shaqiri (68. Lallana), Fabinho, Wijnaldum - Salah (73. Sturridge), Firmino, Mane

Crvena Zvezda Belehrad: Borjan - Stojkovič, Babič, Degenek, Gobeljič - Krstičič, Jovičič (75. Čaušič), Srnič, Ebecilio (65. Jovančič), El Fardou (82. SImič)

Paríž Saint-Germain - SSC Neapol 2:2 (0:1)

Góly: 61. Rui (vlastný), 90.+ Di María - 29. Insigne, 77. Mertens

Rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)

Paríž Saint-Germain: Areola - Meunier, Kimpembe, Marquinhos, Bernat (46. Kehrer) - Verratti (83. M. Diaby), Rabiot - Mbappe, Neymar, Di María, Cavani (76. Draxler)

SSC Neapol: Ospina, Maksimovič, Albiol, Koulibaly, Rui - Allan, Hamšík, Ruiz - Callejón (88. Rog), Mertens (85. Milik), Insigne (53. Zielinski)

Rozhodoval: Benoit Bastien (Fra.)

Galatasaray: Muslera - Linnes, Maicon, Ozan Kabak, Nagatomo (82. Bayram) - Belhanda, Donk, Ndiaye - Sinan Gümüs (61. Selcuk Inan), G. Rodrigues - Derdiyok (70. Celik)

Schalke: Nübel - Caligiuri, S. Sané, Nastasič, Mendyl - Rudy, Stambouli - Uth (90. Burgstaller), Suat Serdar, Konopľanka (77. Skrzybski) - Embolo (82. McKennie)

Lokomotiv Moskva - FC Porto 1:3 (1:2)

Góly: 38. Mirančuk - 26. Marega (z pok. kopu), 35. H. Herrera, 47. J. Corona

ČK: 76. Kvirkvelia (Lokomotiv)

Rozhodoval: Bobby Madden (Škót.)

Lokomotiv Moskva: Guilherme - Ignatiev, Kvirkvelia, Höwedes - Anton Mirančuk, Denisov, Krychowiak, M. Fernandes (66. Žemaletdinov) - Éder (81. Lysov), Alexej Mirančuk

FC Porto: Casillas - Maxi Pereira, Militao, Felipe, Telles - Ó. Torres (83. Bazoer), Danilo, H. Herrera - J. Corona (69. André Pereira), Brahimi (82. Adrián López) - Marega

1.FC Porto32105:27 b
2.Schalke31202:15 b
3.Galatasaray Istanbul31113:14 b
4.Lokomotiv Moskva30031:70 b

Online prenos: FC Barcelona - Inter Miláno (Liga majstrov 2018/2019, Milan Škriniar)

