Hamšík prekonal klubový rekord, Liverpool senzačne prehral v Belehrade

Milan Škriniar (vpravo) v súboji s Luisom Suárezom.
Milan Škriniar (vpravo) v súboji s Luisom Suárezom. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|6. nov 2018 o 00:00

Škriniar opäť hral proti Barcelone.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Barcelona sú prvým tímom s miestenkou do vyraďovacej fázy Ligy majstrov 2018/2019.

Kataláncom stačila na osemfinálovú istotu aj remíza 1:1 v utorňajšom šlágri 4. kola B-skupiny na ihrisku Interu Miláno.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v dueli medzi SSC Neapol s Marekom Hamšíkom a Parížom Saint-Germain.

Hamšík nastúpil na rekordný 512. zápas v klubovej histórii.

Slovenskí rozhodcovia vo Wembley

Napriek predzápasovým informáciám chýbal Kataláncom Lionel Messi, ktorý nesedel ani na lavičke náhradníkov.

V upršanom Miláne sa po pomalšom úvode dostali k prvej väčšej šanci domáci, no Asamoah zvnútra šestnástky mieril mimo.

Aktívnejší boli hostia a postupne dostávali súpera pod tlak.

Liga majstrov: Pozrite si momentky zo zápasu Inter Miláno - FC Barcelona: fotogaléria

7.11.2018

V 23. minúte namieril Rakitič len tesne vedľa. Barcelončania boli blízko ku gólu po polhodine, ale v niekoľkých pološanciach za sebou im chýbal krok navyše, či presnejšia koncovka.

Krátko pred prestávkou mal tutovku Suárez, ku ktorému sa nečakane odrazila lopta od Škriniara, ale uruguajský kanonier Handanoviča neprekonal.

V 61. minúte sa mu to už podarilo, no Rakitič mu prihral spoza bránkovej čiary a tak gól nemohol platiť.

Hostia sa dočkali v 83. minúte, keď sa strelou pomedzi dvojicu obrancov presadil striedajúci Malcom, no o štyri minúty neskôr zariadil deľbu bodov domáci Icardi.

V druhom stretnutí B-skupiny vyhral Tottenham doma nad PSV Eindhoven 2:1, keď vďaka dvom gólom Harryho Kanea otočil nepriaznivé skóre.

V londýnskom Wembley viedla zápas šestica slovenských arbitrov na čele s Ivanom Kružliakom, na čiarach mu pomáhali Tomáš Somoláni a Branislav Hancko.

Štvrtým rozhodcom bol Tomáš Mokoš a dodatočnými asistentmi Peter Kráľovič a Filip Glova.

Hamšík prekonal Bruscolottiho

Duel v Neapole toho v prvom polčase divákom príliš neponúkol, hralo sa medzi šestnástkami, s pozornou defenzívou na oboch stranách a takmer bez šancí.

V nadstavenom čase však domáca obrana vôbec nezvládla rýchly prechod hostí do útoku, Mbappé našiel medzi šiestimi Neapolčanmi voľného Bernata a ten v páde otvoril skóre.

Najviac zápasov za SSC Neapol:

• 1. Marek Hamšík (SR/2007-2018) - 512 zápasov
  • 2. Giuseppe Bruscolotti (Tal./1972-1988) - 511
  • 3. Antonio Juliano (Tal./1962-1978) - 505
  • 4. Moreno Ferrario (Tal./1977-1988) - 396
  • 5. Ciro Ferrara (Tal./1984-1994) - 322

Po zmene strán sa tempo poriadne rozbehlo vďaka aktivite SSC, Buffon niekoľkokrát zachránil, no na penaltu Insigneho zo 63. minúty nedosiahol - 1:1.

Ďalšie góly už v Neapole nepadli.

Hamšík prekonal ďalší klubový rekord SSC, keď sa stal hráčom s najväčším počtom štartov v jeho farbách v histórii.

