Slovan prehral siedmy raz za sebou, na ľade Jokeritu nestrelil ani gól

Športové prenosy SME|2. dec 2018 o 00:00

Bratislavský klub prehral vo Fínsku 0:3.

KHL 2018/2019 - nedeľa:

Jokerit Helsinki - HC Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Manninen (Stollery, Ikonen), 33. Manninen (O'Neill, Joensuu), 58. Grant

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Sergejev - Palej, Viľugin (všetci Rus.), 10 179 divákov

Jokerit: Zapolski - Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, O. Lauridsen, J. Jensen - O'Neill, Norman, Joensuu - Jormakka, Manninen, Vesalainen - Moses, Platt, Wärn - Pihlström, M. Niemi, Mäki - Ikonen

Slovan: Čiliak - É. Gélinas, Sersen, M. Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Švarný, Bačík - Řepík, M. Sukeľ, Červený - Liška, Taffe, Lunter - Rau, Chipchura, Jeglič - Baranov, Hrnka, M. Sloboda

BRATISLAVA. Hráči HC Slovan Bratislava prehrali na ľade Jokeritu Helsinki 0:3 v nedeľňajšom stretnutí základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Plného bodového zisku sa nedočkali už v siedmom zápase v sérii.

Skóre duelu v Hartwall aréne otvoril v 13. minúte domáci Sakari Manninen, ktorý využil zaváhanie Mareka Čiliaka.

Jokerit boli počas celého zápasu strelecky aktívnejší a v 33. minúte zvýšili svoj náskok. V čase, keď na trestnej lavici sedeli Jeff Taffe a Mário Luntner, druhýkrát skóroval Manninen.

Slovan sa v záverečnej tretine do žiadneho výraznejšieho tlaku nedostal.

V 51. minúte mal aj smolu, keď Jeglič trafil len konštrukciu domácej brány.

Tréner Vladimír Országh 135 sekúnd pred koncom odvolal Čiliaka, no Alex Grant strelou cez celé klzisko trafil opustenú bránku Slovana.

Bratislavčania ôsmykrát v sezóne vyšli strelecky naprázdno a zostávajú na desiatom mieste tabuľky Západnej konferencie so ziskom 23 bodov.

Slovan sa v najbližšom stretnutí predstaví doma v stredu 5. decembra o 18:30 proti Salavatu Julajev Ufa.

Ďalšie nedeľňajšie výsledky KHL:

Viťaz Podoľsk - Dinamo MInsk 3:4 sn (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. Hrivík, 41. Sjomin, 43. Potechin - 3. Blum, 7. Wiercioch, 37. Bujnickij, rozhodujúci samostatný nájazd D. Kazionov

Online prenos: Jokerit Helsinki - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019):