Liga majstrov Skupina B 2018/2019
24.10.2018 o 21:00
Barcelona
2:0
(1:0, 1:0)
90+3 minúta
Inter
Góly: 32. Rafinha, 83. Alba. ŽK: 62. L. Suárez (BAR) – 73. Brozović (INM), 74. Škriniar (INM), 85. Lautaro Martínez (INM). Rozhodca: Haţegan – Șovre, Gheorghe (ROM).
FC Barcelona získava ďalšie tri body do tabuľky skupinovej fázy Ligy majstrov, keď aj bez Messiho poľahky dokráčala k výhre 2:0 po góloch Rafinhu a Albu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
90+3
90+2
Milan Škriniar mal prácu aj v nadstavenom čase, Munira cez seba v šestnástke nepustil. Rozohrávať tak mohol Samir Handanovič.
90+1
Nadstavujú sa 3 minúty.
90
importantTeraz mi napadlo, že Hrošovský včera za Plzeň skóroval do siete Realu Madrid, takže by bola sranda, keby sa dnes presadil Milan Škriniar do brány Barcelony. Na to asi nemyslel Luis Suárez, keď strieľal po pase zľava prudko k žrdi, kde okrem lopty letel aj Samir Handanovič.
89
O troch bodoch je podľa všetkého rozhodnuté, skóre sa ale ešte môže meniť. Ak sa tak stane, tak podľa všetkého v prospech domácich.
88
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Munir.
87
Nélson Semedo poslal z pravej strany šestnástky pas na ľavú stranu malého vápna, Luis Suárez v akrobatickej pozícii nezakončil presne.
86
Inter sa snaží držať loptu na kopačkách, to sa mu nedarí podľa predstáv, a tak sa k nej znova dostala Barcelona.
85
yellowCardŽltú kartu dostáva Lautaro Martínez (Inter Miláno).
84
Pár minút pred koncom riadneho hracieho času sa zdá byť o všetkom rozhodnuté, pretože Inter dnes smerom dopredu veľa neukázal.
83
83
goalBarcelona dala gól!
JORDI ALBA si skvele nabehol do šestnástky súpera, dostal kolmicu medzi dvojicu obrancov a krížnou strelou nedal Handanovičovi šancu. Domáci strieľajú poistku. Milan Škriniar už zasiahnuť nedokázal.
82
Dobrá strela v podaní Ivana Rakitiča, lopta po zakončení spred veľkého vápna tesne minula priestor brány Samira Handanoviča.
81
Miranda odvrátil center sprava, dopredu ide znova Inter, avšak Clément Lenglet túto snahu faulom zastavil.
80
Arturo Vidal posielal prihrávku na pravú stranu vápna, kde bol voľný Philippe Coutinho. Lopta neprešla cez Mirandu.
79
Barcelona získala loptu v strede poľa od dlho kombinujúcich hostí a mieri dopredu, konkrétne Vidal.
78
Inter prešiel dopredu po pravej strane, kde o loptu síce neprišiel, ale tá sa nedostala do šestnástky a hostia ju vrátili až k Handanovičovi.
77
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arthur, prichádza Arturo Vidal.
76
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Ivan Perišić, prichádza Keita Baldé.
75
Philippe Coutinho rozohrával priamy kop z ideálnej pozície strelou do múru, do obrancov Interu poslal aj dorážku.
74
yellowCardŽltú kartu dostáva Milan Škriniar (Inter Miláno).
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Marcelo Brozović (Inter Miláno).
72
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Rafinha, prichádza Nélson Semedo.
71
importantBarcelona prešla do rýchlej kontry, na konci ktorej hlavičkoval do Handanoviča Luis Suárez, Philippe Coutinho dorážkou spred malého vápna trafil brvno.
70
70
Na opačnej strane to zas vyskúšal Matteo Politano, ktorému chýbalo trochu presnosti.
69
Luis Suárez sklepol loptu pre Ivana Rakitiča, ten zakončil iba do rukavíc brankára Interu Miláno.
68
Kwadwo Asamoah pritvrdil, čo si odniesol Sergi Roberto. Karta udelená nie je.
67
Následná kombinácia Barcelony priniesla parádny pas do šestnástky, Philippe Coutinho si na loptu nabehol z ofsajdu.
66
Luis Suárez to vyskúšal priamo, múr zrazil jeho strelu na rohový kop. Center na prednú žrď hostia odvrátili.
65
Philippe Coutinho padá tesne pred vápnom Interu, na zem ho stiahol Miranda, a tak má Barcelona k dispozícii priamy kop.
64
Philippe Coutinho centroval do vápna súpera sprava, našiel iba obrancov Interu Miláno.
63
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Borja Valero, prichádza Lautaro Martínez.
62
62
yellowCardŽltú kartu dostáva Luis Suárez (FC Barcelona).
61
importantClément Lenglet mal na hlavne gól, jeho dobré zakončenie zlikvidoval Samir Handanovič. Aj so šťastím, ale to k tomu patrí.
60
60
Ivan Rakitić a Philippe Coutinho sa dostali do šestnástky milánskeho klubu, Brazílčan v súboji so slovenským stopérom zahral rukou.
59
importantV šestnástke Interu vyskočil najvyššie Milan Škriniar a loptu odvrátil, lenže potom si šancu vytvoril Luis Suárez. Práve Slovák Milan Škriniar zakončenie spred päťky zablokoval.
58
Luis Suárez zachytil nákop na pravom krídle, vošiel do šestnástky, no jeho pas zrazil na rohový kop stopér Miranda.
57
Borja Valero potiahol loptu k šestnástke domácich, kde chcel objaviť Maura Icardiho, loptu napokon zachytil Marc-André ter Stegen.
56
Inter Miláno kombinuje po zisku lopty vo vlastných zadných radoch, rozohrávať môže v pokoji brankár Samir Handanovič.
55
Jordi Alba poslal na krídle ťažkú prihrávku, ktorú nedokázal zachytiť Philippe Coutinho. Lopta mu ušla do autu.
54
Po súboji v strede poľa sa na Nou Campe strhla menšia výmena názorov, hlavný rozhodca všetko upokojil a karty neudelil.
53
Matteo Politano je po príchode na ihrisko veľmi aktívny, teraz ho fauloval na krídle Sergio Busquets.
52
52
importantMatteo Politano v ďalšej dobrej pozícii, tentoraz pálil z prvej nestrážený na hranici veľkého vápna. Bránu prestrelil.
51
Center z rohového kopu smeroval na malé vápno, opäť bol na mieste Marc-André ter Stegen. Celú akciu zastavil faulom náš zadák Milan Škriniar.
50
importantMilan Škriniar začal veľmi peknú akciu svojho tímu. Matteo Politano poslal prudký center, ktorý išiel do brány a Marc-André ter Stegen musel predviesť reflexívny zákrok.
49
Hostia sa dostali pod tlak Barcelony, Milan Škriniar preto prihrával dozadu až na Handanoviča, ktorý mal čas na rozohrávku.
48
Borja Valero padá pri vápne súpera, na zem ho zásahom do tváre poslal Gerard Piqué, ale pískal sa faul záložníka hostí.
47
