Slovan ukončil sezónu prehrou, v Soči sa nezmohol ani na gól

Tréner Slovana Vladimír Országh. (Autor: TASR/Martin Baumann)
Športové prenosy SME|22. feb 2019 o 17:30

Bratislavský klub obsadil posledné miesto.

KHL - základná časť:

HK Soči - HC Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 39. Polunin (Kapustin), 60. Alexandrov

Rozhodovali: Kulakov, Soin - Sazonov, Sadovnikov, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 7155 divákov

HK Soči: Barulin - Pajgin, Vorobjev, J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, Chomickij, D. Alexandrov - O'Dell, Bočarov, Rosén - Bakoš, Collins, Šmeľov - Starkov, Kaletnik, Lugin - Kapustin, Altybarmakjan, Rachimullin - Polunin

HC Slovan Bratislava: Vojvoda - Jánošík, Sersen, Liška, Sukeľ, Jeglič - Grman, Klok Chipchura, Taffe, Rau - Švarný, Bačík, Sloboda, Buc, Baranov - Bailey

SOČI. Hokejisti HC Slovan Bratislava zakončili sezónu 2018/2019 v Kontinentálnej hokejovej lige prehrou. V poslednom zápase základnej časti podľahli v Soči domácemu tímu 0:2.

Slovanisti nastúpili iba so šestnástimi korčuliarmi a 18-ročnému brankárovi Michalovi Vojvodovi kryl chrbát tentoraz obranca Dávid Boldižár, ktorý bol pripravený na striedačke vo výstroji.

Po bezgólovej prvej tretine sa domáci ujali vedenia v závere druhého dejstva gólom Alexandra Polunina, v tretej tretine poistili víťazstvo zásahom Jurija Alexandrova do prázdnej bránky.

Slovanisti sa so siedmou sezónou v nadnárodnej súťaži rozlúčili bilanciou 15 víťazstiev a 47 prehier a celkovým skóre 101:213.

Získali 33 bodov, čo je najhorší výsledok klubu od vstupu do ligy. Zároveň sa stali aj suverénne najhorším tímom tejto sezóny.

Hlas po stretnutí

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Chlapcov musím za výkon na ľade Soči pochváliť. Odohrali sme dobrý zápas, domáci nedostali nič zadarmo. V úvodných dvoch tretinách sme hrali často v oslabení, ktoré sme však dokázali ubrániť, no mužstvu to zobralo dosť síl.

V závere sme mali vyložené šance na vyrovnanie, žiaľ sme sa nepresadili a dostali sme gól do prázdnej bránky. Soči gratulujem a želám veľa šťastia v play off."

