Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Autor: reuters)
TASR|8. okt 2008 o 17:31

Slovenka je vo štvrťfinále turnaja WTA o Kremeľský pohár.

MOSKVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA o Kremeľský pohár v Moskve (dotácia 1,34 milióna dolárov, Tier I.).

Cibulková s cenným víťazstvom

V druhom kole po heroickom výkone zdolala bývalú svetovú jednotku Srbku Anu Ivanovičovú za 2:29 h v troch setoch 3:6, 6:2, 7:6 (4) a získala jeden z najcennejších skalpov v doterajšej kariére. Cibulková v rozhodujúcom dejstve za stavu 4:5 odvrátila dva mečbaly a po úspešnom tajbrejku napokon vyradila nasadenú štvorku a úradujúcu víťazku Roland Garros.

Cibulková nastúpi v piatkovom štvrťfinále proti víťazke súboja medzi krajankou Danielou Hantuchovou a nasadenou sedmičkou Ruskou Verou Zvonarevovou. Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka má vďaka postupu medzi elitnú osmičku v ruskej metropole už teraz istú prémiu 30.845 dolárov (688.768 Sk) a do rebríčka WTA jej pribudne 110 bodov.

Cibulkovej nevyšiel úvod prvého vzájomného zápasu proti Ivanovičovej, keď v treťom geme stratila vlastné podanie a Srbka sa po potvrdení brejku ujala vedenia 3:1. Cibulková síce následne vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Ivanovičovej, ktorá tak získala prvý set vo svoj prospech.

O postupe rozhodol tajbrejk

V druhom dejstve sa karta obrátila. Cibulková pritvrdila na podaní i na returne a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:1. Slovenka bola na moskovskom supreme v týchto fázach zápasu aktívnejšou hráčkou, dokázala vnútiť Ivanovičovej svoj štýl hry a vynútila si tretí set. V rozhodujúcom sete Cibulková za stavu 1:1 prelomila podanie Ivanovičovej, no Srbka hneď vzápätí kontrovala rebrejkom a dráma pokračovala.

Za stavu 4:4 mala Cibulková pri podaní Ivanovičovej dva brejkbaly, no Srbka odvrátila hrozbu straty podania a v desiatom geme sa prepracovala k dvom mečbalom. Cibulková však vyrovnala na 5:5 a po následnom brejku išla podávať na víťazstvo v zápase.

Pri vlastnom servise však neuhrala ani loptičku a tak o osude zápasu napokon rozhodoval tajbrejk. V skrátenej hre sa Cibulková po minibrejku ujala vedenia 5:4 a pri vlastnom podaní dotiahla zápas do úspešného konca.