Inter Miláno sa snaží držať loptu na začiatku druhého polčasu pod kontrolou, cez polovicu ihriska to ale ide ťažko.
46
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Antonio Candreva, prichádza Matteo Politano.
46
Začal sa druhý polčas.
FC Barcelona vyhráva po prvom polčase o jeden gól, ktorý strelil Rafinha a domáci tak môžu byť spokojnejší, zatiaľ čo Inter Miláno potrebuje budíček. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 22:05.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
45+2
importantPhilippe Coutinho získal priamy kop meter od šestnástky súpera, takže Barcelona získala ideálnu šancu streliť ďalší gól. Samotný Brazílčan zakončil tesne vedľa troch žrdí.
45+1
Nadstavuje sa 1 minúta.
45
Teraz sa už ale Ivan Perišić rozbehol cez otvorený priestor na krídle. Center do druhej vlny odkopol vracajúci sa Ivan Rakitić.
44
Arthur dostal ťažkú prihrávku, o loptu prišiel. Neubehlo ani päť sekúnd a domáci ju mali opäť vo svojej moci.
43
FC Barcelona znova usadená pred šestnástkou súpera, snaží sa o postupnú kombináciu a následne by jej hráči radi vošli do vápna.
41
Záver prvého polčasu sa nám nezadržateľne blíži a nič nenasvedčuje tomu, že by Barcelona nemala ísť do kabín spokojnejšia ako Inter.
40
Inter sa síce na malú chvíľu dostal k lopte v strede poľa, okamžite o ňu prišiel. Dnes sú hostia vo väčšine priebehu dopredu bezradní.
39
Domáci vybojovali rohový kop. Po rozohrávke na krátko sprava centroval Rafinha, jeho pas problémy v zadných radoch Interu nenarobil.
38
Matías Vecino vyskúšal strelu z diaľky po tom, ako sa k nemu lopta odrazila. Z voleja mieril iba tesne vedľa brány Barcelony.
37
Zahral si aj Marc-André ter Stegen, ktorý musel rýchlo reagovať na malú domov, keďže Mauro Icardi nemal od lopty ďaleko.
36
Jedenásť bielych dresov pod loptou, Barcelona si z toho hlavu nerobí a aj keď sa teraz nevie dostať do vápna, tak čaká na šancu.
35
Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. FC Barcelona vedie a kontroluje hru.
34
Je to skôr naopak, dopredu sa znova snažia prejsť domáci hráči. Luis Suárez bol nakoniec nachytaný v postavení mimo hry.
33
Inter bude musieť zlepšiť svoj ofenzívny herný prejav, pretože doposiaľ bol veľmi pasívny a na to aj doplatil.
32
32
RAFINHA získal loptu v strede poľa, dostal ju pred šestnástku, kde mu ju vrátil Luis Suárez a práve Brazílčan sa stáva šťastným strelcom, čím otvára skóre stretnutia.
30
Dobrý center na zadnú žrď si našiel hlavu stopéra Clémenta Lengleta, ten poslal hlavičku nad bránu a navyše fauloval.
29
Inter vytlačil súpera až k jeho šestnástke, avšak loptu nezískal. Barcelona naďalej kontroluje hru a dokonca po prechode späť vpred získala roh.
28
Barcelona znova nasťahovaná na útočnej polovici, hráčov Interu núti behať bez lopty, čo je vždy nepríjemné.
27
importantRafinha sa krásnou individuálnou akciou dostal vo vápne súpera až do zakončenia, jeho pokus po trávniku skončil v rukaviciach brankára Handanoviča.
26
Inter Miláno získal priamy kop na krídle. Center do vápna prišiel až po rozohrávke na krátko, rukou ale zahral Antonio Candreva.
25
Mauro Icardi si zbehol na kolmicu do vápna domácich a aj keď bol chvíľu pred ním iba Marc-André ter Stegen, tak zozadu predviedol čistý sklz Clément Lenglet.
24
Útočný faul prerušil akciu Barcelony, tá sa po pravom krídle až do vápna súpera nedostala.
23
Luis Suárez dostal pas za obranu Interu, z hranice šestnástky poslal prudkú strelu, ale bol v ofsajde.
22
Barcelončania začínajú zvyšovať obrátky, znova to skúsili po ľavej strane. Center odtiaľ dostali hostia preč.
21
Luis Suárez našiel pred vápnom súpera Rafinhu, jeho strela išla po zemi veľmi slabo a Samir Handanovič bez problémov zasiahol.
20
Rafinha faulovaný niekoľko metrov od šestnástky Interu, Barcelona ale rozohrala na krátko a kombinuje.
19
19
Barcelona sa stiahla na vlastnú polovicu, respektíve ju tam zatlačili hostia, ale domáci sa už vracajú späť dopredu.
18
importantDo obrovskej šance sa po centri na malé vápno dostal jeden z domácich, no jeho hlavičku zastavil na čiare Samir Handanovič.
17
Philippe Coutinho centroval zľava po tom, ako dostal pas do šestnástky. Danilo D'Ambrosio zrazil na roh.
16
Sergi Roberto na krídle neubránil Ivana Perišiča, ten odcentroval do malého vápna, kde v ťažkej pozícii zakončoval tesne vedľa Mauro Icardi.
15
Pätnásť minút stretnutia je za nami, my zatiaľ sledujeme veľmi opatrný zápas z oboch strán. Ani jeden celok nechce spraviť chybu.
14
Do zakončenia sa dostal aj Luis Suárez, ani jeho pokus sa nezmestil medzi tri žrde milánskej brány.
13
Philippe Coutinho zakončoval z nejakých 20 metrov, jeho technický pokus letel nad svätyňu, ktorú stráži Samir Handanovič.
12
FC Barcelona usadená na polovici súpera, s loptou kombinuje pred šestnástkou hostí.
11
Po rozohrávke na krátko neprišiel ideálny center, pretože bol nízky a Inter loptu bez problémov dostal do bezpečia.
10
Sergi Roberto získal na pravej strane rohový kop a domáci dostanú prvú šancu ohroziť bránu Handanoviča.
9
Nízky center na prednú žrď odvrátil Arthur, Barcelona sa ujala lopty, iba na vlastnej polovici ihriska.
8
Mauro Icardi si stiahol center sprava, v šestnástke trafil obrancu Barcelony, ktorým bol Gerard Piqué a ten zrazil loptu na roh.
7
Inter sa hrá s loptou v strede poľa, Barcelona napáda len od určitej pozície na ihrisku.
6
Gerard Piqué si vypýtal faul pri svojej rohovej zástavke, odkiaľ rozohrával loptu dopredu dlhým nákopom.
4
Barcelona sa dostala k šestnástke Interu, odtiaľ ale hosťujúci hráči loptu vytlačili do stredu poľa.
3
Marc-André ter Stegen rozohrával veľmi zle, našiel iba hráčov súpera. Z diaľky to skúsil Ivan Perišić, bránu netrafil.
2
Barcelona kombinovala v strede poľa, úvod stretnutia začínajú oba tímy opatrne.
1
Inter Miláno hrajúci v bielych dresoch mal výkop stretnutia. FC Barcelona nastupuje vo svojich tradičných modro-červeno-žltých a Lionel Messi sedí s obviazanou rukou na tribúne.
1

