Slovenskí juniori prehrali na MS aj druhý zápas, nestačili na Švédsko

Momentka zo zápasu Slovensko - Švédsko na MS v hokeji do 20 rokov 2019.
Momentka zo zápasu Slovensko - Švédsko na MS v hokeji do 20 rokov 2019. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|28. dec 2018 o 00:00

Slováci prehrali o tri góly.

MS v hokeji do 20 rokov 2019, B-skupina:

Slovensko - Švédsko 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 14. Liška (Hrehorčák, Fehérváry), 49. Fafrák - 12. Elvenes, 17. Bemström (Hugg, Lundkvist), 27. Bemström (Elvenes, Sandin), 46. Brännström (Lundeström, Boqvist), 53. Lundeström

Rozhodcovia: Pražák (ČR), Ingram - Harrington (obaja Kan.), Hyněk (ČR), vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5896 divákov

Slovensko: Sklenár - Ivan, Fehérváry, Žiak, Korenčík, Dlugoš, Demo, Golian - Hrehorčák, Roman, Liška - Krivošík, Ružička, Pospíšil - Baláž, Kollár, Kelemen - Fafrák, Kukuča, Regenda

Švédsko: Ersson - Brännström, Westerlund, Sandin, Boqvist, Ginning, Lundkvist, Broberg - Elvenes, Gustafsson, Fagemo - Hugg, Holmberg, Bemström - Olofsson, Lundeström, Zetterlund - Södergran, Hallander, Bäck - Sveningsson.

VICTORIA. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na MS tejto vekovej kategórie so Švédskom 2:5.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša na škandinávskeho súpera nestačili napriek dobrému výkonu.

Skóre otvoril v 12. minúte Švéd Lucas Elvenes, už v o dve minúty neskôr však vyrovnal Adam Liška, ktorého napokon vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu v slovenskom drese.

MS v hokeji do 20 rokov 2019: Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Švédsko: fotogaléria

28.12.2018

Následne sa dvakrát presadil Emil Bemström a v tretej tretine naňho nadviazal aj švédsky kapitán Erik Brännström. V 49. min so šťastím zdramatizoval zápas Miloš Fafrák, ale Švédi poistili svoj triumf zásahom Isaca Lundeströma.

Slováci sú po dvoch dueloch v tabuľke B-skupiny bez bodu, Švédi majú na konte dve víťazstvá.

Bokrošovi zverenci sa šampionáte najbližšie predstavia po dni voľna v zápase proti Fínsku v noci zo soboty na nedeľu o 00.30 SEČ.

Hlasy:

Ernest Bokroš, tréner SR: "Tento výkon na takého kvalitného súpera stačiť nemohol. Keď sa pozrieme len na presilové hry, my sme ich mali šesť, využili sme jednu, naopak, súper mal tri presilovky, v ktorých nám dal dva góly. Mohli sme teda vidieť rozdiel v efektivite a v rozdielových hráčoch na súperovej strane a na našej strane. Chýbalo nám hokejové umenie a kreativita. V presilovkách sme si prihrávali po stranách, ale šance neprichádzali. Som nespokojný. Niečo sme si pred zápasom povedali, ale nenaplnili sme to. Dobrý pohyb mala len prvá päťka, ostatné formácie zaostávali za Švédmi. Chceli sme teda oživiť druhý útok príchodom Fafráka. Dal gól a splnil to, čo sme od neho očakávali. Ďalší hráči zaostali. Vždy sa dá urobiť niečo lepšie, ale hrali sme proti vysokej švédskej kvalite. Aj tak si však myslím, že sme mali odohrať lepší zápas. Len v prvej tretine som narátal šesť švédskych prečíslení, čo je veľmi veľa na takejto medzinárodnej scéne. Proti Fínom nás čaká podobne kvalitný súper ako Švédi, verím, že s lepším výsledkom."

Adam Ružička, útočník SR: "Celkovo potrebujeme lepší štart do zápasu. Potrebujeme rýchlejšie korčuľovať a viac strieľať. V ďalších zápasoch sa musíme držať herného plánu. Verím, že zdoláme Fínov aj Kazachov a obsadíme tretie miesto v skupine."

