Trenčín získal v Nových Zámkoch tri body a postúpil do štvrťfinále play-off

Radosť hráčov HK Dukla Trenčín počas hokejového zápasu 55. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi MHC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín. Nové Zámky, 26. február 2019. (Autor: Martin Havran SITA)
SITA|26. feb 2019 o 20:12

Samuel Buček strelil tridsiaty gól v sezóne.

NOVÉ ZÁMKY. Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:0 na ľade Nových Zámkov v zápase záverečného 55. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a v priamom súboji o šiestu pozíciu si zabezpečili miestenku vo štvrťfinále play-off.

Dukla udrela v úvode

Zverenci trénera Petra Oremusa predviedli výbornú prvú tretinu, v ktorej prestrieľali súpera jasne 15:4 a zaslúžene sa ujali vedenia. V 11. min uspel v predbránkovej skrumáži Peter Sojčík, keď mu k presnému zásahu pomohol aj domáci obranca Andrej Hatala.

Po prestávke Novozámčania zlepšili svoj herný prejav, boli aktívnejší ako hostia, ale vo finálnej fáze akcií im chýbal moment prekvapenia. Za slabú efektivitu ich preto potrestal v 49. min Milan Bartovič, keď strelou švihom od ľavého mantinelu prekvapil reprezentačného brankára Andreja Košarišťana.

V závere stretnutia stavili domáci na riziko. Tréner Milan Jančuška skúsil power-play takmer päť minút pred záverečnou sirénou, no jeho tím ešte raz inkasoval. Presným pokusom cez celé klzisko sa prezentoval český obranca Daniel Krejčí.

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín (Tipsport liga 2018/2019 - 26. február): fotogaléria

26.2.2019

Žilina bude bojovať v baráži

Hokejisti Žiliny prehrali na ľade Zvolena jednoznačne 3:8. V zápase trikrát viedli, ale napokon pod Pustým hradom nebodovali. Za hrdinu duelu možno označiť 31-ročného útočníka Michala Chovana.

Slovenský reprezentant sa podieľal na štyroch góloch domáceho mužstva, pričom jeden sám strelil. Základnú časť tak ukončil ako druhý najproduktívnejší hráč súťaže s bilanciou 20 gólov a 48 asistencii.

Autorom víťazného presného zásahu bol obranca Vojtech Zeleňák, pre ktorého to zasa bol premiérový gól v sezóne. Žilina prehrala šiesty zápas vonku po sebe a v najbližších dňoch bude čakať na svojho barážového súpera o zotrvanie medzi elitou.

Tým bude víťaz finálovej série I. hokejovej ligy medzi Michalovcami a Martinom.

Poprad začne v Košiciach

Hokejisti už istého víťaza základnej časti z Banskej Bystrice podľahli Popradu 2:5. Úvodná polovica zápasu lepšie vyšla hosťom. Brankár Patrik Nechátal si držal čisté konto a zásluhou Adriána Valiguru a Justina Buzeea viedli hráči Popradu dvojgólovým rozdielom.

Po skončení druhej tretiny však svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav. V 31. min využil presilovú hru Brock Higgs a o 103 sekúnd neskôr vyrovnal kapitán Tomáš Surový. Záverečné dejstvo lepšie zvládli hráči Popradu.

V 48. min skóroval Samuel Mlynarovič, v poslednej minúte stretnutia ešte trafili puk do prázdnej bránky Samuel Takáč a vo vlastnom oslabení Martin Belluš. Už teraz je jasné, že Poprad začne play-off na ľade Košíc.

Buček strelil tridsiaty gól

Hokejisti Nitry zvíťazili na ľade Detvy 3:1. Skóre stretnutia otvorili v ôsmej minúte domáci, keď spoluprácu prvého útoku zakončil Ladislav Ščurko. V druhej tretine však zverenci Josefa Tureka doplatili na nedisciplinovanosť.

Najskôr v 32. min vyrovnal v presilovke obranca Graeme McCormack a o päť minút na neho nadviazal Samuel Buček. Pre mladého slovenského reprezentanta to bol jubilejný 30. gól v sezóne. Mohol ho dosiahnuť aj skôr, ale na začiatku 34. min nepremenil trestné strieľanie.

Detva v záverečnej tretine nevyužila tri početné výhody a napokon ukončila základnú časť prehrou 1:3. Devätnásť sekúnd pred koncom uzavrel gólový účet zápasu Juraj Majdan. Nitra si vďaka zisku troch bodov udržala tretie miesto v tabuľke, a tak vyraďovacie súboje začne na domácom ľade proti Trenčínu.

