Richard Pánik v zápase Philadeplphia - Washington.
Richard Pánik v zápase Philadeplphia - Washington. (Autor: AP/Cole Burston)
TASR|7. aug 2020 o 07:24

Hetrik padol v tíme Marinčinovho súpera.

TORONTO. Hokejisti Philadelphie zvíťazili v noci na piatok v zápase skupiny o nasadenie vo Východnej konferencii NHL nad Washingtonom 3:1.

V drese hostí odohral takmer 11 minút slovenský útočník Richard Pánik, do bodových štatistík sa nezapísal. Pre Flyers to bola v skupine druhá výhra.

Washington sa pred reštartom mohol spoľahnúť na kanoniera Alexandra Ovečkina, ktorý v základnej časti strelil 48 gólov a spoločne s Davidom Pastrňákom z Bostonu sa stali najlepšími strelcami ligy.

Po reštarte sa však ruský útočník podobne ako celý tím Caps hľadá. Aj v druhom vystúpení vyšiel bodovo naprázdno. Washington vyslal na brankára Briana Elliotta iba sedemnásť striel.

"Nehráme dobre. To nie je tajomstvo. Ak chceme pomýšľať na úspech, každý musí pridať," skonštatoval tréner Washingtonu Todd Reirden.

Hokejisti Columbusu sa priblížili k postupu do play off, keď v treťom zápase predkola vo Východnej konferencii zdolali Toronto 4:3 po predĺžení a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1.

Slovenský reprezentant Martin Marinčin v drese Maple Leafs odohral takmer dvadsať minút a pripísal si tri strely na bránku.

Najproduktívnejší Slovák na vlaňajších majstrovstvách sveta v Košiciach odohral takmer 19 a pol minúty a bol aktívny.

Okrem troch striel na bránku si Marinčin pripísal aj dve zablokované strely a tiež štyri bodyčeky, spoločne so Zachom Hymanom najviac zo svojho tímu.

Maple Leafs to nestačilo, keďže v tíme Blue Jackets sa zaskvel hetrikom 22-ročný Kanaďan Pierre-Luc Dubois. Dovŕšil ho víťazným gólom v 19. min prvého predĺženia.

Zrodil sa vôbec prvý hetrik v play-off v histórii tímu Columbus Blue Jackets.

"Bola to skvelá práca od Texiera. Neunáhlil sa a počkal s prihrávkou na správny moment. Ideálne ma vysunul do brejkovej pozície," pochválil svojho asistenta autor hetriku Dubois.

"Výborný zápas z oboch strán. Je veľká škoda, že na ňom chýbali diváci. Veľmi by si ho užili tak ako ja," skonštatoval tréner Columbusu John Tortorella na webe NHL.

Do play off postúpili hráči Calgary, ktorí zdolali Winnipeg 4:0 a v sérii zvíťazili 3:1 na zápasy. Pod rozhodujúce víťazstvo sa výrazne podpísal brankár Cam Talbot s 31 zákrokmi.

Z čistého konta vo vyraďovacej časti sa tešil prvýkrát od apríla 2017, keď ešte chytal za Edmonton.

V skupine o nasadenie v Západnej konferencii prehral obhajca Stanleyho pohára St. Louis s Vegas Golden Knights 4:6.

Hráči Vegas si pripísali druhé víťazstvo a v sobotu si zahrajú v priamom súboji o najvyššie nasadenie s Coloradom. Naopak, Blues sa nedarí a na konte má iba dve prehry.

V predkole na Západe Vancouver zdolal Minnesotu 3:0 v treťom zápase predkola a v sérii vedie 2:1.

NHL - predkolo play off (na tri víťazstvá):

Columbus - Toronto 4:3 pp

Góly: 32. Dubois (Werenski, Atkinson), 48. Jones, 51. Dubois (Atkinson, Savard), 79. Dubois (Texier) - 19. Ceci (Kerfoot, Kapanen), 28. Nylander (Marner, Matthews), 29. Robertson (Kapanen, Kerfoot).

Brankári: Korpisalo (29. Merzlikins) - Andersen, strely na bránku: 43:36.

/stav série: 2:1/

Minnesota - Vancouver 0:3

Góly: 14. Boeser (Pettersson, Hughes), 23. Roussel (Hughes, Tanev), 59. Pettersson (Hughes, Boeser).

Brankári: Stalock - Markström, strely na bránku: 27:29.

/stav série: 1:2/

Winnipeg - Calgary 0:4

Góly: 4. Dube (Gustafsson, Monahan), 20. Bennett (Hanifin, Tkachuk), 57. Monahan (Rieder, Ryan), 58. Andersson (Lucic, Bennett).

Brankári: Hellebuyck - Talbot, strely na bránku: 31:34.

/konečný stav série 1:3, do play off postúpilo Calgary/

NHL - skupina o nasadenie:

Philadelphia - Washington 3:1

Góly: 14. Laughton (Konecny, Hayes), 32. Sanheim (Hayes, Laughton), 49. Laughton (Hayes, Konecny) - 49. Boyd (Hagelin, Gudas).

Brankári: Elliot - Holtby, strely na bránku: 21:17.

St. Louis - Vegas 4:6

Góly: 5. Perron (Sanford, O'Reilly), 22. Parayko (Schenn), 35. Parayko (O'Reilly, Sanford), 35. Brouwer (Bozak) - 27. Theodore (Stone), 31. Tuch (Nosek, Holden), 34. Tuch (Smith, Cousins), 43. Whitecloud (Roy, Tuch), 53. Mark Stone (McNabb, Stephenson), 55. Theodore.

Brankári: Binnington - Fleury, strely na bránku: 17:38.

Domov»Hokej»NHL»Marinčin pri návrate viedol tímovú štatistiku, bol pri historickom hetriku