Tomáš Tatar (vľavo) strieľa gól v zápase proti Floride Panthers.
Tomáš Tatar (vľavo) strieľa gól v zápase proti Floride Panthers. (Autor: Ryan Remiorz SITA/AP)
SITA|27. mar 2019 o 06:27

Bodoval aj obranca Christián Jaroš.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar má za sebou ďalšiu trojbodovú noc v NHL.

Šikovný krídelník prispel dvoma gólmi a jednou asistenciou k triumfu Montrealu nad Floridou 6:1 a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Price dodával tímu sebavedomie

Tatar si vylepšil svoju produktivitu v tejto sezóne na 25 gólov a 32 asistencií a s 57 bodmi si utvoril kariérne maximum. Dosiaľ mal na konte najviac 56 bodov (29+27) v sezóne 2014/2015, keď si ešte obliekal dres Detroitu.

Aj zásluhou Tatara má Montreal na konte už 90 bodov a vo Východnej konferencii mu patrí druhá pozícia s voľnou kartou do play-off o 1 bod za Carolinou a 2 body za Columbusom.

"Myslím si, že sme hrali dobre. Boli sme často v útočnej tretine a vytvárali si šance. Skvelými zákrokmi nás podržal Carey Price a vlieval nám sebadôveru." vyhlásil Tomáš Tatar podľa webu NHL.

V Edmontone sa zrodili dva hetriky

Zo štyroch Slovákov, ktorí boli v hre počas utorkovej noci v NHL, bodoval aj Christián Jaroš. Mladý obranca sa jednou asistenciou podieľal na triumfe Ottawy nad Buffalom (4:0). Jaroš zaokrúhlil počet bodov v tejto sezóne na 10 (1+9). zápas ukončil aj s troma bodyčekmi a dvoma plusovými bodmi.

Aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti sa v utorok tešili z víťazstiev svojich tímov, ale nebodovali. Obranca Anderej Sekera bol účastníkom gólovej prestrelky v súboji Edmonton - Los Angeles (8:4) a zápas ukončil s dvoma pluskami na konte.

Zrodili sa až dva hetriky, teda trojbodové zápisy, domácich hráčov. Ich autormi boli Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl.

Nemecký hokejista sa so 46 gólmi dostal na druhú priečku medzi najlepšími strelcami pred Johna Tavaresa a len 3 presné zásahy mu chýbajú na topkanoniera súťaže Rusa Alexandra Ovečkina.

Richard Pánik bol pri triumfe Arizony nad Chicagom (1:0). Počas 17:40 min na ľade si zapísal 4 strely a 2 "hity". Arizona dosiahla dôležité víťazstvo v súboji o voľnú kartu v Západnej konferencii. Na konte má 81 bodov rovnako ako Colorado, ktorému zatiaľ patrí druhá voľná karta na Západe.

NHL 2018/2019 - 27. marec - výsledky:

Columbus - New York Islanders 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 6. Dzingel (Werenski, Jenner), 43. Panarin (Atkinson, Duchene), 52. Bjorkstrand, 60. Atkinson (Duchene)

Washington - Carolina 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 17. Oshie (Kuzněcov, Hagelin), 45. Ovečkin (T. Wilson, Kuzněcov), 52. Carlson (Orlov, Kuzněcov), 58. Bäckström (Ovečkin, Carlson) – 36. D. Hamilton (Williams, Niederreiter)

Montreal - Florida 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 7. Tatar (A. Shaw, Petry), 13. Kulak (Kotkaniemi, Weal), 15. Tatar (S. Weber, Gallagher), 23. Lehkonen (A. Shaw, Kulak), 33. Danault (Mete, Tatar), 52. Domi – 42. Vatrano (Malgin, Trocheck)

/Útočník Tomáš Tatar (Montrel) odohral takmer 20 minút, strelil dva góly, pri jednom asistoval, trikrát vystrelil na bránu, vyhral jedno vhadzovanie, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si tri plusové body./

Ottawa - Buffalo 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 18. Duclair (O. Lindberg, Chabot), 20. Gibbons (Jaroš), 46. Balcers (B. Ryan, Chabot), 48. Pääjärvi (Wolanin, Gibbons)

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 15 minút, asistoval pri jednom góle, zaznamenal tri hity, zablokoval dve strely súpera a pripísal si dva plusové body./

Edmonton - Los Angeles 8:4 (5:1, 2:3, 1:0)

Góly: 4. Nugent-Hopkins (Chiasson), 5. Draisaitl (Klefbom, Koskinen), 11. Kassian (A. Larsson, Klefbom), 15. Nugent-Hopkins (Nurse, Chiasson), 20. Nugent-Hopkins (Klefbom, McDavid), 32. McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 35. Draisaitl (McDavid, Nurse), 59. Draisaitl (McDavid, Gambardella) – 3. Iafallo (Kopitar, D. Brown), 28. Doughty (Kopitar, D. Brown), 37. D. Brown (Kopitar, Toffoli), 40. Grundström (Amadio, Walker)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 18 minút, raz vystrelil na bránu, prehral dve vhadzovania, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si dva plusové body./

Arizona - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 46. Cousins (Ekman-Larsson)

/Útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 17 minút počas ktorých stihol štyrikrát vystreliť na bránu./

Vancouver - Anaheim 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Góly: 13. Virtanen (Schaller, Beagle), 19. Edler (Leivo, Stecher), 54. Leivo, 55. Pearson (Stecher, Horvat) – 10. Steel, 33. Steel (Sherwood), 40. Steel (t.s.), 48. Rakell (Henrique, Terry), 52. Sherwood

Domov»Hokej»NHL»Tatara vyhlásili za prvú hviezdu zápasu, strelil dva góly a pri jednom asistoval