Kucka odohral proti Juventusu parádny zápas, asistoval pri dvoch góloch Parmy

Juraj Kucka (vľavo) v drese Parmy.
Juraj Kucka (vľavo) v drese Parmy. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. feb 2019 o 20:21

Hamšík sa vrátil do základu Neapola.

TURÍN. Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Kucka sa podieľal dvomi asistenciami na nečakanej remíze Parmy na pôde Juventusu Turín 3:3 v záverečnom zápase sobotňajšieho programu 22. kola talianskej Serie A.

Turínsky klub tak má pred druhým Neapolom už len deväťbodový náskok.

Domáci Turínčania viedli 2:0 i 3:1 po tom, čo dvakrát skóroval a na jeden gól prihral Cristiano Ronaldo, no hostia nakoniec získali bod.

Kucka asistoval na ich prvý gól, ktorý strelil Antonino Barilla, i zásah Gervinha zo 74. minúty. Útočník Pobrežia Slonoviny nakoniec zariadil deľbu bodov v tretej minúte nadstaveného času.

Neapol nedopustil na domácej pôde žiadne prekvapenie a o svojom víťazstve nad Sampdoriou Janov rozhodol dvomi gólmi už v úvodnom polčase, keď sa presadili Arkadiusz Milik a Lorenzo Insigne.

Na konečných 3:0 upravil v 89. minúte z pokutového kopu Simone Verdi.

Slovenský reprezentant a kapitán domácich Marek Hamšík hral do 74. minúty. Bol to jeho prvý štart v základnej zostave od decembrového zranenia zadného stehenného svalu.

Oči celého Talianska sa upierali na útočníka hostí Fabia Quagriarellu, ktorý minulý týždeň vyrovnal rekord legendárneho Gabriela Batistutu, keď sa mu podarilo skórovať v jedenástich ligových zápasoch za sebou.

V sobotňajšom dueli však vyšiel prvýkrát od 28. októbra minulého roka strelecky na prázdno a Batistuta tak naďalej zostáva spoludržiteľom rekordu.

Serie A - 22. kolo:

• Empoli - Chievo Verona 2:2 (1:2)

Góly: 45.+2 a 52. Caputo - 31. Giaccherini, 45.+1 Stepinski

• Neapol - Sampdoria Janov 3:0 (2:0)

Góly: 25. Milik, 26. Insigne, 89. Verdi (z 11m)

/stredopoliar Marek Hamšík za domácich do 74. minúty/

• Juventus Turín - Parma 3:3 (1:0)

Góly: 36. a 66. Ronaldo, 62. Rugani - 64. Barilla, 74. a 90.+3 Gervinho

/stredopoliar Juraj Kucka za hostí do 86. minúty a zaznamenal dve asistencie/

Domov»Futbal»Taliansko»Kucka odohral proti Juventusu parádny zápas, asistoval pri dvoch góloch Parmy