Slovan prehral na ľade Dinama Moskva, séria neúspechov sa naťahuje

Zľava hráč Slovana Dávid Buc, brankár Dinama Alexander Jerjomenko a Jevgenij Mozer. (Autor: TASR/Pavel Neubauer)
Sportnet|28. nov 2018 o 00:00

Slovenský klub nedal ani gól.

Dinamo Moskva - HC Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 23. Igumnov (A. Mironov, Brjukvin), 40. Šipačov (Kagarlickij, I. Makarov), 53. Hietanen (Kagarlickij, Šipačov)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Ščeňov - Antonov, Galimov (všetci Rus.), 3670 divákov

Zostavy:

Dinamo: Jeriomenko - A. Volkov, I. Nikulin, A. Mironov, Hietanen, Meňšikov, Koivisto, J. Zajcev, Pepeľajev - Šipačov, Kagalickij, Alexejev - Brjukvin, I. Makarov, Igumnov - Moser, V. Kuľomin, Moisejev - Muranov, Babenko, Jefremov

Slovan: Štěpánek - Sersen, A. Jánošík, Klok, M. Grman, Švarný, Meszároš, Bačik - Řepík, Taffe, Červený - Lunter, M. Sukeľ, Lamper - Jeglič, C. Bailey, Liška - M. Sloboda, Chipchura, T. Hrnka

MOSKVA. Hráči HC Slovan Bratislava si v stredu pripísali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už piatu prehru zas sebou.

Slovanisti neuspeli v úvode výjazdu za súpermi na ľade Dinama Moskva, ktorému podľahli 0:3. V stredu rozhodla druhá tretina, v ktorej za domácich skórovali Ivan Igumnov a v presilovke aj Vadim Šipačov.

Bodku za duelom dal zásah obrancu Juusa Hietanena. Zverenci trénera Vladimíra Országha na gól nevyužili ani jednu z 23 striel, domáci na Jakuba Štěpánka vyslali 36 pokusov a uspeli trikrát.

Jediný slovenský zástupca v KHL je po 34 odohratých zápasoch v Západnej konferencii naďalej na 10. mieste so ziskom 22 bodov.

Slovan sa najbližšie predstaví v piatok 30. novembra na ľade tímu Viťaz Podoľsk.

Sľubný začiatok

Úvod zápasu zastihol v lepšej pohode Slovan, prvú šancu mal Jeglič. Domáci odpovedali strelou z hokejky Kagarlického, ale otvoriť skóre mohol Slovan po výpadoch Taffea a Lampera, v nájazdoch však neuspeli.

Svižná prvá tretina bola vyrovnaná, ale ani jeden tím sa gólovo nepresadil.

V druhej tretine sa už postupne prejavovala mierna prevaha domácich, pomohol im k tomu aj rýchly gól. Štěpánka prekonal po vydarenej akcii v 23. minúte Igumnov.

Vyrovnať mohol Hrnka, ale potom bolo horúco opäť pred bránkou hostí. Štěpánek najskôr svoj tím podržal, no v závere druhého dejstva nestačil na dorážku Šipačova.

Strelecká kríza

V tretej tretine najskôr zahodili svoje šance Kagarlickij a Menšikov, Slovan mohol streliť kontaktný gól pri vylúčení Hietanena. Dinamo sa však ubránilo a obranca domácich ihneď po návrate z trestnej lavice prekonal Štěpánka po tretí raz.

Zverencom Vladimíra Országha sa potom do konca zápasu nepodarilo prekonať brankára Jerjomenka ani raz a pokračujú tak v streleckej mizérii z uplynulých zápasov.

V piatich dueloch zaznamenali len štyri góly, pričom v dvoch vyšli naprázdno.

Hlas po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana): ,,V prvej tretine sme boli Dinamu vyrovnaným súperom, no v druhej sme už za domácimi zaostávali. Nepochopiteľne sme sa nechali vylúčiť v našej presilovke, čo bol zlomový okamih. V tretej časti sme už nič nespravili s výsledkom, nemali sme na to silu. Dinamo zvíťazilo zaslúžene."