V zápase proti PSG nastúpil už na svoj 512. súťažný duel v drese tímu spod Vezuvu a zlepšil tak zápis jednej z klubových legiend Giuseppeho Bruscolottiho (511).

Senzácia v Belehrade

V druhom zápase C-skupiny Liverpool vôbec nenapodobnil výkon z domáceho vzájomného duelu, v ktorom zdolal Cervenu zvezdu Belehrad jasne 4:0.

V prvom polčase si vytvoril jedinú čistú šancu, ktorú v 17. minúte trestuhodne spálil Daniel Sturridge.

Naopak, nebezpečnejší boli domáci a najmä útočník Milan Pavkov, ktorý sa v 22. minúte zavesil do vzduchu a hlavou poslal do siete center z rohu.

Dvadsaťštyriročný útočník zažiaril ešte viac o sedem minút neskôr, keď výstavnou strelou z asi 23 metrov zvýšil na 2:0.

Liga majstrov: Pozrite si momentky zo zápasu CZ Belehrad - FC Liverpool: fotogaléria

7.11.2018

Liverpoolčania zostali zaskočení a smerom dopredu nedokázali nič poriadne vymyslieť.

Krátko po zmene strán sa zdalo, že Milner zasiahol v pokutovom území loptu rukou, ale rozhodca nepískal.

Hostia zaznamenali prvú strelu na bránku až v 70. minúte z kopačky Salaha. Hviezdny útočník mohol znížiť o chvíľu neskôr, ale trafil len žrď. Hostia už do konca duelu nedokázali skórovať a tak odišli z Belehradu s neočakávanou prehrou.

Liverpool nevyužil šancu poistiť si prvé miesto v tabuľke C-skupiny a tak ho z nej zosadil Neapol, oba tímy majú šesť bodov, PSG o jeden menej.

Monako čaká na výhru 15 zápasov

Aj v Monaku sa zrodilo prekvapenie, domáce AS síce malo prvé väčšie šance a úvodný tlak, no po prvom polčase prehrávalo s FC Bruggy rozdielom triedy 0:3.

Prvé dva góly strelil Hans Vanaken, v 12. minúte sa presadil zblízka a v 17. premenil pokutový kop.

15 zápasov

už trvá mizéria AS Monako.

Na rozdiel triedy zvýšil v 24. minúte po samostatnej akcii brazílsky útočník Wesley.

Hostia v ďalšom priebehu bez väčších problémov kontrolovali zápas a v 85. minúte pridali aj štvrtý gól. Po chybe obrany AS sa presadil Ruud Vormer.

Monako tak zostalo na poslednom mieste A-skupiny s jediným bodom, Bruggy majú na konte štyri a výrazne si vylepšili šancu na postup aspoň do play off Európskej ligy.

Francúzsky tím je naďalej vo veľkej kríze, nevyhral už 15 súťažných zápasov.

Atlético premenilo streleckú prevahu

V druhom zápase A-skupiny síce držali loptu na kopačkách hráči Borussie Dortmund, no jasnú streleckú prevahu malo domáce Atlético Madrid a dokázalo ju premeniť na triumf 2:0.

O prvý gól sa postaral v 33. minúte Saúl Ňiguez, druhý pridal Antoine Griezmann.

Dortmund si napriek neúspechu udržal prvú priečku v tabuľke, no jeho súper ho bodovo dobehol.

V D-skupine vyhrali domáce mužstvá. FC Porto si poradilo s Lokomotivom Moskva 4:1, keď sa presadili postupne Hector Herrera, Moussa Marega, Jesus Manuel Corona a Otavio, za hostí znížil Jefferson Farfan.

Porto si tak udržalo prvú priečku v tabuľke pred Schalke, ktoré vyhralo doma nad Galatasarayom 2:0.

