Rakúsky lyžiar Marco Schwarz oslavuje v cieli po jeho víťazstve alpskej kombinácie Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Wengene. (Autor: Gabriele Facciotti TASR/AP)
SITA|18. jan 2019 o 16:20

Popradský rodák dosiahol zatiaľ najvyššie umiestnenie vo Svetovom pohári.

WENGEN. Rakúsky reprezentant Marco Schwarz dosiahol iba druhý triumf v kariére v seriáli Svetového pohára, keď v piatok ovládol alpskú kombináciu mužov vo švajčiarskom Wengene.

Triumfoval v slalome i zjazde

Dvadsaťtriročný rodák z Villachu viedol už po predpoludňajšom slalomovom kole a prvú pozíciu si udržal aj v popoludňajšom zjazde.

Druhý skončil s odstupom 42 stotín sekundy Francúz Victor Muffat-Jeandet, ktorý bol po slalomovej časti tretí.

Z druhej priečky na tretiu klesol v zjazde ďalší francúzsky pretekár Alexis Pinturault (+1,12 s).

Bendik dosiahol svoje najlepšie umiestnenie

Slovenský reprezentant Martin Bendik bol po slalome na 37. pozícii, po zjazde sa posunul na konečný 35. stupienok s odstupom 13,45 s na víťaza. Vo Wengene sa konala prvá tohtosezónna kombinácia SP, druhá bude vo februári v bulharskom stredisku Bansko.

Dvadsaťpäťročný popradský rodák dosiahol zatiaľ najvyššie umiestnenie v SP v kariére, jeho maximom bolo zatiaľ 57. miesto v minuloročnom zjazde v nórskom Kvitfjelli.

V celkovom hodnotení Svetového pohára sa na čele nič nezmenilo, keďže prvý Marcel Hirscher z Rakúska ani druhý Henrik Kristoffersen z Nórska v piatok neštartovali.