Športové prenosy SME, TASR|25. dec 2020 o 17:00

Hrdinom bol brankár Latkóczy.

Švajčiarsko - Slovensko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 55. Faith (Nemec, Mrázik)

Rozhodovali: Lawrence, Sandlak - Chaput, Harris (všetci Kan.), vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Kňažko 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Švajčiarsko: Fatton - Chanton, Baragano, Fiedler, Meier, Vouardoux, Pezzullo, Guggenheim, Delemont - Knak, Canonica, Bottini - Fust, Allenspach, Biasca - Marchand, Schläpfer, Hofer - Dähler, Derungs, Jobin

Slovensko: Latkóczy - Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Turan - Mrázik, Jellúš, Faith - Chromiak, Myklucha, Slafkovský - Mešár, Sojka, Kašlík - Kolenič, Eliaš, Jendek - Jedlička

EDMONTON. Slovenskí hokejisti úspešne vstúpili do majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v kanadskom Edmotone.

V úvodnom zápase A-skupiny triumfovali nad Švajčiarskom 1:0.

O víťazný gól sa postaral päť minút pred koncom duelu Roman Faith. Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili brankára Šimona Latkóczyho.

Zverenci trénera Róberta Petrovického sa najbližšie stretnú v noci z nedele na pondelok s domácou Kanadou, hrá sa presne o polnoci nášho času.

MS v hokeji do 20 rokov 2021: Slovensko - Švajčiarsko: fotogaléria

26.12.2020

Priebeh zápasu

I. tretina:

V úvode boli nebezpečnejší švajčiarski hokejisti a Latkóczyho preveril už po pár sekundách Marchand.

V piatej minúte si vypracoval gólovú príležitosť Fust, nakorčuľoval si medzi kruhy, no jeho strela skončila len na žŕdke.

Šance Slovákov prišli pri presilovke.

Jej úvod im veľmi nevyšiel, no potom sa nasťahovali do útočného pásma a na bránku súpera vyslali niekoľko striel, s nebezpečnými pokusmi Chromiaka a Mrázika si poradil Fatton.

V 13. minúte sa Slováci dostali do prečíslenia, no prihrávku na Koleniča zastavil hokejkou obranca a tak z nádejnej akcie nič nebolo.

Petrovického zverenci následne nevyužili ani druhú početnú výhodu po faule Delemonta a v 18. minúte takmer pykali, keď sa Marchand a Derungs snažili dotlačiť puk do Latkóczyho siete.

II. tretina:

Slovenskí hokejisti odštartovali druhú časť dohrávanou presilovkou, ale bližšie ku gólu boli ich súperi.

V 23. minúte sa natlačil pred bránku Knak a po zásahu Latkóczyho mal úvodný gól na hokejke Bottini, ale v poslednej chvíli mu znemožnil zakončenie jeden z obrancov.

V ďalších minútach sa hral svižný hokej a puk lietal zo strany na stranu. V 26. minúte sa uvoľnil Chromiak, ale trafil len betón Fattona.

V 34. minúte stratil Slováci puk vo vlastnom pásme, Bottini vypálil spomedzi kruhov, k dorážke sa dostal Knak, ale Latkóczy zasiahol.

Na druhej strane sa dostali do prečíslenia Jellúš s Mrázikom, no druhý menovaný v tutovke Fattona neprekonal.

Tri sekundy pred koncom tretiny sa dostal medzi kruhmi k puku opäť švajčiarsky kapitán Knak, Latkóczy však dobre vykorčuľoval a jeho pokus chytil.

III. tretina:

V treťom dejstve pokračovala vyrovnaná hra. V 44. minúte sa po pravej strane snažil natlačiť pred Latkóczyho Knak, ale Kňažko ho pred bránku nepustil.

O tri minúty neskôr vypálil od modrej Marchand, Latkóczy si dal pozor. V 49. minúte fauloval Fiedler Chromiaka a Slováci i zahrali ďalšiu presilovku.

Súpera zavreli v tretine, Chromiak so Slafkovským niekoľkokrát ohrozili bránku, ale Fatton si bez väčších problémov poradil.

V 55. minúte však už švajčiarsky brankár kapituloval.

Nemec vyviezol puk z pásma, vymenil si puk s Mrázikom, nahodil ho pred bránku, kde si ho našiel Faith a otvoril skóre - 1:0.

Švajčiari dostali vzápätí šancu na vyrovnanie, keď Kňažko narazil súpera na mantinel a okrem menšieho si vyslúžil aj osobný trest.

