Trenčín otočil zápas v Nitre a rozhodol v predĺžení, Košice doma prehrali

Hokejisti Dukly Trenčín so svojimi fanúšikmi. (Autor: SITA)
Sportnet|11. mar 2019 o 20:59

V oboch zápasoch uspeli hostia.

KOŠICE, NITRA. Pondelňajší úvodný diel východniarskej štvrťfinálovej bitky v play off Tipsport ligy lepšie zvládli hokejisti z Popradu.

Tí zvíťazili v košickej Steel Arene nad domácimi hráčmi 3:2 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazné zápasy.

Popradčania už v 5. minúte otvorili skóre zásluhou Justina Buzzea. V 17. minúte však vyrovnal Evan Brophey a začínalo sa odznova.

Aj do prostredného dejstva vstúpili lepšie hostia a Samuel Mlynarovič opäť hosťom prinavrátil najtesnejšie vedenie.

Tipsport liga - 1. štvrťfinále play off: Najlepšie momentky zo zápasu Košice - Poprad: fotogaléria

11.3.2019

V 50. minúte Košičania aj druhýkrát v zápase dokázali vyrovnať, keď sa presadil Marcel Haščák, ale zakrátko presne trafil popradský bek Marcel Petran a zariadil pre svoj tím úspešný vstup do vyraďovacej časti.

Minulosezónni finalisti z Dukly Trenčín predviedli dokonalý obrat na ľade HK Nitra.

Pod Zoborom prehrávali po úvodnej tretine 0:2, ale v ďalších dvoch častiach hry dokázali streliť po jednom góle a vynútili si predĺženie.

V pridanom extračase rozhodol o triumfe hostí obranca Martin Rýgl.

Tipsport liga - 1. štvrťfinále play off: Najlepšie momentky zo zápasu Nitra - Trenčín: fotogaléria

11.3.2019

Tipsport liga 2018/2019 - štvrťfinále play off:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Košice - Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 17. Brophey (L. Nagy, T. Slovák), 50. Marcel Haščák (Ščerbatov, Derľuk) - 5. Buzzeo (Salija, K. Miller), 24. Mlynarovič (P. Svitana), 53. Petran (K. Karalahti, Buzzeo)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: L. Paukovček 10 min za vrazenie na mantinel, Mlynarovič (obaja Poprad) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Adamec - Orolin, Kacej, 6017 divákov

Košice: Habal - Koch, T. Slovák, Derľuk, Šedivý, Dudáš, Pretnar, Čížek - L. Nagy, Suja, Spilar - Kafka, Brophey, J. Sýkora - Lušňák, Ignatuškin, Marcel Haščák - Š. Petráš, T. Klíma, Ščerbatov - Jokeľ

Poprad: Vošvrda - Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, K. Karalahti - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč - Abdul, Heizer, K. Miller - Belluš, L. Paukovček, Macík - Paločko

/stav série 0:1/

Nitra - Trenčín 2:3pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Kerbashian (Scheidl, Miroslav Pupák), 17. Lantoši (M. Slovák) - 21. Bartovič (Cebák), 58. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 70. Rýgl (Ölvecký)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik - Tvrdoň, Výleta, 3247 divákov

Nitra: Hanuljak - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík - Fominych

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, D. Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Radjenovic, T. Varga - M. Hlinka, R. Dlouhý, O. Mikula - D. Hudec

Hlasy po stretnutí:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Vyhrávať 2:0 a stratiť zápas je určite zlé, ale naši hráči možno nezvládli tvrdú hru Trenčína, ktorou sa prezentovali. V závere sme sa v dôraze nevyrovnali hosťom a z toho to vyplynulo. Stratili sme prvý zápas. Je to play off. Pre nás veľká škoda, pretože náskok 2:0 by dobré mužstvo malo ustrážiť."

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Možno aj tréneri Nitry, ako aj my, sme sa trochu obávali, ako bude vyzerať začiatok zápasu po dlhej pauze. Avšak, obidva tímy vstúpili do zápasu veľmi aktívne. Videli sme skvelý zápas z pohľadu intenzity, agresivity, pohybu a odolnosti v osobných súbojoch z oboch strán. Aj keď sme prehrávali o dva góly, tak sme chalanom povedali, že tam boli dobré momenty, akurát rýchlosť súpera priniesla dva góly. Dôležitý bol gól na 2:1, kde sme boli na kontakt. V závere sme dosiahli vyrovnanie. Konečne sme dostali presilovku. V predĺžení sme to otočili a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín otočil zápas v Nitre a rozhodol v predĺžení, Košice doma prehrali