Momentka zo zápasu Athletic Bilbao - FC Barcelona.
Momentka zo zápasu Athletic Bilbao - FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. feb 2019 o 20:58

Sevilla mala famózny záver.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona remizovali v zápase 23. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy na pôde Bilbaa 0:0.

Na rozdiel od pohárového stretnutia odohral hviezdny Lionel Messi kompletnú porciu minút, no napriek tomu sa Katalánci zmohli len na dve strely na bránu.

Napokon mohli byť spokojní aj so ziskom bodu, keďže brankár Marc-André ter Stegen podržal hostí pri šanciach Markela Susaetu či Iňakiho Williamsa.

Barcelona tak druhýkrát po sebe len remizovala a jej náskok pred rozbehnutým Realom Madrid sa stenčil na rozdiel šiestich bodov.

V podvečernom dueli Sevilla remizovala doma s Eibarom 2:2. Hostia mali zápas veľmi dobre rozohraný. V 63. minúte viedli už dvojgólovým rozdielom, keď sa strelecky presadili Fabian Orellana a Charles.

Do kariet im zahralo aj vylúčenie Évera Banegu, ktorý v 84. minúte putoval predčasne pod sprchy. Napriek tomu sa domácim podarilo vydolovať zo zápasu aspoň bod.

V 88. minúte znížil Francúz Wissam Ben Yedder a v nadstavenom čase šikovným tečom vyrovnal Pablo Sarabia.

Eibar tak čaká na ligové víťazstvo vonku od 6. októbra, keď uspel v Girone 3:2.

• Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:0

ČK: 90.+ De Marcos (Bibao, po druhej ŽK)

• Valencia - San Sebastián 0:0

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona stratila ďalšie dva body, súperovho brankára ohrozila len dvomi strelami