Extraliga, 43. kolo: Slovan - Trenčín 1:10

SITA|21. jan 2007 o 20:07

BRATISLAVA 21. januára (SITA) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 43. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 1:10 (1:2, 0:4, 0:4)

Góly: 18. Gráčik (Hreus) - 14. Valach (Kútny, T. Volek), 18. Húževka (Sivák), 26. Húževka, 29. Valach (Křetinský), 35. Homer (Heš, Pardavý), 37. Melichárek (Heš), 41. V. Nemec (A. Kollár, Poljaček), 43. Melichárek (Homer), 45. Kóňa (Heš, Melichárek), 59. Kóňa (Melichárek)

Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Baček (Slovan) 5+DKZ za hrubosť, V. Nemec 5+DKZ za hrubosť, Pardavý (obaja Trenčín) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Bulko, 5766 divákov

Slovan: Hovi (29. Chovan) - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Sersen, Hančák, Kolba, M. Hruška, Huba - Uram, Kukumberg, Ľ. Hurtaj - Kuľha, Hreus, Ľ. Pištek - Gráčik, Tvrdoň, J. Sýkora - Baček, Just, D. Pašek

Trenčín: Hála - Homér, Heš, Malinský, Křetinský, P. Mikuš, Urban, T. Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Sivák - Valach, Sikorčin, Kútny

Slovan mal síce v úvode výhodu takmer minútovej presilovky o dvoch hráčov, ale nič z nej nevyťažil a herná pohoda sa tak dostala na hokejky Trenčanov. Tí umnou hrou, podporenou dobrým korčuľovaním a kombináciami, postupne začali preberať iniciatívu a hrozili domácej bránke. V 14. min potiahol Kútny puk pred Hoviho a Valach ho doklepol do siete - 0:1. Slovan síce v 18. min vyrovnal, keď Gráčik po predchádzajúcom ofsajde trafil vo vzduchu letiacu Hreusovu prihrávku a preloboval Hálu, avšak už o 9 sekúnd našiel voľný priestor medzi Hoviho betónom a žŕdkou Húževka a poslal Trenčín opäť do vedenia. Domáci veľa hokejovej krásy neukázali a robili časté chyby. V 24. min mohli vyrovnať, ale keď už bol Hála prekonaný, Hurtaj vytiahol puk z bránkoviska mimo trenčiansku svätyňu. Po tomto momente získal Trenčín prevahu a trestal zmätky pred bránkou Slovana. V 26. min sa po Húževkom teči odrazil puk viackrát od domácich obrancov a skončil v sieti - 1:3. Ďalší poskakujúci puk pred Hovim umiestnil potom do siete Valach, Hešova strela od modrej skončila na žŕdke a potom z rovnakého miesta pri presilovke trafil už do siete Homer. Vtedy stál už v bránke Chovan, ktorého potom vykorčuľovaním spoza bránky prekvapil aj Melichárek - 1:6. Domáci boli v tom čase zrelí na uterák. Otrasený Slovan poslal ešte viac na kolená po 34 sekundách tretej tretiny pohotovou strelou Nemec a potom v 43. min do odkrytej bránky aj Melichárek. V 45. min dal deviaty gól hostí Kóňa, a to už domáci fanúšikovia aplaudovali akciám Trenčína. Najvyššiu prehru Slovana na domácom ľade v histórii extraligy pečatil 10. presným zásahom Kóňa a bodku za duelom dala tri sekundy pred záverečnou sirénou bitka medzi Bačekom a

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Je to hokej. Niežeby sme nechceli, Trenčanom však vyšlo všetko. Z našej strany to bola bezmocnosť. Nemohúcnosť v koncovke, nevieme dať gól, ktorý by nás povzbudil. Hráči sa v zakončení trápia už štvrtý duel po sebe. Vo včerajšom zápase vo Zvolene sme akoby vydali všetky sily a vybili si batérie. Verím, že sa už vzchopíme. Život ide ďalej, čaká nás ešte veľa práce. Treba počítať so všetkým, naše vedenie určite nebude spokojné."

Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Zápas nám vyšiel skvele. Vedeli sme, že Slovan bude po sobote unavenejší, preto sme ho chceli od začiatku ukorčuľovať. V prvej tretine nás ešte pribrzdili vylúčenia, potom sme už mali prevahu. Hráčom hokej chutil a podali sme perfektný výkon."

HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 34. Jerofejevs (Michal Segľa, A. Kroták), 46. Jabrocký (A. Kroták, V. Král), 60. Jarolín - 55. Priechodský (Klouda, J. Kopecký)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Šimonovič (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, 2159 divákov

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, Fabian, Kasík, Bambúch, Valečko, Čikovský, Gurčík - V. Král, A. Kroták, Jasovský - Jabrocký, Jarolín, Cipulis - Piatak, Štolc, Martin Segľa - J. Pavličko, Svitana, Marcel Haščák

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Ščibran, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Igor Majeský - T. Jaško, L. Jurík, Škvaridlo

Úvodná tretina priniesla síce snaživý, ale rozháraný hokej. Oba tímy sa snažili útočiť, ale ich akciám veľakrát chýbala myšlienka a presnosť. Z minima vážnejších šancí zaujala strela osamoteného Krotáka a brejk Jarolína počas oslabenia v 14. min, ktorému Šimonovič pred zakončením vypichol puk. V závere úvodnej tretiny to do tretice skúšal aj Haščák, ktorý sa šikovne preštrikoval až pred Šimonoviča, ten však opäť predviedol svoje umenie. Ani druhá tretina nepriniesla zlepšenie hry. Žiadny z tímov si nedokázal vytvoriť súvislejšiu prevahu a nepomohli im k tomu ani časté presilové hry. V 29. min neuspel po prieniku Klouda a krátko po ňom sa v oslabení neujala ani strela Cibuľu. V 34. min bol pri nájazde dvakrát faulovaný Martin Segľa, na základe čoho mali domáci dvojminútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov. Tú už po 19 sekundách dokázal premeniť na prvý gól po strele od modrej obranca Jerofejevs. Až po tomto momente obe mužstvá ožili a v nasledujúcich minútach si vypracovali po dvoch gólových šanciach. Misky váh priklonil výraznejšie na stranu domácich Jabrocký v 46. minúte, keď si v závere kombinačnej akcie položil Šimonoviča a z uhla presne zakončil. Hostia následne otvorili hru, čo však vytváralo priestor na domáce prečíslenia, domáci však nedokázali zaznamenať gólovú poistku. V 55. min obrana Popradu zabudla na Priechodského, ktorý bekhendom vsietil kontaktný gól. Minútu pred koncom Zvolenčania odvolali brankára, čo však po chybe Babku využil Jarolín na tretí gól.

František Hossa (tréner Popradu): "My sme kalkulovali s tým, že včera hral Zvolen zápas so Slovanom. Celý tím hral maximálne z hľadiska defenzívy a využíval možnosti, ktoré sme si vypracovali. Som rád, že sme zvíťazili aj kvôli fanúšikom Popradu."

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Bolo na nás vidieť naše včerajšie stretnutie, keď sme nemali iskru a hrali sme dve tretiny bez efektu. Neboli sme určite horší a počas zápasu nás domáci pod tlak nedostali. Dobre však bránili a z našej strany to nebolo ono. V tretej tretine sme stiahli zostavu na tri útoky, naša aktivita sa zdvihla a aspoň opticky sme si vytvorili tlak. Nemôžem uprieť snahu, ale domov ideme bohužiaľ bez bodu."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - MHC Martin 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Gól: 7. F. Zúbek (Bartík, Legerský), 33. Richard Huna (Kriška), 53. Pohanka (Marek Hovorka, Michel Miklík) - 24. Klepáč (Špirko, Vantroba), 57. Podstavek (Važan, Koložváry)

Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Klepáč (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Valach, Krpelec, 2480 divákov

L. Mikuláš: Falter - Rúfus, M. Droppa, M. Grman, Petran, M. Školiak, M. Bača, R. Sloboda, Tomaška - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Kövér, Trochta, Holečko - Michel Miklík, Marek Hovorka, Pohanka - F. Zúbek, Bartík, Legerský

Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Špirko - Podstavek, Koložváry, Važan - Markovič, Mahdalík, Trokan - Drábek, Kuric, Sadloň