Ostatné výsledky stredajších zápasov KHL:

Červená hviezda Kchun-lun - Sibir Novisibirsk 5:6 po sam. nájazdoch (1:3, 0:2, 4:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 13.a 60. Palola, 49. Lundh, 51. Lajunen, 60. Parlett - 10. a 39. Michajlov, 15. Prince, 19. Brulé, 39. Peltola, rozhodujúci sam. nájazd Romancev

Ak Bars Kazaň - Torpedo Nižnij Novgorod 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Góly: 1. a 27. Azevedo, 11. a 29. Lukojanov, 32. Klinkhammer - 45. Žafjarov

Neftechimik Nižnekamsk - Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Bikmullin, 5. Musin, 59. Puustinen - 11. Afanasiev, 13. Nakládal, 52. Loktionov, rozhodujúci sam. nájazd S. Kronwall

Dinamo Minsk - Jokerit Helsinki 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Bujnickij - 6. Platt, 14. Moses, 31. Vesalainen, 32. Joensuu

Viťaz Podoľsk - SKA Petrohrad 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Góly: 11. V. Tichonov, 15. Dacjuk, 26. Plotnikov, 33. Barabanov, 40. Kuzmenko, 58. Byvaľcev

Dinamo Riga - CSKA Moskva 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) - hralo sa v Zürichu/Švaj.
Góly: 13. Okulov, 17. Kaprizov, 39. Nesterov, 41. Blažijevskij, 50. Hansen

Online prenos: Dinamo Moskva - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019, hokej)

KHL  2018/2019
28.11.2018 o 17:30
D. Moskva
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 23. Igumnov (Mironov, Brjukvin), 40. Šipačov (Kagarlickij, I. Makarov), 53. Hietanen (Kagarlickij, Šipačov). Rozhodca: Kuljov, Ščenjov – Antonov, Galimov.
Slovan prehráva aj piaty zápas v rade. Na ľade Dynama Moskva neskóroval a podľahol 0:3. Najbližšie sa zverenci Vladimíra Országha predstavia v piatok o 17:30 na ľade Víťazu Podoľsk.
59:27
Kdeže, dnes v podaní Slovana gól neuvidíme.
58:43
Jánošíkov zrazený puk končí na ochrannej sieti, vhodí sa v útočnej tretine Slovana.
58:00
Bailey korčuľoval na pravom krídle, zasekol si hráča, no nezakončil, poslal puk Ćervenému, ktorý oň prišiel.
56:48
Jánošíkov dlhý pas na Řepíka, ale Jerjomenko zasahovať nemusel.
55:40
Švarný poslal puk za bránu, kde bola dvojica v bielom, no ani jeden puk nezískal.
54:52
Mozer strieľa na Štěpánka, ten kryje. Emócie pracujú, vylučovať sa ale nebude.
54:18
Slovan to už akoby vzdal, nevládze sa tlačiť dopredu.
53:24
Menšikovovi sa zamotal puk medzi korčuľami, inak by zakončoval sám pri pravej tyčke.
53:08
Sukeľ vystrelil z diaľky, Jerjomenko nemal problém puk chytiť.
52:39
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Adam Jánošík – 2 min., hrubosť).
52:39
Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubosť).
52:05
52:05
goalDynamo Moskva dalo gól!
Koniec nádejám Slovana v tomto zápase. Parádna prihrávka Kagarlickijho na úplne voľného JUUSA HIETANENA, ktorý puk umiestnil nad Štěpánkovu lapačku.