KHL  2018/2019
02.12.2018 o 15:00
Helsinki
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 13. Manninen (Stollery, H. Ikonen), 33. Manninen (O'Neill, Joensuu), 58. A. Grant. Rozhodca: Gamalej, Sergejev – Palej, Viľugin. Diváci: 10.179.
Aj v tretej tretine sme videli jeden gól a opäť do tej istej bránky, no teraz do opustenej, keď Slovan hral power play bez brankára v snahe urobiť ešte čo to so zápasom. Jokerit si do tabuľky právom zapíše dva body a belasí tak v ďalšom zápase vyšli strelecky naprázdno. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:6, celkom 37:22. Pekný podvečer priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak.
59:46
Jokerit poslal puk von z obranného pásma, je už dávno po zápase.
59:05
Zápas už len dohrávame, pri puku hostia, Jokerit vyčkáva súpera na obrannej modrej čiare.
57:53
57:53
goalJokerit Helsinki dáva gól!
Čiliak opustil klietku, čo Jokerit náležite využil a puk cez celé klzisko oblúčikom do prázdnej bránky poslal ALEX GRANT.
57:42
importantČiliak na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.
57:20
importantOddychový čas hostí, tréner Országh ordinuje svojim recept na záver tretej tretiny.
56:34
Domáci v plnom počte, pri tejto krátkej presilovke hostí sa skóre nemenilo.
56:15
Hostia v plnom počte a Slovan si zahrá krátku presilovku.
56:07
Trochu nepresností v tejto fáze hry, domácich to rozhodne mrzieť nebude.
54:34
Norman inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie a sily na ľade sa nám vyrovnajú.
54:15
Klok putuje na trestnú, dve minúty za podrazenie a ďalšia presilovka pre Jokerit.
53:39
Červený dostal puk medzi kruhy, vystrelil švihom, no minul bránku domácich, Zapolski zasahovať nemusel a Slovan na konte stále s nulou.
52:22
Moses vystrelil z pravého kruhu, Čiliak poslal puk za svoju bránku, Jokerit naďalej aktívny na puku a drží súpera v pásme.
50:56
Oba tímy s plným počtom hráčov.
50:46
Slovan sa dostal do akcie, ktorú zakončil Červený z ľavej strany, nuž a ani po tejto strele sa fans pod Tatrami nemôžu radovať, Slovan nie a nie sa strelecky presadiť.
50:09
importantJeglič svojim pukom opečiatkoval konštrukciu domácej bránky, Slovan sa ani teraz radovať nemôže.
49:54
Jokerit mútil vodu v pásme belasých, nepodarilo sa mu a Slovan pôjde vpred.
48:56
Sukeľ a Lööv po dve minúty, Sukeľ za hrubosť a Lööv za držanie hokejky, hráme štyria proti štyrom.
48:50
Slovan to skúsil na nahodený puk do pásma domácich, nepodarilo sa mu to a puk po chvíli skončil mimo útočného pásma Jokeritu.
47:33
Jokerit sa previnil proti pravidlám ofsajdom na modrej, čiarový mu akciu musel zastaviť.
46:35
Kivistö vystrelil z ľavej strany od mantinelu, Čiliak puk bezpečne zatočil do svojej lapačky.
45:50
importantMeszároš vystrelil spoza kruhov, Zapolski puk pred bránkoviskom neudržal v rukavici, nikto v bielom sa však k efektnej dorážke už nedostal, Slovan si tak na gól bude musieť ešte počkať.
45:30
Puk opäť na ochrannej sieti za bránkou belasých, vhadzujeme po pravej ruke Čiliaka.
45:05
Baranov preveril pozornosť Zapolskeho strelou švihom spoza ľavého kruhu, brankár domácich puk v pokľaku kryje vo svojej rukavici.
44:50
Prvé prerušenie hry v tejto tretine, Jokerit poslal puk do pásme súpera, ktorý po bloku skončil na ochrannej sieti.
41:13
Lunter bol v šanci, keď naskočil na ľad z trestnej lavice, svoj tím však späť do hry poslať nedokázal, Zapolski ho vychytal.
41:08
Hostia v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie prežil bez ujmy.
40:54
importantGrant vystrelil príklepom od modrej, Čiliak puk najskôr chytil do rukavice, vzápätí mu však vypadol a Slovan sa bráni presilovke domácich.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:50.
V druhej tretine sme videli dva góly, no platil len jeden z nich. Ten prvý z nich v podaní Platta neuznal videorozhodca duelu, aby Slovan krátko na to dvakrát fauloval a Jokerit využil presilovku o dvoch mužov v poli. Aj v závere tretiny išiel Slovan do oslabenia a tretiu časť Jokerit začne svojou presilovkou. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 16:8.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:45
Slovan poslal puk von z pásma a toto by už belasí mali ubrániť.
39:26
Od modrej spoza kruhov príklepom pálil Jensen, Čiliak cez vyrážačku puk poslal na ochrannú sieť.
39:08
Lunter dostal dve minúty za podrezanie a Slovan opäť bude hrať v oslabení.
38:25
Puk v tejto fáze hry lietal zo strany na stranu, strelu do priestoru tej ktorej bránky sme však nevideli.
36:26
Jensen to vyskúšal strelou švihom z ľavého kruhu, minul bránku a puk následne okolo mantinelu opustil obranné pásmo belasých.
36:12
Lauridsen z ľavej strany od modrej nahadzoval puk na bránku, Čiliak v pokľaku puk zlikvidoval a upokojil hru na ľadovej ploche.
35:38
Hra je opäť prerušená a dôvodom bol ofsajd domácich, čo čiarový správne posúdil.
35:20
Chipchura potiahol puk vpred, vymenil si ho s Rauom, no nič nedokázal Slovan v obrannom pásme svojho dnešného hostiteľa s pukom vymyslieť.
33:03
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie o jedného muža v poli ubránil.
32:46
Joensuu vystrelil od modrej z ľavej strany bez prípravy, Slovan sa naďalej úspešne bráni početnej výhody svojho súpera.
32:04
32:04
Jokerit posadil súpera na kolotoč, SAKARI MANNINEN dostal z ľavého kruhu puk na pravý a zakončil. Asistencie: Bryan O'Neill a Jesse Joensuu.
