Tatar mal na dosah trojstý bod v NHL, Philadelphia však Montreal prestrieľala

Travis Sanheim (vľavo) a Phillip Danault v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens. (Autor: Matt Slocum SITA/AP)
SITA|8. nov 2019 o 07:12

Slovák strávil na trestnej lavici až šesť minút.

NEW YORK. Slovenskému hokejistovi Tomášovi Tatarovi sa nevydaril štvrtkový súboj NHL na ľade Philadelphie.

Montreal prehral 2:3 po predĺžení a Tatar počas 10:17 min na ľade mal iba 1 strelu na bránku a jeden mínusový bod. Tatar (149 + 150) mal na dosah trojstý bod v NHL, ale zatiaľ si musí počkať.

Montrealu nestačil ani výkon brankára Pricea

Až šesť minút slovenský krídelník strávil na trestnej lavici. Na konci prvej tretiny držal hokejku Clauda Girouxa a v šiestej minúte druhej časti bol potrestaný za hákovanie Philippa Myersa.

Napokon v polovici tretej tretiny pykala striedačka Montrealu za zdržiavanie hry a opäť bol na trestnej lavici slovenský útočník. Hostia si celkovo pripísali šesť dvojminútových trestov a čelili aj trestnému strieľaniu, ale domáci nevyužili ani jednu presilovku.

Napokon sa Philadelphia aj tak tešila z víťazstva, keď po 55 sekundách predĺženia rozhodol Sean Couturier. Montrealu nestačilo ani 40 zákrokov Careyho Pricea. Na strely na bránku to bolo jednoznačné - 43:24 pre Philadelphiu.

"V bránení presilových hier sme odviedli výbornú prácu. To je pozitívum tohto zápasu. Ťažké však bolo nájsť ´momentum´ v našej hre, keď polovica striedačky sedela na trestnej lavici a museli sme sa iba brániť v oslabeniach.

Mali sme však výborného brankára. Carey Price bol jediný dôvod, ktorý nás udržal v zápase," skonštatoval obranca Shea Weber, jeden z dvoch strelcov gólov Canadiens.

Islanders ukončili sériu víťazstiev

Až päť duelov z 11-zápasového programu muselo vo štvrtok rozhodnúť predĺženie. A práve pridaná päťminútovka rozhodla o tom, že na čísle desať sa skončila séria víťazstiev New Yorku Islanders.

Tí doma prehrali s Pittsburghom Penguins 3:4 po predĺžení napriek tomu, že po dvoch tretinách viedli 3:0. Víťazný gól Pittsburghu strelil Bryan Rust, Islanders prišli o druhú najdlhšou sériu víťazstiev v klubovej histórii. Pätnásť triumfov si pripísali v rozpätí 21. januára až 20. februára 1982.

Hrali sme dobre iba 40 minút. Vôbec sme sa nedržali toho, čo sme predvádzali počas víťaznej série.

Anders Lee, kapitán NY Islanders

"Klubúk dolu pred našimi hráčmi. Ukázali obrovskú odolnosť a bojovnosť. V tretej tretine nepoľavili v tlaku, čo je znakom charakteru v našom tíme," tešil sa tréner Pittsburghu Mike O´Sullivan.

Hostia prestrieľali domácich v pokusoch na bránku 39:23, prvou hviezdou bol útočník Jared McCann, autor gólu a dvoch asistencií.

"Hrali sme dobre iba 40 minút. Vôbec sme sa nedržali toho, čo sme predvádzali počas víťaznej série. Vtedy sme hrali naplno 60 minút a nedovoľovali súperom dostávať sa do mnohých šancí," uviedol kapitán Islanders Anders Lee.