Asistencie: Dmitry Kagarlickij, Vadim Šipačov
50:36
Meszároš strieľal na teč Červenému, ale domáci hráči sa dokázali ubrániť.
49:20
Sersenova strela sa odrazila od mantinelu k Taffeovi, ktorý ešte hľadal pred bránou Luntera, no ten bol zablokovaný.
48:47
Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., krosček).
48:40
Bailey zabojoval a získal puk na hokejky Slovana, ale opäť sa hosťujúci hráči motajú pri mantineli.
47:36
importantMenšikov vyslal nebezpečnú strelu tesne nad ľadom, Štěpánkov betón vystreli do strany a zabránil gólu.
47:01
Nikulin sa ponúkol Alexejevovi a skúsil ohroziť Štěpánka.
46:30
Hra rýchlo plynie, málo sa prerušuje, Slovanu sa čas kráti, navyše hrá sa pred jeho gólmanom.
45:20
Liška zaváhal a nestrieľal, na druhej strane Makarov obkrúžil bránu podobne ako Kagarlickij, no spadol a aj preto, nevznikla nebezpečná situácia pred Štěpánkom.
43:43
importantKagarlitskij obkrúžil bránu a zakončil po ľade, Štěpánkov betón zabránil puku preťať bránkovú čiaru, chýbal tak centimeter!
43:20
Sersenovo nahodenie mimo brány, Jerjomenko nemá príliš veľa práce.
42:35
Slovan sa dostal len po stredné pásmo a tak to skúša opäť. Nahodený puk za bránu, ale belasí nevybojovali.
41:32
Lamper puk nezískal po nepresnej prihrávke, na druhej strane Mojsejev prihrával pred bránu, ale adresáta nenašiel. Hra sa rýchlo presunula pred Jerjomenka, ktorý zakročil voči pokusu Lišku.
41:00
Dynamo už nemusí nič vymýšľať, čaká sa, čo predvedie Slovan. Prvá minúta tretej tretiny už uplynula.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Najprv sa v 23. minúte presadil Igumnov a keď už sa zdalo, že za stavu 1:0 sa pôjde do kabín, potrestalo Dynamo vylúčenie Taffea a odskakuje Slovanu o dva góly. Belasí to budú mať v tretej tretine ťažké, ale nie neriešiteľné.

Tretia tretina sa začne o 19:09.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
39:30
Štěpánek síce pokryl strelu Makarova, no na dorážku VADIMA ŠIPAČOVA, ktorá skončila pod hornou žŕdkou bol už prikrátky..

Asistencie: Dmitry Kagarlickij, Igor Makarov
39:13
Slovan síce drží puk vpredu, aj kombinuje, ale príliš málo pukov smeruje na Jerjomenka.
38:22
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., hrubosť).
38:02
Hráči Slovana boli dlho za súperovou bránou, až prišla prihrávka na Taffea, ktorý neprestrelil brániaceho hráča.
37:36
Sersenova strela bola zblokovaná, Dynamo vyváža puk až k Štěpánkovi.
36:58
Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (Arťem Volkov – 2 min., držanie).
36:53
Meszároš vystihol prihrávku domácich, prihral ešte Chipchurovi, ktorý z dobrej pozície ohrozil Jerjomenka.
36:13
Liška so Sukeľom za bránou, ale chcelo by to vytiahnuť hru do predbránkového priestoru, čo sa Slovanu zatiaľ nedarí.
35:22
Tečovaný pokus od modrej končí u Jerjomenka.
34:41
Kagarlitskij dobre vystrelil z pravého kruhu, Štěpánkova lapačka vystrelila hore a puk zachytila.
33:28
Ruský tím mal po strele možnosť až troch dorážok, Slovan môže ďakovať Štěpánkovi, že prehráva len o gól.
32:44
Lunter na Sukeľa, ktorý ešte hľadal Lampera, ale Slovan je vytlačený z útočného pásma.
32:09
Taffe rozohrával útok, ale prihrávka na Lišku bola ťažká. Dynamo kombinuje pred Štěpánkom.
31:02
Po prihrávke Grmana korčuľoval Jeglič na ľavom krídle, z veľkého uhla nahadzoval puk pred bránu, alebo možno strieľal na náhodný teč, no Dynamo neinkasovalo.
30:11
Hrnka bojoval za bránou, čo mu sily stačili, ale nedokázal prihrať do predbránkového priestoru, kde už číhal Sloboda.
29:07
importantChyba v obrane Slovana, tím opäť podržal Štěpánek. Makarov ho neprekonal.
28:41
Strela Hietanena cieľ minula, dopredu išiel Červený, zadovkou prenechával puk Meszárošovi, ale túto akciu zastavuje postavenie mimo hry.
27:47
importantKagarlitskij našiel Mironova, ktorý spálil veľkú šancu! Osamotený pred bránkou zakončil len do Štěpánka.
27:18
Prihrávka na nakorčuľovaného Baileyho, ktorý to mal ale na bekhend a puk medzi kruhmi nespracoval.
26:44
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jeff Taffe – 2 min., podrazenie).
26:43
Vylúčenie v tíme Dynamo Moskva (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
26:14
importantChipchura získal puk v rohu klziska, na pomoc prichádzajú spoluhráči, napokon strieľa Hrnka z medzikružia, Jerjomenko musel predviesť vážnejší zákrok.
25:05
Dvaja hráči Slovana sa zrazili v útočnom pásme, dopredu išiel Igumnov, ktorého ale Švarný odzbrojil.
24:43
Ani dvaja hráči v bielom Kuľjomina od puku neodstavili. Strela Dynama zrazená na ochrannú sieť, nasleduje buly pred Štěpánkom.
24:00
Slovan sa neustále bráni, sila Dynama sa začína prejavovať.
22:27
22:27
Treba povedať, že sme videli peknú gólovú akciu Dynama. Dlhá prihrávka Brjukvina do útočného pásma na Mironova, ktorý puk prenechal do jazdy IVANOVI IGUMNOVOVI a ten prestrelil Štěpánka tvrdou strelou k bližšej tyčke.