31:03
Lunter poslal puk na tribúnu a to je za dve minúty, Slovan v trojke.
30:31
Taffe dostal dve minúty za seknutie a Slovan pôjde do štyroch.
30:25
importantVesalainen sa s pukom na hokejke natlačil z pravej strany na Čiliaka, puk mu jeden z hráčov súpera vypichol, no Geoff Platt z ľavej strany z ostrého uhla puk poslal do bránky. Celú situáciu ešte posúdil videorozhodca duelu, ktorý gól neuznal.
29:06
Čiliak opäť v akcii, keď likviduje v lapačke puk z pravej strany a ten ešte aj bol tečovaný cez hokejku jedného z hráčov na pravej strane pred bránkoviskom.
28:42
Stollery pálil od modrej z jej stredu, Čiliak bez problémov puk letiaci k nemu po ľade poslal späť do hry.
27:50
Taffe vystrelil z prvej z vrcholu ľavého kruhu, Zapolski v pokľaku puk bezpečne kryje vo svojej lapačke.
27:32
Jokerit poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa tak vráti pred Zapolskeho, vhadzujeme po jeho ľavej ruke.
26:41
Slovan mohol do brejku, mám pocit, že Červený nedokázal po prechode modrou puk "zadovkou" naservírovať na hokejku Řepíka, škoda.
25:49
Jánošík si na ľavej strane položil Lauridsena na ľad, vystrelil v uhla od kruhu, Zapolski ho však bez väčších problémov vychytal a Slovan je aj teraz bez úspechu.
24:14
Jokerit vyrobil brejkovú akciu a strelu z pravej strany od kruhu Čiliak vychytal, puk poslal späť do hry a Slovan pôjde do akcie.
23:32
Řepík vystrelil švihom z pravej strany spoza kruhu, Zapolski v pokľaku puk schoval vo svojom náručí.
22:38
Jokerit sa snažil dostať belasých pod tlak, nepodarilo sa mu to a Slovan poslal puk mimo svoje obranné pásmo.
21:13
Grant a jeho puk končí v moci Čiliaka, ktorý lapačkou puk z pravého kruhu kryje vo svojej rukavici.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 15:53.
Prvá tretina priniesla vyrovnaný duel s úspechom pre domácich, keď jeden puk skončil v bránke súpera. Slovan zbrane nezložil a hrozil akciami a po jednom z brejkov mohol uspieť, Červenému sa to však nepodarilo a rovnako tak v závere tretiny po akcii Lišku Jegličovi. Pomer streli medzi žrde v prvej tretine 12:8, počkajme si spolu na scenár druhej časti hry.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
Liška vybojoval puk za bránkou hostí, posunul ho na pravý kruh a z prvej pálil Jeglič, Zappolski puk poslal späť do hry a je po akcii belasých.
18:54
Červený vystrelil po brejku z ľavej strany od kruhu po ľade, Zapolski mal odkrytý výhľad a puk poslal za svoju bránku.
18:15
Jokerit to skúsil prihrávkami na jeden dotyk, z pravého kruhu z prvej pálil Vesalainen, Čiliak stráži bránku hostí ako sa patrí.
17:34
Jensen preveril koncentráciu Čiliaka, puk ešte tečoval cez hokejku na ľavom kruhu Sersen, Marek to v pokľaku bravúrne zvládol.
17:00
Zapolski si zahral s pukom po vyhodení hráčmi v bielych dresoch.
16:19
Řepík inkasuje dvojku za seknutie, Jokerit má k dispozícii presilovku.
16:05
Řepík z vnútornej strany ľavého kruhu švihom našiel pripravenú lapačku gólmana Zapolskeho.
15:46
Jokerit to trochu prekombinoval, Grant puk ešte presunul za pravý kruh a strela Stolleryho končí na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.
14:40
Opäť v akcii Čiliak, Lööv, vystrelil švihom od modrej, k dorážke sa už nikto v modrom drese nedostal, Čiliak na dvakrát puk dokázal zlikvidovať.
14:12
Niemi sa dostal pred bránkoviskom k odrazenému puku od korčule Bačíka spoza bránky, Čiliak dobre čítal hru a žiadnu ďalšiu zmenu skóre nepripustil.
12:49
12:49
Gól z kategórie kurióznych, Stollery vystrelil od modrej, Čiliak v pokľaku do strany puk neudržal medzi betónmi a SAKARI MANNINEN v bránkovisku puk poslal do siete. Asistencie: Karl Stollery a Henri Ikonen.
11:06
Zapolski likviduje puk z hokejky Sukeľa, ani teraz sa chlapci na Slovensku radovať nemôžu, tá strela švihom z medzikružia však mala oči.
11:45
Červený potiahol puk vpred a po prechode modrou z ľavej strany vystrelil, Zapolski v strehu a bez vzruchu na tribúnach.
11:13
Prihrávka rukou na modrej, čiarový píska a akcia domácich bola tak prerušená.
10:15
Rau pred bránkou čakal puk od Chipchuru z ľavej strany od mantinelu, nedočkal sa, domáci v defenzíve zmenili trajektóriu puku a zo šance hostí napokon nič nebolo.
08:58
Slovan mal šancu na úspech, prihrávka spoza bránkovej čiary medzi kruhy a strela zrejme Sukeľa sa neujala, škoda, Zapolski zmenu skóre nepripustil.
07:59
O'Neill preveril pozornosť Čiliaka, Marek pri ľavej žrdi puk bezpečne schoval pod svoje rukavice.
07:23
Hra sa nám prelieva zo strany na stranu, Slovan drží s favoritom zápasu krok, v tejto fáze hry bez strely na tú ktorú bránku.
04:57
importantZ medzikružia krásne vystrelil Pihlström, Čiliak cez pravý betón a hokejku poslal puk späť do hry.
04:44
Slovan poslal puk von z pásma, no len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa sťahuje pred Čiliaka.
03:50
Jokerit sa ubránil akcii belasých a pomaly, ale isto, zakladá svoju útočnú akciu.
02:45
Sersen to poslal z pravej cez zadný mantinel na druhú stranu, Řepík od kruhu na modrú a Gélinas to vyskúšal z druhej strany, bez úspechu.
01:08
Stollery a po ňom potom Grant preverili pozornosť Čiliaka, prvý puk minul bránku hostí, ten druhý Čiliak pohotovo v pokľaku schoval vo svojom výstroji.
00:01
Dozneli hymny oboch krajín a o chvíľu bude všetko prichystané k úvodnému buly zápasu.

