Wolves a Braga postúpili do šestnásťfinále, Astana si poradila s United

Zápas K-skupiny Európskej ligy 2019/2020 Sporting Braga - Wolverhampton Wanderers. (Autor: Luis Vieira - TASR/AP)
Sportnet|28. nov 2019 o 19:04

Škvarka gólom udržal Ferencváros v hre o postup.

BRATISLAVA. Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers a Sportingu Braga postúpili do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA. Ich vzájomný štvrtkový zápas 5. kola K-skupiny na portugalskej pôde sa skončil remízou 3:3.

V druhom zápase prehral Slovan Bratislava na ihrisku Beskitasu Istanbul 1:2.

Z I-skupiny si zaistili postup Gent a Wolfsburg a z L-skupiny po už istom Manchestri United aj AZ Alkmaar. Vo večerných dueloch postúpili z D-skupiny Sporting Lisabon a LASK Linz a z A-skupiny aj APOEL Nikózia.

Braga dotiahla dvojgólovú stratu

Braga mala síce lepší štart do zápasu, no polčas nakoniec prehrala 1:3. Domácich poslal do vedenia už v 6. minúte Andre Horta, ktorého tečovaná strela zapadla pod ľavý horný roh bránky hostí.

Vedenie im však vydržalo len osem minút, z ľavej strany odcentroval Jonny Castro a Raul Jimenez hlavou vyrovnal. V 34. minúte si výborne nabehol na center Rubena Nevesa pravý stredopoliar Matt Doherty a hlavičkou poslal hostí do vedenia.

Prešla len minúta a bolo 3:1 pre Wolves, Adama Traore sa kľučkou v šestnástke zbavil dvoch obrancov a brankár Eduardo bol na jeho pokus prikrátky. V 51. minúte mohol pridať ďalší gól Jimenez, ale zblízka hlavičkoval len do stredu bránky.

Brage sa v ďalších minútach podarilo zlikvidovať dvojgólové manko. V 64. minúte sa Galeno preštrikoval až na päťku, odkiaľ prihral na voľného Paulinha a ten znížil. O štvrťhodinu neskôr bolo už 3:3, keď si na center z pravej strany vyskočil najvyššie Fransergio.

Remíza znamená, že si oba tímy zaistili postup do vyraďovacej fázy. Braga má pred posledným kolo na konte 11 bodov, Wolves o jeden menej, tretí Slovan štyri a štvrtý Besiktas tri.

Škvarka udržal Ferencváros v hre o postup

V H-skupine si udržal šancu na postup Ferencváros Budapešť vďaka domácej remíze s už istým účastníkom play off Espanyolom Barcelona 2:2.

Podpísal sa pod ňu aj slovenský stredopoliar Michal Škvarka, ktorý v 90.+1 minúte poslal domácich do vedenia, keď premenil penaltu.

O päť minút neskôr však vyrovnal Sergi Darder.

Mladíci United nestačili na Astanu

Hráči Manchestru United prehrali vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy UEFA na pôde FC Astana 1:2.

Futbalisti united mali už pred zápasom istý postup a tak tréner Ole Gunnar Solskjear vynechal zo zostavy opory a nasadil tím zložený z talentovaných mladíkov.

Duel L-skupiny odštartoval lepšie pre hostí, keď sa už v 10. minúte presadil Jesse Lingard, ktorý mal na rukáve kapitánsku pásku. United mal viac z hry aj v ďalšom priebehu prvého polčasu, no druhý gól už nepridali. Astana udrela po zmene strán, keď v 55. minúte vyrovnal Dmitrij Šomko.

O sedem minút neskôr si dal 19-ročný obranca Di'Shon Bernard nešťastný vlastný gól a rozhodol o triumfe domácich. Astana tak zaznamenala prvé tri body do tabuľky, no už nemá šancu postúpiť.

Druhým postupujúci z L-skupiny je Alkmaar, ktorý dokázal zmazať manko 0:2 v záverečných minútach duelu s Partizanom Belehrad (2:2) napriek tomu, že hral od 84. minúty bez vylúčeného Myrona Boadua. Góly strelil v 88. a 90.+2 minúte strelil Ferdy Druijf.

Škrtel a Bénes sa tešili z výhry

V C-skupine zvíťazil FK Krasnodar nad už postupujúcim FC Bazilej 1:0 a rovnakým skóre vyhralo aj Getafe v Trabzonspore.

Ruský a španielsky tím majú na konte po 9 bodov a v záverečnom kole sa vo vzájomnom súboji pobijú o druhé postupové miesto. Bazilej má o bod viac, no s oboma súpermi lepšie vzájomné zápasy.