Antoine Griezmann sa raduje zo svojho gólu.
Antoine Griezmann sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)

Liga majstrov 2018/2019 - utorňajšie výsledky:

A-skupina:

Atlético Madrid - Dortmund 2:0 (1:0)

Góly: 33. Saúl Ňiguez, 80. Griezmann

Rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Giménez (46. Montero), Lucas Hernández, Filipe Luis - Rodri, Thomas Partey - Saúl Ňiguez, A. Correa (81. Vitolo) - Griezmann, N. Kalinić (62. Martins)

Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Toprak, Hakimí - Witsel, T. Delaney - Pulisic (59. R. Guerreiro), Reus, Sancho (79. J. B. Larsen) - Alcácer (75. Götze)

AS Monako - FC Bruggy 0:4 (0:3)

Góly: 12. a 17. Vanaken (druhý z pok. kopu), 24. Wesley, 85. Vormer

Rozhodoval: Artur Dias (Por.)

AS Monako: Benaglio - Sidibe, Glik (76. Touré), Jemerson, Barreca - Tielemans, Ait Bennasser (68. Massengo), Chadli - Sylla, Falcao (61. Gouano), S. Diop

FC Bruggy: Horvath - Poulain, Mechele, Denswil - C. Mata (77. Vlietinck), Vormer, Nakamba, Rits, Diatta (6. Cools) - Wesley (72. Rezaei), Vanaken

Rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Inter Miláno: Handanovič - Vrsaljko, De Vrij, Škriniar, K. Asamoah - Vecino, Brozovič (85. Martinez) - Politano (81. Candreva), Nainggolan (63. Valero), Perišič - Icardi

FC Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Rakitič, Busquets, Arthur (74. A. Vidal) - O. Demb?lé (81. Malcom), L. Suárez, Coutinho

Tottenham - PSV Eindhoven 2:1 (0:1)

Góly: 78. a 89. H. Kane - 2. L. de Jong

Rozhodovali: Ivan Kružliak - Tomáš Somoláni, Branislav Hancko (všetci SR)

Tottenham: Gazzaniga - Aurier (75. Trippier), Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies - Winks, D. Alli, Eriksen - Lucas Moura (62. Lamela), H. Kane, Son Hung-min (75. F. Llorente)

PSV Eindhoven: Zoet - Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeli?o - Rosario, Pereiro (73. Malen), Hendrix - Lozano, L. de Jong (81. Sainsbury), Bergwijn (86. Gutiérrez)

Rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Neapol: Ospina - Maksimović (76. Hysaj), Raúl Albiol, K. Koulibaly, Mário Rui - Allan, Hamšík, F. Ruiz (71. Zieliňski) - Callejón, Mertens (83. Ounas), L. Insigne

PSG: Buffon - Kehrer (90.+ E. Choupo-Moting), Thiago Silva, Marquinhos, Bernat - Meunier (73. Kimpembe), Draxler, Verratti, Di María (77. E. Cavani) - Mbappé, Neymar

Crvena zvezda Belehrad - FC Liverpool 2:0 (2:0)

Góly: 22. a 29. Pavkov

Rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

CZ Belehrad: Borjan - Stojkovič (59. Gobeljič), Savič, Degenek, Rodič - Krstičič (73. Jovičič), Jovančič - Srnič, Marin (64. Čaušič), Ben Nabouhane - Pavkov

FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (46. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson - Milner, Wijnaldum, Lallana (79. Origi) - Salah, Sturridge (46. Firmino), Mané

1.FC Liverpool42027:56 b
2.Neapol41304:36 b
3.Paríž Saint-Germain412111:75 b
4.Crvena zvezda Belehrad41123:104 b

D-skupina:

Schalke - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)

Góly: 4. Burgstaller, 57. Uth

Rozhodoval: William Collum (Škót.)