Online prenos: HK Soči - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
22.02.2019 o 17:30
Soči
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 39. Polunin (Kapustin), 60. J. Alexandrov.
HC Slovan Bratislava ukončil sezónu 2018/19 prehrou v dejisku ZOH 2014, navyše nestrelil ani jeden gól. Slovenský účastník tak končí ročník na poslednom mieste KHL, zatiaľ čo HK Soči sa môže tešiť z postupu do play-off. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
59:44
goalSoči dáva gól!
JURIJ ALEXANDROV vystrelil z vlastnej polovice a cez celé ihrisko trafil odkrytú časť brány, takže Slovan v rozlúčke so sezónou vyjde na prázdno.
59:34
Slovanu viazne kombinácia, ale hráči Soči nevedia vyhodiť puk.
59:14
Oddychový čas HK Soči.
59:14
Zakázané uvoľnenie HK Soči.
58:48
Slovan sa ťažko dostával do pásma, no keď tam bol, tak si puk našiel Matúš Sukel'. Konstantin Barulin jeho dobrý pokus k žrdi vyrazil.
57:58
importantVladimír Országh kýva k svojej bráne, Michal Vojvoda ide na striedačku.
57:36
importantŽiga Jeglič dostal prihrávku cez bránkovisko, z prvej minul priestor troch žrdí domácej brány. Slovan začína tlačiť.
56:59
Ivan Švarný poslal poriadne prudkú strelu od mantinelu, Konstantin Barulin jeho pokus vyrazil pred seba maskou, takže sa hra prerušila.
56:28
Kyle Chipchura musel spraviť kľučku na modrej čiare, lenže to sa nerobí a zákonite sa pískalo ofsajdové postavenie.
55:45
54:49
Po chybe v zadných radoch boli pri bráne Vojvodu traja hráči Soči, Stanislav Bočarov však dlho váhal a neprihral, ani nevystrelil.
53:57
Dve ofenzívne náznaky akcie skončili v podaní domácich na útočnej modrej čiare. Momentálne sa hrá s veľkými nepresnosťami.
52:53
Martin Bakoš sa veľmi pekne uvoľnil na ľavej strane, kde dostal prihrávku a potom cez obrancu aj vystrelil. Michal Vojvoda zasiahol.
52:11
importantChad Rau dostal prihrávku medzi kruhy, spomedzi obrancov vystrelil z prvej vedľa priestoru Barulinovej svätyne.
51:43
Slovan sa síce dostal za útočnú modrú čiaru, no tam o puk jeho hráči prišli. Akciu tak zakladá Jegor Rykov.
51:11
50:27
Matúš Sukel' nabral rýchlosť, avšak zašiel za bránu, odkiaľ už strieľať nemohol. Prihrávka pred ňu už neprešla.
49:34
Adam Jánošík sa mohol dostať do šance, lenže puk sa mu zamotal pod korčuľami a ušiel mimo dobrej pozície pri bráne.
49:03
Soči sa kombináciou dostalo len po modrú čiaru súpera, odtiaľ hostia poslali puk k bráne Barulina.
48:09
Soči získalo puk a upokojilo hru. Oba tímy odišli vystriedať, takže domáci začínajú akciu spoza vlastnej brány.
47:51
HK Soči hrá s piatimi hráčmi.
47:39
Adam Liška sa ocitol sám s pukom pred bránou súpera, lenže kým si ho spracoval, tak ho dostúpil súper a pokus zablokoval.
46:42
Slovan sa síce väčšinu doterajšieho času presilovky držal v útočnom pásme, ale nedarilo mu puk vystreliť na bránu. Všetko to bolo pri mantineloch.
45:51
Vylúčenie v tíme HK Soči (Robert Rosén – 2 min., podrazenie).
45:40
Robert Rosén vypálil z dobrej pozície medzi kruhmi iba do hráča pred sebou, k puku sa dostali hráči Slovana.
44:53
Žiga Jeglič sa dostal až pred brankára súpera, Konstantin Barulin zasiahol spoľahlivou lapačkou, avšak puk rýchlo rozohral.
44:18
Soči usadené v útočnom pásme, jeho aktivita je bez strely na bránu či hocijakého iného pokusu.
43:17
Rýchla akcia Soči bola zastavená pre ofsajd, do ktorého sa dostal Martin Bakoš. Navyše to bolo posúdené ako úmysel.
42:31
Zakázané uvoľnenie HC Slovan Bratislava.
42:17
Jurij Alexandrov sa veľmi pekne prešmykol až pred bránu hostí, jeho zakončenie Michal Vojvoda vyrazil a Adam Jánošík odstrelil.
41:51
Slovan sa po rýchlej kontre dostal len do rohu ihriska, tam puk získali domáci hráči a zakladajú akciu.
41:14
Dobré nahodenie od modrej vyrazil Michal Vojvoda len pred seba, dorážka už neprišla, nakoľko dobre zasiahol Mário Grman.
40:50
Slovan začal tretiu tretinu kombináciou v útočnej tretine, k strele to neviedlo, a tak ide dopredu Soči.
40:01
Začala sa tretia tretina.
HK Soči bolo v prvej tretine jednoznačne lepším tímom a Slovan môže byť rád, že inkasoval iba raz z hokejky Alexandra Polunina v závere. Tretia tretina sa začne zhruba o 19:04.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:56
V závere aj strela v podaní hráčov Slovanu, nahodenie od modrej čiary brankár Konstantin Barulin zvládol.
38:55
Soči naďalej v útočnom pásme, domáci chcú do prestávky pridať ďalší presný zásah. Herne si ho určite zaslúžia.
38:17
38:17
Už sa zdalo, že pôjdeme do kabín za bezgólového stavu, ale ALEXANDER POLUNIN dostal poriadne veľa priestoru medzi kruhmi, bližšie k tomu pravému z pohľadu domácich a trafil milimetrovo do rohu brány. Michal Vojvoda ostal bez šance.
37:54
Jyrki Jokipakka dostal puk proti hokejke na modrú čiaru, jeho bomba išla do stredu brány, kde bol pripravený Michal Vojvoda.
37:51
HC Slovan Bratislava hrá s piatimi hráčmi.
36:34
Slovan sa bráni veľmi dobre aj tento presilovke a Dávid Buc dokonca zbiera sekundy v útočnej tretine ihriska.
35:51
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Casey Bailey – 2 min., nedovolené bránenie).
35:48
Kyle Chipchura ostáva po súboji za bránou domácich ležať na ľade, ale faul to nebol. Po ľahkom kontakte len stratil rovnováhu. Bude v poriadku.
35:05
Rýchla akcia po pravej strane z pohľadu domácich strelu nepriniesla, následný tvrdý pokus od modrej čiary smeroval vedľa.
34:11
Soči znova dlhý čas strávila pri bráne, ktorú stráži mladý Michal Vojvoda, ale ten si ďalej drží čisté konto. Pred reklamnou prestávkou ostáva stav 0:0.
33:31
Jyrki Jokipakka pálil sprava dosť nepresne, odrazený puk už hostia poslali do stredného pásma a môžu vystriedať.
32:59
Tečované nahodenie od modrej čiary skončilo nad bránou Slovana, Soči ostáva v útočnej tretine pri puku.
