Kužmová postúpila do druhého kola Roland Garros, vyzve turnajovú štvorku

Viktória Kužmová na Roland Garros 2019.
Viktória Kužmová na Roland Garros 2019. (Autor: Christophe Ena - TASR/AP)
TASR|27. máj 2019 o 12:45

Slovenka si s domácou tenistkou poradila v dvoch setoch.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa rovnako ako vlani prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole si na parížskej antuke poradila s domácou Francúzkou Alize Cornetovou 6:4, 6:3.

Kužmová vyzve súperku z elitnej desiatky

Jej ďalšou súperkou bude štvrtá nasadená Holanďanka Kiki Bertensová, s ktorou má bilanciu 1:1. Vo februári ju zdolala na turnaji WTA v Dubaji a po prvý raz získala skalp hráčky z elitnej svetovej desiatky.

Kužmová v úvode zápasu s Cornetovou výborne returnovala, trikrát prelomila Francúzkino podanie a vybudovala si náskok 5:2. Slovenka hrala rýchlo a agresívne, vychádzali jej aj stopbaly, ktoré sú v antukovej sezóne jej veľká zbraň.

Cornetová v ďalších minútach znížila na 4:5 a v desiatom geme mala k dispozícii brejkbal, Kužmová ho však odvrátila a zisk prvého setu následne spečatila dvoma esami.

Na začiatku druhého dejstva po dvoch brejkoch odskočila Cornetovej na 4:1. Za stavu 4:3 odvrátila vďaka trom winnerom tri brejkbaly a prvý vzájomný zápas s Francúzkou už dotiahla do úspešného konca.

V deviatom geme premenila pri podaní Cornetovej v poradí druhý mečbal a vyslúžila si potlesk publika, ktoré ocenilo jej atraktívnu, útočnú hru.

Spojný bol aj tréner

Spokojnosť neskrýval ani Kužmovej tréner Michal Mertiňák. "Viki podala super výkon. Od začiatku hrala maximálne sústredene. Na svoje pomery dala aj veľa winnerov z forhendu a bravúrne zvládla ťažké momenty na konci prvého setu, kde zahrala dve esá.

Veľmi dôležitý bol aj gem za stavu 4:3 v druhom sete, v ktorom čelila trom brejkbalom, no všetky odvrátila víťaznými údermi. Kiki Bertensová bude v 2. kole ťažká súperka, ale Viki ju už v Dubaji zdolala. Pokiaľ zopakuje tento výkon, tak to môže byť veľmi vyrovnané a v tom zápase môže rozhodnúť pár lôpt," povedal pre TASR Mertiňák.

Shelby Rogersová (Aus.) - Astra Sharmová (Aus.) 6:3, 6:3

Samantha Stosurová (Aus.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:2, 7:6 (3)

Marie Bouzková (ČR) - Bianca Vanessa Andreescová (Kan.-22) - prerušené pre tmu za stavu 7:5, 4:6

Chsieh Su-wej (Taiw.-25) - Viktorija Golubicová (Švaj.) 6:4, 3:6, 6:0

Sofia Keninová (USA) - Giulia Gattová-Monticoneová (Tal.) 6:3, 5:7, 6:2

Kurumi Narová (Jap.) - Dalila Jakupovičová (Slovin.) - prerušené pre tmu za stavu 7:5, 5:7

Domov»Tenis»Roland Garros»Kužmová postúpila do druhého kola Roland Garros, vyzve turnajovú štvorku