NHL 2019/2020 - základná časť - piatok - výsledky

Carolina - Rangers 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 35. D. Hamilton (Slavin, T. Teräväinen), 56. Aho (Dzingel, Nečas) – 20. Panarin (R. Strome, Fast), 39. Lemieux (DeAngelo, Bučnevič), 42. Bučnevič, 59. Fox (Panarin)

Florida - Washington 4:5 (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 2. Vatrano, 15. Connolly (Strålman, B. Boyle), 21. Barkov (Dadonov), 39. Dadonov (Huberdeau, Barkov) – 1. Carlson (Kempný, Ovečkin), 27. Ovečkin (Kuzněcov, Carlson), 33. Ovečkin (Orlov, Bäckström), 41. T. Wilson (Kuzněcov), 61. T. Wilson (Carlson, Kuzněcov)

/Útočník Richard Pánik (Washington) do zápasu nezasiahol./

NY Islanders - Pittsburgh 3:4 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 1. Cizikas (Pulock, Dal Colle), 27. Clutterbuck (Cizikas, Pelech), 30. Pelech (Barzal, Lee) – 42. McCann (Marino, Dumoulin), 47. Rust (McCann, Malkin), 49. Malkin (Riikola, McCann), 64. Rust

Philadelphia - Montreal 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 14. P. Myers, 21. J. van Riemsdyk (Voráček, Giroux), 61. Couturier (Konecny, Provorov) – 34. Chiarot (Cousins, Danault), 45. S. Weber (Drouin)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 10:17 min, zaznamenal 1 strelu, 6 trestných minút a 1 mínusový bod./

Toronto - Vegas 2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 49. Matthews (Tavares, Rielly), 63. Tavares (Marner) – 45. Pacioretty

Ottawa - Los Angeles 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 38. Duclair (N. Zajcev, B. Tkachuk), 50. Anisimov (Ennis, Chlapík), 64. Pageau (N. Paul) – 27. D. Brown (Kopitar), 60. Toffoli (Roy, Kovaľčuk)

Chicago - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Góly: 7. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 19. A. Shaw (D. Strome, P. Kane), 55. P. Kane (Keith), 58. Kämpf (Määttä), 60. Saad (Carpenter, Määttä) – 22. J. T. Miller (E. Pettersson, Horvat), 59. Virtanen (Edler, Gaudette)

Arizona - Columbus 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 12. Söderberg (Crouse, Ljubuškin), 33. Chychrun (Grabner, Hinostroza) – 1. Nyquist (S. Jones, Bjorkstrand), 38. Bemström (Atkinson, Nyquist), 51. Bjorkstrand (Dubois, Nyquist)

Calgary - New Jersey 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Góly: 24. D. Ryan (Mi. Stone), 30. Monahan (J. Gaudreau, Hanifin), 35. Backlund (Hanifin), 40. Hanifin, 51. J. Gaudreau (Monahan) – 16. J. Hughes (Hall), 26. N. Gusev (J. Hughes)

Colorado - Nashville 9:4 (2:1, 6:2, 1:1)

Góly: 1. Makar (Nieto, Graves), 18. MacKinnon (Makar, Burakovsky), 26. Donskoi (MacKinnon, Calvert), 26. Graves (Kadri, Jost), 27. Burakovsky (Kameněv, E. Johnson), 28. Nieto (Compher, Graves), 31. Calvert (MacKinnon, Makar), 34. Donskoi (E. Johnson, MacKinnon), 58. Donskoi (Burakovsky, Tynan) – 13. Ellis (Johansen), 22. F. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 25. Duchene (Arvidsson, Josi), 53. C. Smith (Bonino, Grimaldi)

San Jose - Minnesota 6:5 (4:0, 2:2, 0:3)

Góly: 1. Couture (E. Kane, Sörensen), 6. Meier (Hertl, E. Karlsson), 17. Sörensen (Marleau, Couture), 19. R. Šimek (Hertl, Meier), 38. Hertl (Couture, Burns), 40. E. Kane (Couture, Burns) – 36. Kunin (J. Eriksson Ek), 38. E. Staal (Hartman), 49. Hunt (Kunin), 50. Donato (E. Staal), 56. Zucker (Zuccarello, E. Staal)

Domov»Hokej»NHL»Tatar mal na dosah trojstý bod v NHL, Philadelphia však Montreal prestrieľala