Adam Liška, útočník a strelec prvého gólu SR: "Absolútne sme nezachytili začiatok stretnutia. V prvej tretine nás Švédi prečísľovali, chytili 'momentum'. Najväčší problém bol, že sme prepadávali, chýbal nám tretí útočník vzadu, vždy sme boli pod pukom a Švédi na nás niekoľkokrát išli 2 na 1 či 3 na 2. V presilovkách nám chýbalo lepšie zakončenie, efektivita, presilovky sú na to, aby sa na takomto fóre využívali. Verím, že ak sa strelecky presadia aj ďalšie päťky, celý tím sa chytí a bude to v ofenzíve lepšie."

Patrik Hrehorčák, útočník SR: "Začali sme veľmi zle, urobili sme veľa chýb, stratili sme veľa pukov na modrej čiare a Švédi sú taký kvalitný tím, že to dokázali využiť. To asi rozhodlo v prvej tretine. V druhej sme sa viac hrnuli do útoku, čo ukazuje aj pomer striel. V tretej časti nám už asi došli sily. Musíme sa z tohto stretnutia poučiť. Strácali sme ľahké puky, to nás asi stálo celý zápas. Proti Fínom musíme hrať ako s USA, no nie 40 minút, ale celých 60."

Lucas Elvenes, útočník Švédska, autor gólu: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Slováci vedeli, že sa nám nemôžu rovnať v kvalite hry. Vedeli, že sme lepší ako oni. V tejto hre musíme ďalej pokračovať."

