Zdeno Chára zastavil Rileyho Nasha.
Zdeno Chára zastavil Rileyho Nasha. (Autor: SITA)
Jakub Benko|28. apr 2019 o 06:51

Slovák zastavil útočníka Columbusu.

BOSTON. Slovenský obranca v službách Bostonu Bruins Zdeno Chára bojuje spolu so svojím tímom v semifinále Východnej konferencie NHL proti Columbusu Blue Jackets.

V druhom zápase série sa Chára tradične objavil v prvej formácii Bostonu a odohral viac ako 28 minút.

Nepripísal si žiadny kanadský bod, no už v úvode stretnutia rozjasal bostonskú arénu.

V prvom striedaní prvej tretiny si v strede ihriska preberal puk útočník Columbusu Riley Nash.

Štyridsaťdvaročný Chára si počkal na správny moment a mohutným, ale čistým bodyčekom zložil útočníka priamo na červenej čiare.

Zjavne otrasený útočník odkorčuľoval na striedačku, zápas však dohral. Kanaďan strávil pred príchodom do Columbusu dve sezóny práve v Bostone.

Druhý zápas pred domácim publikom Boston nedoviedol do víťazného konca a Columbus po výhre 2:3 v predĺžení vyrovnal stav série na 1:1.

Domov»Hokej»NHL»Chára zbúral bodyčekom bývalého spoluhráča hneď v prvom striedaní