Erik Černák (vľavo) v drese Tampy Bay.
Erik Černák (vľavo) v drese Tampy Bay. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. jan 2019 o 22:06

V akcii bolo viacero Slovákov.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad hráčmi Toronta Maple Leafs 3:2 v noci na nedeľu v zámorskej NHL.

Bruins triumfovali v treťom zo štyroch zápasov proti Maple Leafs v aktuálnej sezóne. V drese Bostonu nastúpil jeden Slovák, obranca Zdeno Chára odohral 22:23 minúty a asistoval pri úvodnom góle svojho tímu.

Trojbodový zápis až v 128. zápase

Sean Kuraly prispel k šiestemu triumfu Bostonu v ostatných siedmich dueloch gólom a dvomi asistenciami, skórovali aj českí Davidovia Krejčí s Pastrňákom.

Fínsky brankár Tuukka Rask zneškodnil 30 striel súpera.

"Sú to pre nás dôležité dva body, ktoré sme potrebovali získať. Myslím si, že sme hrali veľmi dobre. Nastúpili sme proti silnému tímu, ktorý bol veľmi nepríjemný. Bolo od nás dobré, že sme ich v tretej tretine dokázali udržať mimo pozícií nebezpečných pre nášho brankára," uviedol Kuraly pre oficiálny ligový web.

Pre amerického útočníka sú tri body v jednom meraní síl osobným rekordom. Podarilo sa mu to až v 128. stretnutí v profilige.

Za Toronto sa presadili Andreas Johnsson a Mitchell Marner. Gólman Maple Leafs Michael Hutchinson si pripísal 26 úspešných zákrokov.

"Myslím si, že sme všetci odchádzali z ľadu s tým, že sme urobili všetko správne. Chyby sa stávajú, súper ich využil, keď dostali príležitosť. Vieme, čo potrebujeme zmeniť a na čom popracovať. Odohrali sme taký zápas, aký sme chceli, len nie so žiadaným výsledkom," zhodnotil Marner.

Černák dostal veľkú dôveru

Tampa Bay zdolala Buffalo 5:3 a pripísala si desiaty triumf z ostatných jedenástich zápasov. Najproduktívnejší hráč súťaže Nikita Kučerov (22 + 53) nazbieral tri body za gól a dve asistencie.

Víťazný gól strelil kapitán Steven Stamkos, presadili sa aj Brayden Point, Ondřej Palát a Ryan Callahan.

Brankár Louis Domingue chytil 30 streleckých pokusov Sabres.

Slovenský obranca Erik Černák bol s časom na ľade 22:08 minúty najvyťaženejším zadákom floridského tímu. Košický rodák sa nezapísal do kanadského bodovania, pripísal si dva mínusové body, dve strely a rozdal tri bodyčeky.

Prvý gól padol až v tretej tretine

Montreal vynuloval Colorado 3:0. Gólman Canadiens Carey Price potreboval na tretie čisté konto v ročníku 28 úspešných zákrokov.

Prvý gól padol až v tretej tretine, strelil ho obranca Brett Kulak v oslabení. Neskôr sa presadili aj Jesperi Kotkaniemi a Jordie Benn.

"Brett strelil dôležitý gól a naša obrana hrala dnes veľmi dobre," povedal Price.

Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral 15:07 minúty, prezentoval sa dvomi strelami a štyrmi bodyčekmi.

Brankár Colorada Semion Varlamov si pripísal taktiež ako Price 28 úspešných zákrokov. Avalanche prehrali deviaty z ostatných desiatich duelov.

Elitný útok Mikko Rantanen - Nathan MacKinnon - Gabriel Landeskog zostal bez kanadského bodu, zato so štyrmi zápornými bodmi v hodnotení plus/mínus.

"Bolo dôležité, že sme ich ubránili. Je to jedna z najlepších formácií v lige, ale, samozrejme, nie je to iba o týchto hráčoch. Hrali sme veľmi dobre, bolí sme plní energie," vyjadril sa obranca Montrealu Shea Weber.

Arizona vyhrala tretí raz za sebou

San Jose triumfovalo nad Ottawou 4:1 a pripísalo si šiesty triumf v sérii. Góly víťazného tímu strelili Joe Pavelski, Brent Burns, Joe Thornton a Melker Karlsson.

Švédsky obranca Erik Karlsson zostal bez bodu v druhom stretnutí proti bývalému tímu po sebe. Martin Jones v bránke kalifornského tímu zneškodnil 27 striel súpera, rovnako ako Anders Nilsson za Ottawu.

V drese Senators nastúpil slovenský obranca Christián Jaroš. Odohral 14:34 minúty, počas ktorých inkasoval dve trestné minúty a napočítali mu aj dva mínusové body a jeden bodyček.

Arizona zdolala Edmonton 3:2 a pripísala si tretí triumf po sebe. Dvomi gólmi k tomu prispel nováčik Conor Garland, ktorý skóroval v štvrtom zápase v sérii.

Jordan Oesterle si pripísal gól a asistenciu, Alex Galchenyuk dve asistencie.

