Pánik má bravúrnu formu. Vychutnal si brankára a rozhodol

Richard Pánik (vpravo) na ilustračnej fotografii.
Richard Pánik (vpravo) na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. mar 2020 o 21:58

Slováka vyhlásili za druhú hviezdu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik zaznamenal v sobotňajšom zápase zámorskej NHL gól a asistenciu a svoju bodovú sériu tak natiahol už na štyri stretnutia.

Jeho Washington zvíťazil na ľade Pittsburghu 5:2 a Pánika vyhlásili za druhú hviezdu.

Tím z hlavného mesta USA sa tak po dvoch prehrách v uplynulých dueloch opäť tešil z triumfu.

Pánik zaznamenal v uplynulých štyroch stretnutiach šesť bodov za dva góly a štyri asistencie, v 58 zápasoch prebiehajúcej sezóny nazbieral dokopy 22 bodov (9+13).

Chára a Černák boli súčasťou hromadnej bitky

K zaujímavej konfrontácii slovenských obrancov došlo v súboji elitných tímov Východnej konferencie Boston - Tampa Bay, ktorý sa skončil víťazstvom hostí 5:3.

Zdeno Chára a Erik Černák nebodovali, boli však účastníkmi hromadnej potýčky na konci druhej tretiny.

Chára sa na úvod pobil s Patom Maroonom a dostal za to 5-minútový trest, Černák si zo šarvátky so Seanom Kuralym odniesol 10-minútový osobný trest.

Chára sa predviedol aj tromi zablokovanými strelami a Černák dvomi. Celkovo v nervóznom zápase rozhodcovia uložili dovedna 94 trestných minút, 48 pre Tampu Bay (14 trestov) a 46 pre Boston (12 trestov)

Montreal bez Tatara opäť prehral

Okrem Pánika, Cháru a Černáka sa ďalší Slováci v sobotu k slovu nedostali. Montreal bez zraneného lídra produktivity Tomáša Tatara prehral s Floridou na jej ľade 1:4 a play off sa mu čoraz viac vzďaľuje.

Obranca Andrej Sekera bol iba medzi zdravými náhradníkmi v domácom súboji proti Nashville, ktorý jeho Dallas prehral 0:1.

Ďalší obranca Christián Jaroš už nefiguruje v prvom tíme Ottawy, vedenie Senators ho poslalo na farmu do Belleville v AHL.

Ottawa aj bez Jaroša zvíťazila na ľade San Jose 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil bývalý hráč San Hose Chris Tierney.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Pittsburgh - Washington 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)

Góly: 46. Crosby (Sheary), 53. Malkin (Zucker, Hörnqvist) - 2. Dowd (Hathaway, PÁNIK), 17. Bäckström (J. Vrána, Oshie), 19. PÁNIK (Jensen, Dowd), 41. Dowd (Hagelin), 54. Oshie (Bäckström)

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 10:03 minúty, strelil gól a asistoval, pripísal si aj dva plusové body, prezentoval si jeden bodyček, dvakrát vystrelil na bránku súpera, zablokoval jednu strelu a vyhlásili ho za druhú hviezdu/

NY Islanders - Carolina 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 26. Pulock (Lee), 56. Jo. Bailey (Dobson, A. Greene) – 14. Williams (H. Fleury), 47. Edmundson (T. Teräväinen, Svečnikov), 62. Trocheck (Svečnikov, Aho)

Dallas - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 31. Ellis (Duchene, Arvidsson)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) sledoval zápas z tribúny/

Los Angeles - Minnesota 7:3 (1:0, 2:1, 4:2)

Góly: 6. Kopitar (Brown, Iafallo), 28. Lizotte (Kempe), 29. Moore, 44. Brown (Hutton, Kopitar), 58. Brown (Iafallo, Doughty), 59. Brown (Kopitar), 60. Vilardi (MacDermid) - 21. Foligno (Zuccarello), 46. Spurgeon (Zuccarello, Foligno), 56. Kunin (Brodin, Greenway)

Boston - Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Góly: 35. McAvoy (Coyle, Grzelcyk), 39. Kuraly (McAvoy, Kaše), 47. Pastrňák (Krug, Marchand) - 6. Cirelli, 7. Sergačov (Gourde), 27. Paquette (Bogosian, Coburn), 42. Killorn (Sergačov, Point), 59. Kučerov

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 15:32 minúty, zaznamenal plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky, zablokoval tri strely a pripísal si päťminútový trest za bitku/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 19:37 minúty, rozdal jeden bodyček, zablokoval dve strely , raz stratil puk, raz získal puk a pripísal si desaťminútový trest za hrubosť/

Florida - Montreal 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 31. Wallmark (Acciari, Ekblad), 41. Weegar (Ekblad, Vatrano), 45. Huberdeau (Haula, Hoffman), 59. Hoffman - 49. Evans

/Tomáš Tatar (Montreal) do zápasu nenastúpil pre zranenie/

NY Rangers - New Jersey 4:6 (2:1, 0:4, 2:1)

Góly: 6. Chytil (Gauthier, Fox), 8. Zibanejad (Fox, Bučnevič), 54. McKegg (Smith, Bučnevič), 60. DeAngelo (McKegg, Howden) - 7. Palmieri (Mermis, Severson), 21. Palmieri (Wood, Mermis), 22. Claesson (Gusev), 37. Zajac (Hischier, Subban), 37. Hayden (Severson), 60. Zajac

Philadelphia - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 31. Giroux (Voráček, Sanheim), 50. Giroux (Voráček, Sanheim), 55. Farabee - 37. Kahun (Olofsson, Johansson)

San Jose - Ottawa 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 20. Kane (Burns, Meier) - 11. Paul (Duclair, Hawryluk), 61. Tierney (Duclair, Chabot)

Edmonton - Columbus 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 4. Chiasson (Khaira, Neal), 56. Jones (Russell, Chiasson), 57. McDavid (Kassian, Nugent-Hopkins), 60. Sheahan (Archibald) - 60. Nyquist (Werenski, Wennberg)