Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|26. nov 2018 o 15:51

Slovenská lyžiarka dosiahla sľubné výsledky. Čo to naznačuje o jej sezóne?

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má skvelý začiatok sezóny. Ale nie taký dobrý ako vlani.

V nedeľu skončila v slalome Svetového pohára v americkom Killingtone na výbornej druhej priečke, keď ju zdolala iba domáca superstar Mikaela Shiffrinová.

„Opäť to vyšlo. Veľmi sa z toho teším, lebo to vôbec nebolo jednoduché, ale bojovala som,“ uviedla 23-ročná Vlhová pre RTVS.

Má o 25 bodov menej

Rovnako dopadol pred dvoma týždňami aj prvý slalom sezóny vo fínskom Levi. V celkovom hodnotení Svetového pohára je Vlhová po úvodných štyroch pretekoch tejto zimy druhá so 196 bodmi.

Skvelá bilancia. Lenže pred rokom na tom bola v rovnakej fáze sezóny ešte lepšie. Mala na konte o 25 bodov viac a k tomu víťazstvo v slalome v Levi. Navyše dokázala bodovať vo všetkých štyroch pretekoch.

To sa jej tento rok nepodarilo. V obrovskom slalome v Söldene ju diskvalifikovali.

Vlani skončila Vlhová v celkovom poradí Svetového pohára piata a v hodnotení slalomu štvrtá. Jej cieľom pred touto zimou bolo posunúť sa vyššie.

Môže sa jej to podariť? Čo o jej šanciach naznačil úvod sezóny?

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Bude Vlhová lepšia ako vlani? Bodovo zatiaľ nie