Miroslav Stoch (vpravo) šprintuje za Roque Mesom. (Autor: Petr David Josek TASR/AP)
Sportnet|14. mar 2019 o 21:11

Diváci v Krasnodare zažili drámu.

BRATISLAVA. Futbalisti Slavie Praha so slovenským reprezentantom Miroslavom Stochom sa po veľkej dráme prebojovali do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019.

V osemfinále vyradili päťnásobného šampióna súťaže FC Sevilla, po remíze 2:2 v prvom dueli zvíťazili vo štvrtkovej domácej odvete nad španielskym klubom 4:3 po predĺžení.

Český zástupca pritom ešte v 102. minúte prehrával 2:3, no v strhujúcom závere dokázal skóre otočiť.

Stoch nastúpil v základnej zostave Slavie, hral do 93. minúty.

Inter doma vyhorel

Inter Miláno nezvládol domácu odvetu s nemeckým Eintrachtom Frankfurt a jeho púť aktuálnou edíciou futbalovej Európskej ligy sa skončila v osemfinále.

Inter v základnej zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom prehral 0:1 gólom Luku Joviča zo šiestej minúty, na ktorý už vo zvyšku stretnutia neodpovedali.

Defenzíva Eintrachtu tak neinkasovala v treťom súťažnom vystúpení za sebou a zaujímavosťou je, že Frankfurt v kalendárnom roku 2019 stále nenašiel premožiteľa v "ostrom" zápase.

Giroud strelil hetrik

Ruský Zenit Petrohrad v kádri so slovenským krídelníkom Róbertom Makom (hral od 71. min) nedokázal zmazať dvojgólové manko z domáceho duelu so španielskym Villarrealom, v ktorom prehral 1:3.

Villarreal si v odvete postrážil postup vďaka triumfu 2:1.

Podobne bez problémov prenikla do štvrťfinále aj londýnska Chelsea, ktorá zdolala Dynamo Kyjev 5:0 a v celkovom súčte dvoch duelov zaknihovala skóre 8:0. V odvetnom vystúpení na ukrajinskej pôde sa blysol francúzsky útočník Olivier Giroud hetrikom.

Dráma v Krasnodare

Londýnsky Arsenal si napravil chuť po nevydarenom prvom zápase s francúzskym Rennes (1:3) v odvete na Emirates Stadium.

Arsenal viedol už po pätnástich minútach o dva góly zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga a Ainsleyho Maitlanda-Nilesa a po prestávke pridali poistku. Na konečných 3:0 zvýšil druhým presným zásahom gabonský zakončovateľ Aubameyang.

Dramatický priebeh mala konfrontácia ruského Krasnodaru a FC Valencia. Španielsky tím zvíťazil v prvom stretnutí pred vlastnými fanúšikmi 2:1 a na pôde súpera si dlho držal postupovú bezgólovú remízu.

V 85. minúte však Valencia inkasovala z kopačky Magomeda-Šapiho Sulejmanova a účasť medzi elitnou osmičkou im zabezpečil až presný zásah Portugalčana Goncala Guedesa z tretej minúty nadstaveného času.

Predlžovalo sa aj v Lisabone

Podobné problémy nemuseli riešiť hráči SSC Neapol, ktorí síce prehrali v Salzburgu 1:3, ale vzhľadom na domáce víťazstvo 3:0 z prvého zápasu mali situáciu pod kontrolou. Navyše, tretí gól rakúskeho tímu prišiel až v záverečných sekundách.

Na postup do štvrťfinále sa poriadne nadrela Benfica Lisabon, ktorá dlho hľadala recept na pozornú obranu Dinama Záhreb. Portugalský tím prehral v prvom zápase v chorvátskej metropole 0:1 a dlho sa trápil v zakončení. Pomohol mu až Jonas v 71. minúte, ktorého gól poslal stretnutie do predĺženia.

V ňom už mala Benfica herne navrch, čo potvrdili presné zásahy Ferra a Alexa Grimalda. Záhrebčania nedokázali sekundovať rozbehnutému súperovi aj preto, že v 104. minúte dostal Petar Stojanovič dve žlté karty v priebehu niekoľkých sekúnd a oslabil svoje mužstvo.

Európska liga 2018/2019 - osemfinále - odvety - štvrtok:

Dynamo Kyjev - FC Chelsea 0:5 (0:3)
Góly: 5., 33. a 59. Giroud, 45.+ Marcos Alonso, 78. Hudson-Odoi, rozhodoval: Tobias Stieler (Nem.)

Prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil FC Chelsea.

FK Krasnodar - FC Valencia 1:1 (0:0)
Góly: 85. Sulejmanov - 90.+ Goncalo Guedes, rozhodoval: Anthony Taylor (Angl.)

Prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil FC Valencia.

RB Salzburg - SSC Neapol 3:1 (1:1)
Góly: 25. Dabúr, 65. Gulbrandsen, 90.+ Leitgeb - 14. Milik, rozhodoval: Carlos del Cerro Grande (Šp.)

Prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil SSC Neapol.

Arsenal Londýn - Stade Rennes 3:0 (2:0)
Góly: 5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles, rozhodoval: Andris Treimanis (Lot.)

Prvý zápas 1:3, do štvrťfinále postúpil Arsenal.

Benfica Lisabon - Dinamo Záhreb 3:0 po predĺžení (1:0, 0:0)
Góly: 71. Jonas, 94. Ferro, 105. Grimaldo, ČK: 104. Stojanovič (Záhreb) po druhej žltej karte, rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

Prvý zápas 0:1, do štvrťfinále postúpila Benfica Lisabon.

Inter Miláno - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)
Gól: 6. Jovič, rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.)

Prvý zápas 0:0, do štvrťfinále postúpil Frankfurt.

Slavia Praha - FC Sevilla 4:3 po predĺžení (2:2, 1:1)
Góly: 14. Ngadeu-Ngadjui, 47. Souček (z pok. kopu), 102. Van Buren, 119. I. Traoré - 44. Ben Yedder (z pok. kopu), 54. El Haddadi, 98. Vázquez, rozhodoval: Alexej Kulbakov (Biel.)

Prvý zápas 2:2, do štvrťfinále postúpila Slavia Praha.

FC Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1 (1:0
Góly: 29. G. Moreno, 47. Bacca - 90.+ Ivanovič, rozhodoval: Artur Soares Dias (Portug.)

Prvý zápas 3:1, do štvrťfinále postúpil Villarreal.

Domov»Futbal»Európska liga»Slavia so Stochom senzačne vyradila Sevillu, Mak aj Škriniar v EL končia