Maďarské derby sa predlžovalo

Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili nad domácim Miškovcom 3:2 po predĺžení. Zverenci Glena Hanlona išli do vedenia už v piatej minúte, keď svoj 27. gól v aktuálnom ročníku zaznamenal Bálint Magosi.

Hosťom sa podarilo odpovedať krátko po začiatku prostrednej časti. Strelecky sa presadil Keegan Dansereau, pričom asistenciu si pripísal aj Slovák Tomáš Klempa. Miškovec sa v 49. min opäť ujal vedenia, ale na gól Nikandrosza Galanisza dokázal o päť minút neskôr odpovedať Chris Langkow.

Napokon bol práve kanadský útočník hrdinom zápasu, keďže v 50. sekunde predĺženia rozhodol o triumfe mužstva z hlavného mesta Maďarska.

Košice sa s Mikulášom netrápili

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 4:0. Hosťom v dueli na východe republiky už o nič nešlo, pretože bez ohľadu na výsledok obsadia v tabuľke konečné jedenáste miesto.

V zostave Liptákov sa objavilo viacero mladíkov a tí od úvodu stretnutia čelili hernej prevahe favorizovaného súpera. Zo streleckej aktivity vyťažili Košice v prvej tretine presný zásah Tomáš Klímu a v druhom dejstve góly obrancu Patrika Kocha a útočníka Olivera Jokeľa.

Vo zvyšku riadneho hracieho času si domáci hokejisti kontrolovali pohodlný náskok a dopriali brankárovi Vladislavovi Habalovi čisté konto. Navyše, v 59. min ešte potešil košických priaznivcov druhým zásahom Jokeľ.

Tipsport liga 2018/2019 - 55. kolo - utorok:

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 11. Sojčík (T. Bokroš), 49. Bartovič (Hecl), 57. Krejčí

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc st. - M. Orolin, Výleta, 1652 divákov

Zostavy:

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Henderson, M. Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jakúbek - Rogoň, Hruška, E. Šimun - Ondrušek, Fábry, Nejezchleb

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, D. Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - M. Hlinka, Dlouhý, O. Mikula - D. Hudec

Hlasy po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Sú vo mne veľké emócie, som veľmi sklamaný a nahnevaný. Na šiestom mieste sme mali veľký náskok, no pokazili sme to niektorými zápasmi s mužstvami, ktoré sú pod nami. Nakoniec nám chýba bod. Paradoxne sme s Trenčínom v sezóne štyrikrát vyhrali, no v rozhodujúcom zápase sme prehrali a sme pod ním a nie sme v šestke. Prvá tretina bola z našej strany slabá, nevyhrávali sme osobné súboje. Od druhej tretiny sme zdvihli hlavu, pridali sme v korčuľovaní, začali sme súboje vyhrávať. Šance, ktoré mal Hruška a Zbořil sa musia premieňať. Ten druhý gól sme nemali dostať a vlastne ani ten prvý. Potom sme už hrali vabank bez brankára. Máme málo bodov, musíme sa pripraviť na zápasy proti Detve."

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Dnes sa hral dôležitý zápas, prirovnal by som to k zápasu play off. Bolo to vidieť aj na tribúnach, oba tábory vytvorili skvelú atmosféru. Bodaj by sa všetky zápasy hrali v takej atmosfére. Zápas mal všetko, boli tam emócie, hralo sa tvrdo. V prvej tretine sme boli my lepším tímom. Dali sme dôležitý prvý gól, od druhej tretiny boli Nové Zámky lepším, aktívnejším tímom, no ustáli sme to. V tretej tretine, mali Nové Zámky dve-tri tutovky. No zachytal Mišo Valent, chalani zblokovali nejaké strely a podarilo sa nám streliť druhý gól. Potom sme si už počkali na ten tretí. Jednoducho, my sme ten zápas zvládli lepšie."

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 8:3 (1:1, 3:2, 4:0)

Góly: 13. S. Petráš (Kelemen, Mitchell), 33. Michal Chovan (Mitchell), 34. Vandane (Michal Chovan, Fraser), 38. Zeleňák (Zuzin, Michal Chovan), 48. Hraško (Zeleňák, Pöyhönen), 52. Mitchell (Michal Chovan), 54. Kytnár (Handlovský, Fraser), 59. S. Petráš (Hraško, Kelemen) - 8. Hvila (Podešva, Beránek), 30. Podešva (Hvila, Piegl), 34. Jenčík

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Soós (Maď.) - Šefčík, Pálkövi (Maď.), 1307 divákov

Zostavy:

