Tomáš Tatar, Shea Weber a Phillip Danault sa tešia z Weberovho gólu.
Tomáš Tatar, Shea Weber a Phillip Danault sa tešia z Weberovho gólu. (Autor: AP/Nick Wass)
Sportnet|21. feb 2020 o 07:04

Hviezdny ruský útočník zároveň prerušil dlhšie čakanie na gól.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase NHL na ľade Washingtonu 4:3 po predĺžení.

Na oboch stranách bodovali Slováci, v drese hostí prihral na gól Tomáš Tatar, za domácich asistoval Richard Pánik.

Dvadsaťdeväťročný útočník Tatar strávil na ľade 15:53 minúty a mal tri plusové body.

V úvode tretej tretiny prihral na tretí gól Canadiens, keď za bránkou súpera vybojoval puk a našiel voľného Bena Chiarota, ktorý strelou zápästím prekonal Bradena Holtbyho.

Pre Tatara to bol šiesty bod v troch zápasch proti Capitals (1+5) v tejto sezóne. Celkovo dosiaľ nazbieral 55 bodov (21+34). Canadiens zvíťazili prvýkrát po piatich dueloch.

"Nehráme dobre, sme v menšej kríze. Na to, aby sme získali dva body proti hocijakému tímu v tejto lige musíme podať lepší výkon," povedal podľa nhl.com tréner Capitals Todd Reirden.

Domácim nepomohlo ani strelecké prebudenie Alexandra Ovečkina. Ruský kanonier ukončil gólové suchoty, keď sa presadil po piatich stretnutiach a dosiahol 699. zásah v profilige.

Pánik sa podieľal na druhom góle Washingtonu a absolvoval 12:20 minúty. V prebiehajúcom ročníku má 15 bodov (7+8) a po Tatarovi je druhý najproduktívnejší Slovák.

Tampa Bay aj s Erikom Černákom podľahla na ľade Vegas 3:5. Slovenský zadák hral v prvej obrannej dvojici, ale nebodoval. Absolvoval 19:20 minúty a mal dve trestné minúty a dva mínusové body.

Martin Marinčin bol pri domácom víťazstve Toronta nad Pittsburghom 4:0. Odohral 17:40 minúty.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - piatok

Columbus Philadelphia 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 1. Bjorkstrand (N. Foligno, Gavrikov), 10. N. Foligno (Bjorkstrand, Nutivaara), 24. Matteau (Jenner, Nutivaara) – 10. Konecny (Sanheim, K. Hayes), 35. Aube-Kubel (M. Raffl, Niskanen), 36. Giroux (Couturier, Konecny), 64. K. Hayes (Konecny, P. Myers)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – Bjorkstrand, Dubois, N. Foligno (C) –Bemström, Stenlund, Nyquist – Gerbe, Jenner (A), Matteau – Robinson, Riley Nash, Lilja.

Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Niskanen, Provorov, Friedman, Hägg, Sanheim (A), P. Myers (A) – Voráček (C), Couturier, Giroux –Konecny, K. Hayes, Farabee – Pitlick, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

New Jersey - San Jose 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 37. Bratt (Zacha, N. Gusev), 43. P. K. Subban (N. Gusev) – 8. Heed (Middleton, True)

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – Müller, P. K. Subban, Mermis, Severson, White, C. Carrick – J. Hughes, Hischier (A), Palmieri (A) – Bratt, Zacha, N. Gusev –Wood, Zajac (A), Simmonds – Hayden, Rooney, J. Anderson.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Ferraro, Middleton, Heed, R. Šimek, Burns (A) – Meier, J. Thornton (A), Labanc – Marleau, Goodrow, Noesen – M. Karlsson, Kellman, Gambrell – Sörensen, True, Gregor.

Toronto - Pittsburgh 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 28. Muzzin (Holl, Tavares), 31. W. Nylander (Matthews, Tavares), 34. Kapanen (Kerfoot, Muzzin), 44. Hyman (Marner, Muzzin)

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) –Marinčin, Barrie, Muzzin, Holl, Sandin, Dermott –Hyman, Matthews (A), Marner (A) – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander –Clifford, Spezza, Malgin – Engvall, F. Gauthier, Kapanen.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, J. Schultz, Riikola, Ruhwedel – Zucker, Crosby (C), Simon –McCann, Malkin (A), Rust – B. Tanev, Blueger, Hörnqvist –Kahun, Agozzino, Lafferty.