Slovenský útočník Arizony Richard Pánik odohral 19:16 minúty, počas ktorých vyslal dve strely na gólmana Oilers Cama Talbota a tiež rozdal tri bodyčeky.

Sumáre NHL - sobota:

New Jersey - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Severson (Stafford, Zacha), 26. Hischier, 42. Wood (Coleman) - 36. Van Riemsdyk (Couturier, Sanheim), 60. Couturier (Voráček)

Brankári: Blackwood - Hart, strely na bránku: 26:34

NY Islanders - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Beauvillier (Bailey, Pulock) - 35. Chytil (Nieves), 55. Zuccarello (DeAngelo, Zibanejad)

Brankári: Lehner - Georgiev, strely na bránku: 25:26

Buffalo - Tampa Bay 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Góly: 6. S. Reinhart (Skinner, Dahlin), 20. T. Thompson (Girgensons, Sobotka), 46. Scandella - 1. Point (Kučerov, T. Johnson), 28. Palát (Sergačev, Hedman), 47. Kučerov (Stamkos), 55. Stamkos (Kučerov, Hedman), 59. Callahan (Cirelli, Killorn)

Brankári: Ullmark - Domingue, strely na bránku: 33:30

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:08 minúty, pripísal si dva mínusové body, dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa aj tromi bodyčekmi a tromi zablokovanými strelami/

Montreal - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 49. Kulak (Danault), 51. Kotkaniemi (Drouin, Reilly), 59. Jordie Benn (Danault)

Brankári: Price - Varlamov, strely na bránku: 31:28

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:07 minúty a prezentoval sa štyrmi strelami a dvomi bodyčekmi/

Toronto - Boston 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 28. Johnsson (Kapanen, Matthews), 30. Marner (Kadri, Kapanen) - 19. David Krejčí (Kuraly, CHÁRA), 35. Kuraly (Wagner, Acciari), 40. Pastrňák (Kuraly)

Brankári: Hutchinson - Rask, strely na bránku: 32:29

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:23 minúty, asistoval pri prvom góle svojho tímu, dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa aj štyrmi bodyčekmi, tromi zablokovanými strelami a jednou stratou puku/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) bol iba na striedačke/

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nehral/

Washington - Columbus 1:2pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 59. Kuznecov (Carlson, Ovečkin) - 1. Atkinson (Nutivaara, Dubois), 64. Panarin (S. Jones)

Brankári: Holtby (29. Copley) - Korpisalo, strely na bránku: 33:22

Minnesota - Detroit 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 17. Kunin (Parise, Suter), 21. Niederreiter (Koivu, Zucker) - 1. Bertuzzi (Nyquist, Larkin), 21. Vanek (Mantha, Ericsson), 36. Vanek (Ericsson, Hronek), 41. Bertuzzi (Larkin, Green), 49. Bertuzzi (Nyquist, Hronek)

Brankári: Dubnyk - Howard, strely na bránku: 19:37

Chicago - Las Vegas 3:4pp (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. DeBrincat (Kahun), 16. P. Kane (Gustafsson, J. Toews), 28. DeBrincat (P. Kane, Gustafsson) - 22. Tuch (Pacioretty, Schmidt), 40. Carpenter (Lindberg, Merrill), 56. Stastny (Pacioretty, Tuch)

Brankári: Delia - Fleury, strely na bránku: 23:34

Dallas - St. Louis 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 49. Condra (Janmark, Klingberg) - 1. Tarasenko (Schwartz, Parayko), 10. Maroon (Sundqvist, Bortuzzo), 53. Tarasenko (Perron, Sundqvist)

Brankári: Bishop - Binnington, strely na bránku: 22:28

Edmonton - Arizona 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 7. McDavid (Rattie), 37. K. Russell (Kassian, Nugent-Hopkins) - 22. Oesterle (Crouse, M. Kempe), 24. Garland (Oesterle, Galchenyuk), 42. Garland (Keller, Galchenyuk)

Brankári: Talbot - Kuemper, strely na bránku: 25:29

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 19:16 minúty, prezentoval sa tromi strelami, dvomi bodyčekmi, jednou zablokovanou strelou a jedným ziskom puku/

San Jose - Ottawa 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 38. Pavelski (Hertl, Dillon), 47. Burns (Braun, Labanc), 56. Thornton (Meier, Burns), 59. M. Karlsson - 47. Dzingel (B. Ryan, Z. Smith)

Brankári: Jones - Nilsson, strely na bránku: 32:28

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 14:34 minúty, pripísal si dva mínusové body, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a jedným dvojminútovým trestom za držanie, taktiež jednou stratou a jedným ziskom puku/

Los Angeles - Pittsburgh 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 11. Carter, 29. Iafallo (Carter, Muzzin), 37. Kopitar (Carter), 41. Leipsic (Kovaľčuk, Muzzin), 60. Kopitar (D. Brown) - 6. Guentzel (Crosby, J. Johnson), 50. Guentzel (Kessel, J. Johnson)

Brankári: Quick - DeSmith, strely na bránku: 25:40