Američanka zvíťazila o 77 stotín sekundy.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019:

4.Ramona SiebenhoferováRakúsko+ 0,84 s
5.Valerie GrenierováKanada+ 0,88 s
6.Romane MiradoliováFrancúzsko+ 0,90 s
Anna VeithováRakúsko+ 0,90 s

LAKE LOUISE. Američanka Mikaela Shiffrinová sa stala víťazkou nedeľňajšieho super G v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v kanadskom stredisku Lake Louise. V tejto disciplíne uspela premiérovo v kolotoči SP.

Dvadsaťtriročná rodáčka z Vailu dosiahla čas 1:19,41 minúty a pripísala si už tretí tohtosezónny triumf v seriáli, predchádzajúce dva zaznamenala v slalomoch v Levi a Killingtone.

Druhá Nórka Ragnhild Mowinckelová za víťazkou zaostala o 77 stotín sekundy, tretia skončila Nemka Viktoria Rebensburgová (+0,83 sekundy).

Shiffrinová vedie o vyše 200 bodov

Shiffrinová si v nedeľu upevnila pozíciu líderky hodnotenia Svetového pohára, v ktorom vedie o 238 bodov pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou. Tá v nedeľu obsadila trinástu priečku.

Slovensko v nedeľu nemalo zastúpenie. Petra Vlhová je po nedeli celkovo šiesta, získala zatiaľ 196 bodov.

V Lake Louise sa v nedeľu konal prvý super G v sezóne, Shiffrinová je tak aj na čele hodnotenia disciplíny.

Už je štvrtá v histórii

Fenomenálna Američanka má na svojom konte už 46. triumfov v SP a v tomto hodnotení sa vyrovnala štvrtej Rakúšanke Renate Götschlovej, ktorá ukončila kariéru v roku 2009.

Viac víťazstiev majú už len Američanka Lindsey Vonnová (82), Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová (62) a Švajčiarka Vreni Schneiderová (55).