Švajčiari jeho chybu takmer potrestali, keď sa dostal na ľavom kruhu k puku Baragano a pred sebou mal úplne odkrytú bránku, no Latkóczy sa bleskovo presunul a jeho strelu chytil lapačkou.

O chvíľu mu po strele Canonicu pomohla žŕdka.

Dramatický záver pokračoval, keď išiel Stacha dva a pol minúty pred koncom na trestnú. Švajčiari to skúsili aj bez brankára, no Slováci sa ubránili a pripísali si prvý triumf na turnaji.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes (hokej, ms u20, LIVE, stream, NAŽIVO, výsledok, zostavy)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina A 2020/2021
25.12.2020 o 20:05
Švajčiarsko
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly a asistencie: 55. Faith (Nemec, Mrázik). Rozhodca: Fraser Lawrence, Carter Sandlak – Maxime Chaput, Adam Harris (vš. Kanada).
Prenos
Po záverečnom tlaku Švajčiarska to naši hráči ustáli a po výborných zákrokoch Latkóczyho, ktorý sa stal hráčom zápasu, získavame cenné tri body. Tie znamenajú veľkú šancu na postup do vyraďovacích bojov. Dnešný duel bol viac než bojovný a naši hokejisti ukázali, že neprišli do Edmontonu len do počtu. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
Koniec zápasu.
59:40
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Keanu Derungs – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
59:28
Slovenskí hokejisti sa obetavo hádžu do striel a zachránila nás aj tyčka.
58:50
Švajčiari sú už s prázdnou bránkou.
58:09
Naši vyhodili úspešne puk a získali tak veľmi cenné sekundy.
57:43
importantObrovská trma vrma pred našou bránkou, ktorú prerušila až posunutá bránka. Opakované zábery ukázali ďalší výborný zákrok Latkóczyho.
57:35
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marko Stacha – 2 min., podrazenie).
57:28
Na konci presilovej hry Švajčiari opäť nebezpečne zakončovali, ale Latkóczy opäť výborne zasahuje.
56:44
56:44
Latkóczy vytiahol vynikajúci zákrok, keď sa dokázal v hodine dvanástej presunúť na zakončenie Baragana, ktoré smerovalo do odkrytej bránky.
55:25
Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Kňažko – 2 + 10 min., vrazenie na mantinel).
55:16
Latkóczy radšej puk chytá do lapačky. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.
54:17
54:17
goalSlovensko dalo gól! Gól strelil ROMAN FAITH, ku ktorému sa dostal puk aj za prispenia šťastia, no dôležité je to, že z bezprostrednej blízkosti strieľa úvodný gól zápasu. Asistencie: Šimon Nemec, Michal Mrázik.
53:43
Dopredu sme nazreli po dlhšej dobe aj my, ale priame zakončenie z toho nebolo.
52:11
Švajčiarsky tlak vyústil do nášho zakázaného uvoľnenia.
51:35
Teraz si menší tlak vytvorili Švajčiari, ale k priamemu ohrozeniu bránky sa nedostali.
49:46
Po strele do mantinelu puk opustil naše útočné pásmo.
48:53
importantPo Slafkovského strele nastala menšia trma vrma v bránkovisku Švajčiarska, no našim sa nepodarilo pretlačiť puk do bránky.
48:08
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Cédric Fiedler – 2 min., nedovolené bránenie).
47:07
Pohrozili aj naši, konkrétne zakončoval Mrázik, no triafa len Fattona. Snažil sa dorážať ešte Jellúš, ale švajčiarsky brankár puk nepustil.
46:54
Spoza obrancu vystrelil Delémont, ale triafa len presne lapačku Latkóczyho.
46:17
Okamžite po vyhratom buly vypálil od modrej Marchand, ale triafa len presne telo brankára.
46:12
Puk opustil hraciu plochu a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.
44:43
Švajčiari sa spoliehali na zakázané uvoľnenie, ale puk bol tečovaný, a tak sa bude hrať ďalej.
43:03
Zatiaľ čakáme na väčšiu šancu. Puk zatiaľ často mení svojho majiteľa.
41:41
Záverečná tretina sa začala v opatrnom tempe.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná tretina je úspešne za nami. Kvalitovo však výrazne zaostával za tou prvou. Najdôležitejším faktom je však skóre, a to je nerozhodné. Práve preto sa máme do záverečnej tretiny na čo tešiť, pretože stále je všetko otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
importantPár desiatok stotín pred koncom prostrednej tretiny mohol kapitál Fiedler po našom zaváhaní otvoriť stav dnešného zápasu. Z bezprostrednej blízkosti však trestuhodne zahadzuje.
39:16
Okamžite po vyhratom vhadzovaní vypálil Mudrák, ale len presne do Fattonovej lapačky.
39:12
Sojkova strela bola zrazená na ochrannú sieť, a tak je hra prerušená.
38:41
Švajčiari vyhodili puk, ale len s prispením teču, a preto sa nepíska zakázané uvoľnenie.
37:36
Na malý moment sme sa usadili v pásme súpera, ale po nepresnej prihrávke sme sa sami pripravili o pásmo.
36:17
Na pravom krídle pálil z prvej Canonica, ale triafa len nášho brankára.
35:52
Puk teraz lieta zo strany na stranu, ale ani jeden z tímov si nedokázal vytvoriť streleckú pozíciu.
34:00
34:00
importantObrovská šanca Slovenska! Po prečíslení 2 na 1 zakončoval Mrázik, ktorého z bezprostrednej blízkosti vychytal skvelý Fatton. Švajčiarsky brankár sa dokázal výborne presunúť.
33:41
importantKank nedokázal vo veľkej šanci pretlačiť puk za chrbát Latkóczyho, ktorý predviedol výborný dvojzákrok.
33:14
Po nepríjemnom odraze puku od mantinelu radšej Fatton hru prerušil.
32:48
Zakázané uvoľnenie Švajčiarov bude znamenať vhadzovanie v našom útočnom pásme.