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets (C), Arthur – Rafinha, L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – O. Dembèlé, Munir, Malcom, Semedo, Arturo Vidal.

Inter Miláno: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Asamoah – Vecino, Brozović – Candreva, Valero, Perišić – Icardi (C).
Náhradníci: D. Padelli – Baldé, de Vrij, Lautaro Martínez, Politano, Ranocchia, Vrsaljko..
FC Barcelona

Barcelona v sobotu výhrou proti Seville 4:2 poskočila v španielskej La Lige späť na prvé miesto tabuľky a dobrú formu chce potvrdiť aj v Lige majstrov, aby sa víťazne naladila na víkendové El Clásico proti Realu Madrid. Zverenci Ernesta Valverdeho kráčajú Ligou majstrov doposiaľ suverénne, nakoľko porazili 4:0 PSV Eindhoven a 4:2 Tottenham Hotspur. Veľkou stratou však je zranenie Lionela Messiho, ten si proti Seville zlomil ruku a mimo hry by mal byť minimálne tri týždne. Prvýkrát po desiatich rokoch bude El Clásico bez Messiho s Ronaldom.

Inter Miláno

Inter vyhral v domácej súťaži päť po sebe idúcich stretnutí. Postupne porazil Sampdoriu, Fiorentinu, Cagliari, Spal a v sobotu vo veľkom derby AC Miláno. Na treťom mieste tabuľky má aktuálne devätnásť bodov, prvý Juventus 25. Víťazne to zatiaľ milánskemu klubu ide aj v Lige majstrov, kde zhodne dva jedna porazili Tottenham na San Sire v Holandsku PSV Eindhoven. Len raz v tomto ročníku strelil Inter viac ako dva góly. Najlepším strelcom vo všetkých súťažiach je Mauro Icardi, strelil šesť gólov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Škriniar bol pri oboch góloch Barcelony, Neapol takmer zdolal PSG