Online prenos: Slovensko - Švédsko (MS v hokeji do 20 rokov 2019, B-skupina, Victoria)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina B 2018/2019
28.12.2018 o 00:40
Slovensko
2:5
(1:2, 0:1, 1:2)
60' minúta
Švédsko
Góly a asistencie: 14. Liška (Hrehorčák, Fehérváry), 49. Fafrák – 12. Elvenes, 17. Bemström (Lundkvist, Holmberg), 27. Bemström (Elvenes, Sandin), 46. Brännström (Lundeström, Boqvist), 53. Lundeström. Rozhodca: Ingram, Pražák – Harrington, Hyněk. Diváci: 5896.
S konštatovaním, že Slovensko vo svojom druhom vystúpení na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov prehralo so Švédskom 2:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám dobrú noc.
Najlepší hráči zápasu:
Slovensko: Adam Liška
Švédsko: Emil Bemström
59:45
Hostia v plnom počte.
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:45
Ďalšia výborná strela Filipa Krivošíka, Ersson puk len vyrazil pred seba, no Marek Korenčík sa nedokázal dostať ku dorážke.
58:12
Šikovná strela Filipa Krivošíka, Samuel Ersson bol však pozorný.
57:45
Vylúčenie v tíme Švédsko (Johan Södergran – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
57:10
Kelemen našiel prihrávkou Martina Pospíšila, tomu však dnes zrejme nebude dopriate dať gól.
56:38
Na ľade ostáva otrasený obranca Žiak, kolenom veľmi nepríjemne narazil do otvorenej striedačky.
56:21
Naši hráči zo všetkých síl ešte bojujú o každý puk, dnes to však už na zisk čo i len bodu pravdepodobne nebude.
55:32
55:01
Do konca tretej tretiny ostáva menej ako päť minút, so Švédskom prehrávame 2:5.
54:50
Slovensko stále pokračuje v tlaku počas presilovej hry.
54:05
Naši chlapci sú v útočnom pásme, zatiaľ sa im však nedarí nájsť recept na obranu hostí.
53:32
Vylúčenie v tíme Švédsko (Fabian Zetterlund – 2 min., podrazenie).
52:37
52:37
goalŠvédsko dalo gól!
Švédom vraciame požičané, po chybe v obrane sa puk odrazil priamo na hokejku ISACA LUNDESTRÖMA, ktorý nedal Sklenárovi šancu na úspešný zákrok. Bez asistencie.
52:33
V týchto momentoch to vyzerá akoby sme hru stiahli len na dve formácie a snažíme sa o kontaktný gól.
51:47
Pozor však na rýchly útok Švédov, jeden z hráčov Tre Kronor dobre vystrelil, no Sklenár predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím.
51:25
Prvý útok Slovenska vedený Milošom Romanom sa už znovu tlačí do útoku, čas hrá stále v náš neprospech.
50:44
importantObrovská šanca Slovenska, Patrik Hrehorčák bol na chvíľku sám pred Erssonom, ale nedokázal už v dorážke pretlačiť puk do siete!
50:01
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 10 minút, so Švédmi zatiaľ prehrávame 2:4.
49:46
Našim hráčom sa trošku otvára priestor na kontaktný gól, verme, že sa im to podarí využiť.
48:56
48:56
goalSlovensko dalo gól! Konečne sa šťastie priklonilo aj na našu stranu! MILOŠ FAFRÁK zabojoval o puk a švédsky obranca Sveningsson ho nešťastne poslal do vlastnej bránky, pretože Samuel Ersson túto situáciu hrubo podcenil. Bez asistencií.
48:40
Veľká škoda je však vylúčenia Andreja Goliana a následného gólu nášho súpera. Herne to dnes vôbec nie je zlé.
48:36
Naši chlapci však v týchto momentoch pôsobia nervózne a robia chyby pred vlastnou bránkou. Hráči Troch koruniek to však v tomto momente nedokázali využiť.
47:45
Švédi sa dostali do rýchleho prečíslenia, výbornú prácu v obrane však predviedol Žiak, ktorý dokázal zblokovať finálnu prihrávku.
47:09
Domáci v plnom počte.
46:01
Švédi naďalej hrajú presilovú hru, naša štvorica sa však v týchto momentoch veľmi dobre bráni.
45:09
45:09
Nuž, Švédi využívajú prvú presilovú hru priam expresne, pretože od modrej čiary napriahol kapitán ERIK BRÄNNSTÖM a parádnou strelou nedal Sklenárovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Isac Lundeström, Adam Boqvist.
44:50
Zdá sa, že Emil Bemström po zákroku Andreja Goliana prišiel o zub, budeme hrať teda v oslabení dlhé štyri minúty.
44:42
Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Golian – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:22
Filip Krivošík strelou znovu preveril pozornosť Samuela Erssona. Brankára Švédska síce neprekonal, ale získal aspoň buly v útočnom pásme.
44:10
Dlho sa však hrá bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.
43:20
Slovensko stiahlo hru na tri útočné formácie, je to jasný signál, že tréneri veria, že s týmto zápasom a výsledkom ešte určite môžeme niečo urobiť.
42:46
Švédi v tomto momente kombinujú v našom obrannom pásme, prihrávku však výborne tečoval obranca Demo.
41:55
Tréner Ernest Bokroš zrejme preskupil naše formácie, keďže v prvej formácii Pospíšila nahradil Miloš Fafrák.
41:11
Mladí slovenskí hokejisti však rozhodne podávajú veľmi sympatickí výkon, verme, že sa im ešte podarí Švédov v tretej tretine potrápiť.
40:25
Hneď v úvode tretiny pekná akcia Slovenska, Adam Liška ale tentoraz Samuela Erssona neprekonal.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech Švédov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehrávame so Švédskom 1:3. Jediný gól v tejto časti hry pridal Emil Bemström v 27. minúte. Tretia tretina sa začne približne o 02:20.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:15