Asistencie: Andrei Mironov, Vladimir Brjukvin
21:25
Řepík za bránou súpera puk nevybojoval, na druhej strane zakončoval zblízka voľný Kuľjomin.
20:47
Jánošík zachytil prihrávku súpera, no nepodarilo sa mu posunúť puk do stredného pásma, až sa do zakončenia dostal Kagarlickij.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine platí bezgólový stav, hrá sa svižný útočný hokej, oba tímy si vypracovali niekoľko šancí, brankári však neinkasovali.

Druhá tretina sa začne o 18:19.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
V závere tretiny sa hrá pred hosťujúcim gólmanom, ktorý však chytá s veľkým kľudom.
18:42
Makarov mal na strane Brjukvina, ale zakončoval sám,Štěpánek nemal s jeho pokusom žiadne problémy.
18:07
Grman rozohral na Luntera, ten bol za bránou, no nepodarilo sa mu nájsť nikoho zo spoluhráčov.
17:04
Jeglič našiel Baileyho, ten nahadzoval z veľkého uhla puk na bránu, Jerjomenko si bližšiu tyčku pokryl a hru prerušil.
16:17
Na pravom krídle ušiel domáci hráč, prihral voľnému Kuľjominovi, ktorý chybu belasých nepotrestal.
16:01
Dynamo sa rozostavilo v útočnom pásme, ale nič nebezpečné nevymyslelo.
15:21
Lunter síce buly prehral, Sukeľ ale udržal útočné pásmo a nastreľoval puk pred bránu, kde sa do zakončenia dostal Lunter, Jerjomenko zostáva neprekonaný.
14:44
Belasým sa nepodarilo vybojovať puk za bránou domáceho tímu, dopredu tak ide Dynamo, hrá sa svižne, málo sa prerušuje.
13:24
Taffe dobre v obrane, rozohral na Řepíka, ktorý puk stráca a strieda.
12:49
Mironov ohrozil Štěpánka z veľkého uhla, gólman Slovana zasiahol lapačkou. Nasleduje reklamná prestávka.
12:20
Sukeľovu strelu zrazil Nikulin, zápas má dobré tempo z oboch strán.
11:20
Muranov prihrával pred bránu, dobre sa vrátil Sukeľ a pokryl si svojho hráča, takže žiadne nebezpečenstvo pre Štěpánka.
10:31
Nie úplne istý zákrok Jerjomenka, ale Taffe toto zaváhanie nevyužil. Slovan zostáva v útočnom pásme.
09:06
importantVeľká šanca pre Lampera! Rútil sa na Jerjomenka, zvolil blafák do bekhendu, no trafil len betón ruského gólmana!
08:52
Moisejev preveril Štěpánka, ten mal odkrytý výhľad a pohodlne zasiahol betónom.
08:15
Štěpánek pomáha s rozohrávkou a Slovan ide dopredu, kde však za bránou súpera o puk prišiel.
07:02
Kuľjomin vyzvŕtal dvojicu hráčov, no potom nepresne prihral, iba na hokejku Taffea, ktorý o malú chvíľu ohrozil Jerjomenka.
05:50
