Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer (Autor: AP/Alastair Grant)
TASR|4. okt 2019 o 11:15

Solskjaer sa sťažoval na rozhodcu a trávnik.

LONDÝN. Futbalistom Manchestru United sa už veľmi dlhý čas nedarí na ihriskách súperov. Potvrdili to aj vo štvrtkovom stretnutí L-skupiny Európskej ligy UEFA 2019/2020, keď v Alkmaare remizovali s AZ bez gólov.

Zverenci trénera Oleho Gunnara Solskjaera nedokázali zvíťaziť vonku v desiatom súťažnom zápase za sebou.

V Holandsku navyše nepredviedli oslnivý výkon, pričom prvýkrát v ich 25 zápasoch v EL ani raz neohrozili bránku súpera. Napriek tomu však Solskjaer bránil svojich hráčov.

Tieto veci sú frustrujúce, vraví Solskjaer

Nepáčil sa mu najmä výkon rozhodcov, ktorí podľa jeho názoru ukrátili United o pokutový kop. Desať minút pred koncom zápasu Stijn Wuytens poslal k zemi Marcusa Rashforda, píšťalka arbitra Gediminasa Mažeika z Litvy sa však neozvala.

"Mali sme zvíťaziť. Žiaľ, o týchto veciach nesmiete ani diskutovať," povedal na BBC Solskjaer, ktorý dodal, že jedenástku mali kopať aj v pondelkovom ligovom zápase s Arsenalom.

"Neverím, že sa zopakovala situácia zo zápasu s Arsenalom. Tieto veci sú veľmi frustrujúce. Rozhodnutia ako tieto nás stoja body a majú vplyv na výsledky."

Arsenal bez problémov porazil Liege

Nórskemu trénerovi sa nepáčil ani stav ihriska. "Predviedli sme dobrý výkon na zlom trávniku."

Podmienky však mali oba tímy rovnaké a faktom je, že kým United ani raz netrafili bránku, domáci mohli v prvom polčase viesť, no gól Myrona Boada neplatil pre ofsajd. Z bezgólovej remízy sa mohol tešiť aspoň brankár David de Gea. Španiel si pripísal čisté konto u súpera po prvý raz od februára tohto roka.

V úplne inom svetle sa predviedol finalista minulého ročníka FC Arsenal. V zápase F-skupiny doma deklasoval belgický Standard Liege 4:0. V základnej zostave pritom chýbali viaceré opory na čele s kanonierom Pierreom-Emerickom Aubameyangom či Nicolasom Pepeom.

Presadil sa produkt akadémie

Arsenal nezostali nič dlžní svojej prezývke a už po 22 minútach viedli 3:0. Dvakrát sa presadil iba 18-ročný Brazílčan Martinelli, ktorý skóroval v rozmedzí troch minút. Tretí zásah pridal 20-ročný Joseph Willock a po zmene strán uzavrel skóre 23-ročný Daniel Ceballos.

"K mojim cieľom patrí strieľať góly, no najlepšie je, ak vyhráme na nulu. Tréner nám prízvukoval, aby sme hrali aj keď sme viedli o tri či štyri góly, to nám vštepuje neustále.

Náš kormidelník chce začleňovať mladých, takže som rád za každú šancu a snažím sa ju využiť," povedal produkt akadémie Arsenalu Willock pre BT Sport.

Okrem neho a Martinelliho sa v základnej zostave objavil aj 19-ročný Reiss Nelson. "Dali sme šancu mladým a oni sa jej chopili. Ukázali skvelé výkony a pomaly dosahujú úroveň prvého tímu. Hrajú naozaj dobre," povedal kouč Arsenalu Unai Emery.

Domov»Futbal»Európska liga»Futbalisti United opäť nevyhrali na ihrisku súpera. V Alkmaare ani raz nevystrelili na bránu