32:22
31:52
Mário Grman v súbojoch v rohu ihriska neuspel, Slovan o puk prišiel. Oba tímy idú striedať.
31:19
Marek Sloboda len nahodil do útočného pásma, k puku sa dostali hokejisti Soči, ktorí mieria dopredu.
30:50
Slovan sa znova dral do útoku, opäť prišlo postavenie mimo hry, takže hostia v podstate útočné pásmo v prostrednej časti hry nenavštívili.
29:46
Akciu Slovana zastavil ofsajd, jeden z ojedinelých útokov v druhej tretine nepriniesol teda absolútne nič.
29:12
Sergej Šmeľov strieľal spomedzi kruhov, jeho pokus do protipohybu brankára Slovana Bratislava mohol byť gólový, avšak puk minul priestor troch žrdí.
28:42
Jurij Alexandrov spadol za vlastnou bránou, o puk ale neprišiel. Soči na ňom ostáva a ide dopredu.
27:46
Veľký zmätok v bránkovisku Slovana, avšak domáci puk nepretlačili cez Vojvodu a ďalšie prekážky až za čiaru.
27:28
importantDmitrij Lugin získal puk v strednom pásme, dostal ho pred bránu, kde ešte prihral a Kirill Kapustin trafil žrď.
26:55
Aj po skončení presilovky sa Soči drží v útočnom pásme a Slovanu nechce požičať puk. Paradoxne z toho nie sú šance.
26:12
25:44
Jyrki Jokipakka vyslal od modrej poriadnu bombu, lenže tá až na bránu Slovana neprešla. Jeho pokus bol zablokovaný.
24:52
Soči predviedlo pekný kolotoč, avšak dlho bez strely, až to skúsil z kruhu Eric O'Dell a minul bránu.
24:12
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jegor Baranov – 2 min., nedovolené bránenie).
24:11
importantJyrki Jokipakka vystrelil od modrej, puk ostal pred bránou Slovana, kde sa tlačili Eric O'Dell aj Robert Rosén, no zakončenie pre faul neprišlo.
23:13
importantPred bránou Slovana nastal zmätok, puk sa stratil niekde pod hráčmi jedného aj druhého tímu. Všimol si ho Dmitrij Lugin, zblízka tesne minul priestor troch žrdí.
22:39
Domáci hráči znova na puku, lenže v strednom pásme. Cez modrú čiaru sa teraz nevedia dostať.
22:07
21:50
21:02
Zijat Pajgin vypálil od modrej čiary, jeho pokus vyrazil Michal Vojvoda pred seba, odkiaľ puk odpálili obrancovia.
20:39
Soči hrá presilovku, takže sa usadilo v útočnom pásme a snaží sa kombinovať v okolí brány Vojvodu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Domáci hráči boli v prvej tretine herne lepší, avšak na gól stále čakáme. Slovan Bratislava nezaostával až o toľko, ako by sa mohlo zdať. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 18:14.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., nedovolené bránenie).
18:44
17:48
Dávid Buc síce nezaložil ďalšiu rýchlu kontru, avšak podržal puk, vrátil ho dozadu a Michal Sersen vyhodil cez všetky čiary.
17:11
Slovan získal puk vo svojej tretine, dostal ho do tej útočnej a zakončenie smerujúce do brány musel kryť Konstantin Barulin.
16:44
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Marek Sloboda – 2 min., hákovanie).
15:33
importantPo kontre domácich troch proti dvom ostal pred bránou úplne voľný Sean Collins, ktorý backhandom tesne minul priestor troch žrdí.
15:08
Dlhá prihrávka z tretiny hostí ideálna nebola, avšak puk bol tečovaný, takže z toho nie je icing.
14:25
14:14
Nahodenie od modrej si Konstantin Barulin postrážil, po jeho zákroku nasleduje reklamná prestávka.
13:20
importantSean Collins bol úplne sám medzi kruhmi, našiel ho Jyrki Jokipakka a útočník Soči nechal vyniknúť brankára Slovana.
12:33
Kirill Kapustin sa nedostal cez Bačíka. Po zisku puku to skúsil individuálne Žiga Jeglič, lenže v strednom pásme jeho akcia skončila.
11:28
Dmitrij Lugin si nakorčuľoval medzi kruhy, jeho pokus o strelu z dobrej pozície bol zrazený a mieril nad priestor troch žrdí.
11:06
Hráči Soči sa dlho držali v útočnom pásme, puk sa pohyboval iba pri mantineloch.
10:24
Zatiaľ sa hrá s minimom prerušení. Aktuálne kvôli ofsajdu domácich hráčov prišlo po štyroch minútach a 16 sekundách čistého času.
09:33
importantKlok zvádol súboj za vlastnou bránou, Buc veľmi pekne vysunul Grmana, ktorý sa sprava dostal pred bránu, no vystrelil tesne vedľa Barulinovej svätyne.
08:49
Slovan sa síce dlho držal v útočnom pásme, lenže všetko to bolo pri mantineloch. Nakoniec nepresne vystrelil Michal Sersen.
08:07
07:28
Soči hrá túto presilovku zle, nevie sa usadiť v útočnom pásme, čo Slovan využíva na vyhadzovanie pukov.
06:29
Slovan hneď na začiatku oslabenia získal puk a vyhadzuje cez všetky čiary, zahral si aj Konstantin Barulin.
06:07
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Casey Bailey – 2 min., podrazenie).
05:52
Patrik Bačik sa pokúsil o dlhú prihrávku cez os ihriska, tá bola prečítaná. Hráči Soči sa ale do šance nedostali.
05:05
Mário Grman zablokoval strelecký pokus zľava, puk nasmeroval vedľa svojej brány. Michal Vojvoda ostal bez zákroku.
04:30
importantSergej Šmeľov tečoval puk pred bránou súpera, peknú prihrávku mu poslal Robert Rosén. Výborne zasiahol Michal Vojvoda.
04:15
importantMarek Sloboda poslal veľmi štipľavú strelu pod brvno, Konstantin Barulin vyrazil puk pred seba a odstrelili ho spoluhráči.
03:26
Jeff Taffe sa sprava dostal do dobrej streleckej pozície, jeho pokus z kruhu bez problémov vyrazil Konstantin Barulin.
02:53
Stanislav Bočarov strieľal cez obrancu len do stredu brány, Michal Vojvoda si pripísal úspešný zákrok.
02:29
Nahodenie hráčov Soči neskončilo úspechom, dopredu preto prešiel Slovan, lenže stalo sa to isté.
01:24
Slovanisti sa dostali pod veľký tlak pri rozohrávke v okolí vlastnej brány, strata puku z toho nebola, no pokus o útok nevyšiel.
00:42
Žiga Jeglič napriahol od mantinelu, jeho tečovaný pokus skončil na ochrannej sieti. Konstantin Barulin ešte nemusel zasahovať.
00:08
Matúš Sukeľ vyhral buly, avšak dopredu prešli domáci hráči. Strelu z ľavého kruhu Michal Vojvoda vyrazil späť do hry.
00:01