Schalke: Nübel - Stambouli, S. Sané, Nastasić - Caligiuri, Harít (56. McKennie), Rudy (76. Serdar), Uth (63. N. Bentaleb), Schöpf - Embolo, Burgstaller

Galatasaray: Muslera - Linnes (46. Bayram), Kabak, Aziz, Mariano - Belhanda, Donk, Ndiaye - Onyekuru, Gümüs (72. Celik), G. Rodrigues (63. Inan)

FC Porto - Lokomotiv Moskva 4:1 (2:0)

Góly: 2. H. Herrera, 42. Marega, 67. J. Corona. 90.+ Otávio - 59. Farfán

Rozhodoval: Davide Massa (Tal.)

FC Porto: Casillas - Maxi Pereira, Militao, Felipe, Telles - Ó. Torres (84. Sergio Oliveira), Danilo, H. Herrera - J. Corona (77. Hernani), Marega, Brahimi (68. Otávio)

Lokomotiv Moskva: Guilherme - Ignatiev, Höwedes, Čorluka, Idowu - Anton Mirančuk, Denisov, Krychowiak, M. Fernandes (46. Farfán) - Alexej Mirančuk - Éder (71. Smolov)

1.FC Porto43109:310 b
2.Schalke42204:18 b
3.Galatasaray Istanbul41123:34 b
4.Lokomotiv Moskva40042:110 b

Online prenos: SSC Neapol - PSG (Liga majstrov 2018/2019, futbal, Marek Hamšík)

Liga majstrov Skupina C 2018/2019
06.11.2018 o 21:00
Neapol
1:1
(0:1, 1:0)
90+4 minúta
Ukončený
Paríž
Prehľad
Góly: 62. L. Insigne (pen.) – 45+1. Bernat. ŽK: 45+3. Rui (NEA) – 30. Mbappé (PSG), 33. Kehrer (PSG), 89. Verratti (PSG), 90+1. Neymar (PSG).
Prenos

Zápas medzi talianskym Neapolom a francúzskym PSG teda víťaza nemal. Vedenia sa ujali hostia, lenže na gól Bernata z prvého polčasu dokázal odpovedať po hodine hry z pokutového kopu Lorenzo Insigne. Následne už oba celky hrali na istotu a remíza je teda zrejme spravodlivým výsledkom.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
90+4
Koniec zápasu.
90+2
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Thilo Kehrer, prichádza Eric Choupo-Moting.
90+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Neymar (Paríž Saint-Germain).
90
Rozhodca pridáva k tomuto zápasu ešte štyri nadstavené minútky.
89
yellowCardŽltú kartu dostáva Marco Verratti (Paríž Saint-Germain).
88
Hamšík tentoraz zastavil nedovolene Neymara a lopta ostáva v moci Parížanov.
87
Veratti si počínal nedovolene v súboji s Insignem – priamy kop pre Neapol.
86
86
Na opačnej strane pálil z voleja Insigne, no jeho pokus nemohol ohroziť bránku Buffona.
85
Skvelú šancu na víťazný gól mal Mbappé, ale ten z prvej netrafil priestor súperovej bránky.
84
Hráči Paríža si prihrávajú na vlastnej polovici a čakajú na vhodnú príležitosť pre ohrozenie bránky Ospinu.
82
changeStriedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Dries Mertens, prichádza Adam Ounas.
81
Na trávniku ostal ležať paradoxne práve belgický hráč a zdá sa, že jeho účinkovanie v dnešnom stretnutí sa skončilo.
80
Mertens vo vzdušnom súboji celkom jednoznačne zrazil k zemi Kimpembeho a lopta teda pre hostí.
79
Zielinski hľadal Insigneho, ale tomu tentoraz nevyšlo spracovanie.
78
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Ángel Di María, prichádza Edinson Cavani.
77
changeStriedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Nikola Maksimović, prichádza Elseid Hysaj.
76
Bernat fauloval prenikajúceho Callejona a lopta teda pre Neapol.
75
K strele sa chystal Neymar, ale toho aj tentokrát dokázala zastaviť obrana Neapola.
74
Insigne dostal dobrú prihrávku za obranu, ale tentoraz sa píska ofsajdové postavenie domáceho hráča.
73
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Thomas Meunier, prichádza Presnel Kimpembe.
72
Bernat padol v pokutovom území, ale rozhodca pokutový kop v tomto prípade nenariadil.
71
changeStriedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Fabián Ruiz, prichádza Piotr Zieliński.
70
Dokonca zápasu ostáva ešte dvadsať minút plus nejaké to nadstavenie. Dočkáme sa teda víťazného gólu na jednej, či druhej strane?
68
Nebezpečne centroval Bernat, no jeho center na vzdialenejšiu tyč sa nedostal k Meunierovi.
67
Mertens sa previnil útočným faulom na Verattiho, takže po dlhšom časovom útoku mieria dopredu hráči PSG.
66
Do dobrej pozície na center sa dostal Bernat, ale napokon zapracoval v defenzíve Maksimovič.
65
Po viac ako hodine hry teda máme skóre vyrovnané. Nutno podotknúť, že Neapol si za predvedenú hru v druhej časti hry zaslúžil skórovať.
63
Veratti po strate lopty poslal k zemi Insigneho a lopta teda opäť pre taliansky tím.
62