32:09
Mrázikova strela od modrej končí len mimo priestoru švajčiarskej bránky.
31:38
Náš celok išiel do zaujímavého prečíslenia, ale zlyhali sme na plnej čiare, keď sme sa vystavili do ofsajdu.
31:00
Po zblokovanej strele od modrej nášho tímu končí puk na ochrannej sieti.
29:53
Švajčiari s nebezpečnou šancou v našom bránkovisku, ale defenzíva zapracovala na výbornú.
29:04
Slovenská akcia skončila zakončením jedného z obrancov, no ani pri dorážke sme sa nedostali do vedenia.
28:07
Puk teraz lieta zo strany na stranu a mení často svojho majiteľa.
26:48
Kašlík išiel do individuálneho zakončenia, no tiesnený nedokázal ohroziť švajčiarsku bránku.
26:16
Z ľavej strany nakorčuľoval do zakončenia Marchand, ale triafa len pozorného Latkóczyho.
25:08
importantObrovská trma vrma pred bránkou Slovenska! Knak sa tlačil pred Latkóczyho, no naši obrancovia dokázali Švajčiari odtlačiť.
24:28
Hra 4 na 4 je úspešne za nami a teraz budú hrať krátku presilovú hru aj Švajčiari. V azda poslednej sekunde sme vyhadzovali puk, ktorý znamená naše zakázané uvoľnenie.
23:32
Prísne vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Slafkovský – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).
23:16
Myklukha sa dostal do zakončenia z predbránkoviska. Naši majú aj naďalej tlak v pásme súpera.
22:28
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Ray Fust – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
22:20
22:20
importantDo nebezpečného zakončenia sa dostal kapitán Fiedler, no Latkóczy ho dokázal betónom vychytať.
21:45
Prostredná tretina začala opatrne. V úvodnej časti sme mali o takomto čase za sebou viacero nebezpečných šancí, teraz ani jednu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina je úspešne za nami. Aktívnejšie začali Švajčiari, ale okamžite sme prebrali iniciatívu nad zápasom a stali sme sa lepším tímom. Skórovať sme mohli v presilových hrách, no defenzíva Švajčiarov zatiaľ pracuje na výbornú.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Bastian Guggenheim – 2 min., podrazenie).
19:01
Záverečná minúta prvej tretiny je už v plnom prúde.
18:14
Po zakázanom uvoľnení sa hra presunie pred našu bránku.
17:32
importantNebezpečná trma vrma pred bránkou Latkóczyho! Ani Marchandovi, ani Derungsovi sa nepodarilo prepasírovať puk do našej bránky.
16:35
Puk teraz lieta zo strany na stranu, keď často mení svojho majiteľa.
15:27
Táto presilová hra bola o niečo horšia ako tá prvá, no aj napriek tomu sme ju odohrali solídne.
14:52
Po nepresnosti sme sa sami pripravili o útočné pásmo. Aj naďalej sme však pri puku.
13:57
Z ľavej strany vystrelil Jendrek, ale triafa len pozorného Fattona.
13:09
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Noah Delémont – 2 min., nedovolené bránenie).
12:49
Na opačnej strane vypálil od modrej Vouardoux. Vhadzovať sa bude po Latkóczyho ľavici.
12:34
Mešár sa tlačil do zakončenia, no úspešnejší bol brankár Fatton.
12:11
Naši išli teraz do zaujímavo vyzerajúcej situácie, ale brejk 3 na 1 sme nezahrali vôbec dobre.
11:35
Po akcii na pravej strane musel zasiahnuť Latkóczy. Následne vznikla menšia trma vrma, ktorá bola už rozohnaná.
10:33
Buly v našom pásme sme vyhrali, a tak môžeme založiť útočnú akciu.
09:48
Puk nepríjemne skĺzol z mantinelu a takmer prekvapil brankára Fattona.
08:45
Puk teraz držia Švajčiari, ktorí sú ale len vo vlastnej tretine.
08:01
Fatton prerušuje hru, keď chytil našu strelu od modrej.
07:38
Slovensko má za sebou sympatickú presilovú hru, na konci ktorej pálil Chromiak tesne vedľa.
07:16
Z bezprostrednej blízkosti vypálil Mrázik. Do jeho strely vložil v poslednej chvíli hokejku jeden z obrancov a vyrazil jeho strelu na ochrannú sieť.
06:30
Chromiak sa v krátkom časovom slede dostal do dvoch streleckých zakončení, ale ani jedno nedokázal prepasírovať za chrbát Fattona.
06:06
Začiatok presilovej hry nebol v našom podaní ideálny. Švajčiari sa oslobodili a následne puk opustil klzisko.
05:37
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nathan Vouardoux – 2 min., krosček).
05:08
05:08
Prvé prerušenie prišlo až teraz. Vhadzovať sa bude v pásme Švajčiarska.
04:34
importantSlafkovský predviedol výbornú individuálnu akciu, po ktorej sme sa dostali do zakončenia vďaka Sojkovi, no Fatton vytiahol tiež výborný zákrok.
04:28
importantFust využil zaváhanie v našej obrane, keď sa dostal z ničoho nič do zakončenia, ktoré napálil len do tyčky.
03:33
Latkóczy vyšiel z bránky, aby odohral puk pred dobiedzajúcim hráčom, no našiel len Bottiniho, ktorý, našťastie pre nás, netriafa odokrytú bránku.
02:59
Puk teraz často mení svojho majiteľa, keď je najmä v strednom pásme.
01:43
Jednému zo Švajčiarov sa zlomila hokejka, ale naši nedokázali z tejto výhody vyťažiť väčšiu šancu.
00:25
importantŠvajčiarsko sa dostalo do prvého nebezpečného zakončenia, keď po spätnej prihrávke preveril pozornosť Latkóczyho Marchand.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Fatton (Patenaude) – Chanton, Baragano (A), Fiedler (C), Meier, Vouardoux, Pezzullo, Guggenheim, Delémont – Knak, Canonica, Bottini – Biasca (A), Allenspach, Fust – Schläpfer, Marchand, Hofer – Dähler, Derungs, Jobin.