Jokerit Helsinki:

Zapolski (Kalninš) – Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, Jensen, Lauridsen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Manninen, Vesalainen, Jormakka – Platt, Warn, Moses – Niemi, Pihlström, Mäki (C) – Ikonen

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Bačík, Švarný – Řepík, Sukeľ, Červený – Liška, Taffe, Lunter – Rau, Jeglič, Chipchura – Hrnka, Baranov, Sloboda

Rozhodca:

Gamalej, Sergejev – Palej, Viľugin.
Po dvoch zápasoch v Moskve hokejisti HC Slovan zavítajú na sever Európy, keď sa predstavia na ľade Hartwall Arény v Helsinkách, kde ich budú čakať domáci „žolíci“.

Jokerit Helsinki, šesťnásobný majster krajiny tisícich jazier, vznikol v roku 1967. Do KHL vstúpil v jej siedmej sezóne a rozhodne nebol len tímom do počtu. Svojimi výkonmi sa prebojoval do play-off súťaže, kde najskôr vyradil Dinamo Minsk po sérii 4:1 na zápasy, no v semifinále konferencie nestačil na CSKA Moskva a zo súťaže sa porúčal po sérii 1:4, no bola z toho krásna 6. priečka v celkovom hodnotení klubov. V tej ôsmej sezóne to bola opäť účasť v play-off, v prvom kole však Jokerit nestačil na Nižnij Novgorod a po sérii 2:4 na zápasy zaknihoval celkové 10. miesto. V ďalšej sezóne Jokerit opäť vybojoval miestenku v play-off súťaže, no v prvom kole nezvíťazil ani v jednom meraní síl s vojakmi z Moskvy a tak CSKA postupoval ďalej po sérii 4:0 na zápasy. Jokerit v konečnom hodnotení klubov obsadil 13. miesto. V ostatnej sezóne Jokerit v prvom kole play-off poslal domov hráčov Soči po výsledku 4:1 na zápasy, v semifinále konferencie však nestačil na vojakov CSKA a rezultát znel 2:4 na zápasy. V účtovaní? Super 5. priečka.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Hartwall Arena bude hostiť klub od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral siedmy raz za sebou, na ľade Jokeritu nestrelil ani gól