Ďalšiu útočnú akciu začína až spoza bránky Juraja Sklenára.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:09
Slovenskí hokejisti sú však stále aktívni smerom dopredu, verme, že sa im ešte podarí nájsť recept na Samuela Erssona.
37:11
Na ľad posiela Ernest Bokroš aj mladučkého obrancu Goliana, pre ktorého sú to mimoriadne cenné skúsenosti z medzinárodnej konfrontácie.
36:36
Čas hrá rozhodne v prospech nášho súpera, stále je ho však dostatok na zvrat v dnešnom zápase.
36:01
Švédska formácia na ľade už toho mala doslova plné zuby a naši chlapci sa tak dostali do dvoch dobrých príležitostí, veľká škoda, že sa nám nepodarilo streliť kontaktný gól.
35:30
Výborná akcia nášho tímu, Patrik Hrehorčák ale nedokázal pretlačiť puk do siete Švédska.
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva menej ako 5 minút, so Švédskom prehrávame stále 1:3.
34:32
Slováci dnes vôbec nehrajú zlý zápas, práve naopak, ale nemáme to povestné české šťastíčko v zakončení.
33:43
33:40
Feherváry dobre vystrelil od modrej čiary, po teči smeroval puk do protipohybu Erssona, ale švédsky brankár ho dokázal zastaviť.
33:15
Puk je však znovu za Sklenárom a naši striedajú počas hry.
32:40
Ďalšiu útočnú akciu začíname z hĺbky vlastného obranného pásma.
32:15
Pospíšil sa snažil tečovať strelu pred Erssonom, švédsky brankár je však do týchto chvíľ vo výbornej forme.
32:01
Naši hokejisti znovu kombinujú v útočnom pásme pred Erssonom.
31:43
Vylúčenie v tíme Švédsko (Filip Hållander – 2 min., hákovanie).
31:24
31:10
Naši chlapci kombinujú v útočnom pásme.
30:36
Hráme síce presilovú hru, ale v týchto momentoch sa nevieme dostať do útočného pásma.
30:01
Polovica zápasu je za nami, zatiaľ však prehrávame so Švédskom 1:3.
29:40
importantVýborná strela Filipa Krivošíka od modrej čiary, vyrážačka Erssona však bola dostatočne rýchla!
29:24
29:01
Na opačnej strane výborná akcia Slovenska, ktorú začal Marcel Dlugoš, následne však pred Erssonom nepochodil Miloš Roman.
28:35
Veľká šanca hostí, Sklenár po strele puk len vyrazil pred seba, ale Švédi sa k dorážke nestihli dostať, pretože výborne zapracovala slovenská obrana.
28:15
Máme tu reklamnú prestávku a verme, že Ernest Bokroš naordinuje svojim zverencom dobrú taktiku do druhej polovice dnešného zápasu.
27:45
Martin Feherváry sa z ľavej strany šikovne predieral pred bránku Švédov, na strelu už však nemal priestor a navyše Ersson si výborne pokryl priestor pri pravej tyči.
26:41
26:41
Tak toto je veľká škoda, pretože po kombinačnej akcii Švédi zásluhou EMILA BEMSTRÖMA využívajú presilovú hru a vedú už o dva góly. Asistencie: Lucas Elvenes, Rasmus Sandin.
25:55
Adam Liška výborne vystrelil vo vlastnom oslabení a Ersson to pri zákroku rozhodne nemal jednoduché.
25:42
V tomto oslabení sa však výborne bránime a po výbornej práci Adama Lišku môžeme ísť dopredu.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, so Švédskom prehrávame 1:2 a navyše hráme v oslabení o jedného hráča.
24:56
Vylúčenie v tíme Slovensko (Adam Ružička – 2 min., držanie).
24:48
Veľká chyba v našej obrane, pretože Demo si nerozumel s Martinom Pospíšilom, no Švédi túto našu hrubicu chvalabohu nevyužili.
24:01
Filip Krivošík šikovne napádal rozohrávku Švédov a získal puk, následne však Pospíšil išiel zbytočne do kľučky a prišiel o puk.
23:23
Druhá tretina má od úvodu výborné tempo, Švédi dokážu v obrane urobiť chybu a to by mohla byť voda na náš mlyn.
22:30
Nepríjemný padajúci oblúčik na Sklenára, no slovenský brankár bol pozorný a podržal svoj tím.
22:09
Naši chlapci sa znovu tlačia smerom dopredu, kombinácia im však nevyšla a Marcel Dlugoš puk radšej bezpečne stiahol za bránku Juraja Sklenára a dovolil tak spoluhráčom prestriedať.
21:39
Výborná útočná akcia, Filip Krivošík mal priestor na strelu, v náročnej pozícii však netrafil puk.
21:02
Švédi výborne zakombinovali v útočnom pásme, finálna prihrávka im však nevyšla podľa predstáv a dopredu tak môžu ísť naši chlapci.
20:36
Prvá útočná aktivita našich hokejistov v druhej časti hry končí zakázaným uvoľnením, hra sa teda vráti späť pred Juraja Sklenára.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech Švédov.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou hokejovo rozhodne výbornú prvú tretinu. Švédi išli do vedenia v 12. minúte zásluhou Elvenesa, lenže Slováci kontrovali zásluhou Adama Lišku. Hráči Troch koruniek ale pokračovali v dobrom výkone a v 17. minúte ich opäť dostal do vedenia Emil Bemström. Druhá tretina sa začne približne o 01:30.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:32
V závere prvej tretiny sú ešte Švédi aktívni v našom obrannom pásme, o puk sa však tvrdo bojuje pri mantineli za bránkou Juraja Sklenára.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:44
Martin Pospíšil skvele zabojoval o puk, zadovkou hľadal spoluhráča, ale zatiaľ nemá na tomto turnaji dostatok šťastia.
18:10
Naši chlapci ale obetavo bojujú o každý centimeter ľadu a sú Švédom viac než vyrovnaným súperom!