HK Soči: Barulin (Šikin) – Pajgin, Vorobjev, J. Alexandrov, Jokipakka, Rykov, Chomickij, D. Alexandrov – O'Dell, Bočarov, R. Rosén – Bakoš, Collins, Šmeľov – Starkov, Kaletnik, Lugin – Kapustin, Altybarmakjan, Rachimullin – Polunin.

HC Slovan Bratislava: Vojvoda (Boldižár) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Švarný, Bačik – Sukel', Jeglič, Liška – Taffe, Rau, Chipchura – M. Sloboda, Baranov, Buc – C. Bailey..
HC Slovan Bratislava má pred sebou posledný zápas neúspešnej sezóny 2018/19. Jediný slovenský účastník KHL získal iba 33 bodov a nachádza sa na poslednom mieste celej súťaže, odkiaľ už nemôže poskočiť, pretože predposledné Dinamo Minsk má aktuálne o sedem bodov viac. Klub vyhral iba desať zápasov v riadnom hracom čase, štyri v predĺžení a jeden v nájazdoch.

Posledný zápas Slovana navyše priniesol prehru 1:7 na ľade Jokeritu Helsinki, čo bola po debakloch 0:9 od CSKA Moskva a 0:7 proti SKA Petrohrad tretia najhoršia porážka ročníka. Brankár Jakub Štepánek si začal odpykávať päťzápasový trest, takže do brány musel ísť 18-ročný Vojvoda. Dvojkou bol útočník Cason Bailey. Zverenci Vladimíra Országha hrali iba na šesť obrancov a deväť útočníkov.

Najproduktívnejším mužom je 31-bodový Jeff Taffe, ktorý strelil dvanásť gólov a na devätnásť prihral. Zároveň je aj najlepším strelcom. Za ním nasleduje Rudolf Červený (11+12), ten medzičasom už odišiel do švédskeho Brynäsu a Kyle Chipchura (6+14).

Domáce HK Soči sa nachádza na siedmom mieste západnej konferencie, má 64 bodov a stále bojuje o play-off. Aj tento klub však čaká posledný zápas základnej časti. Soči naposledy porazil Spartak Moskva 2:0. V jeho tíme nastupuje aj Slovák Martin Bakoš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.