Slovensko: Latkóczy (Hlavaj) – Mudrák (A), Golian, Bečár, Kňažko, Nemec (A), Stacha, Turan (C) – Faith, Jellúš, Mrázik – Chromiak, Myklukha, Slafkovský – Sojka, Kašlík, Mešár – Kolenič, Jendek, Eliaš – Jedlička.

Rozhodca: Fraser Lawrence, Carter Sandlak – Maxime Chaput, Adam Harris (vš. Kanada).
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie do 20 rokov zo Švajčiarska a Slovenska.

Oba tímy odohrali pred týmto zápasom generálku. Švajčiari dokázali vyhrať so susedmi z Rakúska najtesnejším rozdielom 3:2, keď Rakúšania na konci poslednej tretiny už len korigovali. Našim hokejistom generálka vôbec nevyšla, keď prehrali s bratmi z Česka tenisovým kanárikom 6:0. Už po prvýkrát sa išlo do šatne za hrozivého rozdielu triedy. V prostrednej tretine pridali Česi ešte jeden gól, ktorý postili v záverečnej časti ďalšími dvomi.

Dnešný duel však bude mať už skutočne ostrý náboj, pretože tímy ním začínajú púť na Majstrovstvách sveta. Stávkové kancelárie favorizujú Švajčiarov, na ktorých vypísali kurzy okolo hodnoty 1,5. Naopak, na náš tím je to až okolo hodnoty 5. Začína sa však od 0:0, preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí mladíci zvládli vstup do majstrovstiev sveta, prekvapivo zdolali Švajčiarov