17:23
Lenže Slováci sa naďalej nevzdávajú, po prihrávke Hrehorčáka mal výbornú pozíciu Miloš Roman, napokon však nebol úspešný.
16:12
16:12
Hostia však aj po sérii výborných zákrokov Sklenára pokračovali v obrovskom nápore, a napokon EMIL BEMSTRÖM pretlačil puk do našej bránky. Asistencie: Nils Lundkvist, Pontus Holmberg.
15:40
Veľká chyba Krivošíka pri rozohrávke, Švédi sa dostali do skvelej šance, ale Emil Bemstrom napokon Sklenára nevymiešal.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Slovensko hrá so Švédskom zatiaľ nerozhodne 1:1.
14:05
Navyše naši pokračujú v tlaku, po strele Kukuču mal Ersson problémy, ale napokon ich zvládol.
13:43
13:43
goalSlovensko dalo gól! Skvelá správa domov na Slovensko, naši chlapci po 35 sekundách využívajú presilovú hru, pretože Patrik Hrehorčák našiel na ľavej strane voľného ADAMA LIŠKU, ktorý klasickým teplomerom vyrovnáva na 1:1! Asistencia: Patrik Hrehorčák, Martin Feherváry.
13:08
Vylúčenie v tíme Švédsko (Oskar Bäck – 2 min., podrazenie).
12:45
Po strele Filipa Krivošíka musela zasahovať Ersson, ktorý napokon skryl puk do svojej lapačky.
12:14
Tak toto je veľká škoda, pretože znovu platila stará známa pravda nedáš – dostaneš. Uvidíme ako sa z inkasovaného gólu otrasú naši chlapci, verme, že sa im podarí čo najskôr vyrovnať.
11:42
11:42
Výborná akcia Švédov pri prečíslení 2 na 1, LUCAS ELVENES mal voľnú cestu až pred Juraja Sklenára a trafil parádne. Bez asistencií.
11:41
importantObrovská šanca Slovenska, Liška hľadal prihrávkou Miloša Romana, no obrana Švédska prihrávku zblokovala a Tre Kronor idú do prečíslenia!
11:10
Švédi napádajú rozohrávku nášho tímu s dvojicou, miestami až s trojicou hráčov, našej obrane to robí pomerne dosť veľké problémy.
10:33
10:10
Počas našej presilovej hry chybujeme, Švédi sa dostali do prečíslenia 2 na 1, ale Emil Bemstrom bol v útočnom pásme príliš skoro a tak ich akcia končí postavením mimo hru.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.
09:52
09:21
Aj v hre 4 na 4 si však Švédi dokážu vynútiť tlak, naša obrana ale zatiaľ pracuje spoľahlivo. Kelemen nahodil puk za bránku Erssona a naši okamžite striedajú.
08:42
Po buly pred Erssonom chýbalo máličko aby sa do zakončenia dostal Miloš Kelemen, výborne však zapracovala obrana Švédov.
08:33
Vylúčenie v tíme Švédsko (Fabian Zetterlund – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
08:27
Hráči Tre Kronor stále kombinujú v našom pásme, Sklenár už si pripísal prvý úspešný zákrok v tomto oslabení.
08:01
Švédi sú okamžite nasťahovaní v útočnom pásme pred Jurajom Sklenárom.
07:52
Vylúčenie v tíme Slovensko (Patrik Hrehorčák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
07:42
Nuž a Martin Pospíšil končí na ľade po nepríjemnom zákroku Švéda Ginninga. Vylučovať sa nebude, Pospíšil bude, dúfajme, v poriadku.
07:23
Martin Pospíšil je ale aktívny smerom dopredu, urobil si priestor na strelu, ale Ersson nemusel zasahovať.
07:01
Máme tu reklamnú prestávku a Ernest Bokroš určite má svojim zverencom čo povedať.
06:41
Dopredu však idú aj naši chlapci, Martin Feherváry hľadal Martina Pospíšila, Ersson ale mohol ostať pokojný a nemusel zasahovať.
06:11
Po menšej chybe v obrannom pásme sa ku strele dostal Filip Sveningsson, ktorý však Sklenára neohrozil.
05:45
Nahodený puk oblúčikom na bránku Slovenska, Juraj Sklenár si však dal pozor a skryl puk do lapačky pred aktívnym hráčom Švédska.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav vo Victorii je zatiaľ 0:0.
04:50
Po strele obrancu Samuela Fagema už musel Sklenár zasahovať a ukázal pohotový zákrok.
04:29
Prechod stredným pásmom sa nám zatiaľ nedarí podľa predstáv a po zisku puku môžu zaútočiť znovu Švédi.
03:55
Nepríjemná skrumáž v priestore pred Jurajom Sklenárom, puk doslova poskakoval pred našou bránkou, napokon však obrancovia všetko vyriešili a môžeme ísť znovu dopredu.
03:31
Hrá sa už štvrtá minúta prvej tretiny a Juraj Sklenár zatiaľ nemusel zasahovať. Švédi mali po včerajšom zápase na regeneráciu iba 17 hodín, uvidíme, či sa tento nedostatok oddychu prejaví na ich výkone v zápase.
02:41
Hrá sa v dobrom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade počas hry.
01:47
Naši hokejisti začínajú zápas nebojácne a to je výborný signál pre zvyšok zápasu. Na ľade vidíme následne nepríjemnú zrážku dvoch švédskych hokejistov a na ľade končí i jeden z rozhodcov.
01:02
Druhý útok Slovákov si dokázal dobrú príležitosť, zakončenie Martina Pospíšila ale tesne minulo bránku Erssona.
00:31
Švédi sa okamžite tlačia pred Juraja Sklenára, výborne však na obrannej modrej čiare zapracoval Patrik Hrehorčák.
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech Švédov, nastáva však problém s informačnou kockou a zrejme si úvod zápasu zopakujeme.
00:01
Oba tímy máme na ľade, o malú chvíľku sa začne samotný zápas.
Príjemný dobrý večer, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z druhého zápasu reprezentácie Slovenska do 20 rokov. Naši mladíci si o 00:30 nášho času zmerajú sily s rovesníkmi zo Švédska.