62
62
goalNeapol dal gól!
Exekútorom pokutového kopu bol Lorenzo Insigne. Jeho strelu síce Buffon vystihol, ale napriek tomu je vyrovnané.
61
importantCallejon padol v šestnástke a po zákroku nasleduje pokutový kop!
60
Po hodine hry našiel Bernat Neymara, lenže jeho hlavička mierila do priestoru, kde bol Ospina pripravený zasahovať.
59
Skúšal to aj Mertens, no ten mieril tentoraz doprostred brány, čo Buffon v pohode zachytil spoľahlivým zákrokom.
57
Opäť musel zasahovať Buffon. V šestnástke totiž ostal nestrážený Allan, ale ten z prvej nedokázal prekonať gólmana súpera.
56
Do skvelého brejku mieril Neymar, ale brazílsky útočník sa nedostal do streleckého zakončenia.
55
importantTutová možnosť číslo štyri. Callejon bol sám na zadnej tyči, vrátil na Driesa Mertensa, lenže ten šokujúco prestrelil už takmer poloprázdnú bránku Buffona.
54
54
importantVeľké možnosti domácich pokračujú. Mertens našiel osamoteného Callejona, ten pálil z prvej, ale jeho gólovú strelu v poslednom možnom momente zblokovala obrana PSG.
53
Na opačnej strane sa dostal do brejku Neymar, ale toho si v pohode postrážil Koulibaly.
52
52
importantĎalšia možnosť Neapola. Mal ju opäť aktívny Mertens., no jeho prehodenie dokázal perfektne Buffon vyraziť na ďalší roh.
51
importantVýborná akcia talianskeho celku na ktorej konci bol Dries Mertens. Ten pálil z prvej z hranice šestnástky, no jeho delovku dokázal Buffon vytesniť na roh.
50
Po jeho zahratí hlavičkoval Maksimovič, ale jeho hlavička letela vysoko nad bránku Buffona.
49
Insigne hľadal centrom Callejona, ale gólman Buffon loptu postrážil a nasleduje rohový kop.
48
Exekútorom bol Neymar, ale jeho pokus neprešiel cez dobre postavenú obranu domáceho Neapola.
47
Mbappého zrazil k zemi pred šestnástkou Callejon a nasleduje štandartka pre hostí.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 22:03.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
yellowCardPo ukončení prvého polčasu nastala na ihrisku komunikácia s rozhodcom, čo vyústilo až do žltej karty pre Mária Ruia.
45+1
45+1
goalParíž dal gól!
Veľmi dôležitý gól v nadstavení prvého polčasu. Mbappé prešiel po ľavej strane až do šestnástky, následne našiel JUANA BERNATA a ten v sto percentnej šanci nezaváhal – 0:1.
45+1
Rozhodca pridáva k prvému polčasu jednu nadstavenú minútku.
45
Tak predsa len sa dostal do nebezpečnej pozície Insigne, no jeho pokus bol v rozhodujúcom momente zblokovaný na rohový kop.
44
Za domácich to skúšal Callejon, ale ani jeho center do šestnástky nebol úspešný.
42
Bernat sa previnil útočným faulom na Callejona, lopta sa teda vráti na kopačky domáceho Neapola.
41
Po sérií prihrávok centroval z ľava Bernat, lenže ani jeho pas nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.
40
Exekútorom priameho kopu bol Lorenzo Insigne, ale jeho technická strela len trafila dobre postaveného Thiaga Silvu.
39
Veratti tvrdým sklzom poslal k zemi Ruia a nasleduje sľubná štandartka talianskeho tímu.
38
Marquinhos našiel Meuniera, ktorý však loptu nespracoval a vhadzovať bude súper.
37
37
Di Maria vystrelil z obrovskej vzdialenosti, ale jeho pokus mieril do miest, kde bol pripravený Ospina.
36