Slovenský obranca Martin Škrtel nastúpil v základnej zostave v zápase J-skupiny svojho Basaksehir Istanbul proti AS Rím, ktorý vyhrali hostia 3:0.

Bývalý reprezentačný kapitán však duel nedohral, keď musel v 52. minúte pre zranenie striedať.

V druhom súboji skupiny vyhrala Borussia Mönchengladbach na pôde AC Wolfsberg 1:0. V drese hostí odohral celý duel stredopoliar Lászlo Bénes.

Lazio s Vavrom má stále šancu

Lazio Rím v základnej zostave s Denisom Vavrom zdolalo v E-skupine CFR Kluž 1:0 a udržalo sa v hre o postup. Skupinu v predstihu vyhral Celtic, ktorý zdolal Stade Rennes 3:1.

Arsenal Londýn prehral v domácom zápase F-skupiny s Eintrachtom Frankfurt 1:2 a stále nemá istý postup do šestnásťfinále.

Na čele tabuľky má jednobodový náskok pred Frankfurtom, tretí je Standard Liege so siedmimi bodmi a v záverečnom kole privíta práve Arsenal, s ktorým na Emirates Stadium prehral 0:4.

Z D-skupiny postúpil Sporting Lisabon po presvedčivej výhre nad PSV Eindhoven 4:0, keď má na čele tabuľky 12 bodov. Spolu s ním ide ďalej aj LASK Linz po triumfe v Trondheime 2:1.

Rakúsky tím má trojbodový náskok pred tretím PSV, no lepšie vzájomné zápasy. Z A-skupiny postúpil po už istej Seville aj APOEL Nikózia, ktorý zdolal F91 Dudelange 2:0.

Okrem Bazileja a Manchestru United mali po 4. kole už istú účasť v osemfinále aj Espanyol Barcelona, FC Sevilla a Celtic Glasgow.

Európska liga 2019/2020

Skupinová fáza - 5. kolo:

A-skupina

• FC Sevilla - FK Karabach 2:0 (0:0)

Góly: 61. Gil, 90.+2 Dabbour

• F91 Dudelange - APOEL Nikózia 0:2 (0:2)

• Malmö FF - Dynamo Kyjev 4:3 (1:2)

Góly: 2. Bengtsson, 48. a 90.+6 Rosenberg, 57. Rakip - 18. Mykolenko, 39. Cygankov, 77. Verbič

D-skupina

• Sporting Lisabon - PSV Eindhoven 4:0 (3:0)

Góly: 9. Phellype, 16. a 64. Fernandes, 43. Mathieu

• Rosenborg Trondheim - LASK Linz 1:2 (1:1)

/Denis Vavro (Lazio) odohral celý zápas/

• Celtic Glagow - Stade Rennes 3:1 (2:0)

F-skupina

• Arsenal Londýn - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)

Góly: 45.+1 Aubameyang - 55. a 64. Kamada

• Vitoria Guimaraes - Standard Liege 1:1 (1:1)

Góly: 45.+2 Pereira - 40. Lestienne (z 11m)

Góly: 6. Fassnacht - 76. a 79. Aboubakar

• Feyenoord Rotterdam - Glasgow Rangers 2:2 (1:0)

H-skupina

• CSKA Moskva - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)

Góly: 76. Čalov - 66. Keseru

• Ferencváros Budapešť - Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)

ČK: 76. Ngadeu-Ngadjui (Gent)

• FK Olexandrija - VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)

J-skupina

• Basaksehir Istanbul - AS Rím 0:3 (0:3)

Góly: 30. Veretout (z 11m), 41. Kluivert, 45.+1 Džeko

/Martin Škrtel (Basaksehir) hral do 52. minúty/

• AC Wolfsberg - Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:0)

K-skupina

• Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Góly: 75. Roco, 90.+2 Ljajič - 35. Daniel

• Sporting Braga - Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)

Góly: 6. A. Horta, 64. Paulinho, 79. Fransergio - 14. Jimenez, 34. Doherty, 35. Traore

Tabuľka K-skupiny:

1.Sporting Braga532011:711 bpostup
2.Wolverhampton53117:510 bpostup
3.Slovan Bratislava51138:94 b
4.Besiktas Istanbul51046:113 b

L-skupina

• FC Astana - Manchester United 2:1 (0:1)

Góly: 55. Šomko, 62. Bernard (vl.) - 10. Lingard

• AZ Alkmaar - Partizan Belehrad 2:2 (0:2)

4.FK Astana51043:153 b

Domov»Futbal»Európska liga»Wolves a Braga postúpili do šestnásťfinále, Astana si poradila s United