importantKagarlickij nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov, Štěpánek si povyšiel z brány a jeho nepríjemnú strelu vyráža!
05:32
Muranov sa vydal dopredu, od mantinelu skúsil strelu, no Štěpánek puk vytesnil pravým betónom.
04:44
Liška zachytil puk pri mantineli a pohotovo vystrelil, Jerjomenko puk zachytil a rýchlo rozohráva.
04:13
Igumnov pálil z pravej strany, hráči Dynama sa vyrojili v trojici, Štěpánek pozorný.
03:20
Po vyhratom vhadzovaní pálil Jánošík tesne nad, Jerjomenko zasahovať nemusel. Pozitívne je, že Slovan nepôsobí zakríknuto.
02:46
Jerjomenko radšej puk prikryl a prerušil hru, nakoľko za pukom korčuľoval Hrnka.
01:34
importantJeglič mohol otvoriť skóre! Po prihrávke Baileyho sa ocitol zoči-voči Jerjomenkovi, no ruský brankár vytiahol pohotový zákrok a podržal svoj tím!
00:59
Slovan vyhadzuje puk cez všetky čiary, hra sa sťahuje do jeho obrannej tretiny.
00:25
Prvý útok Dynama hneď zamestnal celú defenzívu Slovana, Štěpánek musel poprvýkrát zasahovať.
00:01
Slovan včera odcestoval na trojzápasový trip, na ktorom sa postupne stretne s Dynamom Moskva, Víťazom Podoľsk a Jokeritom Helsinki. Buly úvodného zápasu je na programe dnes o 17:30 v Megasport Aréne.

Na trip cestuje kompletný káder, 26 hráčov, medzi nimi 3 brankári, 8 obrancov a 15 útočníkov.
Káder HC SLOVAN na výjazde: Čiliak, Štěpánek, Vojvoda – Sersen, Jánošík, Grman, Klok, Meszároš, Švarný, Bačik, Gélinas – Červený, Taffe, Řepík, Sukeľ, Jeglič, Liška, Rau, Bailey, Chipchura, Lamper, Lunter, Sloboda, Hrnka, Baranov, Buc.

DYNAMO MOSKVA je dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára, avšak v minulej sezóne sa mu nepodarilo postúpiť medzi osmičku najlepších v Západnej konferencii. Ani táto sezóna Dynamu nevychádza podľa predstáv. Figuruje až na ôsmej priečke s 29 bodmi. Po troch prehrách v rade sa mu podarilo doma zdolať silný Jokerit 2:0.

SLOVAN BRATISLAVA naposledy vyhral v Nižnekamsku 3:2, odvtedy prehral štyri zápasy po sebe – s Torpedom N. Novgorod, CSKA Moskva, Víťazom Podoľsk a naposledy v Omsku 1:4. S desiatou priečkou a 22 bodmi určite v tábore belasých nevládne spokojnosť. Slovan s Dynamom Moskva túto sezónu už hral, pred vlastnými fanúšikmi zvíťazil 3:2, víťazný gól strieľal v 57. minúte Éric Gélinas.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral na ľade Dinama Moskva, séria neúspechov sa naťahuje