Základným cieľom zverencov trénera Ernesta Bokroša je opäť vyhnutie sa bojom o záchranu a tým pádom postup do štvrťfinále. Slovenský výber je mixom hokejistov z domácich ľadov, z líg vo Švédsku a Fínsku, ako aj viacerých hráčov zo zámoria. Figuruje v ňom však napríklad aj Adam Liška, ktorý hráva KHL za Slovan Bratislava. Lídrom slovenského tímu by mal byť 19-ročný obranca švédskeho HV 71 Martin Fehérváry, ktorý už má za sebou účasť na dvoch juniorských a jednom seniorskom svetovom šampionáte. Naši reprezentanti odohrali už pred turnajom v Kanade dva prípravné zápasy, v ktorých podľahli Čechom 1:2 po nájazdoch a Kanaďanom 1:6. V prvom zápase turnaja prehrali s USA po výbornom výkone 1:2 (gól Slovenska dal Korenčík).

Švédi si stabilne udržiavajú výraznú kvalitu a vždy patria medzi popredné mužstvá. Veď tri korunky už na dvanástich juniorských šampionátoch v rade nechýbali v semifinále! Minulý rok skončili tesne pod vrcholom, keď obsadili druhé miesto. V celej histórii MS hráčov do 20 rokov Švédi na zlato dosiahli len dvakrát (1981 a 2012), pričom až jedenásťkrát boli strieborní. Na turnaji neštartujú v najsilnejšom možnom zložení (chýba napríklad jednotka tohtoročného draftu NHL Rasmus Dahlin, ktorý by mohol hrať ešte aj na nasledujúcom juniorskom šampionáte, no už stabilne hráva v NHL), no vo svojich radoch majú viacero veľmi kvalitných hráčov. V prípravných súbojoch si poradili s Rusmi 4:2 a s Dánmi 3:1, do MS vstúpili víťazstvom 2:1 v škandinávskom derby nad Fínmi.

Švédi sú pre Slovensko najčastejším súperom na MS 20. Doteraz sme mohli vidieť 19 zápasov medzi týmito súpermi. Od roku 2014 do roku 2018 to bol vždy 1 zápas a zakaždým zápas playoff. V 5 prípadoch štvrťfinále a jedenkrát zápas o bronz. Zápas v skupine vidíme po 7 rokoch. A bol to zápas, na ktorý by sme najradšej zabudli, pretože ten Slováci prehrali vysoko 1:9. Najviac gólov (11) padlo pri štvrťfinálovej prehre v roku 2017.

Zápas sa teda začína o 00:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 00:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí juniori prehrali na MS aj druhý zápas, nestačili na Švédsko