Čepelová a Lacko vypadli z kvalifikácie Australian Open v úvodnom kole

Jana Čepelová.
Jana Čepelová. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. jan 2019 o 06:40

Čepolová podľahla Ukrajinke Kosťukovovej v premiérovom vzájomnom súboji 3:6, 5:7.

MELBOURNE. Jana Čepelová nerozšíri počet Sloveniek v hlavnej súťaži na úvodnom tenisovom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Čepelová nestačila v utorkovom súboji 1. kola kvalifikácie dvojhry žien na len 16-ročnú Martu Kosťukovú z Ukrajiny.

Deviatej nasadenej súperke podľahla v premiérovom vzájomnom súboji za 62 minút 3:6, 5:7.

V hlavnej súťaži sa nepredstaví ani Lukáš Lacko, ktorý po takmer trojhodinovom boji podľahol Američanovi Timovi Smyczekovi 4:6, 6:4, 6:7 (9).

V rozhodujúcom sete sa hral za stavu 6:6 na gemy tzv. supertajbrejk do 10 bodov, pričom v ňom musí byť aspoň dvojbodový rozdiel.

Lacko v ňom viedol 7:5, vyrovnal na 8:8 i 9:9, ale hrozbu druhého mečbalu už neodvrátil.

Australian Open sa uskutoční od 14. do 27. januára s celkovou dotáciou 62,5 miliónov AUD (38,97 milióna eur).

Kvalifikácia Australian Open - 1. kolo:

Marta Kosťuková (Ukr.-9) - Jana Čepelová (SR) 6:3, 7:5 za 62 minút

Tim Smyczek (USA) - Lukáš Lacko (SR-7) 6:4, 4:6, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 171 minút

Domov»Tenis»Australian Open»Čepelová a Lacko vypadli z kvalifikácie Australian Open v úvodnom kole