Zvolen: Tomek - Fraser, Vandane, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Drgoň - Handlovský, Kytnár, Zuzin - Pöyhönen, Michal Chovan, Vandas - Kelemen, Mitchell, S. Petráš - D. Růžička, Halama, Andrisík - Chlepčok

Žilina: Mikoláš - Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Turian, M. Hudec - Milý, J. Ručkay, Barta - Beránek, Podešva, Hvila - Dominik Rehák, Surovka, Jenčík - Hrazdíra, Ondruš, Hryzák - Pjaták

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Som veľmi rád, že sme zvládli tento ťažký zápas, určite dve tretiny konečnému výsledku nenasvedčovali. My sme sa veľmi trápili, hrali nervózne, hlavne u nás v pásme, odhadzovali sme zbytočne puky, zmätkovali sme, dostávali góly. Našťastie sme vyrovnali rýchlo na 3:3, a potom sme už hru ovládli. Chcem poďakovať hráčom za výbornú základnú časť a ideme ďalej."

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Dve tretiny sme podávali veľmi dobrý výkon, potrápili sme silný Zvolen, darila sa nám hra smerom dopredu. Tretia tretina bola poznačená našimi výpadkami v koncentrácii, dostali sme góly, ktoré by sme nemali dostávať. Myslím si, že výsledok je pre nás krutý, musíme však cezeň prejsť."

Peter Hraško, obranca Zvolena: "Vyhrali sme, to je hlavné, teší nás, že sme končili druhí v tabuľke. Výsledok bol pre nás veľmi priaznivý, vďaka tretej tretine. Ja som strelil kuriózny gól, vyhralo sa buly, najskôr som chcel puk len tak nahodiť, no trochu som periférne videl, že brankár na to čaká, tak som to skúsil do protismeru a on sa pošmykol. Je mi ho ľúto, ale nič sa nedá robiť, aj také góly padajú."

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Góly: 31. Higgs (T. Surový), 32. T. Surový - 10. Valigura (Paločko, Heizer), 21. Buzzeo (Brejčák, K. Karalahti), 48. Mlynarovič (Petran, S. Takáč), 60. S. Takáč (D. Bondra, Erving), 60. Belluš

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Nagy (Maď.) - Synek, Soltész (Maď.), 2492 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Lisutin - Glenn, Mihálik, Biro, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Petrinec - M. Bartánus, Higgs, Zigo - Lamper, T. Surový, Šoltés - Matoušek, A. Šťastný, Koper - Gabor, Češík, Kabáč

Poprad: Nechvátal - Brejčák, K. Karalahti, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Petran - Buzzeo, K. Miller, D. Bondra - Paločko, Heizer, Valigura - Abdul, Mlynarovič, S. Takáč - Belluš, Macík

HC 07 Detva - HK Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Ščurko (Murček, Puliš) - 32. McCormack (Majdan), 37. S. Buček (M. Slovák), 60. Majdan (Morrison)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Fridrich - Tvrdoň, Rojík, 367 divákov

Zostavy:

Detva: R. Petrík - Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, T. Török - Tibenský, McLean, Král - M. Surový, Matúš Chovan, Martin Ďaloga

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Čaládi, S. Buček - Pätoprstý, Hrušík, Minárik

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MAC Budapešť (Maď.) 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 5. Magosi (Loiseau, R. Harrison), 49. Galanisz (Láda, Crawford) - 22. Dansereau (J. Brown, T. Klempa), 54. Langkow (Burt, Macaulay), 61. Langkow

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: ,0:0, rozhodovali: Snášel, Kalina - Jobbágy, Šoltés, 1095 divákov

Zostavy:

Miškovec: Adorján - D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda, Lövei - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Albert

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Vokla, Negrin, Garát, Burt, Bugár - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, B. Majoross, Pápa - Szigeti, Kreisz, Odnoga

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 17. T. Klíma (Dudáš), 25. Koch, 26. Jokeľ (Galamboš, Dudáš), 59. Jokeľ (T. Klíma, Dudáš)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, T. Orolin - Stanzel, Durmis, 3538 divákov

Zostavy:

Košice: Habal - Koch, T. Slovák, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Čížek - Lušňák, Suja, Spilar - Kafka, Brophey, J. Sýkora - Š. Petráš, Ignatuškin, Ščerbatov - Jokeľ, Galamboš, T. Klíma - Žitný

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - S. Droppa, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Matej Bača, Mezovský - Záhradník, Róbert Huna, Nechaj - Čenka, Oško, J. Sukeľ - Rolný, Tamáši, L. Žiak - Parobek, M. Piatka, Števuliak

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín získal v Nových Zámkoch tri body a postúpil do štvrťfinále play-off