Barcelona v príprave zdolala Arsenal, pomohol jej bizarný vlastný gól súpera

Momentka zo zápasu FC Barcelona - Arsenal Londýn.
Momentka zo zápasu FC Barcelona - Arsenal Londýn. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. aug 2019 o 10:13

Zápas sledovalo takmer 100-tisíc ľudí.

BARCELONA. V nedeľňajšom prípravnom zápase na Camp Nou zvíťazila FC Barcelona nad Arsenalom Londýn 2:1.

Zápas sledovalo 99 000 divákov, v akcii videli aj najnovšie posily Kataláncov Antoinea Griezmana a Frenkieho De Jonga.

Duel sa vyvíjal lepšie pre Londýnčanov, ktorých v 36. minúte poslal do vedenia Pierre-Emerick Aubameyang.

Po zmene strán však v 69. minúte domáci vyrovnali zásluhou kuriózneho vlastného gólu Ainsleya Maitland-Nilesa a v 90. minúte rozhodol o triumfe Barcelony Luis Suárez po prihrávke Sergia Roberta.

"Myslím, že sme odohrali dobrý zápas, ale v prvej polovici nám chýbal pohyb. Atmosféra bola skvelá a bolo nám cťou stretnúť sa s našimi fanúšikmi," citovala agentúra AFP slová domáceho trénera Ernesta Valverdeho.

Kouč Barcelony vymenil v druhom polčase celú základnú jedenástku, Lionel Messi sa na trávnik nedostal.

Pred zápasom sa však argentínsky útočník prihovoril fanúšikom.

Sľúbil im, že sa jeho tím pokúsi po neúspechu v uplynulej sezóne v Lige majstrov opäť dosiahnuť na vrchol. V semifinále ho v minulom ročníku zastavil neskorší víťaz FC Liverpool.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona v príprave zdolala Arsenal, pomohol jej bizarný vlastný gól súpera