Washington - Montreal 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 8. Ovečkin (Bäckström), 38. Eller (Hagelin, Pánik), 60. T. Wilson (Kuzněcov, Bäckström) – 18. S. Weber (Danault), 39. Gallagher, 41. Chiarot (Tatar), 61. Chiarot (Domi, Petry)

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) –Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Gudas, Kempný – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána –Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Boyd.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet –Gallagher (A), Danault, Tatar –Armia, Suzuki, Drouin – Kovaľčuk, Domi, Weal –Cousins, N. Thompson, Byron (A)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:53 minút, pripísal si jednu asistenciu, mal tri plusové body a trikrát vystrelil na bránu/

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 12:20 minút, pripísal si jednu asistenciu, raz vystrelil na bránku, mal jeden "hit"/

Ottawa - Winnipeg 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 12. N. Paul – 17. Scheifele (Connor, Laine), 18. Scheifele (Pionk, Laine), 25. Connor (Copp, Pionk) (t.s.), 26. Ehlers (Wheeler, Scheifele), 59. Scheifele (L. Shaw, Morrissey)

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Goloubef – Duclair, Pageau, B. Tkachuk – Co. Brown, Tierney, Batherson – White, Ennis, Sabourin – Anisimov, N. Paul.

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Poolman, D. Kulikov, Pionk (A), Beaulieu (C), Morrissey – Ehlers, Scheifele, Wheeler –Connor, Copp, Laine – Harkins, Roslovic, Appleton – G. Bourque, N. Shore, L. Shaw (A).

St. Louis - Arizona 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 52. R. O'Reilly (B. Schenn, Parayko)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) –Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn – B. Schenn (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Kyrou, Bozak (A), Steen –Barbašev, Sundqvist, Blais.

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) –Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Goligoski, Ness, Ljubuškin, Oesterle –Garland, Dvorak, Hall –Kessel, Schmaltz, Keller – Hayton, Stepan (A), Crouse –Fischer, Richardson, Söderberg.

Vegas - Tampa Bay 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly a asistencie: 19. Martinez (Eakin, N. Roy), 27. Stastny (R. Smith, Schmidt), 37. Mark Stone (Pacioretty, Martinez), 41. Reaves, 41. Pacioretty (Mark Stone, Theodore) – 8. Shattenkirk (Killorn, Palát), 36. Stamkos (Hedman, Cirelli), 58. Stamkos (Kučerov, Hedman)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) –McNabb, Schmidt (A), Holden, Theodore, Merrill, Martinez – Pacioretty, W. Karlsson, Mark Stone (A) – Marchessault, Stastny, R. Smith (A) –Stephenson, Eakin, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) –Hedman (A), Černák, Sergačov, Shattenkirk, Coburn, L. Schenn – Stamkos (C), T. Johnson, Kučerov – Palát, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Stephens, Gourde –Maroon, Paquette, Verhaeghe.

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 19:20 minút, pripísal si jeden "hit", zablokoval jednu strelu, mal dva mínusové body, a odsedel si dve trestné minúty/

Los Angeles - Florida 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 2. Vilardi (MacDermid), 16. Doughty (A. Kempe, Kopitar), 31. Moore (Doughty, Lizotte), 39. Frk (Vilardi, Roy), 53. B. Hutton (Iafallo, Kopitar) – 8. Barkov (Huberdeau), 9. Barkov (Huberdeau, Acciari), 24. Huberdeau (Dadonov, Ekblad), 41. Hoffman (Huberdeau, Ekblad)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Forbort, Doughty, Roy, B. Hutton, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar, D. Brown – A. Kempe, Vilardi, Frk –Moore, Lizotte, Wagner – Lewis, Amadio, Schaller.

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) –Weegar, Ekblad, Stillman, Strälman, Yandle, Brown – Huberdeau, Barkov, Acciari – Hoffman, Trocheck, Pysyk –Vatrano, Toninato, Dadonov – Sceviour, Saarela, Connolly.

Domov»Hokej»NHL»Tatar aj Pánik asistovali vo vzájomnom dueli, Ovečkin je jeden gól od veľkého zápisu