V tradičnom severoslovenskom derby videli slušne zaplnené tribúny, na ktorých nechýbali ani najvernejší priaznivci Martinčanov, svižný hokej. Od úvodných sekúnd boli na prekvapenie oveľa aktívnejší Liptáci, na koňa ich posadil v 7. min pohotový gól mladého útočníka Zúbeka, pre ktorého to bol premiérový zásah v najvyššej súťaži. Na ďalšiu zmenu skóre čakalo publikum do 24. min, kedy odchovanec mikulášskeho hokeja v martinských farbách Klepáč v presilovke na dvakrát trafil poloprázdnu bránku Faltera - 1:1. Od tohto momentu hostia prebrali iniciatívu, pred Falterom bolo často horúco, ale nádejný český gólman držal svojich v hre. Liptáci sa tešili z vedúceho gólu v 33. min, keď kapitán Kriška prenikol po ľavom krídle, vpravo našiel Richarda Hunu, ktorého bekhendový blafák nemal chybu - 2:1. Následne sa udiali veľmi dôležité veci na druhej strane, na trestnú odišli dvaja Liptáci, ale hosťom sa aj napriek enormnej snahe vyrovnať nepodarilo. V záverečnej tretine sa opäť dlho čakalo na gól. V 53. min Pohanka po peknej akcii celého útoku zvyšoval na 3:1. Jančuškovci v týchto chvíľach doslova koncertovali, avšak streleckú kartu urazili v dlhej presilovke o dvoch hráčov a po kontaktnom góle Podstaveka v 57. min sa až do posledných sekúnd triasli o nesmierne dôležité body.

Milan Jančuška (tréner Lipt. Mikuláša): "Veľmi dobrým korčuľovaním a kombinovaním sme nadviazali na prechádzajúci výkon v Trenčíne. Osud duelu sa lámal v polovici, dlhé dvojnásobné oslabenie sme ustáli. Potom sme už bojovnosťou a srdiečkom pre nás mimoriadne dôležitý zápas dotiahli do úspešného konca."

Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Nevyšiel nám úvod, viazla spolupráca obrany a útoku, čo však bolo do veľkej miery spôsobené dobrým napádaním Liptákov. V polovici duelu sme mali veľkú príležitosť hrať presilovku o dvoch hráčov, ale trestuhodne sme ju nevyužili. Po hrubej individuálnej chybe sme v záverečnom dejstve inkasovali tretí gól, ktorý prakticky rozhodol."

HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1- 0:0, 0:1)

Góly: 45. Gron, 46. Špilár (Kmiť, Dravecký) - 2. Šátek (Zajac, M. Ivičič), 48. R. Školiak (K. Sloboda), rozhodujúci sam. nájazd premenil K. Sloboda

Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, 4780 divákov

Košice: Lipovský - Bodnár, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, Gron

Skalica: Hamerlík - K. Sloboda, Šille, M. Ivičič, Škápik, Zajac, Škadra, Klučár, Hanka - Kocák, R. Školiak, Malík - T. Višňovský, Hollý, Šátek - F. Novák, Hrnčirík, Vaško - Horský, Mikušovič

Hokejisti Skalice podali v Košiciach bojovný a koncentrovaný výkon. Zjavne im pomohla už druhá minúta, keď sa pri presilovke dostali do vedenia. Po dobýjaní Lipovského bránky sa zblízka presadil Šátek. Potom mal viac práce skalický gólman Hamerlík. Tvrdou strelou ho skúšal v 6. min Javín a po ňom aj Kontšek. Domáci hrali potom dve krátke presilovky piatich proti trom, ale Skaličania sa bránili veľmi umne. Svoje vedenie dokonca mohli zvýšiť po tom, ako pri presilovke Košíc fauloval Špelda Višňovského, ale Školiak pri trestnom strieľaní Lipovského neprekonal. V oslabení po chybe Javína mohol hneď na začiatku druhej tretiny poistiť vedenie Školiak, ale minul bránku a Malíka zase vychytal Lipovský. Košičanom viazla kombinácia a mali aj smolu, keď v polovici stretnutia Pleva rozozvučal hornú žŕdku. V 35. min sa nepresadil Kontšek a v závere druhého dejstva Školiak v oslabení trafil opäť len konštrukciu bránky. Gólman Hamerlík si udržal čisté konto do 46. min. Pri skalickej presilovke sa do úniku dostal Gron a chladnokrvne zakončil. Krátko na to sa vedenia ujali Košičania, Špilár dostal puk do bránky aj so šťastím. Skalická odpoveď prišla už v 48. min, veľmi dobrý výkon korunoval vyrovnávajúcim gólom Školiak. Potom svoj tím podržal pred Bartošom Hamerlík. Skaličania nevyužili 94 sekundovú presilovku piatich proti trom, naopak v 57. min mohli inkasovať po šanci Špilára, ale jeho strela letela nad. V predĺžení stojí za zmienku len Jendekova strela v 63. min, ktorú však Hamerlík kryl. O víťazovi duelu rozhodli samostatné nájazdy, dva body zabezpečil Skaličanom v šiestej sérií Karol Sloboda.

