Norwichu stačili na senzačné víťazstvo tri strely. Všetky skončili v sieti City

Lavička Manchestru City v zápase proti Norwich City.
Lavička Manchestru City v zápase proti Norwich City. (Autor: TASR)
SITA|15. sep 2019 o 11:49

Toto je hra o góloch, vraví Guardiola.

BRATISLAVA. Obhajca majstrovského titulu v anglickej najvyššej futbalovej súťaži Manchester City si v sobotu pripísal prvú prehru v novom ročníku Premier League.

Zverenci Pepa Guardiolu nečakane zaváhali na ihrisku Norwichu City, ktorému podľahli tesne 2:3. Futbalisti City počas celého stretnutia len doťahovali náskok súpera a momentálne strácajú na vedúci Liverpool už päť bodov.

Norwich zaskočil favorita vynikajúcim úvodom zápasu. V 18. minúte skóroval hlavičkou po rohovom kope Kenny McLean a o desať minút neskôr zvyšoval na 2:0 po rýchlom brejku strelou do odkrytej bránky Todd Cantwell.

Guardiola pochválil súpera

Za hostí síce odpovedal tesne pred odchodom do šatní Sergio Aguero, no domáci kanonier Teemu Pukki zvýšil po prestávke na 3:1 a hráči City sa zmohli len na korekciu výsledku z kopačky Rodriho.

"Vytvorili sme si šance, no nedokázali sme ich premeniť. Norwich je dobrý tím s kvalitnými hráčmi, čo potvrdili v minulom ročníku The Championship. Navyše, boli veľmi efektívni.

Vo futbale sa nemôžete vždy vyhnúť chýbam. Neviem, koľko striel sme vyprodukovali, ale toto je hra o góloch," cituje Guardiolu portál BBC.com.

Futbalisti Norwichu vystrelili do priestoru bránky iba trikrát a vo všetkých prípadoch rozvlnili sieť. Naopak, hostia vyťažili z ôsmich pokusov len dva presné zásahy.

Pukki mal prsty v takmer všetkých góloch

"Je to špeciálny deň pre náš klub. Dokázali sme zdolať jeden z najlepších tímov na svete napriek tomu, že máme viacero zranených hráčov. Museli sme predviesť niečo špeciálne v rámci nášho herného plánu, ak sme chceli uspieť.

Víťazstvo sme si zaslúžili, boli sme výnimoční," vyjadril sa kouč staronového účastníka Premier League Daniel Farke.

Norwich v úvode ligového ročníka ťaží predovšetkým z vynikajúcej formy fínskeho zakončovateľa Pukkiho. Dvadsaťdeväťročný útočník mal prsty v ôsmich z deviatich gólov svojho tímu v aktuálnej sezóne.

Šesťkrát sám skóroval a v dvoch prípadoch pripravil góly spoluhráčom. Po piatich kolách sú "zeleno-žltí" na dvanástej pozícii v tabuľke. Manchester City zostal druhý, ale zatiaľ stopercentný Liverpool sa mu vzdialil na päť bodov.

Domov»Futbal»Anglicko»Norwichu stačili na senzačné víťazstvo tri strely. Všetky skončili v sieti City