1.Hanna ÖbergováŠvédsko13:09,3 min3 tr. okr.
9.Ingrid Landmark TandrevoldováNórsko+ 34,1 s3 tr. okr.
10.Kaisa MäkäräinenováFínsko+ 40,4 s5 tr. okr.
11.Markéta DavidováČesko+ 1:34,3 min9 tr. okr.
12.Anastasia KuzminováSlovensko+ 2:09,6 min9 tr. okr.

BRATISLAVA. Slovenka Anastasia Kuzminová obsadila dvanáste miesto v pretekoch s hromadným štartom v letnom biatlone v nórskom meste Sandnes.

Preteky sa uskutočnili v rámci podujatia Ski festival Blink 2019.

Víťazkou sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá na strelnici spravila tri chyby a dosiahla čas 13:09,3 minúty.

Dramatický súboj videli diváci o ďalšie pozície, medzi druhým a šiestym miestom bol rozdiel iba 1,8 sekundy.

Druhá napokon skončila Švédka Mona Brorssonová, tretiu priečku si vybojovala domáca Marte Olsbuová-Röiselandová.

Na štart pretekov v uliciach 77-tisícového nórskeho mesta sa predstavilo dvanásť pretekárov, vrátane Talianok Wiererovej, Vittozziovej či Fínky Mäkäräinenovej.

Sedem pretekárok malo vopred istú účasť na tomto podujatí, zvyšných päť si miestenku muselo vybojovať v kvalifikácii.

Súťažilo sa na kilometrovom okruhu a na programe boli štyri strelecké položky.

Zaujímavosťou pretekov bolo, že v prípade nepresného výstrelu pretekárky absolvovali trestný okruh v podobe prejazdu kruhovým objazdom.

Po prvej streľbe patrilo trojnásobnej olympijskej víťazke Kuzminovej šieste miesto, ale pri druhej streľbe v ľahu trikrát chybovala, a tak sa prepadla takmer na chvost výsledkovej listiny.

Práve zlá streľba bola dôvodom neúspešného vystúpenia rodáčky z ruského mesta Ťumeň.

V nórskom Sandnese sa predstaví aj v sobotu, kedy je naplánovaný šprint, respektíve rýchlostné preteky.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kuzminová súťažila v Nórsku, zdržala sa dlho na kruhovom objazde