Dúbravka pomohol Newcastlu k triumfu nad Southamptonom, Pérez strelil hetrik

Hráč Newcastle United Ayoze Perez - ilustračná fotografia.
Hráč Newcastle United Ayoze Perez - ilustračná fotografia. (Autor: Nick Potts TASR)
SITA|20. apr 2019 o 15:43

City sa revanšovalo Tottenhamu.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v stretnutí 35. kola najvyššej anglickej súťaže nad londýnskym Tottenhamom 1:0.

De Bruyne sa zranil

Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď už v piatej minúte skóroval takmer z bránkovej čiary Phil Foden. Hráč s rokom narodenia 2000 bol napokon jediným strelcom duelu.

Tottenham si vypracoval niekoľko šancí na vyrovnanie, ale gólman Ederson sa postupne zaskvel pri šanciach Christiana Eriksena, Son Heung-Mina či Lucasa Mouru.

Manchester City sa tak revanšoval Tottenhamu za stredajšie vyradenie z Ligy majstrov a ziskom troch bodov sa vrátil na čelo Premier League o bod pred Liverpool. Čiernou škvrnou na triumfe City bolo zranenie Kevina De Bruyna.

Pérezov šťastný deň

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu sa tešili z víťazstva hráči Newcastle United, ktorí v domácom prostredí zdolali Southampton 3:1. Hrdinom duelu bol španielsky útočník Ayoze Pérez, ktorý sa postaral o všetky góly domácich.

V prvom polčase skóroval dvakrát v rozpätí štyroch minút a v 87. min definitívne spečatil triumf zverencov Rafaela Beníteza. Naposledy zaznamenal hetrik ešte v sezóne 2013/2014, keď si obliekal dres španielskeho Tenerife.

Slovenský brankár Martin Dúbravka tradične odchytal celý zápas a prekonať ho dokázal iba gabonský záložník Mario Lemina.

Premier League 2018/2019 - 35. kolo - 20. apríl:

Manchester City - Tottenham 1:0 (1:0)
Gól: 5. Foden

AFC Bournemouth - Fulham FC 0:1 (0:0)
Góly: 53. Mitrovič (z 11 m)

Huddersfield Town - Watford FC 1:2 (0:1)
Góly: 90+3. Ahearne-Grant - 5. a 80. Deulofeu

West Ham United - Leicester City 2:2 (1:0)
Góly: 37. Antonio, 82. Pérez - 67. Vardy, 90+2. Barnes

Wolverhampton Wanderers - Brighton & Hove Albion 0:0

Newcastle United - Southampton 3:1 (2:0)
Góly: 27., 31. a 86. A. Pérez - 59. Lemina

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka pomohol Newcastlu k triumfu nad Southamptonom, Pérez strelil hetrik