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Nie sme spokojní s výsledkom a so Skalicou sme doma prehrali v tejto sezóne po druhýkrát. Aj keď hrala veľmi dobre a výborne chytal Hamerlík, z pohľadu útoku sme mali byť viac nebezpeční, agresívnejší. Viedli sme síce 2:1, ale neudržali sme to. Takému mužstvu ak Košice by sa nemalo stať, že prehrá dva zápasy po sebe na domácom ľade."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Do Košíc sme prišli pokračovať v dobrých výkonoch. Agresívne sme korčuľovali, súpera napádali, premenili aj niektoré šance. Domov ideme spokojní, len v tom treba pokračovať, aby sme sa dostali do osmičky."

MsHK Žilina - HK Dynamax-oil Nitra 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 5. Lelkeš (Saviels), 46. Krajči (Oravec) - 15. M. Štefanka (Vozdecký), 20. M. Slovák (Švarný, Vozdecký), 56. Švarný, 60. M. Štefanka (Vozdecký, J. Kováčik)

Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Minár - Bednár, Orolín, 1388 divákov

Žilina: Petrík - Dlouhý, J. Turoň, Kadlubiak, P. Frühauf, Saviels, Halász - Opatovský, Lezo, M. Slovák - Krajči, Bulík, Oravec - Matuška, Lelkeš, Valášek

Nitra: Konrád - J. Kováčik, Juraj Liška, Švarný, Ablad, Topoli, Bališ - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Špaček - S. Saliji, S. Pavličko, G. Saliji - Raček, Marek Slovák, Domian

Stretnutie začalo v rýchlom tempe. Príležitosť na skórovanie mali domáci od druhej minúty, ale 59 sekundovú presilovú hru piatich proti trom nevyužili. V 5. min založili "Vlci" rýchlu akciu a Lelkeš presne zakončoval - 1:0. Zápas pokračoval v rýchlom tempe a hralo sa s nasadením, ale bez väčších príležitosti. V 15. min Vozdecký našiel pred Petríkom Štefanku a ten vyrovnal na 1:1. V závere tretiny mali hostia výhodu presilovej hry piatich proti trom, ale nevyužili ju. Keď sa už druhý vylúčený žilinský hráč Turoň vrátil na ľad, M. Slovák vsietil gól do šatne - 1:2. Druhá tretina bola opatrnejšia, hostia z Nitry kontrolovali hru a príležitostí bolo poskromne. V záverečných šiestich minútach druhej časti hry mali obidve mužstvá možnosti presilových hier, no ani jedno z nich ich nevyužilo. Posledná tretina sa začala v priemernom tempe. V 46. min Krajči vykresal iskierku nádej, keď vyrovnal na 2:2. O minútu mal príležitosť na zvýšenie náskoku domácich Lezo, ale v ideálnej šanci nedal. Hra sa zrýchlila, akcie sa striedali na obidvoch stranách. V 52. min mali domáci výhodu presilovej hry piati proti štyrom, a to takmer 4 minúty, ale ju nevyužili. V 55. min bol vylúčený Krajči a hostia z hokejky Švarného vsietili tretí gól. Domáci sa snažili skorigovať, ale Štefanka im v poslednej minúte zasadil štvrtý a zároveň rozhodujúci úder - 2:4.

Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Napriek situácii, v akej sa nachádzame, som z nášho výkonu milo prekvapený. Tak, ako sme prehrali, mohli sme aj vyhrať. Nechcem sa vyhovárať na obmedzený káder. Príležitosť dostali dvaja mladí hráči Matuška a Valášek, ktorí prekvapili a príležitosť určite dostanú aj ďalší. Títo dvaja ma svojím výkonom prekvapili a verím, že im nenaprší do nosa. Škoda tejto prehry, mňa osobne mrzí."

Ivan Dornič (tréner Nitry): "Vedeli sme, že v Žiline nás čaká ťažký zápas. Domáci hrajú celoplošný hokej, ktorý je pre každého nepríjemný. Po našich dvoch víťazstvách v posledných zápasoch bolo naším cieľom zopakovať dnes výkon s Popradom. Bolo to on niečo ťažšie, pretože traja-štyria hráči nastúpili pre zdravotné problémy so sebazaprením. Trochu som sa obával aj vplyvu príchodu brankára Irbeho na mužstvo. Domáci začali lepšie a mali sme čo robiť, aby sme vyrovnali a išli do vedenia. Od stavu 2:2 to bol boj o každý kúsok ľadu a som rád, že sa nám ho napokon podarilo dotiahnuť do víťazného konca."

Domov»Hokej»Slovensko»Extraliga, 43. kolo: Slovan - Trenčín 1:10