Meunier hľadal strieľaným centrom Mbappého, lenže toho aj tentokrát nepustil do koncovky perfektne hrajúci Koulibaly.
35
Desať minút dokonca prvého polčasu, dočkáme sa teda prvého gólu ešte v tejto polovici?
33
yellowCardŽltú kartu dostáva Thilo Kehrer (Paríž Saint-Germain).
32
Callejon ostal po jednom zo zákrokov ležať na trávniku a domáci hráč bude pravdepodobne potrebovať menšie ošetrenie lekárskeho tímu.
31
Neymar centroval na nabiehajúceho Bernata, ale ten sa nedostal cez dobre brániaceho Maksimoviča.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Kylian Mbappé (Paríž Saint-Germain).
29
Mbappé si chcel obhodiť Koulibalyho, no ten predviedol perfektný defenzívny sklz.
28
Po rozohranej štandartke sa dostal k hlavičke Thiago Silva, ale jeho zakončenie nemohlo ohroziť Ospinu ani náhodou.
27
Hamšík nedovolene poslal k zemi Neymara a nasleduje priamy kop z nebezpečnej pozície.
26
Koulibaly prehadzoval na Ruiza, ale toho teraz zastavil vybiehajúci Buffon.
24
Dobre zahraný signál domácich. Ruíz našiel prízemnou prihrávkou Mertensa, ale belgický hráč z prvej tesne minul.
23
Mbappého tentoraz našiel aktívny Neymar, ale ani strelecký pokus tohto útpočníka nepreveril Ospinu.
22
Mertens centroval z pravej strany, no jeho prízemná prihrávka nenašla žiadneho zo spoluhráčov.
21
Vstup do stretnutie teda jednoznačne vyšiel lepšie francúzskemju tímu. Dokáže teda vstreliť v prvom polčase vytúžený vedúci gól?
20
Bernat síce vyhral hlavičkový súboj v šestnástke, ale k lopte sa už následne nedostal Neymar.
19
Po rohovom kope to bol opäť nebezpečný Neymar, no v tomto prípade bol jeho spätný center nepresný.
18
Neymar sa dostal až do pokutového územia súpera, ale v hodine dvanástej ho zastavila defenzíva domácich.
17
importantVýborná akcia na ktorej konci bol Meunier. Toho našiel skvele Neymar, ale belgičan v rozhodujúcom momente nezvládol situáciu.
16
Následne sa dostal k lopte opäť Rui, lenže tomu tentokrát absolutne nevyšiel center, ktorý len preletel cez celé pokutové územie.
15
Rui si šikovne narazil s Insignem, lenže ich kombináciu prečítal vracajúci sa Thiago Silva.
14
Draxler zahral v strede poľa rukou, takže útočná akcia PSG bola ukončená.
12
Center Meuniera sa takmer dostal k Neymarovi, no našťastie pre domácich vyriešil všetko dobrým spôsobom pozorný Ospina.
11
Mertens fauloval Neymara – lopta pre Paríž.
10
Po desiatich minútach sme teda bez gólov. Dobrú možnosť mal Neymar aj Mbappé, lenže v oboch prípadoch zasiahla defenzíva talianskeho celku.
9
Di Maria hľadal nákopom Mbappého, lenže toho si aj tentokrát dokázala postrážiť defenzíva Neapolu.
8
Veratti stratil zbytočne loptu na útočnej polovice a do útoku sa už dostáva domáci tím.
7
Marquinhos hľadal nabiehajúceho Draxlera, lenže toho nepustil do úniku Rui.
6
Loptu držia na kopačkách hráči PSG a čakajú na vhodnú príležitosť pre ohrozenie bránky Ospinu.
5
Do streleckého zakončenia sa dostal Mbappé, ale jeho pokus bol zblokovaný.
4
Insigne hľadal zaujímavou prihrávkou Meuniera, ale ten sa nedostal cez Maksimoviča.
3
Insigne si chcel obhodiť obrancu súpera, ale ten dokázal loptu odvrátiť za autovú čiaru.
2
Neymar síce získal loptu v strede poľa, lenže brazílčan o guľaty nezmysel okamžite prišiel.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

SSC Neapol: Ospina – Nikola Maksimović, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C), Ruiz – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Karnezis – Hysaj, Malcuit, Diawara, P. Zieliński, Milik, Ounas.

Paríž Saint-Germain: Buffon – Kehrer, Silva (C), Marquinhos, Bernat – Meunier, Draxler, Verratti, Di María – Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Aréola – Kimpembe, Cavani, Choupo-Moting, Rabiot, Diaby, Nsoki..
SSC Neapol – Paríž Saint-Germain

Už v poradí štvrté kolo sa odohrá tento Utorok v rámci najvyššej Európskej súťaže Ligy Majstrov. My sa bližšie pozrieme na mega šláger medzi talianskym Neapolom a francúzským PSG. Je to vlastne zápas v ktorom nemáme vyloženého favorita. Mali by sme však byť svedkami množstva gólov a skvelého ofenzívneho predstavenia.

Posledný vzájomný duel oboch celkov sa dátuje na 24.10.2018, keď hráči PSG v prvom zápase v skupine uhrali remízu 2:2. Neapol dvakrát viedol, ale na gól Insigneho najprv reagoval vlastencom Rui a na zásah Mertensa odpovedal v tretej nadstavenej minúte krásnou strelou z hranice šestnástky Angel Di Maria.

Ak ide o formu, tak Paríž je zatiaľ v ligovej tabuľke jednoznačne na prvom mieste. Vyhrali totiž aj ťažké stretnutia s Marseille a Lille, takže dvanásť výhier a 36 bodov je perfektná štatistika. Neapol po remíze s francúzskym celkom nedokázal vyhrať nad AS Rím a následne jednoducho porazil doma Empoli v pomere 5:1. Predviedol sa hlavne Dries Mertens, ktorý vstrelil hatrick a určite bude hlavnou zbraňou aj v tomto dôležitom zápase.

Ak ide o zranenia, tak Neapol bez Chirichesa, Verdiho a Younesa. Otázny je štart dvojice Meret a Luperto. PSG určite bez Daniho Alvesa a takiež chýba Kurzawa. Otáznik je nad argentínskym útočníkom Cavanim, ktorý by však mal nastúpiť v základnej jedenástke.

Pravdepodobné zostavy:
Ospina – Hysaj, Raul Albiol, Koulibaly, Mario Rui – Callejon, Allan, Hamsik, Zielinski – Mertens, Insigne.

Areola – Meunier, Thiago Silva, Marquinhos, Juan Bernat – Verratti, Rabiot – Mbappe, Neymar, Di Maria – Cavani.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Hamšík prekonal klubový rekord, Liverpool senzačne prehral v Belehrade